تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 96

نام تاپيک: ساخت مجدد درايو ريكاوري براي همه مدلهاي نوت بوك

حـــــرفـه ای H@mid-Vista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

1 ساخت مجدد درايو ريكاوري براي همه مدلهاي نوت بوك

يكي از نكاتي كه معمولا" باعث مشكلاتي براي كاربران مبتدي نوت بوك ميشود دستكاري و يا پاك كردن درايو ريكاوري نوت بوك است. در برخي موارد نيز فراموش كردن پسورد اين درايو مشكلاتي در ريكاوري پديد مي آورد.

وجود اين درايو مخفي در نوت بوكها موجب مي شود امكان بازيابي ويندوز نصب شده در چند دقيقه بدون دردسر با كپي از هارد به هارد ميسر باشد.

خبر خوبي كه براي دارندگان نوت بوك هايي كه فاقد اين درايو هستند و به دلايلي اين درايو معيوب گرديده است وجود داره. خبر اينكه با روش زير صرفنظر از نوع و مدل و سازنده نوت بوك به اين روش يك ريكاوري حتي به مراتب بهتر از آنچه سازنده براي شما ساخته است را بسازيد كه مزيتهايي بيش از آنچه سازنده اصلي پيش بيني كرده بود را داشته باشيد.

براي اين كار از نرم افزار Acronis True Image 2009 استفاده خواهيم كرد. اين نرم افزار يك درايو مخفي به حجمي كه شما دوست دارين (بين 10 تا 20 گيگ توصيه ميشود) از بزرگترين درايو موجود شما جدا خواهد كرد و سپس يك كپي از درايو حاوي ويندوز شما خواهد گرفت و در اين درايو مخفي ورمزگذاري شده حفظ مي كند. از برتريهاي اين نرم افزار آن است كه مي توانيد در بوت مشابه همه نوت بوكها يك ريكاوري با فشردن كليد F-11 داشته باشيد.

با وجود اين نرم افزار به طور كامل مي توانين يك ريكاوري كامل بسازيد كه حتي كاملتر از آنچه سازنده نوت بوك شما پيش بيني كرده بود باشد.

نرم افزار این امکان را برای کاربران خود فراهم نموده است تا از تمام اطلاعات کامپوتر شخصی خود و یا تنها از فایل های مهم خود پشتیبان تهیه نمایند که بسته به نوع انتخاب سرعت عملیات متفاوت است و در نوع دوم نرم افزار سریع تر عمل می کند. Acronis True Image Home بسیار انعطاف پذیر تولید شده است و طوری از داده های شما محافظت خواهد کرد که حتی در حوادث غیر قابل پیشبینی هم مانند ویروسی شدن سیستم و یا خرابی هارد دیسک اطلاعات را دوباره بازگردانی نماید و این چیزی است که نرم افزار آن را برای کاربران تضمین می کند و این اطمینان را به آنها می دهد که بدون هیچ مشکلی دوباره از فایل ها و برنامه ها و حتی تنظیماتی که در فایل پشتیبان هستند استفاده نمایند.

همانطور هم که از نام نرم افزار معلوم است برنامه با روش تهیه Image از اطلاعات شما پشتیبان خواهد گرفت، که به کمک این روش هم می توان پشتیبان کاملی از قسمت های مختلف سیستم داشت و هم احتمال ویروسی شدن آن به صفر خواهد رسید. اگر شما هم نمی خواهید تا تجربه تلخ از دست دادن و یا خرابی نرم افزارها و فایل های خود مواجه شوید

براي دانلود از لينك زير استفاده كنيد:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لينكهاي ثانوي:

کد:
    کد:
    بدون رمز

پس از اتمام دانلود محتواي فايل فشرده شده را باز كنيد و آن را بر روي سي دي رايت كنين. در واقع فايل موجود يك ايميج ايزو هست كه بايد توسط نرو و يا نرم افزارهاي رايت ايميج بر روي سي دي رايت شود.
    سپس بوت نوت بوك را بر روي سي دي بگذارين و با سي دي بيايين بالا و مراحل را انجام بدهيد.

اين روش براي دسك تاپ و هر نوع سيستم عاملي هم جواب ميده
    Last edited by H@mid-Vista; 20-09-2009 at 18:52.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب مي رسيم به آموزش

اولا" اينكه اين نرم افزار چند تا كار مي كنه:
    1-ساخت ايميج واسه ريكاوري در شرايطي كه مشكل پيش مياد
    2-پاك كردن هارد در شرايطي كه مي خواهين هارد رو بفروشين تا كسي ازش داده هاي شما رو ريكاور نكنه
    3-ايجاد يك بوت مجازي كه بتونين باهاش عمل ريكاوري رو انجام بدين
    4-بك آپ گرفتن از داده ها كه بر خلاف ايميج گرفتن قابليت تغييرات فراواني رو داره

برنامه آكرونيس در دو حالت قابل نصب هست.
    يك حالت در محيط ويندوز و يك حالت در محيز بوت و از طريق سي دي
    اين لينكي كه بالا گذاشتم در واقع لينك نصب از طريق بوت هست. شما فايل رو دانلود مي كنين و محتواي اون كه يك فايل ايزو هست رو روي يك سي دي رايت مي كنين. با نرو و نرم افزارهاي رايت ميشه ايميج هم رايت كرد.
    بعد نوت بوك رو روي حالت بوت از طريق سي دي بذارين و با اون بوت كنين.

Acronis Secure Zone
    اكرونيس سكيور زون در واقع همون پارتيشن مخفي هست كه شما داخلش ريكاوري رو ضبط مي كنين. اين پارتيشن خيلي هوشمندانه طراحي شده طوري كه بوت از داخل اون صورت مي گيره و اگر به هر دليلي درايو سي خراب بشه مشكلي پيش نمياد.
    اين يك برتري هست كه هيچ كدوم از ريكاوري هاي استاندارد نوت بوك كه به طور عادي روي نوت بوك هست ندارن و اگه بوت درايو سي خراب بشه درايو هم بي فايده مي مونه. در حاليكه اكرونيس اين مشكل رو حل كرده فقط تنها راهي كه مي تونه مانع ريكاوري بشه خرابي خود هارد ديسك هست.

البته شما اگه تمايل دارين داخل فلش ديسك و يا هارد اكسترنال و يا دي وي دي وي تونين ذخيره سازي كنين اما حالت معمول و مرسوم كه هميشه همراه خود نوت بوك هم هست ريكاوري هارد به هارد است.

حجم مورد نياز درايو مخفي حدود 5 تا 20 گيگ هست. بسته به اينكه در چه شرايطي ايميج گرفته بشه. مثلا شما مي تونين بعد از نصب ويندوز نم افزارهاي مورد نياز رو هم نصب كنين و بعد ايميج تهيه كنين كه خوب جاي بيشتري ميخواد.

ساختن اكرونيس سكيور زون يا درايو مخفي

قدم اول در ساخت يك ريكاوري هارد به هارد مناسب ساختن درايو مخفي يا همون اكرونيس سكيور زون هست.
    بر خلاف ريكاروي هاي مرسوم اين درايو نيازي نيست حتما" درايو D باشه. در واقع اصلا نامي نداره و در آخر همه درايوهاي موجود ساخته ميشه ولي در واقع بوت از اونجا شروع ميشه كه شانس ريكاوري در هر شرايطي باقي بمونه.
    معمولا بهتره كه آخرين درايو خودتون رو انتخاب كنين و بعد از اون مقداري حدود 5 تا 20 گيگ جهت ريكاوري كنار بذارين.

براي ساختن درايو مخفي بعد از بوت شدن به Tools -> Manage Acronis Secure Zone
    مي رويم و پس از انتخاب درايوي كه فضاي از آن اختصاص مي بايد و همچنين حجم مورد نظر درايو مخفي آن را مي سازيم. مي توانيند براي اين درايو پسورد هم بذارين كه فقط خود شما بتونين ريكاوري كنين. فقط يادتون باشه اگه پسورد رو فراموش كنين كار خيلي سخت خواهد شد. اگه نيازي به رمز گداشتن نمي بينين رمز نگذاريد.

حالا كه درايو مخفي رو ساختين بر روي Home در سمت چپ ليست نرم افزار كليك كنين و گزينه بك آپ را انتخاب نماييد.

براي بك آپ كردن فقط درايو حاوي سيستم عامل و برنامه ها رو انتخاب كنين.

بعد هم دقت كنين محل ذخيره سازي رو با كليك بر روي Browse به محل اكرونيس سكيور زون تبديل كنين. اين مرحله خيلي خيلي مهم است.
    مابقي تنظيمات شامل فشرده سازي و ... است كه خيلي اساسي نيستند.

فعال كردن Acronis Startup Recovery Manager

آخرين مرحله فعال كردن ريكاوري در مرحله بوت هست براي اين كار بر روي منوي Tools رفته و گزينه Tools -> Activate Acronis Startup Recovery Manager
    را انتخاب مي كنيم.
    با اين كار در موقع بوت يك پيغام نمايش داده ميشود و براي 3 ثانيه مي ماند و اگر شما دكمه اف-11 را بزنين وارد ريكاوري خواهيد شد.

دوستان آموزش اين نرم افزار به صورت خيلي كلي صورت گرفته و قطعا تا كسي خود دست به كار نشه نمي تونه همه موارد ياد بگيره. اميدوارم تونسته باشم كه براي شروع خط مناسبي داده باشم.
    Last edited by H@mid-Vista; 12-09-2009 at 04:33.

پروفشنال oranoos_92's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با تشکر از حمید عزیز

حمید جان فکر کنم بهتره آموزش هم بزارید چون بچه ها گیچ نشود
    لازم به ذکر هست با نورتون گاست هم میشه این کار را کرد

تو ویندوز هم میشه با نرم افزار های فوق عملیاتن را انجام داد و بک آپ را گرفت و روی حتی دو ویدی ریخت که در صورت خرابی مجدد ویندوز را بالا بیارید

دانلود مستقیم

کد:

کرک
    کد:
    رمز:
    کد:

4. 8 کاربر از oranoos_92 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

خوب ، در مورد این روش قبلا توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بحث زیاد شده بود و تاپیک جدا نداشت. من از وقتی که گاست 2001 اومد با این سیستم روی PC کار میکردم و فوق العاده بود

البته نرم افزار Norton ghost که یکی از بهترین هاست رو بیشتر از True image دوست دارم. من خودم نورتون گاست ورژن 14 را ترجیح می دم چون :
    1- در این نرم افزار با قابلیت ghost explorer میشه درون فایل های Ghost گشت و یک یا چند فایل مورد نیاز را فقط استخراج کرد در صورت نیاز و نه اینکه مثلا به خاطر از دست رفتم و خرابی چند فایل ف کل سیستم مجدداً ریکاوری بشه !

2- ابزارهای فوق العاده ای برای شبکه ، ابزارهای تعمیر بوت ، پارتیشن بندی هارد و حتی Norton AntiVirus در آن وجود داره و یک سوئیت کامل هست.

3- یک برنامه GUI نسخه قدیمی داره که بر روی سیستم های قدیمی و نیز در شرایط خاص میشه آن را بوت و استفاده کرد !

___

من اینجا یه چیزی را متوجه نشدم دوستان ، شما اگر منظورتان این بود که از پارتیشن مخفی () ریکاوری گرفته بشه و یا از کل سیستم (HDD) ؟

ببینید در پارتیشن C ، در قسمت MBR علاوه بر نحوه بوت شدن سیستم ، در برخی برندها ، نحوه بوت و استارت سیستم ریکاوری هم مشخص میشه ، در نتیجه اگر احیانا پارتیشن C فرمت بشه ، این تیبل بهم میخوره و شما دیگر قادر نیستید حتی اگر پارتیشن مخفی ریکاوری تون سر جاش و بدون مشکل باشه ، عملیات ریکاوری را انجام دهید و باید از خود دیسک های استاندارد ساخته شده توسط ریکاوری منیجر استفاده کنید ! از نمونه این ارور ها :

C:\Recovery.dat can not find

هست !

سونی ، اچ پی و ایسوز همچین سیستمی را دارند ... پس بهتره از کل هارد ریکاوری تهیه کنید و یا پارتیشن C را هم مدنظر داشته باشید

میگم شما که زحمت کشیدید ، آموزش را با نرم افزار ghost مرحله به مرحله بگذارید
    Last edited by REGISTERED USER; 10-09-2009 at 08:03.

6. 8 کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه jjdownload's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    سمنان

پيش فرض

سلام من با گاست موافق ترم

خیلی هم باش بک آپ و ریکاور گرفتم

گاستو اگه کامل بزارین تو می شه

مرسی

آخر فروم باز saman3230's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

خوب آیا این درایو مثل درایو اصلی لپ تاپ (قبل از پاک شدن) عمل می کنه ؟

چون من با کمپانی دل تماس گرفتم گفتند یک فایل حاوی ISO می فرستند من اونو رایت کنم و باز کنم خودش تمامی مراحل نصب ایمیج بر ای لپ تاپگ خودم مثل روز اول انجام میده !!

این آموزش شما چه جوری عمل خواهد کرد ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

خوب آیا این درایو مثل درایو اصلی لپ تاپ (قبل از پاک شدن) عمل می کنه ؟
    ببینید اساس کار این نرم افزار این هست که ابتدا یک image کامل به فرمت خودش از دیسک میگیره ! تا حالا از CD ایمیج گرفته اید که ؟ دقیقا مشابه CD کار میکنه و میشه به دفعات از اون رایت گرفت !

این هم برای بازگردانی ، دیسک یا پارتیشن را فرمت صفر میکنه و اطلاعات را از نو میریزه دقیقا مشابه موقعیت درایو هنگام بک آپ گیری ... نورتون گاست نرم افزار شماره 1 جهان هست و کارش فوق العاده است در این زمینه !

چون من با کمپانی دل تماس گرفتم گفتند یک فایل حاوی ISO می فرستند من اونو رایت کنم و باز کنم خودش تمامی مراحل نصب ایمیج بر ای لپ تاپگ خودم مثل روز اول انجام میده !!
    اون دیسکی که کمپانی دل (اگر ایرانی اش باشه همون بالایی هست) براتون میفرسته ، دقیقا یک ایمیج اختصاصی هست که با خود راه انداز دل میاد بالا و در بوت هم عمل میکنه !

10. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

ببینید اساس کار این نرم افزار این هست که ابتدا یک image کامل به فرمت خودش از دیسک میگیره ! تا حالا از CD ایمیج گرفته اید که ؟ دقیقا مشابه CD کار میکنه و میشه به دفعات از اون رایت گرفت !

این هم برای بازگردانی ، دیسک یا پارتیشن را فرمت صفر میکنه و اطلاعات را از نو میریزه دقیقا مشابه موقعیت درایو هنگام بک آپ گیری ... نورتون گاست نرم افزار شماره 1 جهان هست و کارش فوق العاده است در این زمینه !

اون دیسکی که کمپانی دل (اگر ایرانی اش باشه همون بالایی هست) براتون میفرسته ، دقیقا یک ایمیج اختصاصی هست که با خود راه انداز دل میاد بالا و در بوت هم عمل میکنه !

بله ابنهارو میدونم

اما من منظورم همیج ایمج اوریجنال دل بود همون حالتی که با زدن f8 قبل از ویندوز وارد ریکاوری میشه

ایمیج ویندوز که کار عادیه

12. این کاربر از saman3230 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من درایو اوریجینال می خوام نه درایو دستی

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از حمید عزیز

حمید جان فکر کنم بهتره آموزش هم بزارید چون بچه ها گیچ نشود
    لازم به ذکر هست با نورتون گاست هم میشه این کار را کرد

تو ویندوز هم میشه با نرم افزار های فوق عملیاتن را انجام داد و بک آپ را گرفت و روی حتی دو ویدی ریخت که در صورت خرابی مجدد ویندوز را بالا بیارید

رمز:
    کد:
    خوب ، در مورد این روش قبلا توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بحث زیاد شده بود و تاپیک جدا نداشت. من از وقتی که گاست 2001 اومد با این سیستم روی PC کار میکردم و فوق العاده بود

البته نرم افزار Norton ghost که یکی از بهترین هاست رو بیشتر از True image دوست دارم. من خودم نورتون گاست ورژن 14 را ترجیح می دم
    ___

من اینجا یه چیزی را متوجه نشدم دوستان ، شما اگر منظورتان این بود که از پارتیشن مخفی () ریکاوری گرفته بشه و یا از کل سیستم (HDD) ؟

سونی ، اچ پی و ایسوز همچین سیستمی را دارند ... پس بهتره از کل هارد ریکاوری تهیه کنید و یا پارتیشن C را هم مدنظر داشته باشید
    سلام من با گاست موافق ترم

خیلی هم باش بک آپ و ریکاور گرفتم

گاستو اگه کامل بزارین تو می شه

مرسی
    من درایو اوریجینال می خوام نه درایو دستی
    خوب من با نورتون گوست كار نكردم. در واقع نسخه قديمي اش رو 7 سال پيش داشتم.

آن چيزي كه موجب شد من اين نرم افزار را انتخاب كنم قابليت ريكاوري هارد به هارد هست. با كليد اف-11
    شما در ويندوز اريجينال چي دارين؟؟؟
    در واقع يك نسخه ويندوز اكتيويت شده هست كه درايورها را هم دارد.
    شما مي تونين ويندوز را نصب و بعد هم درايورها را نصب كنين (براي يكبار) و با سريالي كه زير نوت بوك هست آن را فعال نماييد. سپس بايد ايميج گرفتن مي تونين دقيقا" يك چيزي مثل مثل همون ريكاوري هارد به هارد داشته باشين.

در واقع با آكرونيس يك درايو مخفي مي سازين كه بك آپها داخل همون ذخيره مي شوند.

در بررسيها آكرونيس به نورتون گاست ترجيح داده شده:

کد:
    براي اينكه ريكاوري خراب نشه و اين مشكلي كه شما مي فرمايين پيش نياد آكرونيس همون درايو مخفي رو فعال مي كنه كه اول از اون بوت ميشه بنابراين تحت هر شرايطي شما مي تونين ريكاوري كنين ولو درايو سي كلا" مشكل داشته باشه. بايد در تغييراتي كه آكرونيس روي درايوها ميده دقت كنين.

بله در ويندوز هم امكان بك آپ هست اما اين روش هارد به هارد كه عرف نوت بوكهاست و با يك درايو مخفي انجام ميشه رو نداره و بايد بك آپ با مدياي واسط باشه.

براي اينكه ريكاوري شما كار كنه كافيه كه پارتيشن سيستم رزرو شده ويندوز و خود درايو سي رو ايميج كنين.
    مابقي رو اگه تمايل ارين بهتر هست كه بك آپ كنين تا بشه دخال آن سرچ و تغييرات محدود داد.

15. 7 کاربر از H@mid-Vista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •