تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: آموزش استفاده از دستور TELNET برای ریستارت کردن خودکار مودم ADSL

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

11 آموزش استفاده از دستور TELNET برای ریستارت کردن خودکار مودم ADSL

سلام

شاید شما هم اگر از از سرویس ADSL استفاده می کنید و بعضی وقت ها مثل من دیدید که به اینترنت متصل هستید ولی هیچگونه دریافت یا ارسالی ندارید و احتمالا بعد از ریستارت کردن مودم بازم هم دریافت/ارسال شما ادامه پیدا کرده و احتمالا پس از بررسی زیاد متوجه شدید که این مسئله زیر سر ISP شماست و از اونجایی که این شرکت ها اصولا هیچگونه تعهدی در قبال ارائه سرویس درست ندارند بعد از دوندگی زیاد مجبور شدید یا قید دانلود در ساعات رایگان رو بزنید یا به شرکت بهتر کوچ کنید
    ( این برنامه به دلیل مشکل من و برخی از دوستانم با شرکت شاتل تعریف و نوشته شده و شاید کارای مناسب رو برای شما نداشته باشه پیشاپیش پوزش می خواهم )

من تقریبا یه روز وقت گذاشتم و نت رو گشتم تا برنامه برای ریست خودکار مودم در این گونه مواقع پیدا کنم ولی از اونجایی که شرکت های سازنده روتر و مودم ها در این قسمت استاندارد مشخصی ندارند ( منظورم محل قرار گرفتن دستور ریست هر مودم هست) چنین چیزی رو پیدا نکردم بنابراین با چند خط برنامه نویسی ساده و استفاده از 2 تا ابزار کمکی مشکلالم به صورت موقت برطرف شد .

نحوه کار این برنامه به این صورت است که با استفاده از دستور پینگ در فواصل معین از ارتباط شما به اینترنت اطمینان حاصل میکنه و در صورتی که نتونست اونوقت سعی میکنه مودم رو ریستارت کنه و این کار رو با کمک دستور telnet انجام میده که در هر نوع مودم مسیر متفاوتی داره که دراقع بخش اصلی کار شما و این مقدمه است

---در صورتی که شما از ارتباط adsl تحت ویندوز XP استفاده میکنید و اطلاعات کاربری شما در کنسول مودم شما ذخیره شده ( شما لازم نیست برای وصل یه اینترنت مثل دایل آپ از ویندوز اقدام کنید وبا روشن کردم مودم به اینترنت متصل میشید ) میتونید با چندتا دستور ساده مودم رو ریست کنید

لطفا تا آخر بخونید بعد در صورت تمایل اون رو اجرا کنید توضیح سخته ولی انجام دادنش بسیار ساده است

برای این کار شما به یک برنامه مثل این برنامه احتیاج دارید و البته یه مقدار حوصله و دانش فنی لازم دارید
    این برنامه رو دانلود کنید و اون رو نصب کنید ولی به هیچ وجه تا وقتی که تمام مراحل رو خوندید اقدام به اجرای اون نکنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرحله 1 : بدست مسیر و دستور های لازم برای ریستارت کردن مودم / روتر

از اونجایی که نحوه کار کنسول های مودم های مختلف متفاوت هست شما باید دستور ریست کردن مودم خودتون رو بدست بیارید و اون رو با توجه آموزش های زیر در script.txt ذخیره کنید

در RUN تایپ کنید CMD
    در محیط CMD با رعایت فاصله ها تایپ کنید* telnet 192.168.1.1 23

*آبی آدرس مودم شماست که ممکن است با این عدد متفاوت باشد

*قرمز پورت مربوط به telnet است که معمولا عدد فوق است
    برای اطلاع بیشتر به دفترچه مودم خودتون یا سایت شرکت سازنده مراجعه کنید

و در قسمت جدید یوزرنیم و پاسورد مودم را وارد کنید **

**برای اطلاع بیشتر به دفترچه مودم خودتون یا سایت شرکت سازنده مراجعه کنید (معمولا admin/admin )

--متاسفانه از اینجا به بعد کاملا در مودم های مختلف متفاوت است و شما بایدخودتون مسیر رو که به دستور rest منتی میشه رو پیدا کنید مثلا در مودم من PLANET 4400 مرحله بعد به این صورت خواهد بود

که من با وارد کردن عدد مربوط به هر بخش می تونم وارد اون قسمت بشم
    توجه داشته باشید که کار شما در واقع پیدا کردن همین عدد هاست
    در مورد من ::
    ابتدا 8
    سپس 1
    سپس 1
    سپس 1

مسیری است که به ریستارت شدن کامل مودم منجر میشه (یعنی عدد 8 رو میزنم بعد اینتر، وارد قسمت admin میشم و از گزینه های اونجا 1 ، اینتر ..... )

این مسیر رو یادداشت کنید و اعداد و به ترتیب بنویسید

مرحله 2 : تغییر فایل Script.txt ( در مسیر نصب برنامه ) برای تطابق با شرایط شما
    وقتی فایل Script.txt رو باز می کنید چیزی مشابه تصویر زیر میبنید که حتما قبل از اجرا شدن برنامه برای اولین بار اون رو تغییر بدید

همونطوری که در عکس می بینید شما با این متن روبرو میشید که هر قسمت رو توضیح میدم

o 192.168.1.1 23
    WAIT "login"
    SEND "admin\m"
    WAIT "Password"
    SEND "admin\m"
    WAIT "Enter the option(0-10)"
    SEND "8\m"
    WAIT "Enter the option(1-5)"
    SEND "1\m"
    WAIT "Enter the option(1-3)"
    SEND "1\m"
    WAIT "Commit and Reboot? (1)Yes (2)No"
    SEND "1\m"

exit

قسمت های که تغییر رنگ داده شدند رو باید تغییر بدید
    مثل قبل

*آبی آدرس مودم شماست که ممکن است با این عدد متفاوت باشد
    *قرمز پورت مربوط به telnet است که معمولا عدد فوق است
    *سبز به ترتیب اولی یوزرنیم و دومی پاسورد مودم شماست
    * عدد های بعدی رو با اعدادی که خودتون با توجه به مرحله 1 پیدا کردید تغییر بدید
    * قسمت های خاکستری در واقع همون عبارتی هستند که مودم در هر مرحله به شما نمایش میده و حتما در مودم شما متفاوت هستند اگر عین عبارت رو نمیدونید میتونید از "<" در مقابل WAIT استفاده کنید ولی بهتر است که عین عبارت مودم خودتون رو بگذارید

اگر در این مورد اشتباهی صورت بگیرد ریستارت کردن مودم در همون مرحله متوقف میشه شما باید با آزمون خطا راه رو پیدا کنید

وقتی کارتون تموم شد برای تست اون فایل Script.txt رو ذخیره و RESTART.BAT رو اجرا کنید و ببنید آیا مودم به درستی ریست میشه یا نه در غیر اینصورت اون مرحله رو اصلاح و مجددا تلاش کنید

توجه : به مودم فرصت بدید کاملا از ریستارت کردن بشه و به حالت پایدار برسه بعد برای اصلاح مجدا تلاش کنید اگر بصورت متوالی اقدام به این کار کنید موجب پاک شدن اطلاعات مودم ، قطع ارتباط ... میشه

شما مرحله اصلی کار رو انجام دادید

مرحله 3 : تغییر برنامه برای هماهنگی با نیاز شما

خیلی خوب حالا روی آیکن روی دسکتاپ راست کلیک کنید و edit رو بزنید ( یا فایل PINGRESTART.BAT رو در مسیر نصب edit کنید )

با باز کردن این فایل با NOTEPAD شما با این شکل مواجه میشد

همونطوری که در عکس مشخص است شدیدا توصیه میشه که google.com رو با DNS شرکت ADSL خودتون عوض کنید تا بهتریت نتیجه رو بگیرید ( مثلا برای شرکت شاتل این عبارت باید به 85.15.1.10 تغییر پیدا کنه )

فاصله بین دو تست متوال و ... در صورتی که می دونید دارید چی کار میکنید بسته به نیازتون تغییر بدید و فایل رو تغییرات رو ذخیره کنید

کار تمام شد حالا شما می تونید با خیال راحت فایل های دانلودی خوتون رو به یه دانلود منجر بدید و مطمئن باشید که وقتی این برنامه رو اجرا می کنید در هنگام قطع شدن ارتباط شما اقدام به ریستارت کردن مودم میکنه
    ( بصورت پیشفرض 30 ثانیه فاصله 2 تست متوالی و 90 ثانیه فاصله بازیابی مودم )

---------------------------------------------------------------------------------------

توجه : این برنامه تحت ویندوز vista / 7 کار نمیکنه ( کار میکنه ولی دستور telnet رو من نتونستم راه بندازم و برنامه مخفی نمیشد ولی مودم رو در صورتی که دستور درستی رو وارد در script وجود داشت ریستارت میکرد

توجه 2 : گاهی اوقات اگر عبارت دقیق وارد نکرده باشید برنامه در هنگام ریستارت کردن در یک نقطه متوقف میشه
    ( این حالت در هنگامی که CPU در 100% لود هم هست ممکنه رخ بده )

توجه 3 : گتها در بعضی سیستم ها پنجره ریستارت کردن بعد از انجام ریستارت بسته نمیشه ولی این کار تداخلی در کار برنامه ایجاد نمیکنه و مربوط به برنامه TST10 میشه

توجه 4 : برنامه گزارشی از عملیات خودش در C:\pingstat.log ذخیره میکنه

-------------------------------------------------------------------------------------------

محتوای مخفی: توضیحات برنامه و تاپیک 
    من اصولا از برنامه نوسی چیزی بلد نیستم بنابراین برنامه بدون GUI ... است و ممکن شما از دستورات و برنامه های بهتری واسه این کار استفاه کنید من خوشحال میشم ایرادات و پیشنهادات شما برای برنامه خودم رو بدونم

من برای این کار ازPING و TST10 و CMDOW ( برای مخفی کردن عملیات) استفاده کردم البته روش ها و برنامه های بهتری نظیر NTAutoScript و FPING نیز برای این کار وجود داشتند که شما در نوشتن برنامه های بهتر میتونید از اونها استفاده کنید و برای ایجاد بسته نصب از Install Creator استفاده شده

برای اطلاع بیشتر از برنامه های مورد استفاده به این ها مراجعه کنید

کد:
    کد:
    کد:

خیلی دوست داشتم این تاپیک رو در جای مناسب تر نظیر بخش آموزش ها قرار بدم ولی قفل بودن اگر مدیران یا همکاران جای تاپیک رو نامناسب می دونن لطفا اون رو به جای مناسب منتقل کنند

البته همه میدونن که با این برنامه سرعت دانلود و سرویس نامناسب شرکت ها بهبود پیدا نمیکنه و این حقی که شرکت های ارائه دهنده سرویس باید ادا کنن که متاسفانه در حال حاضر تمایلی به انجامش ندارند

از توجهتون ممنونم
    اگر به مشکلی بر خوردید که حدس میزدید من میتونم کمک کنم خوشحال میشم
    البته من مسئولی در قبال استفاده نادرست و .... ندارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام
    یه برنامه نوشته بودی برای ریست کردم مودم ار طریق پینگ.
    این برنامه یه چیزی کم داره.
    گاهی وقتها با ریست شدن مودم ،مودم با isp ارتباط برقرار نمیکنه و ip نمیگیره .در این موقع نرم افزار باping پیغام Destination not unreachable میده و عملا از کارائی خارج میشه و دیگه مودم را ریست نمیکنه.در صورتی که با ریست دستی بعد ار مدت زمان مثلا 5 دقیق(بسته به اینکه isp بخواد تا چه مدت قطع ارتباط وجود داشته باشه) ارتباط بر قرار میشه .
    میتونی یه جوری این ارور هم در برنامت بگونجونی؟
    مرسی

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    اصفهان - نصف جهان

پيش فرض

آیا میشه با استفاده از دستور telnet مودم یه سیستم رو که ip valid داره از راه دور ریست کرد؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    اصفهان - نصف جهان

پيش فرض

یه سوال دیگه آیا اگه کانکشن adsl رو به صورت bridge وصل کنیم آیا بازم این مشکل هست؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

مودم هایی که به صورت بیسیم وصل باشی waimax اگر از اینترنتش استفاده نشه اتوماتیک قطع میشه...

آخر فروم باز mjzaret's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Http://UserPass.TK

پيش فرض

آیا میشه با استفاده از دستور telnet مودم یه سیستم رو که ip valid داره از راه دور ریست کرد؟؟
    بله ميشه.

با تلنت ميشه به راحتي تنظيمات مودم رو دستكار كرد و همچنين اون رو به راحتي رست كرد.

یه سوال دیگه آیا اگه کانکشن adsl رو به صورت bridge وصل کنیم آیا بازم این مشکل هست؟؟
    ببينيد فرقي نمي‌كنه كه شما به صورت Bridge كانكت بشيد يا به صورت PPPOE .

اينترنت شما قطع ميشه.

شما براي زمانيكه كانكشنتون قطع ارتباط گرديده بهتره از نرم افزار ADSAutoconnect استفاده كنيد.

شاد باشيد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

برای این کار شما به یک برنامه مثل این برنامه احتیاج دارید و البته یه مقدار حوصله و دانش فنی لازم دارید
    این برنامه رو دانلود کنید و اون رو نصب کنید ولی به هیچ وجه تا وقتی که تمام مراحل رو خوندید اقدام به اجرای اون نکنید
    با سلام
    این لینکی که گذاشتید فیلتره و من نی دونم این برنامه اسمش چیه و از کجا باید دانلود کرد؟

همونطوری که در عکس می بینید شما با این متن روبرو میشید که هر قسمت رو توضیح میدم

o 192.168.1.1 23
    WAIT "login"
    SEND "admin\m"
    WAIT "Password"
    SEND "admin\m"
    WAIT "Enter the option(0-10)"
    SEND "8\m"
    WAIT "Enter the option(1-5)"
    SEND "1\m"
    WAIT "Enter the option(1-3)"
    SEND "1\m"
    WAIT "Commit and Reboot? (1)Yes (2)No"
    SEND "1\m"

exit

اگر به مشکلی بر خوردید که حدس میزدید من میتونم کمک کنم خوشحال میشم

در این پست عکسی وجود ندارد و نمی دونم کجا را دارید میگید!!؟
    مودم من Aztech است و با دستور telnet 192.168.1.1 می توان به مودم تلنت کرد. بعد از زدن یوزر و پسورد که کلی دنبالش بودم(چون فرق می کرد) با دستور reboot ، ریبوت انجام می شود. حالا من باید این دستوراتی که در باتلا گفته شده را چطوری و در چه قالبی بنویسم؟
    با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه mr1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

میخوام یه مودم وایرلسtplinkرو از طریق اینترنت ریسیت کنم ایا میشه؟شماره ای پی مودم وهمچنین یوز و پسورد ای دی اس ال رو دارم

آخر فروم باز ahriman323's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

درود
    دوستان من میخوام تنظیم کنم مودمم هر روز ساعت 1 و 8 صبح ریستارت بشه لطفا راهنمایی کنید!
    دستور reset را میزنم ریست نمیشه و میگه دستور مجاز نیست!

و برای اینکه بگم سر ساعت 1 و8 این کار را انجام بدم باید از چه دسنوری استفاده کنم؟!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض پاسخ

باید بنویسی set reboot

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •