تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 36

نام تاپيک: صحبت کردن از طریق خط ADSL

داره خودمونی میشه free28333's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض صحبت کردن از طریق خط ADSL

با سلام خدمت عزیزان
    قبل از هر چیز خدمت مدیران این قسمت عرض ادب دارم و درخواست دارم این موضوع رو جایی قرار بدن که مناسب باشه
    امروزه با گران شدن هزینه تلفن و همچنین استفاده از ADSL توسط ایرانیان می خوام در اینجا به راههایی بپردازیم که میشه از اون طریق ارتباط صوتی با کیفیت قابل قبول در ایران داشته باشیم.

خواهشمندم از اساتیدی که در این زمینه فعالیت دارن . اطلاعاتشون رو در این تاپیک به اشتراک بزارن.

با تشکر
    Last edited by free28333; 26-08-2009 at 10:59. دليل: ویرایش

2. این کاربر از free28333 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای choory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام خدمت عزیزان
    قبل از هر چیز خدمت مدیران ای قسمت عرض ادب دارم و درخواست دارم این موضوع رو جایی قرار بدن که مناسب باشه
    امروزه با گران شدن هزینه تلفن و همچنین استفاده از ADSL توسط ایرانیان می خوام در اینجا به راههایی بپردازیم که میشه از اون طریق ارتباط صوتی با کیفیت قابل قبول در ایران داشته باشیم.

خواهشمندم از اساتیدی که در این زمینه فعالیت دارن . اطلاعاتشون رو در این تاپیک به اشتراک بزارن.

با تشکر
    بهترین و با کیفیت ترین سرویس به نظر من سرویس skype هست.

برای استفاده از این سیستم کافی هست شما به سایت skype.com رفته سپس هر 2 طرف برنامه مربوطه را دانلود کرده نصب کرده و یک اکانت ایجاد کنند.

مکالمه اینرنتی skype کاملا رایگان هست.

من خودم با دوستم با این سرویس مکالمه میکنیم.صدا فوق العاده شفاف و قوی و بدون نویز هست.به راحتی میتوانم بگم کیفیتش از تلفن ثابت داخل شهری هم بالاتره.
    هر 1 ساعت مکالمه برای من حدود 20 مگ سند و ریسیو دارد.

محتوای مخفی: مطالبی در مورد سرویس اسکایپ 

مطالبی در مورد اسکایپ:
    اسکایپ (به انگلیسی: Skype) نام یک شبکه ارتباطات تلفنی کاربر به کاربر (Peer to Peer) است که توسط نیکلاس زنشتروم سوئدی و جانوس فریس دانمارکی ایجاد شد. این دو قبلاً در ساخت یک شبکهٔ اشتراک پرونده به نام کازا (به انگلیسی: Kazaa) همکاری داشتند.

شرکت پشتیبانی کنندهٔ این شبکه به نام Skype Group در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت ای-بی (به انگلیسی: ebay) خریداری شد. مقر اصلی این شرکت در لوکسامبورگ قرار دارد و شعبه‌هایی نیز در لندن، پاریس، تالین و پراگ دارد.

امروزه افرادی که به اینترنت دسترسی دارند قادر هستند که بصورت رایگان با سراسر جهان تماس تلفنی برقرار نمایند, حتی برقراری تماس تلفنی با افرادی که خود در منزل کامپیوتر نداشته و با آن آشنایی ندارند. امروزه دیگر صحبت از کیفیت پایین صدا نیز نبوده بلکه شفافیت صدای تماسی که بدینوسیله برقرار میگردد همطراز با نوع سنتی آن است. و حتی امروزه "دستگاههای تلفنی" قابل خریداری است که مستقیما به کامپیوتر شما متصل شده و با استفاده از آن میتوان با گوشی تلفن و بصورتی که دهها سال به آن عادت کرده اید با سراسر جهان مکالمه تلفنی برقرار کنید. البته با یک تفاوت: با افرادی که دارای برنامه اسکایپ هستند بصورت مجانی و با افرادی که دارای کامپیوتر نیستند با هزینه ای کم.

با استفاده از یک برنامه کامپیوتری

جهت برقراری تماس تلفنی بصورت رایگان با سراسر جهان نیاز به یک برنامه کامپیوتری دارید که در کامپیوتر خود نصب کنید. ده ها و بلکه صدها برنامه مختلف در این زمینه موجود است اما انتخاب برنامه اصلا کار سختی نیست زیرا یک برنامه تقریبا تبدیل به برنامه استاندارد در این زمینه در سراسر جهان شده است.

"اسکایپ" برنامه ای است که به آن "کابوس شرکتهای تلفنی" نیز گفته میشود و با کنار زدن تقریبا همه برنامه های مشابه, امروز برنامه استاندارد جهت برقراری تماس تلفنی رایگان در جهان بر روی اینترنت بشمار میرود. "اسکایپ" امروز در سراسر جهان 40 میلیون نفر کاربر دارد و هر روز 150 هزار نفر به کاربران آن اضافه میشود. برنامه رایگان "اسکایپ" تاکنون 120 میلیون بارتوسط کاربران پیاده شده است.

شاید جالب باشد که بدانید مخترع "اسکایپ" نیز یک جوان سوئدی است: "نیکلاس زنشتروم ". او همان کسی است که با اختراع برنامه "کازا" سرمایه داران شرکتهای غول پیکر تولید موسیقی را که سالها با فروش گران صفحه های موسیقی خریداران را تلکه کرده اند به زانو در آورد. و این بار با اختراع "اسکایپ" تبدیل به "کابوس" شرکتهای تلفنی در سراسر جهان شده است. او در مورد "اسکایپ" برنامه ای که توسط خودش نوشته شده است میگوید:

"دریافت پول از مردم برای مکالمات تلفنی شان متعلق به قرن گذشته است. برنامه "اسکایپ" این امکان را به مردم میدهد که بتوانند با استفاده از تجهیزات موجودی که پول آن را قبلا پرداخت کرده اند, مانند کامپیوتر و خط اینترنت خودشان, با نزدیکان و عزیزانشان در تماس باشند".

سهولت نصب و استفاده از "اسکایپ"

استفاده از برنامه رایگان "اسکایپ" که به اکثر زبانهای دنیا از جمله انگلیسی, سوئدی, دانمارکی, نروژی, فنلاندی, اسپانیایی, آلمانی, فرانسه, ایتالیایی, هلندی و ترکی ترجمه شده و قابل نصب است بسیار ساده است. این برنامه برای سیستمهای عامل "وینذوز", "لینوکس", "مکینتاش" و حتی "پوکت پی سی" در دسترس است. نصب و استفاده از "اسکایپ" بسیار ساده و آسان است. با نصب برنامه "اسکایپ" بر روی کامپیوتر خود میتوان از طریق اینترنت:

-با همه افراد دیگر دارای برنامه اسکایپ در سراسر جهان مجاناً مکالمه تلفنی با کیفیت صدای در حد مکالمه تلفنی معمولی انجام داد
    - حتی به تلفن معمولی افرادی که کامپیوتر ندارند نیز با هزینه ای کم تلفن زد. یعنی:
    انجام تماس مجانی با افراد در سراسر جهان از طریق اسکایپ فقط در صورتی میثر است که هر دو طرف دارای برنامه اسکایپ در کامپیوتر خود باشند. اگر مایلید از طریق اسکایپ به تلفن معمولی افرادی که دارای اینترنت, کامپیوتر و یا برنامه اسکایپ در کامپیوتر خود نیستند تلفن زده و شماره گیری کنید باید بابت آن هزینه ای به اسکایپ بپردازید. نرخ تماس با تلفن های معمولی در ایران حدود یک کرون و اندکی است (جهت نرخ دقیق به سایت اسکایپ مراجعه کنید).
    - فایلهای اینترنتی بسیار حجیم به بزرگی تا 4 گیگا بایت را مابین خود ارسال نمود
    - با چهار نفر بصورت همزمان مکالمه نمود
    - نزدیکان و عزیزان را در لیست تلفن خصوصی خود قرار داد مشاهده نمود که چه کسانی به اینترنت متصل بوده و آماده دریافت مکالمه هستند.
    - با همه افراد دیگر دارای این برنامه در سراسر جهان "چت" کرد, حتی همزمان با مکالمه تلفنی. برای مثال از این طریق یک آدرس اینترنتی, یک فایل یا غیره برای طرف مقابل مکالمه ارسال نمود.

تجهیزات مورد نیاز:

کامپیوتر
    خط اینترنت
    یک میکروفون و بلندگو که اکثرا هنگام خرید کامپیوتر همراه آن است
    برنامه رایگان "اسکایپ"

برای پر حرفها:

از همه جالب تر اینکه کابران پر مکالمه حتی میتوانند دستگاههای تلفنی مخصوصی خریداری کنند که شکل و شمایل یک تلفن معمولی را دارد اما مستقیما به کامپیوتر شما متصل شده و با استفاده از آن میتوان مانند عادت معمول "شماره گرفته" و با همه کاربران "اسکایپ" در سراسر دنیا مجانی مکالمه تلفنی برقرار نمود. هنگام تماس با شما نیز, تلفن "زنگ میزند", شما فقط گوشی تلفن را برداشته و مانند عادت معمول با طرف مقابل خود صحبت میکنید. البته با یک تفاوت: بصورت مجانی. این تلفن نیز از طریق سایت اینترنت "اسکایپ" قابل تهیه است.

دوست یابی:

از قسمتهای دیگر بسیار جالب و در نوع خود بی نظیر"اسکایپ" بخش دوست یابی آن است. در برنامه "اسکایپ" میتوان دنبال اشخاص با خصوصیات دلخواه گشت. برای مثال: "دنبال یک پسر از 20 تا 24 ساله ساکن سوئد بگرد که زبان فارسی صحبت کند"! یا اینکه "دنبال یک دختر از 25 الی 30 ساله در سوئد بگرد که فارسی بلد باشد". "اسکایپ" همه افراد مورد نظر شما را پیدا کرده, لیست کرده و در اختیار شما قرار میدهد. توجه کنید هر بار که دکمه جستجو را فشار میدهید افراد جدیدی "لیست" میگردند. میتوانید با هرکدام که مایل باشید هم "چت نوشتاری" و هم مکالمه تلفنی رایگان انجام دهید. شما هم میتوانید با تکمیل قسمت "پروفایل" خود در "اسکایپ" چنانچه مایل باشید خود را جهت جستجوی دیگران آزاد بگذارید. یا اگر مایل نیستید از "اسکایپ" فقط جهت تماسهای خصوصی خود استفاده کنید. مثال زیر از برنامه بزبان سوئدی است. در برنامه های بزبان دیگر بخش جستجوی "اسکایپ" نیز بزبان انتخابی شما نمایش داده خواهد شد

شروع به کار

برای شروع به کار وارد سایت "اسکایپ" شده و ازطریق کلیک کردن بر عکس پرچمها در قسمت سمت راست بالای صفحه زبان مورد علاقه خود را انتخاب کنید (از جمله انگلیسی, سوئدی, دانمارکی, نروژی, فنلاندی, اسپانیایی, آلمانی, فرانسه, ایتالیایی, هلندی و ترکی).

برنامه رایگان "اسکایپ" را به کامپیوتر خود آورده و آن را نصب کنید
    Last edited by choory; 25-08-2009 at 15:02.

4. 14 کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ShayaN3K's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Alt+0160

پيش فرض

Skype حرف نداره.

من خودم هر روز با ژاپن و بلژیک با این برنامه صحبت میکنم.

اگه Credit هم بگیری میتونی با اینترنت به خونه و مبایل هم زنگ بزنی و صحبت کنی

6. 4 کاربر از ShayaN3K بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه sia abedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بچه ها نميشه به صورت رايگان با موبايل و تلفن صحبت كرد؟

آخر فروم باز saman3230's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

نه متاسفانه !!!

9. این کاربر از saman3230 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

منظور شما با skype هست؟
    خیر برای زنگ زدن به موبایل و یا تلفن باید Credit بخرید.که در سایت skype قیمت ها و هزینه های موبایل و تلفن هر کشور مشخص شده است.

11. این کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ahriman323's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

برنامه موبایل نداره که موبایل به موبایل از طریق gprs بشه هزینه را پایین آورد؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

برنامه موبایل نداره که موبایل به موبایل از طریق gprs بشه هزینه را پایین آورد؟
    خیر برنامه برای موبایل ندارد.(البته اگر هم بود با این سرعت gprs ایران فایده ای نداشت)

البته توی خود سایت مدل Xperia X1 را نوشته.فکر کنم با این مدل بشود.

psp هم به صورت پیش فرض این برنامه را دارد و در صورتی که یک عدد psp و اینترنت وایرلس داشته باشید به راحتی میتونید مکالمه کنید.

این شرکت لوازم جانبی جالبی زده.
    مثلا همین تلفنی که عکس را مشاهده میکنید

این تلفن به pc وصل میشود و در صورتی که کسی به شما زنگ بزند این تلفن زنگ خورده و شما به راحتی بدون نیاز به کامپیوتر میتونید جواب دهید یا خودتان به جای دیگه ای زنگ بزنید.

از آدرس زیر میتونید لوازم جانبی را ببینید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

14. 3 کاربر از choory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Terova's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

فوق العاده است..!!!!!!!

داره خودمونی میشه Shahin_Turk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

آره من هم با داداشم که تو آمريکا هست هروز با Skype حرف ميزنيم واقعا کيفيتش حرف نداره هم voice و هم webcam ولي يه مشکلي که من دارم اينکه هر 7 دقيقه يک بار قطع مي کنه خود به خود!
    در ضمن واسه 10 دقيقه واسه من 20-30 مگابايت سند و رسيو داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. این کاربر از Shahin_Turk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •