تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: برای آخرین با ر:amd یا intel????????????????

راي دهنده
115. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • intel

53 46.09%
  • amd

62 53.91%
صفحه 3 از 34 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 332

نام تاپيک: براي آخرين بار:intel يا amd

Banned Shahryar_NEO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ضمن تبريك به شما دوست عزيز به خاطر عضو شدن در پي سي ورد. .من هم با شما موافق بودم ولي وقتي
    با 3 اينتل و با 3 اي ام اي كار كردم ديدم حق داره كه بنويسه.فكر كنم كه اگه 3.5 هم بنويسه باز هم طوري نيست.

پروفشنال H3SAM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    اصفهـــــــان

پيش فرض

برای توضیح دادن دیره یعنی از توضیح در مورد این موضوع خسته شدم
    فقط اینو میگم که AMD از نوع Athlon64 یا Athlon FX با مادربوردهای نسل K8n Neo بهترینه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

فقط Amd

آخر فروم باز mahdy2021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran-Tehran

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط ramin_subzero
    من به شدت از amd متنفر شدم.يعني چي وقتي سرعت كلاكش 1800 هست برميداره مينويسه 3000.خوب همه كه از اين چيزا سر در نمييارند.درسته كه از نظر معيارهاي ديگه بهتره ولي اصل كار همون سرعت كلاكه كه هرجورم حساب كنيد به 3000 نمي رسه.الان خود من احساس مي كنم رفته تو پاچه ام.به نظر من اينكه amd مي ياد مي گه +3000 ما با سرعت پردازش 1800 مثله 3000 intel هست يك دروغه محضه.
    انقدر در اين مورد توضيح داده شده كه فكر كنم بس باشه.

وقتي روي amd نوشته +3000 يعني بايك اينتل با فركانس 3000 برابري ميكنه. حالا قرار نيست هر چي amd گفت ما گوش كنيم.

تمامي بنچماركها حقيقت نشون ميدن ديگه به حرف من يا amd كار نداشته باشيد

البته amd در اكثر موارد در بازي و گرافيك نقش داره و در ساير موضوعات رقابت نزديكه

اينم يه نمونه:(به ستونهاي قرمز توجه كنيد)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي آتلون 64 (939) مادر برد گيگا بخرم يا ايسوز؟
    اين تاپيك موضوعش مخصوص سوال شماست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Banned Shahryar_NEO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

اين همه آدم اومدن.50 نفر تو نظر سنجي شركت نكردند.!!!!! 21 به 8 به نفع اي ام است. ضمنا اميدوارام كشك براي اينتل
    ارزان باشه به دل نگريد اينتليا.

کـاربـر بـاسـابـقـه saeid_ronaldo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Harry Potter
    خوب اگر از اینتل استفاده می کردی عمرن نمی سوخت...
    نتیجه اینکه Intel یه چیز دیگس، نه AMD !
    دوست عزيز يه توضيح بدم. راستش من اون اوايل خيلي اماتور بودم تو كامپيوتر ولي دل شير داشتم و با همه چيش ور ميرفتم و خلاصه بگم از هر قطعه اي حد اقل يه بار سوزوندم تا الان
    علت سوختن اي ام دي هم اين بود
    يه دفه فنمو در اوردم تميزش كنم و موقع بستن اشتباه كردم و فن رو پشت و رو بستم
    شما اگه به از بشت دستتون رو ببريد كنار فن ميبينيد كه يه باد داغ ميزنه بيرون. اين يعني فن از روبرو خنك ميكنه و
    از پشت گرما ميده.
    اونم وقتي كه روي سي پي بو بسته ميشه هر چي هوا توش هست ميكشه و هواي داغ رو ميده به سمت سي پي يو. ولي با همه اين صحبتا اين سي پي يو هشت ماه اون جوري دوام اورد و آخ نگفت. وقتي بردمش خدمات كامپيوتري بهم گفتش اگه اينتل بود يه روزم نميكشيد و مي سوخت.
    علت اينكه چرا الان اينتل استفاده ميكنم هم جريانش مفصله
    فقط اينو بگم الان كه از اينتل استفاده ميكنم حسرت اون سيستم قبليم رو ميخورم.
    پس نتيجه اينكه فقط اي ام دي

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط boys_won
    فقط AMD

تفاوت های CPU های AMD وIntel

1-AMD براساس معماری اجرایی 9 مرحله ای ساخته شده است اما معماری پردازنده های Intel شش مرحله ای می باشد.بدین معنا که AMDدر هر چرخه کاری 9عملیات را انجام میدهد در حالی که Intel فقط 6 عمل را می تواند انجام دهد.

2-AMD از640Kb Cache برخوردار است در حالی که Intel ، از 532Kb بر خوردار است هر چقدر که میزان Cache پردازنده بیشتر باشد ، پردازنده کارایی بیشتری خواهد داشت اطلاعات بیشتری میتواند ذخیره کند ودیگر لازم نیست پردازنده برای بدست آوردن اطلاعات یا دستور ها مدت زمان بیشتری را رفت و برگشت به حافظه برد اصلی برای جذب اطلاعات یا دستور العمل ها صرف کند.

3- AMD از مس برای اتصال ترانزیستور های بکار رفته در پردازنده ها استفاده میکند در صورتی که در ساختمان پردازنده های Intel آلومینیوم بکار رفته است.مس هادی الکترسیته بهتری است ، ازاین رو پهنای اتصالهای بین ترانزیستورها را به میزان چشمگیری کاهش می یابد .که این امر باعث مصرف کمتر مواد اولیه و در نتیجه منجر به کاهش هزینه می شود این دلیل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.

4- از دیگر تفاوت های میان AMD وIntel میتوان به راندمان Cache بروی چیپ اشاره کرد ، AMD از معماری انحصاری استفاده میکند که راندمان بیشتری نسبت بیشتری نسبت به طراحی معماری غیر انحصاری Intel دارد.

5-AMD از تکنولوژی پردازش موازی در مقایسه با Hyper -Threading اینتل استفاده میکند ، در بسیاری از کاربردهای امروزی فعال بودن Hyper -Threading کارائی پائین تری ارائه میدهد ، نتایج تحقیقات بیشمار منتشر شده در نشریات رایانه ای و پایگاهای اطلاعاتی معتبر بیانگوی این پدیده هستند.

6-یکی دیگر از مهمترین نکات برتر پردازنده های AMD واحد ممیز شناور آن است که از FPU اینتل بسیار قویتر میباشد که این امر باعث اجرای سریع تر برنامه های چند منظوره( MultiMedia) میشود.

7- زمانی که اینتل P4 را طراحی کرد طول PIPELINE را از 10 مرحله در P3 به 20 مرحله افزایش داد Intel همین تغیر توانست که تعداد عملیاتی که در چرخه عملیاتی انجام می شود بصورت قابل ملاحظه ای کاسته میشود و از طرف دیگر افزایش طول PIPELINE نیازمند افزایش تعداد ترانزیستور ها برای انجام همان تعداد عملیات میباشد که این امر باعث افزایش اندازه هسته و بالا رفتن قیمت تولید میشود . در حالی که AMD با وجود افزایش فرکانس پردازنده های خود طول pipeline را به همان اندازه p3 یا k6 ثابت نگهدارد
    اين مطلب رو فكر كنم خودم شخصا پارسال بهمن ماه نوشته بودم .

در تاپيكي كه به بحث AMD و اينتل پرداخته ميشد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

3

درسته من خيلي ناشي و تازه واردم و شما هم تو هزار تاپيك اين مطلب رو توضيح دادين.ولي بايد قبول كنيد كه تقريبا 90% سرعت هر cpu بستگي به سرعت كلاك داره.عوامل ديگه نقشه خيلي كمي رو دارن.يعني شما مي گين الان با cpu +3000 amd ميتونيم يه بازي كه قدرت پروسسور 3000 ميخواد رو به خوبي اجرا كرد.ضمنا من سايتي رو كه دوستمون گفت رو امتحان كردم بازم اختلاف فاحشي داشتن ولي جالب بود مرسي [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ramin_subzero; 02-03-2006 at 23:04.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

تقريبا 90% سرعت هر cpu بستگي به سرعت كلاك داره.عوامل ديگه نقشه خيلي كمي رو دارن
    كي چنين حرفي رو زده ؟
    كدوم منبع اطلاعاتي اين مطلب رو بازگو كرده؟

بستگي به نوع برنامه داره . شما تست هايي كه توسط شركت هاي بسيار معتبر سخت افزاري انجام ميشن رو نگاه كنيد .
    اصلا اونا هيچي !!
    بعضي از شماره هاي مجله رايانه رو نگاهي بيندازيد . تا بهتر متوجه موضوع شويد

اگه نباشه جاش خالی می مونه KhalijefarS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    بندر بوشهر ( 70% مملکت!! )

پيش فرض

والا من همین چند روز پیش خاستم یه سیستم ببندم. اول انتل بستم بر عکس علاقه شخصی . ولیبعد از یه کم فکر و کلی تحقیق دیگه گفتم که اصلا کلا عوض کنم و amd ببندم . ولی وقتی این رو به دوستمون که آدم با تجربه ای هم هست گفتم. چند تا مثال برام زد که همگی amd بسته بودن ( برای سرور و معمولی و...) و مشکل پیدا کرده بودن .خودش هم میگفت وقتی روی یک سیستم amd داشته ویندوز نصب میکرده و بعد هم باهاش کار کرده حتی به اندازه 2.4 سلرون هم کار نمیداد . یکی از دوستان خودم هم amd داشت که بعد از مدتی سوخت . خلاصه کل منظور صاحب مغازه این بود مه amd فقط تا مدتی خوبه و بعد از مدتی سرعتش افت میکنه و لی اینتل تا آخر مثل همون روز اول کار میده ...من همبعد از دو سه روز فکر کردن و بی خوابی و دیوونه شدن ... گفتم همون اینتل ببند ...با سیستم های amd هم کار کردم واقعا از لحظ کارایی خوبن واگه مجله دانش و کامپیوتر رو هم خونده باشید همیشه توی این جنگ amd پیروز بوده ...( خودم هم نفهمیدم کدوم طرفی هستم !!!) ...همینطور که میبینید من دارم این وسط دیوونه میشم ...خودتون نظر بدین ( شرمنده بخاطر اتلاف وقت)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •