تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 88

نام تاپيک: معرفي پرينتر هاي ليزري بر اساس هزينه چاپ و نگهداري کمتر و در دسترس بودن چيپ شارژ و قطعات

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

در مورد مطلبي که در سايت pcmagezin به انهااشاره شده مطالب زير به عنوان نکات قابل تامل وجود دارد

1 مطلب مربوط به نيمه سوم سال 2006 بوده و نويسنده معتقده است که با قيمت 399$ در ان زمان خريداران انتخابهاي بهتري مي توانستند داشته باشند که باتوجه به اينکه در حال حاضر قيمت فروش اين پرينتر در داخل 285000 تومان است اين ايراد منتفي است - به هر حال بررسي فني و انتظارات با قيمت دستگاه بايد رابطه مستقيم داشته باشد

2 نويسنده اشاره کرده که در حال حاضر اين پرينتر قابليت ارسال فکس از طريق کامپيوتر را ندارد و شما مجبور به ارسال ان به صورت کاغذي هستيد که با بررسي که من کردم در سايت مادايران يک اموزش کامل در مورد نحوه ارسال فکس با اين پرينتر در حال حاضر وجود دارد پس اين ايراد هم منتفي است

3 در ادامه اشاره کرده به اينکه ارسال از طريق شبکه به کمک يک اينترفيس تحت web انجام مي شود که کار با ان چندان دلچسب نيست و البته خود نويسنده اعلام کرده که شرکت lexmark جهت مدل x340 اعلام کرده که به زودي يک درايور با قابليت ارسال twin را (Technology Without An Intersting Name) جهت اسکن تحت شبکه ارائه خواهد کرد و در مدلهاي ارسالي بعدي اين درايور به صورت استاندارد در cd همراه دستگاه خواهد بود و از طريق يک صفحه کاغذ همراه با دستگاه هم اطلاع رساني خواهد شد و در سليت شرکت هم گذارده مي شود و ظاهرا انتقاد نويسنده به اين بوده که چرا از همان ابتدا اين کار انجام نشده که با گذشته 3 سال از اين نقد بايد اين مشکل بر طرف شده باشد
    ضمنا مدلي که در حال حاضر مادايران مي فروشد به طور استاندارد شبکه ندارد و بايد جداگانه تهيه شود

4 نويسنده اشاره کرده که که در رنج 399$ امکان انتخاب مدلهايي با قابليت دورو وجود دارد که البته با قيمت فعلي 285000 تومان ان غير ممکن است که يک نمونه duplex دار (دورو زن ) در ايران پيدا کرد و بايد حدود 380000تومان براي ان هزينه کنار گذاشت

5 نويسنده اشاره کرده که پرينتر از نظر وزن قابل قبول است ولي از نظر ابعاد نسبت به هم رده هاي خودش کمي بزرگ است که اين ايراد وارد مي باشد براي مقايسه ابعاد و وزن اين مدل را با دو مدل سامسونگ و hp هم رده که در حال حاضر در بازار موجود است مقايسه کردم
    lexmark x340 وزن 16.33kg ابعاد 520.7*528.32*393.7
    samsung scx-4828fn وزن 14.5kg ابعاد 444.5*411.48*396.24
    hp 1522fn وزن 10.977kg ابعاد 395*400*490

6 نويسنده اشاره کرده که کيفيت همه قسمت ها خوب است (کپي اسکن فکس پرينت) اما عالي نيست در مورد فونتهاي بسيار ريز 3و4 در صورت نگاه کردن با ريزبين مقداري شکستگي در خطوط وجود دارد که اين ايراد وارد نيست زيرا کيفيت کپي و فاکس در بهترين دستگاهها هم از 600*600 dpi بيشتر نيست و در مورد اسکن و پرينت مي دانيم که اکثر دستگاهها کيفيت واحد اپتيک و ليزر انها همين 600*600 است ( مثل hp 1522 ) و فقط در مورد اسکن با روشهاي نرم افزاري ان را افزايش مي دهند و در مورد پرينت هم بعضي از دستگاهها هستند که از رزولوشن 1200*1200 ان هم به طور واقعي (optical) مي کنند و اکثرا اين کار به روش نرم افزاري يا ditering انجام مي شود
    در هر حال اين دستگاه از اول هم اعلام کرده که کيفيت ان 600*600 است که براي يک کاربر خانگي کافي است ( کيفيت چاپ مشابه hp1005 ) مگر بخواهيد از ان براي توليد اسناد برون سازماني استفاده کنيد که بهتر يک نمونه رزولوشن بالاترتهيه شود

نتيجه گيري : با قيمت فعلي اين دستگاه صرف نظر از ابعاد بزرگتر ان نسبت به رقبا از نظر ساير موارد مشکلي نداشته و البته هزينه هاي نگهداري و خريد ان در ايران کمتر از بقيه است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خوب حالا یک خبر خوب در مورد این پرینتر lexmark x340 , x342

در سایت about.com از این پرینتر به عنوان رتبه دوم هفت پرینتر لیزری چند کاره یاد شده است
    رتیه اول به brother تعلق دارد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    لینک ادرس

راستی کسی می داند وضعیت این مارک از نظر نمایندگی ، گارانتی ، خدمات پس از فروش و هزینه های چاپ و شارژ در حال حاضر در ایران چطور است ؟

3. این کاربر از danielrod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

اين هم يک خبر داغ
    از طرف انجمن european imaging and sound association که با اسم EISA شناخته مي شود پرينتر canon pixma pro9000 mark2 به عنوان باکيفيت ترين پرينتر چاپ عکس معرفي شده است

5. این کاربر از danielrod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

همتنطور که قبلا گفتم هم شرکت مادر lexmark براي کارتريج پرينتر هاي خود شارژ مجدد ارائه ميکند و هم شرکت مادايران به عنوان فروشنده و نمايدگي ان در ايران

اگه نباشه جاش خالی می مونه shkz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

همتنطور که قبلا گفتم هم شرکت مادر lexmark براي کارتريج پرينتر هاي خود شارژ مجدد ارائه ميکند و هم شرکت مادايران به عنوان فروشنده و نمايدگي ان در ايران
    سلام.

دوست عزیز با توجه به اطلاعات خوب شما بین 2 مدل HP 1018 , LEXMARK E120 کدامیک رو برای مصارف معمولی تو خونه پیشنهاد میکنید؟

ممنون از راهنمایی شما.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام.

دوست عزیز با توجه به اطلاعات خوب شما بین 2 مدل HP 1018 , LEXMARK E120 کدامیک رو برای مصارف معمولی تو خونه پیشنهاد میکنید؟

ممنون از راهنمایی شما.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    مشخصات زير مربوط به مدل hp 1018 hsj
    Print speed12 pages per minute for A4 and letter-size paper

First page out in as low as 10 secondsPrint resolution600 x 600 dpi with HP Resolution Enhancement technology (REt).

1200 dpi effective output quality (600 x 600 x 2 dpi with HP Resolution Enhancement technology (REt)).Duty cycle3,000 single-sided pages per month (maximum)

1,000 single-sided pages per month (average

سازنده اين مدل را براي حداکثر 1000 صفحه در ماه پيشنهاد داده و با سرعت پرينت 12 صفحه در دقيقه
    اما مدل 120 لکسمارک توانايي 8000 کارکرد در ماه را داره و با سرعت 19 صفحه در دقيقه کار ميکنه که با سرعت مدل هاي حرفه اي با قيمت بالا ي 200 هزار تومان رقابت ميکنه و يک کارتريحج بزرگ با ظرفيت 2500 صفحه داره که عالي هست
    در کل مدلهاي hp که با دورقم اول 10 شروع ميشوند صرفا جنبه کارکرد خانگي داشته و خيلي ضعيف هستند
    اما اين مدل لکسمارک با قيمت پايين توانايي خوبي داره و در يک دفتر کار هم ميشه استفاده کرد

اما مدلهاي اHP مثل پرايد همه جا فراگير شده و همه ان را به شما پيشنهاد ميکنند
    توصيه من اين است
    اگه به مادايران اعتماد داريد حتما کسمارک را بخر

9. این کاربر از danielrod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

نوشته شده توسط VAHID_ENGINEER [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    من از ماد ایران پرسیدم گفت تا 3 بار میشه E120 رو شارژ کرد !
    یعنی بعدش باید 87000 تومن بدی تا یه کارتریج نو بگیری !

به نظر من حجم کارتریج Brother HL-2140 بیشتر از لکسمارک هست و در ضمن به جای چیپست از Gear استفاده میکنه که بهتره.

-------------------------------------------------------------------------------
    دوست عزيز ممنون از اينکه وارد اين بحث شديد

در مورد اطلاعاتي که نماينده ماد ايران به شما داد بايد بگم که اين در مورد هر کارنريجي صدق ميکنه و عمر ان بينهايت نيست
    در مورد مدلهايي که درام و کارتريج با هم هست اين مشکل بيشتر بوده و در صورت اسيب درام در حين شارژ کارتريج بايد عوض شود
    در مورد مدلهاي لکسمارک جدا بودن اين دو از هم يک مزيت است

اگه اطلاعات بيشتري در مورد استفاده از GEAR يا فيوز به جاي چيپ در ساير مدلها داريد در اختيار ساير دوستان هم بگذاريد

مثلا تفاوت چيپ با فيوز و يا GEAR در کارتريج ها در چيست ؟
    و بر اساس اين موضوع کدام يک بهتر است ؟( در دسترس بودن - ارزان بودن -تعويض راحت ............)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

ممنون از اطلاعات بسیار خوب و جامعی که در مورد چند مدل رینتر ارائه کردید. بنده هم مدتی است دنبال پرینتری با مشخصاتی که شما دادید(تک رنگ لیزری چند کاره و قیمت زیر300) بودم . ضمن جستجویی که من کرده بودم به این مدلها رسیده بودم.

hp3052 ‌قیمت 265
    hp1319‌قیمت 265
    lexmark x340 ‌قیمت 280

که البته گزینه سوم بیشتر نظر من رو به خودش جلب کرده بود. که با خواندن مطالب شما اطمینانم برای خرید این پرینتر بیشتر شده.
    اگه اطلاعات جدیدتری در این باره به دست آورده اید بیصبرانه منتظر شنیدنشان هستیم چرا که طی همین چند روز قصد خرید داریم.

موفق باشید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام. بعد از کمی پرس جو از عاملین فروش و تعمیر کاران پرینتر به نتایج زیر رسیدم.
    پرینترهای معرفی شده از سوی تعمیر کار با ویژگی خدمات پس از فروش و تعمیر راحت و بدون دردسر.

hp 1319 به قیمت 265000 و چاپ 1500 برگ با شارژ اولیه
    hp 3050 به قیمت 240000 با مشاخصات فوق . مدلش یکم قدیمی تر از 1319 هست ولی تعمیر کار این رو به 3050 ترجیح می ده.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به قیمت 260000 تومان و با مشخصات فوق و نیاز به تعویپ درام در سه بار شارژ

به گفته فروشنده ها و تعمیر کار ٰ این مدل پرینترا گارانتی ندارند..

پیشنهادات فروشنده ها:
    lexmark x340 با یک سال گارانتی ....
    brother 7340 به قیمت 300000 تومان و 2500 برگ پرینت با شارژ اولیه. یک سال گارانتی

از نظر تعمیر کار به هیچ وجه نباید سراغ این دومارک بریم چرا که به گفته ایشون پرینتر لکس مارک تو بازار چیپشون پیدا نمیشه. و پرینتر برادر هم هزینه بالای شارژ و تعمیر کارتریج. البته یکی از فروشنده ها هم به ما پیشنهاد داد به جای خرید پرینتر لکسمارک ٰ از پرینتر های مدل hp خرید کنیم.

به نظر من هم عاقلانه تر هست تا HP خرید کنیم... هر چند فاقد گارانتی هستند ولی میشه بهشون اعتماد کرد. خودم بیش از یک ساله که از پرینتر hp1006 استفاده می کنم و تا کنون مشکلی نداشته و فقط هزینه شارژ دادم و تعویپ درام. تا کنون هم حدود ده هزار برگ پرینت گرفتم. اما با توجه به نیازی که برای گرفتن کپی و ارسال فکس دارم قصد خرید پرینتر چهار کاره گرفته ام.
    تعمیر کار یه موردی رو اشاره کرد که پرینترهای چند کاره اسیب پذیری زیادی دارند به این شکل که اگه اسکنشون از کار افتاد دیگه تعمیر نمیشن. اون موقع حتی نمیشه از پرینترش استفاده کرد که یکم ادمو می ترسونه. ولی وقتی تو بازار می گردیم میبینیم که روز به روز استفاده از این مدل پرینترهای چند کاره افزایش پیدا می کنه.

خوشحال میشم در این مورد بحث ادامه پیدا کنه تا با اطلاعات بیشتری به خرید بریم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام. بعد از کمی پرس جو از عاملین فروش و تعمیر کاران پرینتر به نتایج زیر رسیدم.
    پرینترهای معرفی شده از سوی تعمیر کار با ویژگی خدمات پس از فروش و تعمیر راحت و بدون دردسر.

hp 1319 به قیمت 265000 و چاپ 1500 برگ با شارژ اولیه
    hp 3050 به قیمت 240000 با مشاخصات فوق . مدلش یکم قدیمی تر از 1319 هست ولی تعمیر کار این رو به 3050 ترجیح می ده.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به قیمت 260000 تومان و با مشخصات فوق و نیاز به تعویپ درام در سه بار شارژ

به گفته فروشنده ها و تعمیر کار ٰ این مدل پرینترا گارانتی ندارند..

پیشنهادات فروشنده ها:
    lexmark x340 با یک سال گارانتی ....
    brother 7340 به قیمت 300000 تومان و 2500 برگ پرینت با شارژ اولیه. یک سال گارانتی

از نظر تعمیر کار به هیچ وجه نباید سراغ این دومارک بریم چرا که به گفته ایشون پرینتر لکس مارک تو بازار چیپشون پیدا نمیشه. و پرینتر برادر هم هزینه بالای شارژ و تعمیر کارتریج. البته یکی از فروشنده ها هم به ما پیشنهاد داد به جای خرید پرینتر لکسمارک ٰ از پرینتر های مدل hp خرید کنیم.

به نظر من هم عاقلانه تر هست تا HP خرید کنیم... هر چند فاقد گارانتی هستند ولی میشه بهشون اعتماد کرد. خودم بیش از یک ساله که از پرینتر hp1006 استفاده می کنم و تا کنون مشکلی نداشته و فقط هزینه شارژ دادم و تعویپ درام. تا کنون هم حدود ده هزار برگ پرینت گرفتم. اما با توجه به نیازی که برای گرفتن کپی و ارسال فکس دارم قصد خرید پرینتر چهار کاره گرفته ام.
    تعمیر کار یه موردی رو اشاره کرد که پرینترهای چند کاره اسیب پذیری زیادی دارند به این شکل که اگه اسکنشون از کار افتاد دیگه تعمیر نمیشن. اون موقع حتی نمیشه از پرینترش استفاده کرد که یکم ادمو می ترسونه. ولی وقتی تو بازار می گردیم میبینیم که روز به روز استفاده از این مدل پرینترهای چند کاره افزایش پیدا می کنه.

خوشحال میشم در این مورد بحث ادامه پیدا کنه تا با اطلاعات بیشتری به خرید بریم.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوست عزيز

اصولا دومدل اول که معرفي کرديد يعني hp3052 و hp1319 با مدل x340 لکسمارک نبايد مقايسه بشه
    اين مدلها هم عرض يکديگر نيستند
    مدل x340 يک چهار کاره است در حالي که 3052 يک سه کاره است و فاقد فاکس است و اگه بخواهيد مدل چهار کاره تهيه کنيد بايد مدل hp 3055 را تهيه کنيد .
    ضمنا اين مدلها از رده خارجه که مدلهاي hp 1522fn , hp1522n به جاي انها در بازار وارد شده است
    ضمنا دو شرکت در حال حاضر محصولات hp را گارانتي ميکنندکه البته بايد در نظر بگيريد که اين شرکت ها سازنده نيستند و فقط يک واحد تعمير براي ان راه اندازي کردند
    تعدادي شرکت متفرقه هم هستند که اقدام به ساخت کارتريج براي پرينتر هاي hp ميکنند که البته قطعات به صورت اماده وارد شده و در اينجا مونتاژ ميشود
    در پست هاي قبلي به طور کامل اسم اين شرکتها را و نوع خدمات هر کدام را گفتم
    مدل سه کاره 1522 حداقل قيمت ان در بازار 320 هزار تومان و مدل چهار کاره بين 380 تا 400 (يکمي تو بازار کم شده ) مي باشد مدل هاي بدون گارانتي هم توي همين رنج هستند که البته وقتي سراغ فروشنده هاي متفرقه برويد و از انها گارانتي بخواهيد حدود 20000 تومان روي قيمت ميگذارند

اما مدل 1319 فاقد فيدر يا adf ( سيستم اتوماتيک تغذيه و اسکن کاغذ) بوده که همين باعث ارزانتر شدن ان شده است همين طور مشخصات فني ان از نظر سرعت -کيفيت- حجم پرينت ماهانه- سيني کاغذ- حجم کارتريج - و غيره از مدل هاي 3052و 3055 و 1522 وط340 خيلي کمتر پس من با آنها مقايسه نمي کنم

در يک کلام اگه به اين موضوع اعتقاد داريد که مادايران يکي از بهترين شرکت هاي فعال در زمينه سخت افزار است که هم دستي در توليد دارد و هم ارتباط نزديک با شرکتهاي بزرگ و نزديک به 500 مرکز خدمات پس از فروش - و اينکه خودش مواد مصرفي پرينتر هاش را توليد ميکنه چه جوهر باشه چه تونر و چه درام و چه چيپ
    پس ديگه ترسي از خريد مارک لکسمارک نداشته باشيد
    خيلي از ادارات هستند که کل مايهتاج خود را از ماد ايران تامين ميکنند ( مونيتور - کيس - سي دي رام - و ...)

مدل هاي سامسونگ هم که تنها نقطه ضعفشون چيپ شارژ هست که اگه توليد نشه و به صورت جدا از کارتريج به دست مصرف کننده نرسه بايد حتما کارتريج را هر بار عوض کنيد . مثلا پرينتر هاي minolta الان در بازار هست که طراحي ژاپن و کيفيت فوق العاده داره ولي به علت نبود چيپ بايد کارتريج هر بار عوض بشه
    البته سام سرويس خدمات بدي نداره اما نه به خوبي ماد ايران

اما در مورد brother
    من عاشق ان هستم کيفيت خوب - سخت جون بودن - قيمت مناسب در مقابل امکانات
    فقط مشکل اين است که نماينده ان شرکن نيکاسا است که از نظر خدمات و پشتيباني به پاي ماد ايران يا سام سرويس نميرسه وممنکه در اينده براي خريد قطعه يدکي دچار مشکل شويد
    از نظر خريد کارتريج نو مشکلي پيش نمي ايد و پودر براي پر کردن هم که تو بازار فراون است فقط ميمونه چيپ که من از يکي از دوستا ن در پست قبلي شنيدم که brother اصلا چيپ نداره و به جاي ان چرخ دنده داره که اين عالي هست

در کل hp نون همه گير شدن را ميخوره
    =
    خيلي پر حرفي کردم

اگه به ماد ايران اعتماد داريد = لکسمارک
    اگه نداريد = hp

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •