تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: آموزش كم كردن حجم تصاوير به راحتي تمام بدون نياز به برنامه ي خاصي !!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه gigi_afshin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض آموزش كم كردن حجم تصاوير به راحتي

سلام دوستان . پسشاپیش عید غدیر را به همتون تبریک می گم . خب راستش میخوام اولین استارت را بزنم و بهتون یه آموزش خیلی ساده بدم . البته فکر کنم خیلی از شما ها اینو بدونید ، اما خب گفتنش خالی از لطف نیست . امیدوارم که آموزشم مفید واقع بشه . خب برنامه های زیادی هستش که میتونن حجم تصاویر را کم کنند . من چند تاشونو دارم . اما خب یه راه خیلی آسان تر هم وجود داره و نیاز به برنامه ی خاصی هم نیست . البته من از این روش فقط تو ویندوز اکس پی استفاده کردم و همیشه هم جواب داده . اسم برنامه هست : Paint . شاید باورتون نشه ، اما این برنامه میتونه حجم زیادی از عکس و تصویر را کم کنه . راهش اینکه مثلآ یه کاغذ دیواری ( ( wallpaper که حجمش زیاد هستش (مثلآ 300 یا 400 Kb ) را در برنامه ی Paint باز کنید . بعد در یک جایی از تصویر یک تغییری انجام دهید . مثلآ با مداد ، یه نقطه ی مشکی در یه قسمتی که رنگش مشکی هستش بذارید . این کار برای این هستش که تصویر ُ SAVE بشه . فرمت تصویر باید .JPEG . JPG باشه . البته من نمیدونم که آیا این روش رو فرمت های دیگه هم کار میکنه یا نه ؟؟!! چون من تا به حال تست نکردم . حالا از بذنامه خارج بشید و یه نگاهی به حجم تصویرتون بندازید . میبینید که به طوری باور نکردنی حجمش کم شده و کیفیت آن هم تغییر نکرده . این کار از 50 % تا 80% می تونه از حجم تصویرتون کم کنه . مثلآ 400 Kb
    رو میکنه 100 Kb . اين روش خيلي راحت . اينم از اين . bye bye . . منتظر نظراتتون هستم .
    8)

2. 6 کاربر از gigi_afshin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

سلام :دستت دردنكنه .ولي باعرض معذرت مي خواستم بگم اين روش كه شما گفتيد خوبه ولي اونقدر سايز عكس را پايين نمياره .استفاده از همان اي سي دي سي بهتر .منظور همان دستور كنورت است سايز عكس را بهتر پايين مياره .

حـــــرفـه ای mpsjavad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    ¤¤ بندرعباس ¤¤ ، ديار گرما ، شرجي و عشق

پيش فرض

با سلام ..
    هميشه با تغييرات زير در عكس ميشه حجم تصاوير رو كم كرد:
    1. كوچك كردن سايز عكس ( كه اين كار با دستور Image Size توي برنامه هاي ويرايش عكس عمليه _ البته بجز Paint - )
    2.عوض كردن پسوند عكسها
    براي اين كار ( كه البته توي Paint هم ميشه ) مثلا يك تصوير رو با پسوند (فرمت ) Bmp داريم براي كاهش حجم اون ميتونيم اون رو به Jpg تبدبل كنيم .
    به عبارت ساده تر عكس رو داخل Paint باز ميكنيم بعد از منوي فايل گزينه Save As رو انتخاب ميكنيم و از منوي كركره اي Save as type يك فرمت تصويري ديگه رو انتخاب ميكنيم ... البته هر جه تعداد رنگ بكار رفته بيشتر باشه ( مثلا 32 Bit ويا 256 رنگ ) كيفيت تصوير (Resolutions ) بالاتر و به مراتب حجم اون تصوير هم بيشتره 8)
    فرمت هاي Tiff )Tif ) و Bmp ( فرمت استاندارد ويندوز ) بيشترين حجم و Jpg ( استاندارد صفحات وب ) كمترين حجم رو دارند ( اگه فرصت كردم بيشتر درباره فرمت هاي تصويري توضيح ميدم ) البته Jpg 2000 هم اومده كه 20 درصد حجمش از Jpg معمولي هم كمتره توضيحات بيشترش توي همين سايت هست :idea:
    عموما توي Paint يه تصوير Bmp با Resolutions 1024*768 كه 2.25MB حجم داره تنها با عوض كردن پسوند (فرمت ) بهJpg حجمش ميشه 83 Kb

اميدوارم به درد بخور باشه
    --------------------------------------------------------------------
    موفق باشيد 8)

6. 2 کاربر از mpsjavad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    www.Myprosoft.net

پيش فرض

gigi_afshin جان برنامه paint كلي از رنگ هاي عكس رو حذف ميكنه و دليل اصلي كاهش حجم در تصاوير هم همين هستش. و به نظر من اين كار اصلا منطقي نيست چون كيفيت تصاوير شديدا كاهش پيدا ميكنه.خودتون رو گول نزنيد!

آخر فروم باز Navid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2004

پيش فرض

مخصوصا تو رنگ قرمز خیلی مشکل داره !

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اون دنيا

پيش فرض

روش خوبی نبود...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

11 misi az zahemateton

misi thx az zahematetooooooooooooooon

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Internet

پيش فرض

استفاده از مایکروسافت افیس پیکچر منیجر خیلی بهتره. تو منوی پیکچر کزینه ای داره به نام کمپرس پیکچر که اگه عکست پی ان جی باشه میتونی تنظیمش رو روی داکیومنت قرار بدی و به صورت وحشتناکی سایز عکستو کم کنی

آخر فروم باز HO3IN-Life's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شــــــــایـد ...

پيش فرض

یک سایتی نیست که عکس رو بدی بهش کم کنه ؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •