تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 56

نام تاپيک: دانشگاه آزاد-پیام نور یا غیرانتفاعی؟؟؟

کاربر فعال گالری عکس attractive_girl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    FaR & AwAy حالت:TiReD

پيش فرض دانشگاه آزاد-پیام نور یا غیرانتفاعی؟؟؟

سلام.
    این 3 تا دانشگاه رو از همه لحاظ با هم مقایسه کنید.
    امکانات-موقعیت شغلی-مدرک-اعتبار-هزینه-سن دانشجو هاش و ....
    لطفا بگین کدوم یک از این دانشگاه ها خوبه.
    دلیلشم بگین
    ممنون

2. این کاربر از attractive_girl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

غیر انتفاعی معلومه بهتره

4. 3 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Reman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

نیازی به زدن این تاپیک نبود. اگر در سایر تاپیک ها سرچ می کردید جوابتون رو می گرفتید.
    نظر دوست بالایی هم واقعا جالبه.(همین طوری!)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

پیام نور حذف شه.

غیر انتفاعی با آزاد در یک سطح هستش،ولی از لحاظ مالی غیر انتفاعی بهتره.

اگر میخواهی برتری این 2 رو مشخص کنی مطمئنا آزاد خیلی بهتر از غیر انتفاعی هست.

به هرحال نمیشه مقایسه کرد،چون بستگی به شهر داره.

7. 4 کاربر از pcgod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mahdi_Co_1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

غیرانتفاعی اصلا قایل مقایسه با آزاد نیست...البته به دلایل زیر ؛
    1- هزینش فوق العلاده نسبت به آزاد پایین تره (آزاد که تا شیره ی تو رو نکشه دست بردار نیست)
    2-اگه سرت توی کتاب باشه و بتونی شاگرد اول یا دوم و یا سوم بشی ، از شهریه ی ثابت یا بخشی از اون معاف میشی.(البته در 80% موسسات غیرانتفاعی).مثلا ، نفر اول از 100% شهریه ی ثابت و نفر دوم از 70% شهریه ی ثابت و نفر سوم از 50% شهریه ی ثابت معاف میشه.اصلا خودم رو مثال میزنم ؛ من در این ترم شاگرد اول شدم و دیگه ترم بعد شهریه ثابت نمیدم.از طرفی وام دانشجویی هم گرفتم.با توجه به این دو ، من میتونم ترم بعد 20 واحد بردارم و هیچ پولی نمیدم و بدون هیچ هزینه ای میرم توی کلاس میشینم
    3-میتونی به راحتی از ترم دوم وام دانشجویی بگیری (در مقطع کاردانی ششصد هزار تومن و در مقطع کارشناسی یک ملیون و دویست هزار تومن) در صورتی که در دانشگاه آزاد وام نمیدن و یا اگه هم بدن ، باید هفت خان رستم رو پشت سر بزاری و مقدارش هم کمتر از موسسات غیرانتفاعی هست.
    4-روی مدرک تو ، مهر وزارت علوم و تحقیقات میخوره و همه ی کشور های خاورمیانه مدرک تو رو به عنوان مدرک رسمی کشور ایران میشناسن در صورتی که روی مدرک دانشگاه آزاد مهر وزارت علوم و تحقیقات نمیخوره.من از دوستام شنیدم که آزمون ورودی شرکت نفت یا پالایش یا یه همچین چیزی ، تنها مدارکی رو قبول میکنه که مهر وزارت علوم داشته باشه.(به طور کل ، مدرک تو عین مدرک های روزانه هست ، فقط عبارت {موسسه ی غیردولتی و غیرانتفاعی} روی اون نوشته شده)
    5- نصف استاد هایی که مشغول تدریس در موسسات غیرانتفاعی هستند (به خصوص دروس اصلی و تخصصی) ، از دانشگاه معتبر اون حوالی گرفته میشن.
    6-حراست موسسات غیرانتفاعی سخت گیر تر از حراست دانشگاه های آزاد هست (این البته نظر شخصی منه)

9. 4 کاربر از Mahdi_Co_1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

کاملا آزاد سرتره : چه از لحاض محیط دانشگاهی که بیش تر حس دانشجویی داری ! (آخه خیلی از غیر انتفاعی ها از خونتون کوچیکترند) و چه از لحاض علمی و امکاناتی
    پیام نور هم ، هم درس خوندنش سخته و هم فردا مدرکش بی ارزش !! هر حا میری میگن سراسری و آزاد .
    برای بهتر تفهیم شدن یه سری به اگهی ها ی استخدام بزن .
    فقط یه چیز این دوتا نسبت به آزاد بهتره و او هم پدیده ای به نام شهـــریه !!

11. 4 کاربر از mf.designing بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز rasoul2005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

غیرانتفاعی اصلا قایل مقایسه با آزاد نیست...البته به دلایل زیر ؛
    1- هزینش فوق العلاده نسبت به آزاد پایین تره (آزاد که تا شیره ی تو رو نکشه دست بردار نیست)
    2-اگه سرت توی کتاب باشه و بتونی شاگرد اول یا دوم و یا سوم بشی ، از شهریه ی ثابت یا بخشی از اون معاف میشی.(البته در 80% موسسات غیرانتفاعی).مثلا ، نفر اول از 100% شهریه ی ثابت و نفر دوم از 70% شهریه ی ثابت و نفر سوم از 50% شهریه ی ثابت معاف میشه.اصلا خودم رو مثال میزنم ؛ من در این ترم شاگرد اول شدم و دیگه ترم بعد شهریه ثابت نمیدم.از طرفی وام دانشجویی هم گرفتم.با توجه به این دو ، من میتونم ترم بعد 20 واحد بردارم و هیچ پولی نمیدم و بدون هیچ هزینه ای میرم توی کلاس میشینم
    3-میتونی به راحتی از ترم دوم وام دانشجویی بگیری (در مقطع کاردانی ششصد هزار تومن و در مقطع کارشناسی یک ملیون و دویست هزار تومن) در صورتی که در دانشگاه آزاد وام نمیدن و یا اگه هم بدن ، باید هفت خان رستم رو پشت سر بزاری و مقدارش هم کمتر از موسسات غیرانتفاعی هست.
    4-روی مدرک تو ، مهر وزارت علوم و تحقیقات میخوره و همه ی کشور های خاورمیانه مدرک تو رو به عنوان مدرک رسمی کشور ایران میشناسن در صورتی که روی مدرک دانشگاه آزاد مهر وزارت علوم و تحقیقات نمیخوره.من از دوستام شنیدم که آزمون ورودی شرکت نفت یا پالایش یا یه همچین چیزی ، تنها مدارکی رو قبول میکنه که مهر وزارت علوم داشته باشه.(به طور کل ، مدرک تو عین مدرک های روزانه هست ، فقط عبارت {موسسه ی غیردولتی و غیرانتفاعی} روی اون نوشته شده)
    5- نصف استاد هایی که مشغول تدریس در موسسات غیرانتفاعی هستند (به خصوص دروس اصلی و تخصصی) ، از دانشگاه معتبر اون حوالی گرفته میشن.
    6-حراست موسسات غیرانتفاعی سخت گیر تر از حراست دانشگاه های آزاد هست (این البته نظر شخصی منه)
    سلام
    1.تایید میشد
    2.تایید میشد
    3.در مورد وام دانشجویی تایید میشد
    کاردانی 600 هزار تومن ترمی 200 هزار تومن
    کارشناسی پیوسته 1200 هزار تومن ترمی 200 هزار تومن
    کارشناسی ناپیوسته 600 هزار تومن ترمی 200 هزار تومن
    4.تایید میشد
    5.در مورد استادای دانشگاه های غیر انتفاعی باید بگم که اکثر این استادا دانشجویان معتبر دولتی هستند که فارغ التحصیل شدند یا در مقاطعی بالاتر از کارشناسی هستند ولی استادایی هم هست که از دانشگاه ازاد مدرک گرفته باشند(استاداش زیاد سخت نمیگیرند)
    5.در مورد حراست هم دانشگاه با دانشگاه فرق میکند که برا من این قضیه برعکسه
    در پایان باید بگم که دانشگاه با دانشگاه قوانینش فرق میکند

موفق باشید

13. 2 کاربر از rasoul2005 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Mahdi_Co_1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    بندرانزلی

پيش فرض

کاملا آزاد سرتره : چه از لحاض محیط دانشگاهی که بیش تر حس دانشجویی داری ! (آخه خیلی از غیر انتفاعی ها از خونتون کوچیکترند) و چه از لحاض علمی و امکاناتی
    !!
    1- اگه حس دانشجویی برات خیلی مهمه و دوست داری با اون هزینه ی وحشتناک ، حس دانشجویی خودت رو ارضا کنی ؛ حرفی نیست ولی بزار اینو بهت بگم که تعداد زیادی از موسسات غیرانتفاعی رو سراغ دارم که از نظر وسعت و امکانات ، چندین برابر سرتر از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.مثلا ؛ غیرانتفاعی سجاد مشهد - غیرانتفاعی صنعتی اصفهان - موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي مهرآستان آستانه اشرفي و غیره...
    2-سرپرست شما در دانشگاه آزاد ، پول شماست و با همون پولی که از جیب باباتون میدید از امکانات دانشگاهتون استفاده می کنید.در واقع پول پدران شما صرف امکانات دانشگاهتون شده ولی سرپرست ما در موسسات غیرانتفاعی ، دولت هست و همه جوره هوای ما رو داره.مثل سهولت در اخذ وام دانشجویی

پیام نور هم ، هم درس خوندنش سخته و هم فردا مدرکش بی ارزش !! هر حا میری میگن سراسری و آزاد .
    !!
    دوست عزیز ، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي و دانشگاه های پیام نور ، جزء سراسری محسوب میشن و تحت حمایت وزارت علوم و تحقیقات (یعنی دولت) هستند

برای بهتر تفهیم شدن یه سری به اگهی ها ی استخدام بزن .
    !!
    این آگهی ها از طرف کارگزینی شرکت ها و کارخانه جات سفارش داده میشه
    افرادی که در کارگزینی مشغول رسیدگی به استخدام داوطلبین هستند ، برای اینکه متوجه بشن فلان مدرک واسه آزاد هست یا دولتی ، به آرم وزارت علوم که بالای مدرک فارغ التحصیلی و مهر وزارت علوم که پایین مدرک فارغ التحصیلی هست ، دقت می کنند.

15. 4 کاربر از Mahdi_Co_1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال گالری عکس attractive_girl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    FaR & AwAy حالت:TiReD

پيش فرض

اول پیام نور بزنم یا غیر انتفاعی؟

17. این کاربر از attractive_girl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

1- اگه حس دانشجویی برات خیلی مهمه و دوست داری با اون هزینه ی وحشتناک ، حس دانشجویی خودت رو ارضا کنی ؛ حرفی نیست ولی بزار اینو بهت بگم که تعداد زیادی از موسسات غیرانتفاعی رو سراغ دارم که از نظر وسعت و امکانات ، چندین برابر سرتر از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.مثلا ؛ غیرانتفاعی سجاد مشهد - غیرانتفاعی صنعتی اصفهان - موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي مهرآستان آستانه اشرفي و غیره...
    2-سرپرست شما در دانشگاه آزاد ، پول شماست و با همون پولی که از جیب باباتون میدید از امکانات دانشگاهتون استفاده می کنید.در واقع پول پدران شما صرف امکانات دانشگاهتون شده ولی سرپرست ما در موسسات غیرانتفاعی ، دولت هست و همه جوره هوای ما رو داره.مثل سهولت در اخذ وام دانشجویی
    دوست من شاید 10% این موسسه ها غیرانتفاعی نسبتا خوب باشن ، بقیه خیر . شما خودت برو امتحان کن ! من دوستای زیادی داشتم که رفتن پیام نورو به والله کنار گذاشتن بعد مدتی و رفتن خدمت و ... امیدوارم شما هم دیر به حرف من نرسید !
    در مورد وسعت و ... آزاد هم ، مطمعنا شما دانشگاه آزاد تبریز رو ندید ....
    اینم که میگی حمایت حرف مفته (البته ببخشیدها) اگه حمایت بود که پول نمیگرند که نیاز به حمایت هم باشه و هزار دردسر دیگه !!!
    حالا شما که اینطوری سنگ اونها رو به سینه میزنی با خیال آسوده برو پیام نور ، حالشو ببر !
    دوست عزیز ، موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي- غيردولتي و دانشگاه های پیام نور ، جزء سراسری محسوب میشن و تحت حمایت وزارت علوم و تحقیقات (یعنی دولت) هستند
    منظورم از سراسری ، دانشگاه های مراکز استان (روان و شبانه) هست

19. این کاربر از mf.designing بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •