تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 49 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 481

نام تاپيک: مقایسه LED و LCD و Neo PDP

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

اول از همه بهت تبریک میگم چون نه عاشق ال سی دی هستی نه کشته مرده پلاسما.
    دوم اینکه مدل جدید سونی XBR9 که در ایران با شماره مدل X550 عرضه خواهد شد و در حال حاضر به قول شما گل ال سی دی های سونی هست دیگه LED نیست! یعنی اینکه یک گام به عقب حرکت کرده البته از منظر شما!
    سری B750 سامسونگ تو ایران گیر نمیاد ولی در کشورهای دیگه فروشش ادامه داره.
    برنامه های آینده سامسونگ رو من نمیدونم ولی امید وارم که واقعا به دنبال بهتر کردن کیفیت LED هاش باشه چون این نسلش که زیاد جالب نیست.
    اما در مورد مقایسه LED و NeoPDP تجربه شخصی من این بود پلاسما پنلی که ما دیدیم به راحتی از گرونترین LED پنل سامسونگ براقتر بود به خصوص زمانی که شما سیگنالهای HD تماشا کنید چون پلاسماها بر عکس LCD ها با بالاتر رفتن رزولوشن تصویر برایتنسشون افت نمیکنه واین مسئله رو میتونید خودتون با بردن یه فیلم فوق العاده با کیفیت به نمایندگی تست کنید یا این که برید به جاهایی که از سورهای با کیفیت برای نمایش استفاده میکنن که تو این تاپیک راجبش کامل توضیح دادم دوست عزیز:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد درخشش LCD ها صورت کلی مسئله این هست که پلاسماهای NeoPDP از نظر درخشش از بسیاری از مدلهای LCD و تمام مدلهای LED که من دیدم درخشش بیشتری داشتن ولی چند مدل LCD هم هستن که در خشش بیشتری نسبت به پلاسمای G10 داشتن البته تا زمانی که مستقیم از روبرو بهشون نگاه میکنید.

توی این عکس حداکثر زاویه دید چندتا ال سی دی پنل رو تا جایی که تصویر قابل قبولی داشتن نشون داده.
    جالب اینجاس که بعد از تنها 22 درجه کنتراست تصویر در LED پنل سامسونگ و سونی مدل XBR9 در حدود 50 درصد افت داشته پس درخشش ال سی ها تا زمانی هست که شما مستقیما جلوشون نشستی.

اما مصرف برق:
    شما دو تا تست نقطه ای رو در نظر نگیر شما اگر در مجموع بخوای در نظر بگیری مصرف برق پلاسما در حدود دو برابر بیشتر ازBacklight LED و کمتر از 50 درصد بیشتر از LCD معمولی چون LCD ها در همه شرایطی مصرف یکنواخت دارن ولی مصرف برق پلاسماها نوسان داره:

در مورد بقیه موارد از جمله سرعت پاسخ دهی پیکسلها و نمایش بهتر در نماهای تاریک و رنگهای طبیعی تر و .... به خاطر طولانی نشدن بگذریم بریم سر یه نکته مهم:

فرض کنید که شما قصد خرید یه LED پنل سه میلیون تومنی رو داری با همون پول میتونی یه پلاسما پنل 42 اینچی بخری به علاوه یه ال سی دی پنل 37 اینچی از پلاسما تو سالن برای فیلم استفاده کنی و از ال سی دی به عنوان تلویزیون شخصی تو اتاق خواب یا ... به نظر من این منطقی ترین حالت ممکن هست البته این نظر منه!
    Last edited by *Alucard*; 03-09-2009 at 02:59.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

اول از همه بهت تبریک میگم چون نه عاشق ال سی دی هستی نه کشته مرده پلاسما.
    دوم اینکه مدل جدید سونی XBR9 که در ایران با شماره مدل X550 عرضه خواهد شد و در حال حاضر به قول شما گل ال سی دی های سونی هست دیگه LED نیست! یعنی اینکه یک گام به عقب حرکت کرده البته از منظر شما!
    ضمن تشکر از جواب کامل شما من هرگز نگفتم گل کارهای سونی X550 هست و شما لطف کنید یکبار دیگه
    درست و دقیق مطلب من رو بخونید.من گفتم x350 (که یک ال سی دی 46 هست ) گل کارهای سونی بود
    و به قول نمایندگیهای سونی نماد قدرت این کمپانی که دیگه تو بازار نمیاد و سونی X450 که ال ای دی هست
    رو جایگزین اون می دونه و مشتریها رو به سمت خرید اون سوق میده.منظر من این چیزیه که نوشتم

3. 2 کاربر از kamran.joon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

ضمن تشکر از جواب کامل شما من هرگز نگفتم گل کارهای سونی X550 هست و شما لطف کنید یکبار دیگه
    درست و دقیق مطلب من رو بخونید.من گفتم x350 (که یک ال سی دی 46 هست ) گل کارهای سونی بود
    و به قول نمایندگیهای سونی نماد قدرت این کمپانی که دیگه تو بازار نمیاد و سونی X450 که ال ای دی هست
    رو جایگزین اون می دونه و مشتریها رو به سمت خرید اون سوق میده.منظر من این چیزیه که نوشتم
    در مورد اینکه مدل X350 پنل خوبی بود شکی نیست ولی به نظر من مدل X450 کیفیتش خیلی بهتر از مدل X350 بود به خصوص وقتی Side By Side بهشون نگاه میکردی هم مشکی عمیقتری داشت هم جزئیات رو بهتر نشون میداد.
    ولی به هر حال سری X همیشه بهترین مدلی هست که سونی معرفی میکنه که امسال به جای LED به عنوان بک لایت در اون از لامپهای CCFL استفاده شده پس این نتیجه گیری شما که میگید سونی داره مردم رو به سمت خرید LED سوق میده اشتباه هست چون با این تفاسیر X550 میشه یه LCD معمولی.
    شما هم به حرف فروشنده های نمایندگیها زیاد توجه نشون ندین چون اونا فکر پولن و بیشتر به فکر این هستن که مدلهایی رو که قدیمی هستن و رو دستشون باد کرده زودتر رد کنن بره مثل فروشنده ای تو نمایندگی پاناسونیک که ادعا میکرد سری قبلی پلاسماهای پاناسونیک از سری جدید بهتره!!
    البته الان سال 2009 هست و عصر اینترنت و فن آوری فکر نمیکنم دیگه زیاد جالب باشه کسی بره توی یه مغازه و صاحب مغازه هر چی که دوست داره بهش بفروشه دلیل وجود این تاپیکها هم فکر میکنم همین مسئله باشه.
    Last edited by *Alucard*; 03-09-2009 at 16:21.

5. 17 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Vahid579's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بچه ها نظرتون درباره lcd مارک های دیگه مثل jvc شارپ هیتاچی چیه ؟

در آغاز فعالیت shahrzad61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من امروز با نمايندگي پانا تماس گرفتم و گفت neo PDP هنوز تو ايران نيومده . درسته؟!!!!!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Pop-Man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من امروز با نمايندگي پانا تماس گرفتم و گفت neo PDP هنوز تو ايران نيومده . درسته؟!!!!!!!
    ای خداااا
    حدودا 1ماه و نیمه وارد بازار شده که بهترینش p42g10 هستش که در حال حاظر بهترین انتخاب در بازاره تلویزیونه

9. 3 کاربر از Pop-Man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت shahrzad61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ای خداااا
    حدودا 1ماه و نیمه وارد بازار شده که بهترینش p42g10 هستش که در حال حاظر بهترین انتخاب در بازاره تلویزیونه

يعني چي ؟ من چند بار پرسيدم و گفتم مطمئني نيومده گفت آره . تازه ميخواست منو بزنه انقد كه بداخلاق بود
    ميتونيد آدرس يا تلفن فروشگاهي كه اين مدل رو داره بهم بديد؟
    مرسي

11. این کاربر از shahrzad61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Ami R 940's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهرآرا تهران

پيش فرض

يعني چي ؟ من چند بار پرسيدم و گفتم مطمئني نيومده گفت آره . تازه ميخواست منو بزنه انقد كه بداخلاق بود
    ميتونيد آدرس يا تلفن فروشگاهي كه اين مدل رو داره بهم بديد؟
    مرسي
    neopdp تکنولوژی جدید به کار گرفته شده در این پنل ها هست . شما باید مدل بگی به نمایندگی و فروشگاها نه تکنولوژیشون رو .

مثل این می مونه زنگ بزنی نمایندگی سامسونگ بگی dnle دارید(موتور پردازش تصویر سامسونگ) خوب فروشنده یه فروشندس نباید انتظار داشه باشی از دانش و اطلاعاتش.

بهترین مدل از تکنولوژی به کار گرفته شده neopdp مدل 42g10 هست در حال حاظر در ایران در همه نمایندگی های پاناسونیک در همه شهرها موجوده .
    Last edited by Ami R 940; 17-09-2009 at 10:58.

13. 4 کاربر از Ami R 940 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز m654's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با عرضه انواع جدید نمایشگر‌های پلاسمای پانا، موسوم به نئو، لازم بود توضیحاتی داده بشه: از برگردان فرهنگ‌نامه‌ی آزاد ویکیپدیا

برتری‌ها:
    • [...]
    • با رنگ دقیق‌تر از همتاهای ال‌سی‌دی[در محصول جدید وی10، گام رنگ 120٪ هست].
    • بیشتر مواقع دارای سیاه کامل‌تر از ال‌سی‌دی.
    • با زاویه‌ی دید بهتر.
    • با نرخ تازه‌سازی تصویر و زمان پاسخ‌دهی مناسب (تا 0/001)؛مناسب برای تماشای مسابقات ورزشی و صحنه‌های پرسرعت سینمایی.

اثر سوختگی تصویر*
    ایرادات:
    • سوختگی تصویر**.
    • کاهش تدریجی روشنایی کلی نمایشگر بعد از مدتی از استفاده***[ نوع جدید آن مدعیست با نصف روشنایی تا 100,000 ساعت عمر می‌کند].
    • مستعد لرزش بخش‌های وسیع تصاویر.
    • حساس به بازتابش نور در فضاهای روشن.
    • آسیب‌های مربوط به صفحه‌ی شیشه‌ای نمایش ماندگارتر و تعمیر دشوارتر از نمایشگرهای کریستالی.
    • وزن بالاتر، باوجود صفحه‌ی شیشه‌ای حایل گازها[که گاه نیازمند پایه‌های به‌خصوص است].
    • مصرف برق به‌طور متوسط بالاتر .
    • نبود امکان ساخت در ابعاد کوچک.
    • [ ممکن نبودن استفاده در ارتفاعات ].

* htt p://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_tv

**با وجود به‌کارگیری تمهیداتی جدید برای کاهش آن،با وجود ماندن بخش-تصاویر بصورت ماندگار،توصیه می‌شود در کاربردهایی با تصاویر ثابت چون نشان شبکه‌ تلوزیون،حاشیه تصویر بازی ویدئویی یا پس‌زمینه سیستم‌عامل به‌کار نرود. حالت دیگری از ضبط تصویر هم وجود دارد، که برخلاف قبلی موقتیست، شَبَه تصویر است؛ کاهش شاخص‌های نمایشی در کم رخ دادن آن‌ها مؤثر است.

***به‌دلیل کاهش تابندگی فسفر با بکارگیری آن؛ هرچند در انواع جدید تضعیف شده.
    Last edited by m654; 11-11-2009 at 10:35.

15. 2 کاربر از m654 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

این عکسی که شما گذاشتی مال 10 ساله پیشه مربوط به نسل اول پلاسماها میشه چه ربطی به neopdp داره؟

بیا اینم پیکسل سوخته تو lcd:

اینم انعکاس نور رو lcd

Last edited by Sacrament; 01-10-2009 at 11:41.

17. 5 کاربر از Sacrament بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •