تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: عدم نصب ویندوز 8 و 7 رو لپتاپ Lenovo

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض عدم نصب ویندوز 8 و 7 رو لپتاپ Lenovo

سلام
    یکی از اشناهامون یک لپتاپ LENOVO G500 گرفته بعد هاردش یک ترابایت هست تک پارتیشن هم بود من اومدم پارتیشن بندی کنمش با نرم فزار EASEUS PARTION MANAGER پارتیشن بندی کردم ریست شد ولی دیگه ویندوز بالا نیومد این پیغام میومد :

هر کاری کردم هم ویندوز دوباره از اول نصب کنم نشد next فعال نیست ( البته این عکس ماله این هارد نیست تو اینترنت پیدا کردم ):
    details هم میزنم میگه :

Windows can not be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style

بعد فهمیدم این هارد ها انگار GPT هست و MBR نیست و هر ویندوزی نصب کرد ؟ اولا میخواستم ببینم فرق اینا چیه ...

عد اینم یه عکس از دیسک منیجمنتش :

الان چقدر پارتیشن های مختلفش زیاده ؟ من هاردهای زیادی دیدم همشون یک پارتیشن ریکاوری داشتن ولی این دو تا ! OEM , FEI چی هست دیگه ؟
    البته لپتاپ برد همونجایی که خرید دوباره ویندوز اولش نصب کرد ولی خوب من میخوام ببینم رو این لپتاپ ویندوز چطوری نصب میشه چون به هر حال 6 ماه یا یه سال دیگه باید ویندوزش عوض شه
    در ضمن این رو کارتونش ویندوز زده : windwos 8 em
    چه فرقی داره ؟
    پیشاپیش ممنون
    Last edited by Greedy; 13-11-2013 at 11:24.

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

دوست عزیز این مشکل به دلیل اینه که شما دارین سیستم رو به صورت Legacy بوت می کنین . در صورتی که پارتیشن بندی شما در حالت GPT انجام شده

در حالت بوت Legacy سیستم فقط از پارتیشن بندی MBR برای نصب پشتیبانی می کنه .

در حالت UEFI فقط از حالت GPT .

توضیح اینکه GPT و MBR دو نوع روش پارتیشن بندی یا همون Partitionaning table هست که MBR قدیمی تر هست . در MBR شما محدودیت حجم دارین و نمی تونین هارد های بیشتر از 2.2 ترابایت رو پارتیشن بندی کنین و حاکثر 2.2 ترابایت اون پارتیشن بندی می شه . به علاوه شما بیشتر از 4 پارتیشن Primary نمی تونین در MBR داشته باشین . در GPT چنین مشکلاتی نیست ولی در عوض توانایی نصب ویندوز XP رو ندارین و ویندوز 7 هم با دستکاری نصب می شه .

برای نصب در حالت UEFI ، شما راه زیر رو برید :

1 - یک فلش با حجم حداقل 4 گیگابایت خالی تهیه کنین .

2 - سپس برنامه Poweriso را دانلود و نصب کنین

البته با برنامه های دیگه مثل Ultraiso هم می شه ولی ما برای راحتی از Poweriso استفاده کردیم .

3 - فایل ایمیج Iso ویندوز رو تهیه کنین . برای تهیه ایمیج ISO ویندوزتون می تونین اونو از سایت های معتبر ایرانی دانلود و نصب کنین و یا با برنامه های ایمیج گیری یه ایمیج بگیرین . ( اگر با برنامه PowerISO می خواین ایمیج بگیرین ، باید برنامه فعال باشه ) .

4 - فلشتون رو به رایانه وصل کنین . برنامه PowerISO رو باز کنین . گزینه Tools >>>> Create Bootable USB Drive رو بزنین . احتمالا پیغامی میاد بالا که می گه باید PowerISO از طریق Administrator اجرا بشه . بهش اجازه بدین و دوباره گزینه Create Bootable USB Drive رو بزنین .

5 - سپس Destination USB Drive رو همون فلش مورد نظر بزنین و از گزینه Browse فایل Iso مورد نظر رو انتخاب کنین .

خوب حالا شما یه فلش دارین که توانایی نصب ویندوز هم در حالت Legacy و هم UEFI رو داراست .

6 - حال در صورت نیاز از داخل بایوس ، سیستم رو طوری تنظیم کنین که در حالت UEFI بالا بیاد و فلشتون اول بوت بشه .

معمولا یکی از اینم گزینه ها رو توی بایوس باید قرار بدین : یا باید UEFI باشه ، یا باید Legacy Support و UEFI First با هم .

البته بعضی بایوس ها چنین گزینه ای رو ندارند ولی Lenovo های جدید دارند .

7 - سپس سیستم رو ری استارت و نصب ویندوز رو از طریق فلش انجام بدین .

برای نصب از طریق Legacy :

نکته : اگر پارتیشن بندی به صورت GPT انجام شده باشه ، شما برای نصب از طریق Legacy باید کل هارد رو فرمت کنین و پارتیشن بندی رو از اول انجام بدین که این کار باعث از دست رفتن تمامی اطلاعات از جمله درایو ریکاوری و ویندوز اورجینال می شه !

همانند نصب معمولی ویندوز DVD رو درون دستگاه قرار بدین . سپس اگر پارتیشن بندی به صورت GPT انجام شده باشه ، شما باید کل پارتیشن هارو پاک کنین تا ویندوز خودش پارتیشن تیبل رو به صورت MBR در بیاره . لذا از گزینه Advanced Options تمامی پارتیشن هارو حذف کنین . سپس پارتیشن بندی کنین و نصب ویندوز رو ادامه بدین .

در صورتی که ویندوز اجازه تغییر پارتیشن تیبل رو به شما نمی ده ، از طریق زیر اقدام کنین .

توجه کنین که از طریق زیر شما کل اطلاعات روی هارد رو از دست می دین . از جمله درایو ریکاوری و ویندوز اورجینال !

1 - ابتدا همانند نصب ویندوز ، دستگاه مربوطه ( DVD یا فلش ) رو درون دستگاه قرار بدین تا صفحه نصب ویندوز بالا بیاد . پس از انتخاب زبان گزینه Repair Your Computer رو بزنین و گزینه Command Prompt رو بزنین ( متاسفانه بعضی از دی وی دی های ویندوز دستکاری شده گزینه Repair رو ندارند ! )

صفحه Command Prompt بالا میاد . سپس شما دستورات زیر رو یکی یکی اجرا کنین .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به شما لیست دستگاه ها ( فلش ، هارد ) و حجمشون رو نشون می ده . هرکدوم با شماره خاصی مشخص شدند . شماره هارد رو نگاه کنین

معمولا هارد با شماره 0 مشخص می شه . لذا من در این مثال از 0 برای هارد استفاده کردم . اگر شماره هارد چیز دیگه بود تعویضش کنین .

کد:

سپس هارد آماده پارتیشن بندی هست . سیستم رو ری استارت و نصب ویندوز رو شروع کنین

3. 11 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

دستت درد نکنه توضیحاتت کامل و دقیق بود
    البته همون بعد از ظهر خودم فهمیدم مشکل چیه من ایمیج ویندوز 8 رو از طریق نرم افزار Windows 7 USB DVD Download Tool همیشه تو فلش می ریختم و باهاش ویندزو نصب میکردم برای لپتاپ های مختلف ولی تو این لپتاپ های با بوت uefi تو لیست گزینه های بوت نمیومد فلش و در حالت legacy فقط ، فلش مموری به عنوان گزینه بوت میومد که اونم واسه همین ارور :
    Windows can not be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style میداد

نرم افزار power iso رو دانلود کردم با اون ویندوز 8 تو فلش ریختم این بار تو گزینه های uefi هم اومد و گزینه next هم فعال شد

فقط بی زحمت اگر میشه جواب این سوال رو هم میدونی بگو کنجکاو شدم بدونم :
    الان چقدر پارتیشن های مختلفش زیاده ؟ من هاردهای زیادی دیدم همشون یک پارتیشن ریکاوری داشتن ولی این دو تا ! OEM , FEI چی هست دیگه ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

Oem و efiو اونی که نوشته recoveryتوسط خود ویندوز ساخته می شن و برای بوت از طریقUefi .مورد نیازند . در صورتی که اونا رو پاک کنین سیستم بوت نمی شه . البته حجمی هم ندارند .شرمنده نمی تونم الان پاسخ جامع بدم . الان با موبایل آن شدم . سخته توضیح جامع دادن .

6. 4 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

داداش خیلی اقایی خیلی سالاری دمت گرم که مشکل منو حل کردی فقط قربونت این پاسخ جامع رو حتما بنویس واقعا دستت درد نکنه .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

آقا توضیحت خیلی خوب بود,من این کارایی که گفتیو انجام دادم بوت هم شد اما گزینه next بازم غیر فعاله و هنوز میگه رو پارتیشنgpt قابل نصب نیست. لطفا کمک کنید واقعا نمیدونم چیکار کنم یه بارم رو mbr نصب کردم خیلی سرعتو میاره پایین.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام خسته نباشید عزیز منم همین مشکل رو دارم البته با لپ تاپ Asus دو تا دیسک داره یکی ssd یکی هارد معمولی هر دو تا شونم باید GPT کنم ممنون با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام.
    دوستان من یه لپتاپ لنوو G5070 دارم ، ویندوز 8 اورجینال روش نصب بود اما ظاهرن هاردش مشکل داشت ُ هرجا نشون دادم گفتن لنوو های جدید با اینکه ویندوز اورجینال 8 روشون نصبه اما با هارد همخونی نداره و باید ویندوز 7 نصب کنی. ویندوز 7 نصب کردم اما بعد بالا نیومد ، فرمت درایورمو عوض کردم کل اطلاعاتم پرید ، حتی دیگه درایور ندارم ، وقتی هم با CMD یا هرچیز دیگه میسازم بازم موقع نصب نشون نمیده Error [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میده . چیکار کنم؟ هرکاری کردم به هر دری زدم فایده ای نداشت.
    لطفا راهنماییم کنین :(

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

سلام.
    دوستان من یه لپتاپ لنوو G5070 دارم ، ویندوز 8 اورجینال روش نصب بود اما ظاهرن هاردش مشکل داشت ُ هرجا نشون دادم گفتن لنوو های جدید با اینکه ویندوز اورجینال 8 روشون نصبه اما با هارد همخونی نداره و باید ویندوز 7 نصب کنی. ویندوز 7 نصب کردم اما بعد بالا نیومد ، فرمت درایورمو عوض کردم کل اطلاعاتم پرید ، حتی دیگه درایور ندارم ، وقتی هم با CMD یا هرچیز دیگه میسازم بازم موقع نصب نشون نمیده Error [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو میده . چیکار کنم؟ هرکاری کردم به هر دری زدم فایده ای نداشت.
    لطفا راهنماییم کنین :(
    دوست عزیز اولا یه تاپیک جداگانه واسه مشکلتون ایجاد کنین .

دوما کی گفته ویندوز اورجینال روشونه ؟ کی گفته هم خوانی نداره ؟ هم خوانی ویندوز با هارد ؟؟ بیشتر به نظر من شبیه به جکه .

-------------------------------

به نظر بنده هم لپ تاپ رو ببرین پیش یه متخصص براتون ویندوز نصب کنه . کارتون سریعتر انجام می شه .

اگر هم عجله دارین >>>>> موقع روشن کردن روی آرم لنوو دکمه fn+f2 ( و یا f2 در صورتی که تنظیمات فرق دارن ) رو فشار بدین تا برین توی بایوس. سپس برین سربرگ بوت . تنظیمات برای بوت از طریق DVD باید به این صورت باشند :

گزینه ی اول یعنی boot type باید باشه : legacy support
    گزینه ی دوم یعنی boot priority باید باشه : lagacy first

سپس به وسیله ی دکمه های fn+f5 یا fn+f6 ( یا f5 و f6 ) اولویت بوت دستگاهها رو تنظیم کنین و DVD رو در اولویت قرار بدین . در آخر نیز با fn+f10 ( یا f10 ) تنظیمات رو سیو کنین . حالا لپ تاپتون به راحتی می تونه از طریق DVD نصب بشه .

اگر جاییش گیر بودین از سربرگ boot تو بایوس عکس بگیرین تا راهنماییتون کنم

اگر DVD درایور هاتونم ندارین تمامی درایور هارو از لینک زیر بگیرین :

کد:
    دفعه بعد هم به جای اینکه به حرف هر بی سوادی گوش بدین یا سیستم رو بدین دست یه متخصص و یا به اندازه کافی تحقیق کنید تا اطلاعاتتون الکی از دست نره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام آقا لطفا یکی به داد من برسه لپ تاپ من hp dv6 7300 ویندوز 8 اورجینال روش نصب بود بعد 1 سال دیشب اذیتم کرد رفتم عوضش کنم فرمتش کردم البته روز اول ازش بکاپ گرفتم رو ۶ dvd ولی الان نمی تونم ریکاوری کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •