تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: چگونه فولدرهای داخل Documents and Settings را تغییر نام بدم؟!

پروفشنال justmp3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

14 چگونه فولدرهای داخل Documents and Settings را تغییر نام بدم؟!

سلام دوستان...

من یک ویندوز دارم که بطور مثال یوزرنیم من Ramin هست ... حالا پشیمون شدم میخوام این را مثلآ بکنم Ali اما وقتی میخوام این فولدر را از ادرس زیر تغییر نام بدم با یک ارور روبرو میشم...
    ادرس فولدر:
    C:\Documents and Settings\Ramin

که منظورم از درایو C همون درایو ویندوزه...

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید...فکر میکنم باید راهی از رجیستری وجود داشته باشه که اگر همچین چیزی باشه خیلی خوشحال میشم که یاد بگیرم...

اگر بتونم یوزر را از تو Manage هم تغییر بدم فکر کنم مشکل حل بشه!!

منظورم را با یک عکس بیان میکنم:

میخوام این دو تا که نوشته شده Ramin به علی تغییر بدم...

کمک کمک
    Last edited by justmp3; 28-02-2006 at 19:11.

حـــــرفـه ای Elfin-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام
    بايد اسم بوزرتون رو عوض كنيد!البته باز هم معلوم نيست عوض بشه!
    بهتره يك يوزر جديد باز كنيد و زحمت كپي پست فايلهاتون رو بكشيد!

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط p-uI╛l3
    سلام
    بايد اسم بوزرتون رو عوض كنيد!البته باز هم معلوم نيست عوض بشه!
    بهتره يك يوزر جديد باز كنيد و زحمت كپي پست فايلهاتون رو بكشيد!
    وای نه خیلی کاره سختیه!!!

من منتظر جواب های امیدوار کننده تر میمونم

ما منتظر دومیش هستیم هیچ جا نمیریم همینجا هستیم

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

اسم يوزر رو عوض كردن سخته؟؟؟

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط p-uI╛l3
    اسم يوزر رو عوض كردن سخته؟؟؟
    من منظورت را نفهمیدم الفین جان !!

اگر منظورت اینه که خیلی اسونه خوب یک توضیح بده تا ما هم یاد بگیریم..!!

اما اگر سوالت معنیه اصلیش را داره باید منتظر باشیم تا یک نفر که بلده بیاد بگه ببینیم سخته یا اسون

تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

برو به كنترل پنل و اونجاuser accountرو بزن،اسم يوزرت رو انتخاب كن و از اونجا گزينه change my nameرو بزن و اسم رو عوض كن،ولي احتمال كار كردنش كمه.به هر حال امتحانش ضرر نداره!

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

ممنون از توضیحاتت الفین جان ولی اون کار تاثیری تو Manage نداره...

بازم مرسی که توجه کردی

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز.
    در خصوص تغيير نام فولدر USER ها ، موضوع به همين سادگي ها كه به نظر ميرسد نميباشد. براي درك بيشتر اين موضوع كمي توضيحات جانبي ارائه ميدهم كه ميتوانيد با كمك اين توضيحات كمي روند كار را راحت تر متوجه شويد.
    همان طور كه به خوبي مطلع هستيد زماني كه يك يوزر در ويندوز ساخته ميشود و شما با آن Login مينماييد ، پوشه اي با نام همان يوزر در پوشه Documents and Settings در مسير نصب ويندوز ساخته ميگردد ، اما اين تمام كار نيست ، در همين لحظه يك كليدي در رجيستري ويندوز و در مسير زير نيز ايجاد ميگردد :
    HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
    نام اين كليد Security ID يا SID يوزر ايجاد شده ميباشد. در زير شاخه اين كليد يك كليد با نام ProfileImagePath وجود دارد كه آدرس پروفايل يوزر را در خود ذخيره دارد. براي مثال در مسيري كه در رجيستري ذكر كردم كليد يا كليدهايي با نامي مشابه S-1-5-29 و يا حتي S-1-5-21-299502267-115176313-682003330-1009 وجود دارند كه وقتي روي آنها كليك مينماييد ميتوانيد كليدهاي ديگري را در صفحه سمت راست مشاهده نماييد كه كليد ProfileImagePath نيز يكي از آنها ميباشد.
    زماني كه يوزري با نام Mohammad.R در ويندوز Login مينمايد ، پوشه اي با نام Mohammad.R در پوشه Documents and Settings قرار دارد ( ايجاد گشته است ) و نيز يك كليد SID براي يوزر Mohammad.R در مسيري كه براي رجيستري ذكر كردم ايجاد شده است. كليد ProfileImagePath در اينجا مقدار %systemdrive%\Documents and Settings\Mohammad.R را در خود ذخيره دارد.
    حالا كه كمي متوجه كليات موضوع شديد ، قطعا متوجه خواهيد شد كه چرا نخواهيد توانست تنها نام پوشه را در مسير Documents and Settings تغيير دهيد. همه چيز در SID و ProfileImagePath نهفته است كه اجازه چنين كاري را به شما نخواهد داد.
    و اما راه حل موجود ، براي چنين تغيير نامي مراحل زير را دنبال نماييد :
    ابتدا با يوزر Administrator وارد ويندوز شويد و سپس به مسير پوشه Documents and Settings رفته و نام پوشه يوزري را كه ميخواهيد آن را تغيير نام دهيد ، به نام مورد نظر تغيير دهيد ( براي مثال پوشه Mohammad.R به Ali تغيير نام پيدا ميكند ).
    حال شما بايد نام SID مرتبط با يوزري كه ميخواهيد آن را تغيير نام دهيد بيابيد. براي اين منظور يك ابزار خاص با نام GetSID در Windows Server Resource Kit وجود دارد كه اين كار را به سادگي براي شما ميتواند انجام دهد. ميتوانيد اين ابزار را از مسير زير نيز بيابيد :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    كار با اين ابزار با توجه به اينكه ابزاري Command Line اي ميباشد ممكن است كمي دشوار به نظر آيد.
    براي اين كار يك اسكريپت ساده نيز وجود دارد كه ميتوانيد از آن نيز استفاده نماييد ، ابتدا اسكريپت را از آدرس زير دريافت نماييد :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سپس آن را در محلي مناسب ( دلخواه و ترجيحا خلوت ) قرار دهيد ( از حالت زيپ خارج نماييد ) و روي آن دوبار كليك نماييد تا اجرا گردد. پس از مدت كوتاهي يك فايل TXT حاوي اطلاعات SID تمامي يوزرهاي موجود در سيستم شما در همان مسير كه فايل را اجرا نموديد ايجاد ميگردد ( براي اطلاع از چگونگي عملكرد اسكريپت ميتوانيد روي آن راست كليك نماييد و گزينه Edit را انتخاب نماييد ).
    با اجراي اين فايل TXT ميتوانيد نام SID مخصوص يوزر خود را بيابيد. براي مثال به نمونه اي از خروجي اين اسكريپت توجه نماييد :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توجه : براي اجراي اسكريپت بايد قابليت اجراي فايلهاي اسكريپت در سيستم شما فعال باشد. اگر اين قابليت را غير فعال كرده باشيد ( به صورت شخصي و يا با ابزارهاي Firewall و ... ) ، اين فايل در سيستم شما اجرا نخواهد شد.
    حال كه شماره SID يوزر Mohammad.R را يافتيم بايد به مسير زير در رجيستري مراجعه نماييد :
    HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
    در اينجا همان شماره SID كه يافتيم وجود دارد ، روي كليد آن يك بار كليك مينماييم تا در صفحه سمت راست كليدهاي مرتبط با آن را مشاهده نماييم.
    به دنبال كليد ProfileImagePath بگرديد و روي آن دوبار كليك نماييد.
    مسيري مانند زير در آن مشاهده خواهيد كرد :
    کد:
    تنها كافي است نام يوزر را از Mohammad.R در اين مسير به Ali تغيير دهيد ، براي مثال مقدار كليد بايد چنين باشد :
    کد:
    روي OK كليك نماييد تا مقدار دهي انجام پذيرد و سپس از رجيستري ويندوز خارج شويد و يك بار سيستم خود را از نو راه اندازي نماييد.
    به اين ترتيب تغيير نام به صورت كامل انجام پذيرفته است.
    براي اينكه اطمينان حاصل نماييد عمليات را به درستي انجام داده ايد و تغييرات به صورت كامل صورت پذيرفته است ، پس از اينكه سيستم را Restart نموده و با يوزر با نام جديد به ويندوز Login نموديد وارد ابزار Command Prompt ( با تايپ cmd در Run ) شويد و دستور SET را اجرا نماييد.
    پس از اين كار مشخصاتي كلي از USER جاري شما به نمايش در خواهد آمد كه جزئيات كامل و فراواني را در آن خواهيد يافت ، من جمله در جملات پاياني يعني USERDOMAIN و USERNAME و USERPROFILE .
    با توجه به اينكه اين مراحل بسيار به دقت بالايي نياز دارد توصيه ميكنم در انجام آنها نهايت دقت را به عمل آوريد. در صورت اشتباه در مراحل ممكن عواقب جدي براي شما به دنبال داشته باشد كه مسئوليت آن تماما به عهده خودتان ميباشد.
    من اين مراحل را براي اين توضيح دادم كه شما عزيزان آشنايي كلي با آن پيدا نماييد ، اگر واقعا تصميم به انجام آن را داشتيد حتما موارد ايمني از قبيل پشتيبان گيري از رجيستري و فايلهاي مهم خود را مد نظر داشته باشيد.
    توصيه اكيد من عدم استفاده از چنين روشهايي ميباشد ، من دقيقا علت اينكه چرا شما ميخواهيد چنين كاري را انجام دهيد نميدانم ، اما به سادگي ميتوانيد يك يوزر جديد ايجاد نماييد و محتويات يوزر قبلي را به آن انتقال دهيد و مراحلي به اين شكل كه معمولا عملياتي بسيار ساده تري دارند.
    ضمنا توجه داشته باشيد كه هيچ گاه تغييرات را در مورد يوزر Administrator انجام ندهيد ( زيرا عواقب بسيار جدي براي ويندوز در بر خواهد داشت ).
    قبل از انجام هر كاري حتما سوالات و علت اصلي كاري كه ميخواهيد انجام دهيد را مطرح نماييد تا در مورد اينكه آيا واقعا نياز به انجام چنين مراحلي هست يا خير به نتيجه معقولي برسيد.
    هر سوالي داشتيد حتما مطرح نماييد.
    شاد و پيروز و موفق باشيد .

9. این کاربر از M.R.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    021 Forever

پيش فرض

محمد رضا جان با توجه به این که کاره خیلی سختی به نظر میاد و شما این کار را پیشنهاد نمیکنید من رفتم و اون اکانت را حذف کردم و یک اکانت جدید ساختم

واقعآ ممنون از توضیحات شما شرمنده اگر عجله کردم...

اما اشتباهی که کردم بدون انتقال اطلاعات اون یوزر را حذف کردم که البته زیاد مهم نیست ولی بازم وقتی با این یوزر اومدم سر درگم بودم

به هر حال ممنون از توضیحات جامع و کامل شما..

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض تعمیر تنظیمات یوزر

سلام
    من برای بازشدن حجم درایو سی با یوزر ادمین کل پوشه های یوزرها رو پاک کردم. الان که با یوزر خودم لاگ این میکنم میگه فایلهای شما روی دسکتاپ موقت هست و بعد از لاگ آف پاک خواهد شد. برای تعمیر این یوزر باید چکار کنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •