تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 11 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 105

نام تاپيک: اجرای ویندوز XP در محیط ویندوز 7!

آخر فروم باز night lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

اصلا ابن ویرچوال پیسی چی کار میکنه ؟ میشه رو سیستمی که که xp مد نصب نمیشه نصب کرد دو تا ویندوز؟

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

منم cpu کامپیوترم این قابلیت رو نداره میخوام Virtual pc نصب کنم
    باید چه فایلی رو نصب کنم ؟
    همون 500 مگی رو ؟ راهی نیست بشه یه فایل با ظرفیت کمتر نصب کرد ؟

آخر فروم باز m654's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خوب چرا نمی‌رید از فروشگاه‌های معتبر نرم‌افزار بگیرید(؟)

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

اصلا ابن ویرچوال پیسی چی کار میکنه ؟ میشه رو سیستمی که که xp مد نصب نمیشه نصب کرد دو تا ویندوز؟
    بله با Visual PC هم میشه ولی بنظرم XP Mode از اون عالیتره!
    نقل قول نوشته شده توسط MOHAMMAD2010
    نقل قول نوشته شده توسط m654
    خوب چرا نمی‌رید از فروشگاه‌های معتبر نرم‌افزار بگیرید(؟)
    این دوستمون هم راست گفت ها!
    خوب, برید یه مجموعه نرم افزار تهیه کنید که توش Visual PC هم داشته باشه!

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

ای بابااااااااااا ...
    چه ضد حالی ...
    واسه منم ارور میده در مورد سی پی یو.
    این Virtual PC که میگید همین Windows Virtual PC که با نصب XPM نصب میشه ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

آقا این ویرچوال پیسی چی هست و چه جوری میشه باهاش کار کرد ؟

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

13 در این مقاله به صورت کامل با نرم افزار Virtual PC آشنا می شوید.

آشنایی گام به گام با Virtual PC
    اگر مدیر شبکه ی یک شرکت بزرگ باشید حتما با مسئله ی سازگاری نرم افزار ها با سیستم عامل های جدید روبه رو شده اید. و یا اگر در زمینه ی شبکه مبتدی هستید، ممکن است بار ها آرزو ی تمرین دانسته های خود را داشته اید، اما هیچ گاه به یک شبکه ی واقعی دسترسی پیدا نکرده اید.برای حل این دو مشکل و مشکلاتی مشابه، چه راه حلی به نظرتان می رسد؟
    مایکروسافت برای حل این مشکلات، نرم افزار Virtual PC را ارئه کرده است. با کمک این نرم افزار شما می توانید:
    یک یا چند ماشین مجازی با سیستم عامل های مختلف بر روی تنها یک کامپیوتر فیزیکی ایجاد کنید.
    با این کار شما هم در پول و هم در هزینه ی خود صرفه جویی کرده اید و می توانید با نصب سیستم عامل های مختلف بر روی هر کامپیوتر مجازی(که تمامی آنها تنها بر روی یک کامپیوتر واقعی هستند)، به تست نرم افزار های خود بپردازید و یا حتی این سیستم ها را با یکدیگر شبکه کنید. هیجان انگیز است، نه؟!

شروع کار:

اگر با این توضیحات تصمیم به استفاده از این نرم افزار گرفته اید، ابتدا باید آن را دانلود کنید. برای دانلود Virtual PC 2007 که آخرین نسخه ی رسمی این برنامه است، به آدرس زیر بروید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این نسخه از تمامی ورژن های سیستم عامل های XP، Vista و Windows server 2003 پشتیبانی می کند. اما اگر تصمیم دارید بر روی کامپیوتر خود، یک کامپیوتر مجازی با سیستم عامل Windows 7 نصب کنید، باید نسخه ی جدید این نرم افزار را که هنوز در حالت آزمایشی است از لینک زیر دانلود کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توجه کنید:
    Virtual PC 2007 را می توانید بر روی ویندوز 7 نصب کنید، اما ویندوز 7 را نمی توانید بر روی Virtual PC 2007 نصب کنید! بنابراین اگر سیستم عامل فعلی شما ویندوز 7 است و می خواهید یک کامپیوتر مجازی با سیستم عامل سرور 2003 داشته باشید، باز هم باید Virtual PC 2007 را دانلود کنید.
    بعد از دانلود نوبت به نصب و استفاده از برنامه می رسد. ما در این مطلب به بررسی Virtual PC 2007 خواهیم پرداخت.

نصب Virtual PC 2007:

مراحل نصب Virtual PC بسیار ساده است. تنها کافیست چند بار بر روی Next کلیک کنید تا فرایند نصب به اتمام برسد.

تنظیمات ابتدایی Virtual PC 2007:

بعد از نصب، می توانید از منویStart برنامه ی Virtual PC 2007 را باز کنید. هنگامی که برای اولین بار این برنامه را باز کنید، یک ویزارد نیز همراه آن باز خواهد شد که توسط آن شما می توانید اولین ماشین مجازی خود را پیکر بندی کنید. اگر این اتفاق نیفتاد، می توانید در محیط Virtual PC بر روی New کلیک کنید تا ویزارد مربوطه باز شود.

بعد از کلیک بر روی دکمه ی New و باز شدن پنجره ی New virtual machine wizard بر روی Next کلیک کنید تا به قسمت Option برسید.

همان طور که در شکل 2 میبینید، شما 3 تنظیم پیش رو دارید. با انتخاب اولین گزینه می توانید یک ماشین مجازی با تنظیمات دلخواه ایجاد کنید. گزینه ی دوم برای ایجاد ماشین مجازی با تنظیمات پیش فرض است. و گزینه ی سوم نیز برای افزودن یک فایل wmc که قبلا آن را ساخته ایم، است.
    نکته: بعد از ساخت یک ماشین مجازی، یک فایل با پسوند wmc ایجاد می شود که تمامی تنظیمات در آن قرار دارد. بنابراین فایل هایی با پسوند wmc مخصوص Virtual PC هستند.
    ما برای ادامه ی کار، گزینه ی اول را انتخاب می کنیم تا بتوانیم تنظیمات مورد نظر خودمان را اعمال کنیم. در صفحه ی بعد باید محلی که قصد داریم فایل wmc ذخیره شود را انتخاب کنیم. همچنین یک نام نیز در انتها باید برای فایلمان در نظر بگیرید. مطابق شکل 3.

بعد از کلیک بر روی Next و در صفحه ی جدید، باید نوع سیستم عاملی که قصد نصب آن بر روی ماشین مجازی را دارید، انتخاب کنید. ما در این مثال قصد نصب ویندوز سرور 2003 را داریم. بنابراین با انتخاب آن، بر روی Next کلیک می کنیم.

در صفحه ی بعد می توانیم مقدار رم مصرفی سیستم مجازی برای مدیریت این سیستم عامل را تعیین کنیم. اگر سیستم شما دارای رم بالایی است(مثلا 2 یا 4 گیگ) بهتر است مقدار رم را افزایش دهید. با این کار، حین فعالیت با سیستم عامل دچار مشکل نمی شوید.

نکته: فراموش نکنید که ماشین های مجازی از بخشی از منابع کامپیوتر استفاده می کنند و عملکرد آنها به صورت مستقیم به مقدار منابع سیستم واقعی شما بستگی دارد. یعنی اگر سیستم شما رم زیادی داشته باشد، می توانید مقدار بیشتری به سیستم های مجازی اختصاص دهید تا عملکرد آنها بهبود پیدا کند.

در صفحه ی بعد شما باید یک Virtual Hard Disk یا VHD بسازید. فایل vhd یک هارد مجازی است که محل نگه داری اطلاعات سیستم عامل است. در واقع با این کار برای ماشین مجازی خود درایو ایجاد می کنید. برای این کار گزینه ی دوم را انتخاب کنید و Next کنید.

در صفحه ی بعد نیز باید محل ذخیره سازی این درایو مجازی و مقدار فضایی که قصد دارید به سیستم عامل جدیدتان اختصاص دهید تعیین کنید.

نکته: شما برای نصب یک سیستم عامل نیاز به یک درایو برای نصب آن ندارید؟ فایل vhd دقیقا همین کار را خواهد کرد. ایجاد یک هارد مجازی برای نصب سیستم عامل مجازی !

بعد از انجام این کار بر روی Next کلیک کنید و تمام! بعد انجام این مراحل محیط کنسول Virtul PC به شکل زیر تغییر خواهد کرد.

شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Settings تنظیماتی که قبلا وارد کرده بودید را تغییر دهید. همچنین می توانید چند درایو مجازی دیگر نیز برای ماشین مجازی ایجاد کنید .
    نصب سیستم عامل بر روی ماشین مجازی:
    حال نوبت نصب سیستم عامل مورد نظرمان بر روی ماشین مجازی میرسد. ابتدا سی دی ویندوز( در این مقاله ویندوز سرور 2003) را درون سی دی/دی وی دی رام قرار می دهیم. سپس در کنسول Virtul PC بر روی ماشین مجازی ساخته شده کلیک، و سپس Start را انتخاب می کنیم.
    نکته: مراحل نصب سیستم عامل دقیقا مشابه حالت واقعی است و بنابراین نیازی به توضیح نخواهد بود.
    بعد از اتمام فرایند نصب سیستم عامل، شما هر بار که قصد راه اندازی ماشین مجازی خود را داشتید، می توانید وارد کنسول Virtul PC شوید و بر روی Start کلیک کنید تا سیستم عامل مجازی خود را روشن کنید!

از کار با ماشین مجازیتان لذت ببرید♥
    Last edited by DJ POLESTAR; 13-11-2009 at 12:43.

8. 5 کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

لطفا یکی سریع جواب بده ...
    من ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 رو میتونم با این برنامه روی 7 نصب کنم ؟
    یا اینم مثل VMWare حتما باید سرویس پک 2 باشه ؟

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

دوستان من این مراحلو رفتم
    ولی تو این ویندوز جدید فقط یه درایو c خودشو نشون میده
    چه جوری باید یه فایل رو از تو هاردم تو این ویندوز باز کنم ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

دوستان من این مراحل رو رفتم ولی وقتی به مرحله نصب ویندوز میرسم تا استارت رو میزنم این ارور رو میده .
    البته سی دی ویندوز تو دستگاه هست و اوریجینال هم هست با اتو ران که اتو رانش تو 7 غیر فعاله .

چی کار کنم؟
    Last edited by night lord; 14-11-2009 at 22:53.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •