تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: نصب windows با استفاده از flash memory

اگه نباشه جاش خالی می مونه reza.mansori's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض نصب windows با استفاده از flash memory

دوستان سلام، می‌خواستم سوال کنم که چطور می‌تونم با استفاده از فلش مموری ویندوز ۷ نصب کنم. لپتاپ من DVD DRIVE نداره و نمیدونم چطور با استفاده از flash memory می‌تونم ویندوز نصب کنم.
    با تشکر

حـــــرفـه ای Masоud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام

مراحل کار به این صورت است که ابتدا فلش خود را(که حداقل باید 4 گیگ فضای خالی داشته باشد) به صورت مناسب فرمت می کنیم و سپس فایل های ویندوز 7 را بر روی آن کپی می کنیم. همین!

بعد از اتصال فلش به سیستم، وارد محیط Command Prompt شوید. اگر در ویندوز ویستا و یا 7 هستید، cmd را سرچ کنید و سپس دکمه های ctrl + shift + enter را فشار دهید تا با مجوز مدیر این پنجره را باز کنید.

دستور diskpart را وارد کنید تا وارد محیط مدیریتی دیسک های کامپیوترتان شوید.
    در قسمت بعد باید دیسک فلش خود را انتخاب کنید. در سیستم های معمولی که فقط یک هارد دارند، دیسک فلش شما با نام disk 1 شناخته خواهد شد. اگر مطمئن نیستید می توانید از دستور list disk استفاده کنید.
    بعد از پیدا کردن فلش خود، دستور select disk 1 را وارد کنید تا فلش شما در حالت انتخاب قرار گیرد.
    سپس دستور clean را وارد کنید تا فلش شما به حالت خام در بیاید.
    در این قسمت باید یک پارتیشن اصلی بر روی فلشتان ایجاد کنید. بنابراین دستور create partition primary را وارد کنید. هم اکنون یک پارتیشن از نوع Primary ساخته اید. در این قسمت با دستور list partition لیست پارتیشن ها را مشاهده کنید.( البته مسلما در این حالت یک پارتیشن با نام partition 1 خواهید داشت) حالا دستور select partition 1 را وارد کنید تا پارتیشن مورد نظر به حالت انتخاب در بیاید.
    سپس دستور active را وارد کنید تا پارتیشن مورد نظر Active شود.
    حالا باید فلش را فرمت کنیم. دستور format fs=ntfs را وارد کنید تا فلش با فایل سیستمی NTFS فرمت شود.
    بعد از اتمام این مرحله تنها کاری که می ماند وارد کردن دستور assign است تا یک حرف به درایو فلش خود اختصاص دهیم. اگر هم می خواهید خودتان یک حرف مشخص کنید که به درایو فلشتان اختصاص داده شود می توانید از دستور assign letter K استفاده کنید که مسلما می توانید به جای حرف K، از حرف دیگری استفاده کنید.
    این مراحل بسیار ساده هستند و این توضیحات فقط برای آگاهی از عملکرد هر دستور بود. ضمن اینکه تمام این کار ها را می توانید از طریق کنسول Disk Managment و در محیط گرافیکی نیز می توانید انجام دهید. اتمام این مراحل را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

ضمن اینکه دستور diskpart در نسخه های پیشین ویندوز نیز وجود داشته و بسیار هم دستور پرکاربردی بوده و هست. بنابراین تصور نکیند صرفا در ویندوز 7 قادر به انجام چنین کاری هستید.

حالا تنها کاری که می ماند این است که DVD ویندوز 7 را در داخل کامپیوتر قرار دهید و تمام محتویات آن را در فلش خود کپی کنید. کار تمام است. حالا روی هر کامپیوتری که قصد نصب ویندوز 7 از روی این فلش را دارید کافی است با وارد شدن به تنظیمات BIOS آن را طوری تنظیم کنید که از فلش بوت شود.

موفق باشید

3. 11 کاربر از Masоud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ddavod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    iran-tehran

پيش فرض

شما با این برنامه خیلی راحت میتونید انجام بدید اینقدر برنامه را دسته ه نگو فقط فلش مموری شما باید حداقل 4 گیگ فضا داشته باشید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. 2 کاربر از ddavod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خیلی ممنون ولی این برنامه فقط مال بوتیبل ویندوز سون هست نرم افزار دیگری نیست که جامع باشه و بشه هر دیسک بوت رو داخل کول دیسک به صورت بوت ریخت
    مثلا آنتی ویروس بوتیبل یا ویندوز xp

بعد میشه کاری کرد ویندوز رو روی کول دیسک نصب کرد (ویندوز واقعی منظورم هست)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

12

خیلی ممنون ولی این برنامه فقط مال بوتیبل ویندوز سون هست نرم افزار دیگری نیست که جامع باشه و بشه هر دیسک بوت رو داخل کول دیسک به صورت بوت ریخت
    مثلا آنتی ویروس بوتیبل یا ویندوز xp

بعد میشه کاری کرد ویندوز رو روی کول دیسک نصب کرد (ویندوز واقعی منظورم هست)
    دوست عزیز اگه منظورتون اینه که ویندوز رو از روی فلش راه اندازی کنیم که یه نوع ویندوز مخصوص فلش هست اسمش windows live usb edition هست که اگه توی همین سایت خودمون بگردی پیدا میکنی و اگه بخوای ویندوز xp رو از روی فلش نصب کنی مثل 7 که بالا گفته شد اگه توی سایت بگردی چند مورد پیدا می کنی
    راستی دوست عزیز windows live usb edition دارای حجم 120 مگابایته و من از سایت مری سافت دانلود کردم خیلی عالی و سریع بالا میاد و مراحل نصبش با تصویر به ترتیب a.b.c مشخص شده در ضمن اگه فلشت 2 گیگه باید به صورت fat فرمت بشه و اگه بالای 2 گیگه به صورت ntfs این خیلی مهم هست و باید توجه کنی
    امید وارم مفید واقع بشه

8. 2 کاربر از erno256 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست عزیز اگه منظورتون اینه که ویندوز رو از روی فلش راه اندازی کنیم که یه نوع ویندوز مخصوص فلش هست اسمش windows live usb edition هست که اگه توی همین سایت خودمون بگردی پیدا میکنی و اگه بخوای ویندوز xp رو از روی فلش نصب کنی مثل 7 که بالا گفته شد اگه توی سایت بگردی چند مورد پیدا می کنی
    راستی دوست عزیز windows live usb edition دارای حجم 120 مگابایته و من از سایت مری سافت دانلود کردم خیلی عالی و سریع بالا میاد و مراحل نصبش با تصویر به ترتیب a.b.c مشخص شده در ضمن اگه فلشت 2 گیگه باید به صورت fat فرمت بشه و اگه بالای 2 گیگه به صورت ntfs این خیلی مهم هست و باید توجه کنی
    امید وارم مفید واقع بشه
    مرسی
    در مورد اول منظورم نصب ویندوز اصلی بر روی کول دیسک است تا بتونی برنامه های نصب شده و تغییرات فایلها و رجیستری و کوکی و همه سیو بشن بعد از هر بار استفاده و مخصوصا آپدیت آنتی ویروس (یه راه داشت که خیلی پیچیده بود باید آخرش هاردتو یه پارتیشن میکردی)

در مورد دوم هم من پیدا نکردم!ممنون میشم اگه راهنمایی کنی چی جوری xp بوتیبل رو رو ی کول دیسک بریزم
    خیای مهمه واسه من که دی وی دی رامم خرابه(اصلا چرا خود نرو با فلش مثل دیسک نوری رفتار نمیکنه

داره خودمونی میشه mbzadegan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوست گرامی
    عملیاتی که ذکر کردین را برای XP انجام دادم ولی در موقع بوت از USB پیام NTLDR is missing را می گیرم !!!
    ضمنا فلاش 4GIG ام را ابتدا NTFS Format هم کرده ام .
    اگر ممکن است راهنمائی فرمائید .

حـــــرفـه ای Masоud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست گرامی
    عملیاتی که ذکر کردین را برای XP انجام دادم ولی در موقع بوت از USB پیام NTLDR is missing را می گیرم !!!
    ضمنا فلاش 4GIG ام را ابتدا NTFS Format هم کرده ام .
    اگر ممکن است راهنمائی فرمائید .
    سلام

اینو ببین :

NTLDR is missing

کد:
    موفق باشید

12. 2 کاربر از Masоud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mbzadegan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

14

سلام

اینو ببین :

NTLDR is missing

کد:
    موفق باشید
    سلام
    پیام بالا موقع بوت ازروی USB می آید ( منظور موقعی که هنوز ویندوزی روی هارد نصب نشده است )
    هنوزمن نتوانسته ام ازروی USB مثل CD ویندوز بوت شوم و وارد مراحل نصب ویندوز روی هارد شوم !!!

آخر فروم باز mojtabaalemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

این کتاب الکترونیک رو من برای سافت گذر ترجمه کردم . مال اکس پیه ولی شاید کمک کنه .
    کد:

15. این کاربر از mojtabaalemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •