تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 74 اولاول ... 23456789101656 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 737

نام تاپيک: ا NVIDIA Geforce 400 & 500 Series ا

آخر فروم باز mehrdad_ati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

منم که چیری رو ادعا نکردم فقط نظر خودمو گفتم !

اولین نکته همینهیه که شما میگید اما در صورتی که فرمی قدرتمند ظاهر بشه یک راه حل ساده برای ati باقی میمونه اونم آور کردن کارتهاشه که میتونه با یک تغییر اسم سادهع از 70 به90 باشه که خیلی هم تعجب نداره چون این کارتها خیلی کم مصرف هستند .

در کل تا قبل از ارائه ی فرمی نمیشه صحبتی از کاراییش کرد . اونم که ظاهرا تا 2 ماه دیگه هم نمیاد ! تا اون موقع ati تمام mainstream و lowend هاش رو هم بیرون داده و کل بازار dx11 رو گرفته ! نمدونم nvidia منتظر چی هست !؟
    Last edited by mehrdad_ati; 06-12-2009 at 11:17.

2. این کاربر از mehrdad_ati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه sepinood1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

منم که چیری رو ادعا نکردم فقط نظر خودمو گفتم !

اولین نکته همینهیه که شما میگید اما در صورتی که فرمی قدرتمند ظاهر بشه یک راه حل ساده برای ati باقی میمونه اونم آور کردن کارتهاشه که میتونه با یک تغییر اسم سادهع از 70 به90 باشه که خیلی هم تعجب نداره چون این کارتها خیلی کم مصرف هستند .

در کل تا قبل از ارائه ی فرمی نمیشه صحبتی از کاراییش کرد . اونم که ظاهرا تا 2 ماه دیگه هم نمیاد ! تا اون موقع ati تمام mainstream و lowend هاش رو هم بیرون داده و کل بازار dx11 رو گرفته ! نمدونم nvidia منتظر چی هست !؟
    اولا که nvidia ثابت کرده هیچ وقت کارتهای پرقدرتش در حدی نبوده که ATi بخواد با اور بهش برسه .. حالا گیرم حرف شما قبول ! مگه nvidia نمی تونه اور کنه !؟
    فکر نکنم مسائل اینقدر ساده که شما می گین باشه ATI واسه خیلی مسائل اینهمه تغییران در 5970 ایجاد کرده که اتفاقا بزرگترین مسئله ها هم همون مشکل گرما و مصرف زیاد کارت می تونن باشن ... بله ممکنه با ورود نسل جدید کارتهای NVIDIA ... و در صورت قویتر بودن اون کارتها ATI بخواد حتی 5990 رو هم وارد بازار کنه ... کاری که به نظر من تا مجبور نباشه انجامش نخواهد داد ...

راستی در مورد بازار چی فکر می کنید !؟ هر کس زودتر رسید برنده س !؟ ATI اگه سه ماه زودتر وارد میشه سود همین سه ماه وارد جیبش میشه ... تازه اگه ما خریدانی که منتظر ورود سری 300 هستن رو حساب نکنیم و بگیم همه هجوم آوردن هر چه سریعتر یه کارت DX11 بخرن و ...!

بهتره که کمی صبر کنیم ... زمان همه چیز رو مشخص خواهد کرد من امیدوارم که NVIDIA اونقدر قوی ظاهر نشه که بخواد کلا جهت و سمت و سوی بازار رو به طرف خودش بکشه و همچنین امیدوارم اونقدر ضعیف نباشه که باعث دلسردی مصرف کننده شه و بازار رو از دست بده چون هر یک از دو شرکت احساس کنن حاشیه ی امن دارن این ما خریداران هستیم که ضرر می کنیم .. من هنوز سری 8 NVIDIA رو فراموش نکردم چند سال حکومت با قیمتی گزاف و انگار این کابوس پایان یافتنی نبود ...!

آخر فروم باز Guts's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

البته مموری اینترفیس تو Gt300 Fermi ها 384بیتیه نه 512.
    بعد قضیه رو اینطوری که دوستان میگن اصلاً نمیشه تحلیل کرد با نسل های قبلم نمیشه مقایسه کرد (چون تکنولوژی هر سال پیشرفت میکنه به تنهایی فب 40 نانومتری برای این کارتها خودش کلی چیز رو براشون تغییر میده) که حالا بگیم چون 3 بیلیون ترانزیستور داره و مموری اینترفیسم 512 بیتیه (که نیست) پس حتماً در دمای بالا کار میکنه این حرف اصلاً از پایه اشتباهه.

5. این کاربر از Guts بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

In January, Nvidia should have the final samples and a limited number of Fermi Geforce GT300 chips, but the launch might take place later.

If pushed, Nvidia might launch Fermi Geforce in late January as the final chips should be there by then, but real volume shipments should start towards end of Q1 2010.

The most realistic availability date is March 2010, and again only if everything goes right. Judging by our previous information, Nvidia delayed its plans by more than one, if not two quarters.

This is rather unpleasant for Nvidia and the only thing that really keeps Nvidia sane is the fact that ATI also suffers from massive shortages of its 40nm RV870 based chips.

......

خیلی جالبه...!

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اولا که nvidia ثابت کرده هیچ وقت کارتهای پرقدرتش در حدی نبوده که ATi بخواد با اور بهش برسه .. حالا گیرم حرف شما قبول ! مگه nvidia نمی تونه اور کنه !؟
    فکر نکنم مسائل اینقدر ساده که شما می گین باشه ATI واسه خیلی مسائل اینهمه تغییران در 5970 ایجاد کرده که اتفاقا بزرگترین مسئله ها هم همون مشکل گرما و مصرف زیاد کارت می تونن باشن ... بله ممکنه با ورود نسل جدید کارتهای NVIDIA ... و در صورت قویتر بودن اون کارتها ATI بخواد حتی 5990 رو هم وارد بازار کنه ... کاری که به نظر من تا مجبور نباشه انجامش نخواهد داد ...

راستی در مورد بازار چی فکر می کنید !؟ هر کس زودتر رسید برنده س !؟ ATI اگه سه ماه زودتر وارد میشه سود همین سه ماه وارد جیبش میشه ... تازه اگه ما خریدانی که منتظر ورود سری 300 هستن رو حساب نکنیم و بگیم همه هجوم آوردن هر چه سریعتر یه کارت DX11 بخرن و ...!

بهتره که کمی صبر کنیم ... زمان همه چیز رو مشخص خواهد کرد من امیدوارم که NVIDIA اونقدر قوی ظاهر نشه که بخواد کلا جهت و سمت و سوی بازار رو به طرف خودش بکشه و همچنین امیدوارم اونقدر ضعیف نباشه که باعث دلسردی مصرف کننده شه و بازار رو از دست بده چون هر یک از دو شرکت احساس کنن حاشیه ی امن دارن این ما خریداران هستیم که ضرر می کنیم .. من هنوز سری 8 NVIDIA رو فراموش نکردم چند سال حکومت با قیمتی گزاف و انگار این کابوس پایان یافتنی نبود ...!
    خیلی جالب شد !

شما یا خیلی وقت نیست توی کار gpu هستید یا اینکه خیلی چیزها رو نمیدونید ! nvidia فقط توی 3 سری هست که از لحاظ کارایی از ati جولو هست (تازه سری 8000 و 9000 هم که در واقع یکیه پس میشه 2 سری) شما کارتی قبل از 8800ultra سراغ داری که بتونه تو performanec کارتهایی مثل x1950xt , x850xt pe ,9800 xt رو شکست بده !

حالا نمیخوام گذشته رو زنده کنم ولی برای یاد آوری گفتم ! تازه با ارائه ی سری 8000 و هم زمان شدنش با ادغام ati با amd بود که nvidia برای اولین بار تونست بیشتر از ati بفروشه که با ارائه ی سری 4000 این فاصله به شدت کم شد و احتمالا توی این سری دوباره فروش ati بیشتر از nvidia میشه . (نظر منه)

اما در مورد اون دوستی که گفته بودند ارائه ی زود تر cypress نمیتونه علتی برای فروش موفق ترش در بازار باشه که به نظرم کاملا اشتباهه

نمونش همین xbox360 در حالی که چیز خاصی بیشتر از ps3 نداشت (شاید حتی در بعضی موارد کاملا بر تر باشه) اما به دلیل تاخیری که نسبت به xbox360 داشت هیچ وقت نتونست موفقین 360 رو تکرار کنه و حتی تو ژاپن هم اون طور که باید و شاید فروش نداشت .

تازه تعداد افرادی که منتظر ورود ps3 بودن مطمعنا از تعداد افرادی که احتمالا منتظر ورود fermi میمونند بیشتر بود .

و اگر الان به چند سایت تحلیلی سر زده باشید (بی طرف ها) میبینید که هیچ کودوم با این وضعیت آینده ی روشنی رو برای nvidia پیش بینی نکردن .

البته اینها همش احتمال هست و ممکنه که کلا gt300 بیاد و cypress رو بشوره و با خودش ببره ولی چیزی که فعلا میشه از اوضاع پیشبینی کرد همینه که گفتم و اگر کمی منطقی باشید باید قبول کنید که nvidia نه یک پله بلکه چندین پله از رقیب سنتیش عقب تر هست (در حال حاظر)

و من هم منکر این نیستم که nvidia ثابت کرده که اصلا قابل پیش بینی نیست و ممکنه با یک حرکت حریفش رو کیش و مات کنه .

بعپه هر حال امیدوارم gt300 هر وقت که میاد باعث گرم تر شدن رقابت بشه نه سرد تر شدنش .

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

خیلی جالب شد !

شما یا خیلی وقت نیست توی کار gpu هستید یا اینکه خیلی چیزها رو نمیدونید ! nvidia فقط توی 3 سری هست که از لحاظ کارایی از ati جولو هست (تازه سری 8000 و 9000 هم که در واقع یکیه پس میشه 2 سری) شما کارتی قبل از 8800ultra سراغ داری که بتونه تو performanec کارتهایی مثل x1950xt , x850xt pe ,9800 xt رو شکست بده !

حالا نمیخوام گذشته رو زنده کنم ولی برای یاد آوری گفتم ! تازه با ارائه ی سری 8000 و هم زمان شدنش با ادغام ati با amd بود که nvidia برای اولین بار تونست بیشتر از ati بفروشه که با ارائه ی سری 4000 این فاصله به شدت کم شد و احتمالا توی این سری دوباره فروش ati بیشتر از nvidia میشه . (نظر منه)

اما در مورد اون دوستی که گفته بودند ارائه ی زود تر cypress نمیتونه علتی برای فروش موفق ترش در بازار باشه که به نظرم کاملا اشتباهه

نمونش همین xbox360 در حالی که چیز خاصی بیشتر از ps3 نداشت (شاید حتی در بعضی موارد کاملا بر تر باشه) اما به دلیل تاخیری که نسبت به xbox360 داشت هیچ وقت نتونست موفقین 360 رو تکرار کنه و حتی تو ژاپن هم اون طور که باید و شاید فروش نداشت .

تازه تعداد افرادی که منتظر ورود ps3 بودن مطمعنا از تعداد افرادی که احتمالا منتظر ورود fermi میمونند بیشتر بود .

و اگر الان به چند سایت تحلیلی سر زده باشید (بی طرف ها) میبینید که هیچ کودوم با این وضعیت آینده ی روشنی رو برای nvidia پیش بینی نکردن .

البته اینها همش احتمال هست و ممکنه که کلا gt300 بیاد و cypress رو بشوره و با خودش ببره ولی چیزی که فعلا میشه از اوضاع پیشبینی کرد همینه که گفتم و اگر کمی منطقی باشید باید قبول کنید که nvidia نه یک پله بلکه چندین پله از رقیب سنتیش عقب تر هست (در حال حاظر)

و من هم منکر این نیستم که nvidia ثابت کرده که اصلا قابل پیش بینی نیست و ممکنه با یک حرکت حریفش رو کیش و مات کنه .

بعپه هر حال امیدوارم gt300 هر وقت که میاد باعث گرم تر شدن رقابت بشه نه سرد تر شدنش .
    دوست عزیز اطلاعات شما ضعیفه، Nvidia تقریباً همیشه مقدار خیلی بیشتری از بازار تو دست داشته، (البته در سال های اخیر Intel بوده که سهم عمده بازار در عرضه GPU داشته و نه ATI و Nvidia) کلاً از نظر Market share در اکثر کوارترهای حتی چندین سال پیشم نگاه کنی برتری با Nvidia بوده در سال های اخیر که تقریبا سهم ATI نصف Nvidia بوده.

مقایسه‌ای هم که میکنید اصلاً اشتباه که کدوم سری از کدوم سری قوی تر بوده بعد شما تا 2-3 سال پیش انگار فقط اطلاعات دارید، Nvidia در اکثر سری های Geforce از سال 99 با Geforce 256 و بعد 2، 3، 4 ... عملکرد خیلی خوبی داشته. مخصوصاً در سال های خیلی اخیر عملکرد Nvidia از نظر تکنولوژیکی و هزینه بر روی تکنولوژی های جدید بدون در نظر گرفتن فروش خیلی بهتر از ATI بوده.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اطلاعات من ظعیفه ؟

دوست عزیز شما روی هوا صحبت می کنید من کاملا مستند صحبت میکنم ati شرکتی با بیش از 25 سال سابقست و بیش از دو برابر nvidia سابقهی کار داره !

همون قدر که پای اینتل رو کشیدید وسط کافی بود ! باید به عرضتون برسونم که اینتل فقط گرافیک مجتمع تولید میکنه نه کارت گرافیکی و بحث ما سر مارکت شر کارت گرافیکی هست نه شصرفا شتابدهنده ی گرافیکی

شما اگر خاطرتون باشه این کارتها با هم رقابت داشتن در سری های قبل حالا میتونی بری ببینی کودوم برتر بودن بعد بیاید اینجا و از اطلاعات بقیه انتقاد کنید .

x850xt pe vs 6800 ultra
    x1950xt vs 7900gt
    9800xt vs 5950
    8500 vs geforce 4
    7500 vs geforce 3 and 2

بعد که اینا رو خوب نگاه کردی با هم بیشتر صحبت میکنیم . در مورد مارکت شر هم حتما شما در جریان کارها نبودی . اینجا رو ببین

سال 2002 حکومت مطلق ati

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    2003 سالی خوب برای nvidia اما همچنان زیر سایه ی ati

کد:

این وضعیت بازار گرافیک در سال 2004 هست

کد:
    این هم مال 2005

کد:
    این هم 2006

کد:

حالا این که شما میگی همیشه مقدار خیلی بیشتری از بازار رو nvidia تو دستش داشته نمیدونم از کجا میاری !

همونطور که میبینی در هیچکدوم از این سالهای پی در پی nvidia نتونسته بود ati رو شکست بده حالا در این دو سالی که جولو افتاده خیلی خوب کار کرده اونم به خاطر تعلل ati بود که دلیل اصلیش ادغام با amd و کنار اومدن با شرایط جدید بود ولی حالا که ati دوباره خودش رو پیدا کرده به نظر میرسه که بتونه سهمش رو از nvidia پس بگیره . مخصوصا اگر nvidia خیلی gt300 رو معطل کنه آخه همونطور که حتما میدونی بیشترین مشتری کارتهای گرافیک شرکت های oem هستند که اگر nvidia باز هم معطل کنه اونها چاره ای ندارند جز اینکه برند سراغ تنها تولید کنندهی dx11 بازار اونقته که دیگه ...

این وضعیت فعلی بازاره (یه ماهه ی سوم سال 2009 دقیاق قبل از اومدن cypress)

nvidia --------------24.9
    intel--------------- 52.7
    ati------------------19.8

کد:
    این نشون میده که nvidia حتی قبل از ارائه ی cypress روند نزولی خودش رو در حال طی کردن بوده . حالا امار این سه ماه هم بیاد چه بسا حتی عقب هم افتاده باشه . اما در نهایت سه ماه ی اول و دوم 2010 میتونه تعیین کننده باشه .

فکر کنم زیاد جالب نباشه ما توی این تاپیک به این بحث ادامه بدیم اینا رو هم فقط برای اطلاع دوستان گفتم تا به اشتباه نیفتن.
    Last edited by mehrdad_ati; 07-12-2009 at 22:53.

10. 2 کاربر از mehrdad_ati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال millad1388's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    طهران-همیشه در تهرانپارس ...

پيش فرض

یکی از هربه هایی که ati برای پیشرت بکار گرفت عرضه کارتهای نسل جدید در زمانی بین عرضه نسل جدید کارتهای nvidia بود چون در اون صورت حداقل برای 5 الی 6 ماه جلو تر از رقیب قرار میگرفت!!!

پروفشنال millad1388's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    طهران-همیشه در تهرانپارس ...

پيش فرض

یکی از نکات جالب معماری ati هم تعداد alu اون ها نسبت به رقیبش هست که باعث نتایج عجیب در بعضی مقایسه ها میشود!!
    و تعداد کمتر texter و rop ... با این حال به علت بیشتر بودن shader ها عملکردی بهتر نسبت به رقیب دارد و نکته دیگر اینکه فرکانس هسته و سایه زن -ati برابر هستش و کسی هم نمیدونه چرا!!!!!!!

تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اطلاعات من ظعیفه ؟

دوست عزیز شما روی هوا صحبت می کنید من کاملا مستند صحبت میکنم ati شرکتی با بیش از 25 سال سابقست و بیش از دو برابر nvidia سابقهی کار داره !

همون قدر که پای اینتل رو کشیدید وسط کافی بود ! باید به عرضتون برسونم که اینتل فقط گرافیک مجتمع تولید میکنه نه کارت گرافیکی و بحث ما سر مارکت شر کارت گرافیکی هست نه شصرفا شتابدهنده ی گرافیکی

...........................
    دوست عزیز اصلاً من منظور شما رو متوجه نمیشم از این مقایسه کارتهای 4-5 سال پیش با هم، خوب میشه توضیح بدین! من اصلاً یادم نمیاد مثلاً 6 سال پیش، 9800XT مثلاً تو تست ها چند فریم بهتر از 5950 Ultra بوده حتی ارزش جستجو کردنم نداره اصلاً این مقایسه بی هدف برای چیه و فایدش چیه؟ میشه ازش نتیجه گرفت که Nvidia یا ATI بهتر هستن؟! حتی میشه ازش نتیجه گرفت سری Geforce 5000 خوب نبوده یا بدتر از سری R300 بوده؟ بعد من کجا گفتم کارت های Nvidia همیشه بهتر از ATI بوده من گفتم Nvidia روی سری Geforce کلاً از Geforce 256 خوب عمل کرده شما خوب نمیخونید انگار متن منو برای خودتونم جبهه میگیرید.

در ضمن من گفتم در سال های اخیر سهم بازار بیشتری در اختیار Nvidia بوده که خوب بوده دیگه، از سال 2006 به اینور، این اختلافم همینطور داره بیشتر میشه.

در ضمن Market Share رو معمولاً کوارتری حساب میکنن کوارتر 2 امسال نصف بازار چیپ گرافیک دسته اینتل بوده بعدشم حدود 30 درصد برای Nvidia بوده 18 درصد هم حدوداً برای ATI، کوارتر سوم هم خوب ATI سری HD5000 رو معرفی کرده که مشخصاً باید فروشش رو زیاد کنه که تابلو هست، حدود 4 درصد همش از سهم Nvidia از بازار کم شده ولی سهم بازار ATI هم نسبت به کوارتر قبل نزدیک 2٪ زیاد شده فقط، که که ناامید کنندست تا حد زیادی. البته احتمالاً تو Q4 هم سهم ATI بیشتر بشه ولی از اونور دوباره Q1 2010 نوبت Nvidia میشه با سری جدید حالا هر مزخرفی که میخواد باشه.

-----------------------------
    دوست عزیز شما میخوای بحث کنیم به روی چشم ولی این بحث جالبی نیست که شما بخوای معماری و تکنولوژی n سال پیش رو با هم مقایسه کنی و هیچ فایده و هدفی هم نداره به جای این بیا مقایسه بین معماری Fermi و Evergreen انجام بدیم. تا بقیه هم یچیزی دستگیرشون بشه.
    Last edited by Guts; 08-12-2009 at 01:34.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •