تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 49 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 481

نام تاپيک: مقایسه LED و LCD و Neo PDP

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

من اول بگم که باید بهتون به خاطر این همه معلومات تبریگ گفت و جوابهاتون کاملآ منطقیه ولی به هرحال تعداد کانالهای اچ دی ماهواره کم هست و فکر کنم پولی باشه و برای ما در ایران شاید چندسال طول بکشه تا بتونیم از اونها استفاده کنیم اون هم شاید به لطف هکرهای روسی پس چاره ای نیست و باید حال وآینده رو با هم بچسبیم!
    شما گفتید میشه با یک ریسیور که خروجی HDMI داره مشکل تصویر SD رو تو Local Dimm ها حل کرد ولی میخواستم بدونم اگر کانالی خودش هم اچ دی نبود با یک سیم HDMI میشه کیفیتش رو تا حد اچ دی بالابرد یا اینکه منظورتون این هست که این کابلها تصویر SD رو برای پخش روی HDTV استاندارد میکنن.اگر حالت دوم درست هست یک سوال دیگه اینکه اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشته باشه بازهم میشه این مشکل منطبق کردن تصویر SD با HDTV رو با کابل کامپوننت حل کرد چون فکر کنم ریسیور HD گرون باشه.
    اول از همه فکر میکنم شما یک برداشت اشتباه انجام دادید کلا کیفیت تصویر در تلویزیونها شامل برتری در مواردی میشه که ذکر میکنم (البته کامل نیست):

1.کنتراست واقعی یا Interfield Contrast
    2.اشباع رنگ
    3.بازتولید رنگ مشکی
    4.دقت رنگ
    5.توانایی پنل در وضوح حرکات

اینها عواملی هستن که میتونن تجربه جذابی از تماشای تصاویر یک پنل ایجاد کنن.

به طور کلی در Local dimm ها عامل 1 و 3 نسبت به Edge lit ها برتری داره دلیلشم آرایش LED ها در این پنلها هست.

اما عامل 5 که مربوط به توانایی پردازنده پنل در هندل کردن حرکات هست یک کار دیگه هم انجام میده اون بزرگنمایی تصویر هست وقتی شما یک پنل Full HD داری 1920x1080 عدد پیکسل در طول و عرض پنل پیکسل روی صفحه نمایش قرار داده شده که مجموعا میشه 2 میلیون پیکسل که اصطلاحا به اون پنل 2 مگاپیکسل هم میگن وقتی شما یک فیلم یا برنامه SD روی این پنل تماشا میکنی که رزولوشن اون به فرض محال 640x480 پیکسل هست شما مجموعا به 307 هزار عدد از این پیکسلها بیشتر احتیاج نداری در نتیجه 1حدودا 1.7 میلیون عدد از این پیکسلها بلااستفاده میمونن پس پردازنده پنل میاد و کار Upscaling یا بزرگنمایی رو انجام میده تا همه سطح صفحه نمایش رو پر کنه حالا هر پردازنده ای از الگوریتم خاصی استفاده میکنه بعضی پنلها که پردازنده های گرون قیمت تری دارن بزرگنمایی رو با دقت بیشتری انجام میدن و به طور مثال لبه های تصویر رو شناسایی میکنن و یا تعداد پیکسلهای هم رنگ در نواحی مورد توجه تر به طور هوشمند درست میکنن تا صفحه نمایش پر بشه بعضی ها که پردازنده بی دقت تری دارن میان و خیلی ساده بین پیکسلها پیکسلهای خاموش قرار میدن و یا الگوریتماهای دیگه که البته به همین راحتی نیست.
    حالا معمولا رسیورهایی که از کابل HDMI خروجی تصویر میدن چیپهایی مخصوص بزرگنمایی دارن که در حد قابل قبولی اینکار رو انجام میده.

2. 11 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت Ramin**vaio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

اول از همه فکر میکنم شما یک برداشت اشتباه انجام دادید کلا کیفیت تصویر در تلویزیونها شامل برتری در مواردی میشه که ذکر میکنم (البته کامل نیست):

1.کنتراست واقعی یا Interfield Contrast
    2.اشباع رنگ
    3.بازتولید رنگ مشکی
    4.دقت رنگ
    5.توانایی پنل در وضوح حرکات

اینها عواملی هستن که میتونن تجربه جذابی از تماشای تصاویر یک پنل ایجاد کنن.

به طور کلی در Local dimm ها عامل 1 و 3 نسبت به Edge lit ها برتری داره دلیلشم آرایش LED ها در این پنلها هست.

اما عامل 5 که مربوط به توانایی پردازنده پنل در هندل کردن حرکات هست یک کار دیگه هم انجام میده اون بزرگنمایی تصویر هست وقتی شما یک پنل Full HD داری 1920x1080 عدد پیکسل در طول و عرض پنل پیکسل روی صفحه نمایش قرار داده شده که مجموعا میشه 2 میلیون پیکسل که اصطلاحا به اون پنل 2 مگاپیکسل هم میگن وقتی شما یک فیلم یا برنامه SD روی این پنل تماشا میکنی که رزولوشن اون به فرض محال 640x480 پیکسل هست شما مجموعا به 307 هزار عدد از این پیکسلها بیشتر احتیاج نداری در نتیجه 1حدودا 1.7 میلیون عدد از این پیکسلها بلااستفاده میمونن پس پردازنده پنل میاد و کار Upscaling یا بزرگنمایی رو انجام میده تا همه سطح صفحه نمایش رو پر کنه حالا هر پردازنده ای از الگوریتم خاصی استفاده میکنه بعضی پنلها که پردازنده های گرون قیمت تری دارن بزرگنمایی رو با دقت بیشتری انجام میدن و به طور مثال لبه های تصویر رو شناسایی میکنن و یا تعداد پیکسلهای هم رنگ در نواحی مورد توجه تر به طور هوشمند درست میکنن تا صفحه نمایش پر بشه بعضی ها که پردازنده بی دقت تری دارن میان و خیلی ساده بین پیکسلها پیکسلهای خاموش قرار میدن و یا الگوریتماهای دیگه که البته به همین راحتی نیست.
    حالا معمولا رسیورهایی که از کابل HDMI خروجی تصویر میدن چیپهایی مخصوص بزرگنمایی دارن که در حد قابل قبولی اینکار رو انجام میده.
    من منظور شما رو فهمیدم و اگر اشتباه نکنم جمع بندی من اینه که برای حل مشکل ضعیف تر بودنLocal Dimm ها نسبت به Edge Lit ها در تصویرهای SD باید از ریسیور با خزوجی HD استفاده کنم تا ریسیور به جای پنل Upscaling رو انجام بده و کیفیت بهتری دریافت کنیم. آقای *Alucard*من برتری های پنلهایLocal Dimm رو در زمینه تولید مشکی عمیقتر و اشباع رنگ بیشتر فهمیدم ولی قبول کنید برای ما مصرف کننده های ایرانی که بجز گیم حداکثر دی وی دی یا ماهواره با پخش SD رو داریم اگر Upscaling ضعیف باشه تو همون نگاه اول تو ذوق آدم میخوره و دیگه کار به مشکی عمیقتر و اشباع رنگ نمیکشه البته این نظر شخصی منه و شما استادی.
    اما تو پست قبل سوالم این بود که اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشت بازهم میتونه تو Upscalind تصاویر SD در پنلهایLocal Dimm به اندازه خروجی HD موثر باشه؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

اما تو پست قبل سوالم این بود که اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشت بازهم میتونه تو Upscalind تصاویر SD در پنلهایLocal Dimm به اندازه خروجی HD موثر باشه؟
    در مورد رسیورهایی که خروجی کامپوننت دارن من اطلاعات دقیقی ندارم که بتونم راهنمایی کنم میتونید در این زمینه تو تاپیک مربوطه از دوستان سوال کنید.

5. 2 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال inno3d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ممنون مهدی جان مطالبی که نوشتی برام جالب بودند.

7. این کاربر از inno3d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

من در زیر پستهای آقای *Alucard* که البته فهمیدم اسمشون آقا مهدی هست تشکر نزدم چون فکر میکنم این تشکر حق
    مطلب رو ادا نمیکنه و دلم میخواد اول بخاطر اطلاعات کافی و احاطشون به مسائل فنی دستگاههای صوتی تصویری تبریک بگم
    و همینطور بدلیل راهنمایی های موثر و بی دریغشون یک تشکر خیلی ویژه داشته باشم.داداش مهدی براتون آرزوی بهترینها رو دارم

وقتی آدم یک همچین عزیزی با این اطلاعات مفید رو پیدا میکنه دلش میخواد بیشتر سوال کنه من هم وقتی بعضی تاپیکها رو خوندم سوالی برام پیش اومد که این OLED که قرار هست در آینده بیاد چه تغییراتی نسبت به Local Dimm ها که فعلآ بالاترین کیفیت در Led -Lcd رو دارند
    خواهد کرد؟
    Last edited by Ramin**vaio; 15-12-2009 at 00:56.

9. 2 کاربر از Ramin**vaio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

اول از همه از دوستانی که به من لطف دارن تشکر میکنم امیدوارم مطالبی که من عنوان میکنم بتونه مفید باشه.

OLED ها بر خلاف شباهت ظاهری که از نظر اسمی با LED ها دارن تفاوت اساسی با پنلهای LCD و LED دارن اون هم این هست که در LCD پنلها از نور پشتی یا بک لایت برای نمایش تصویر کمک گرفته میشه که این نور یا لامپهای CCFL هستن یا LED به هر حال همیشه باید یک منبع نور در پشت پنل LCD روشن باشه تا تصویر برای انسان قابل روئیت بشه به همین دلیل LCD ها بیشتر یک تکنولوژِی Passive (وابسته) به حساب میان در Local dimm ها هم با اینکه سعی شده تا حد زیادی این مشکل بر طرف بشه ولی بازهم بلوکهای زیادی از پیکسلها از یک منطقه مشترک برای نورگیری استفاده میکنن ولی در OLED ها نور پیکسلها مثل پلاسما پنلها توسط خود پیکسل تولید میشه بنابر این اولین اتفاقی که میفته این هست که کنترل میزان نوردهی در پیکسلها در حد پیکسل هست که اصلاحا بهش Pixel Leve میگن این Pixel Level بودن باعث میشه که کنتراست این پنلها در حد بی نهایت باشه یعنی یک پیکسل خاموش کاملا مشکی در کنار یک پیکسل سفید کاملا روشن که کمک میکنه تصاویر بی نهایت زیبا و به واقعیت نزدیک بشه.
    در کنار اون چون از هیچ منبع نوری کمک گرفته نمیشه مصرف برق در پنلهای "OLED بی نهایت پائین هست به همین دلیل بین طرفدارن محیط زیست هم محبوبیت داره و از نظر اقتصادی در بلند مدت به صرف جامعه هست.

------------------------------------

سوال بعد اینکه وقتی ریسیور Upscaling رو انجام میده و تصویر به TV میرسه دیگه خود تلوزیون upscaling نمیکنه؟
    ----- , کنسول بازی یا DVD پلیر زمانی که کار بزرگنمایی رو انجام بدن این عمل در HDTV ها Bypass (دور زده ) میشه و خود به خود از کار میوفته چون دستگاه فرستنده کار بزرگنمایی رو انجام میده و رزولوشن Native Full HD برای TV میفرسته و پردازنده TV هم اون رو تصویر Full HD تشخیص میده و هیچ بزرگنمایی روی اون انجام نمیشه.
    Last edited by *Alucard*; 15-12-2009 at 02:49.

11. 15 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه masoud.hasni1097's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اول از همه از دوستانی که به من لطف دارن تشکر میکنم امیدوارم مطالبی که من عنوان میکنم بتونه مفید باشه.

OLED ها بر خلاف شباهت ظاهری که از نظر اسمی با LED ها دارن تفاوت اساسی با پنلهای LCD و LED دارن اون هم این هست که در LCD پنلها از نور پشتی یا بک لایت برای نمایش تصویر کمک گرفته میشه که این نور یا لامپهای CCFL هستن یا LED به هر حال همیشه باید یک منبع نور در پشت پنل LCD روشن باشه تا تصویر برای انسان قابل روئیت بشه به همین دلیل LCD ها بیشتر یک تکنولوژِی Passive (وابسته) به حساب میان در Local dimm ها هم با اینکه سعی شده تا حد زیادی این مشکل بر طرف بشه ولی بازهم بلوکهای زیادی از پیکسلها از یک منطقه مشترک برای نورگیری استفاده میکنن ولی در OLED ها نور پیکسلها مثل پلاسما پنلها توسط خود پیکسل تولید میشه بنابر این اولین اتفاقی که میفته این هست که کنترل میزان نوردهی در پیکسلها در حد پیکسل هست که اصلاحا بهش Pixel Leve میگن این Pixel Level بودن باعث میشه که کنتراست این پنلها در حد بی نهایت باشه یعنی یک پیکسل خاموش کاملا مشکی در کنار یک پیکسل سفید کاملا روشن که کمک میکنه تصاویر بی نهایت زیبا و به واقعیت نزدیک بشه.
    در کنار اون چون از هیچ منبع نوری کمک گرفته نمیشه مصرف برق در پنلهای "OLED بی نهایت پائین هست به همین دلیل بین طرفدارن محیط زیست هم محبوبیت داره و از نظر اقتصادی در بلند مدت به صرف جامعه هست.

------------------------------------

----- , کنسول بازی یا DVD پلیر زمانی که کار بزرگنمایی رو انجام بدن این عمل در HDTV ها Bypass (دور زده ) میشه و خود به خود از کار میوفته چون دستگاه فرستنده کار بزرگنمایی رو انجام میده و رزولوشن Native Full HD برای TV میفرسته و پردازنده TV هم اون رو تصویر Full HD تشخیص میده و هیچ بزرگنمایی روی اون انجام نمیشه.
    ممنون اطلاعاتي كه ميديد خيلي مفيده

تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

آقا مهدی بیا که اوضاع ناجور شد!
    من سوال مربوط به Upscaling تصاویر SD توسط ریسیور رو پرسیدم که جواب اینطوری گرفتم:

نقل قول:
    نوشته شده توسط Ramin**vaio [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یک سوال داشتم اینکه اگر ریسیور خروجی کامپوننت داشته باشه بازهم میشه مشکل منطبق کردن تصویر SD با HDTV ها رو با کابل کامپوننت حل کرد چون فکر کنم ریسیور HD گرون باشه.راستی الان بهترین ریسیوری که خروجی HD داشته باشه چنده؟
    سوال بعد اینکه وقتی ریسیور Upscaling رو انجام میده و تصویر به TV میرسه دیگه خود تلوزیون upscaling نمیکنه؟

رزولوشن شبکه های ماه*واره ای 720*576 هست (شبکه های غیر HD)
    Upscaling در رسیورهای غیر HD در سمت ----- انجام نمیشود. در این رسیورها تصویر با رزلوشن اصلی به TV ارسال میشود و افزایش مقیاس تصویر در سمت تلویزیون انجام میگیرد. بنابراین از این بابت تفاوتی نمیکنه که دستگاه رو با کابل کامپوزیت به تلویزیون وصل کنید یا با کامپوننت. تنها تفاوت این هست که اتصال با کابل کامپوننت رنگ بندی بهتری ایجاد میکند .
    بهترین ----- HD ، دریم باکس 800 هست حدود 650 تومن.
    در مورد سوال آخرتون اینکه معمولا در رسیورها ابعاد تصویر تغییر نمیکنه و افزایش ابعاد تصویر در سمت تلویزیون انجام میگیره.

این جواب دوستمون یعنی درسته که اگر اینطور باشه دیگه نمیشه Upscaling تصاویر SD رو که در Local Dimm ها ضعیفتر بود رو به ریسیور معمولی واگذار کرد

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    021

پيش فرض

دوستان شما اگه بودید کدوم ال ای دی 40 اینچ رو انتخواب میکردید از بین سامسونگ و ال جی؟؟

15. این کاربر از Steps-Rap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Alireza_PCNet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام دوست عزيز. من اگه جاي شما بودم LED شارپ رو انتخاب ميكردم. چون اين LED تنها LED هست كه Edge lit نيست. يعني led ها دور اون چيده نشدند و در واقع پشت كل پنل پر از LED است. يعني به ازاي هر pixel يك LED در پشت آن قرار دارد.
    اين تكنولوژي در هيچ كدام از LED هاي موجود در بازار وجود نداره (طبق گفته دوستان و آنچه در سايت ماديران هست: شارپ كلا از ژاپن وارد ميشه و به هيچ عنوان ساخت ماديران نيست . يعني اصل ژاپنه)
    اينم لينك بررسي
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

17. این کاربر از Alireza_PCNet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •