تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 21 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 205

نام تاپيک: جواب آزمایش تالاسمی مینور

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

نتیجه ازمایش همسر من به این ترتیب است خواستم بپرسم با توجه به اینکه من تالاسمی مینور هستم ممکنه مشکلی برای بچه در اینده بوجود بیاد :
    w.b.c:7.5
    r.b.c:5.76
    HG:15.4
    HCT:46.1

MCV:80.0
    MCH:26.7
    MCHC:33.4
    PLATELET:172
    RDW:14.1

ممنون
    خیر . ایشون مشکلی ندارند . ولی با توجه به اینکه شما تالاسمی مینور دارید به احتمال 50% فرزند شما تالاسمی مینور خواهد داشت .

داره خودمونی میشه nightvision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

جواب آزمایش :
    دوسال پیش*****1 ماه پیش!!

M.C.V……..75***** 75

M.C.H……..25.9*****24.4

M.C.H.C……..34.7*****32.4

R.B.C……..5.58*****5.69

Hb A1……..96.2*****96.9

Hb A2……..2.2*****2.8

Hb F……..1.0*****0.9

HCT……..41.6

RT هم نداره.
    کم خونی فقر آهن هم ندارم..
    بله دوست عزیز این ازمایش تالاسمی مینور رو نشون میده که برای تشخیص 100% میتونید از خونتون نمونه بگیرین و با دیدن زیر میکروسکوپ مطمین بشین

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

بله دوست عزیز این ازمایش تالاسمی مینور رو نشون میده که برای تشخیص 100% میتونید از خونتون نمونه بگیرین و با دیدن زیر میکروسکوپ مطمین بشین
    دوست عزیز چگونه میشه زیر میکروسکوپ تشخیص 100% تالاسمی مینور را گذاشت ؟؟؟!!!!

داره خودمونی میشه nightvision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

دوست عزیز چگونه میشه زیر میکروسکوپ تشخیص 100% تالاسمی مینور را گذاشت ؟؟؟!!!!
    با سلام
    شما وقتی یه ازمایش دارید که توی اون شک بالایی به تالاسمی مینور دارید با دیدن میکروسیتها در لام خون محیطی به احتمال زیاد تالاسمی مینور هست.

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام
    شما وقتی یه ازمایش دارید که توی اون شک بالایی به تالاسمی مینور دارید با دیدن میکروسیتها در لام خون محیطی به احتمال زیاد تالاسمی مینور هست.
    ببنید دوست عزیز میکروسیتوز علل متفاوتی دارد مثل فقر آهن تالاسمی مینور و چند مورد دیگر . بنابر این وجود میکروسیتوز دلیل تالاسمی مینور نیست و یا حتی اینکه بگیم به احتمال زیاد تالاسمی مینور می باشد غلط است . تنها تستی که تالاسمس مینور را 100% نشان می دهد الکتروفورز هموگلوبین می باشد .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

خیر . ایشون مشکلی ندارند . ولی با توجه به اینکه شما تالاسمی مینور دارید به احتمال 50% فرزند شما تالاسمی مینور خواهد داشت .
    ممنون از جوابتون

ولی برای من سوال مطرحه که چرا موقع ازدواج بدلیل همین mcvاجازه ازدواج نمیدادن و خیلی برای من عجیب بود اخر سر با تعهد مراجعه دوباره اجازه رو ازمایشگاه صادر کرد میگفتن راجع به تالاسمی مقررات سخته البته با توجه به اینکه خودم الکتروفروز رو انجام داده بودم و میدونستم یکی از علایم پایین بودن هموگلوبینه خیلی تعجب کردم که فقط بعلت پایین بودن ام سی وی اینقدر سخت گیری میکنن

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ممنون از جوابتون

ولی برای من سوال مطرحه که چرا موقع ازدواج بدلیل همین mcvاجازه ازدواج نمیدادن و خیلی برای من عجیب بود اخر سر با تعهد مراجعه دوباره اجازه رو ازمایشگاه صادر کرد میگفتن راجع به تالاسمی مقررات سخته البته با توجه به اینکه خودم الکتروفروز رو انجام داده بودم و میدونستم یکی از علایم پایین بودن هموگلوبینه خیلی تعجب کردم که فقط بعلت پایین بودن ام سی وی اینقدر سخت گیری میکنن
    MCV یک تست اسکرینیگ می باشد . تست های اسکرینین تستهایی هستند راحت با هزینه کم و حساسیت بالا ولی اختصاصی نمی باشند . این به این معنا است که برای ازدواج فقط از یک طرف تست MCV می گیرند . اگر طبیعی بود که هیچ ولی اگر پایین بود طرف مقابل هم باید تست بدهد و حتی الامکان آزمایشات کامل انجام شود تا یه وقت دو طرف تالاسمی مینور نباشند .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

ممنون از پاسختون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

MCV یک تست اسکرینیگ می باشد . تست های اسکرینین تستهایی هستند راحت با هزینه کم و حساسیت بالا ولی اختصاصی نمی باشند . این به این معنا است که برای ازدواج فقط از یک طرف تست MCV می گیرند . اگر طبیعی بود که هیچ ولی اگر پایین بود طرف مقابل هم باید تست بدهد و حتی الامکان آزمایشات کامل انجام شود تا یه وقت دو طرف تالاسمی مینور نباشند .
    ببخشید منظورم mchبود در صورت پایین بودن این فاکتور چطور میشه ؟مثلا تو همین ازمایش همسر من ام سی اچ کمس پایینه؟؟؟؟؟ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ببخشید منظورم mchبود در صورت پایین بودن این فاکتور چطور میشه ؟مثلا تو همین ازمایش همسر من ام سی اچ کمس پایینه؟؟؟؟؟ممنون
    درسته که MCH پایینه ولی از نظر تشخیصی MCV برای ما مهمه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •