تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 38

نام تاپيک: هسته

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنون استریم.

یه سوال
    سی پی یو هایی که چهار هسته فیزیکی دارند اسمشون چیه؟

بعد اینها هسته مجازی هم دارند؟هسته مجازی چطوریه؟طرز کارش و اهمیت و کاراییش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به CPU هایی که چهار هسته فیزیکی دارند گفته میشه چهار هسته ای یا Quad Core .
    به طور مثال:

Intel Core 2 Quad
    AMD Phenom X4
    AMD Phenom II X4
    Intel Core i7

همگی چهار هسته فیزیکی دارند. در بین اینها هر هسته Intel Core i7 در واقع از دو Thread تشکیل شده و می تونه در یک لحظه دو Process رو انجام بده (توضیح غیر علمی!) پس گفته میشه این پردازنده چهار هسته داره و هشت Thread .

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال omidbooter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

سلام ممتوتم.

استریم جان یه مختسر هم از ترید میگی چیه؟>

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

اینم یه مختصر:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

سلام.ارباب جان این دفه باید هم تشکر کنم هم گلایه.اخه اگه من انگلیسیم فول بود که نمیومدم اینجا شما رو به زحمت بندازم که جواب بدید.

اگه امکان داره فارسی یا ترجمه شدش رو لینک بدین و یا این جهاد اکبر رو انجام بدید و خودتون توضیح بدین

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

حالا اگه توضیح بدید خوبه

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

بله.........................

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام.ارباب جان این دفه باید هم تشکر کنم هم گلایه.اخه اگه من انگلیسیم فول بود که نمیومدم اینجا شما رو به زحمت بندازم که جواب بدید.

اگه امکان داره فارسی یا ترجمه شدش رو لینک بدین و یا این جهاد اکبر رو انجام بدید و خودتون توضیح بدین
    خیر نمیشه به این سادگی توضیحش داد اینو بخوایم باز کنیم یه سری چیز دیگه رو باید بدونی و .... شما از مترجمهای متن استفاده کن ویکی هم توضیحش خیلی کامله...زیاد گلایه هم داری به نهادهای بین المللی شکایت کن

عزیز جان خیلی چیز دو کلمه ای نیست که توضیحش....د ر ضمن شما یه تقاضا می کنی لازم نیست ده تا پست بعدش بدی "کسی نبود ؟جواب بدین !بله... "و .....

باز اگه اینکارا رو کردی به جواب نرسیدی بگو در خدمتیم...

پروفشنال millad1388's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    طهران-همیشه در تهرانپارس ...

پيش فرض

سلام به همه.

سوالهایی در مورد هسته داشتم.

شنیدم سی پی یو های 4 هسته ای اسمشون 4 هسته ای هست و عملا از 4 هسته استفاده نمیکنند.

یعنی مثلا تو بازی از 1 یا 2 هسته استفاده میکنند.وهمچنیند در موارد دیگر

درسته؟اگه اینجوری باشه که خوب دو هسته ای که خیلی بهتره و ارزونتر فکر کنم.

یه توضیح ر مورد این 4هسته ای ها بدین ممنون میشم
    اگه برای بازی میپورسی که باید بگم اصولا گرافیک ها قدرتی ده ها برابر پردازنده ها دارند و برای همین هم فرق آنچنانی بین یک پردازنه 50 تومانی با یک پردازنده 250 تومانی نیست
    در موارد غیر از بازی بستگی به نرم افزلر داره!! مثلا 3D MAX به خاطر بهسازی هایی که روش انجام شده از همه 4 هسته فیزیکی و حتی مجازی !!!استفاده لازم رو میبره!!! ولی در بازی ها فعلا تا اومدن DIREX11 از 2 هسته بیشتر استفاده نمیشه!!!

11. این کاربر از millad1388 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

[quote=millad1388;4038995]اگه برای بازی میپورسی که باید بگم اصولا گرافیک ها قدرتی ده ها برابر پردازنده ها دارند و برای همین هم فرق آنچنانی بین یک پردازنه 50 تومانی با یک پردازنده 250 تومانی نیست
    در موارد غیر از بازی بستگی به نرم افزلر داره!! مثلا 3D MAX به خاطر بهسازی هایی که روش انجام شده از همه 4 هسته فیزیکی و حتی مجازی !!!استفاده لازم رو میبره!!! ولی در بازی ها فعلا تا اومدن DIREX11 از 2 هسته بیشتر استفاده نمیشه

سلام میلاد جان.خوبی؟
    یه سوال شخصی=تا حالا کجا بودی؟

من خودمو کشتم تو فروم اما یه جواب کامل ندادن.الته از همه ممنون کمک کردن.

ازباب هم که همیشه کمک کرده ولی خوب یا انگلیش متن داده یا 4 تا پست زدیم تا جواب دادن اخرشم محکوم به سکوت شدیم

ممنون میلاد جان.یه سوال دارم این که میگی درست ولی من کلا انتقاد ار 5200 اینتل دارم و یه بازی هست ایربورن که گرافیکم مشکلی نداره اصلا اما سی پی یو میره رو یوسیج 100 درصد و و دما هم 10 درجه ای حداقل میره بالا و هممون جوری بعد مدتی بازی قاط میزنه..

بعدش کلا گفتم که شنیدم سی پی یو 4 هسته ای فیزیکی از 4 هسته در اجرا برنامه ها استفاده نمیکنه.
    درسته؟

و کلا اینده 4 هسته ای ها با وجود امدن نسل جدید بازی ها و برنامه ها چطوره؟ از دو هسته ای اینده بهتری دارن؟

13. این کاربر از omidbooter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

اگه برای بازی میپورسی که باید بگم اصولا گرافیک ها قدرتی ده ها برابر پردازنده ها دارند و برای همین هم فرق آنچنانی بین یک پردازنه 50 تومانی با یک پردازنده 250 تومانی نیست
    شما خوبی؟! این حرفت کاملا رد میشه و از اون حرفا بود...یکم تحقیق کنید ...

در موارد غیر از بازی بستگی به نرم افزلر داره!! مثلا 3D MAX به خاطر بهسازی هایی که روش انجام شده از همه 4 هسته فیزیکی و حتی مجازی !!!استفاده لازم رو میبره!!! ولی در بازی ها فعلا تا اومدن DIREX11 از 2 هسته بیشتر استفاده نمیشه!!!
    اینم رد میشه لطفا کاربرها رو گمراه نکنید!!!!!

اونم منظورت DirectX11 بود!؟ چه ر بطی داشت!؟

لطفا اطلاعات غلط ندید...

ازباب هم که همیشه کمک کرده ولی خوب یا انگلیش متن داده یا 4 تا پست زدیم تا جواب دادن اخرشم محکوم به سکوت شدیم
    محکوم به سکوت نشدی لینک جادویی ندادم که! پر سیدی مثلا این مین چقدر اسپورت رم داره مشخصات کامل مین رو دادم در ضمن مترجم متن و دیکشنری که ریخته...

ممنون میلاد جان.یه سوال دارم این که میگی درست
    اتفاقا اینکه میگه کاملا غلطه!ولی شما به ایشون اعتماد داری و میشناسیش از ایشون هم راهنمایی بگیر..

ه اصلا اما سی پی یو میره رو یوسیج 100 درصد و و دما هم 10 درجه ای حداقل میره بالا و هممون جوری بعد مدتی بازی قاط میزنه..
    مشکل خنک کننده یا ویروس و مین هست !!!!!!!

فقط شما نیستی که 5200 داری خیلی از دوستان و ...با 5200 کار کردن هیچ کدوم چنین مشکلی نداشتن...

بعدش کلا گفتم که شنیدم سی پی یو 4 هسته ای فیزیکی از 4 هسته در اجرا برنامه ها استفاده نمیکنه.
    درسته؟
    کاملا غلطه...

و کلا اینده 4 هسته ای ها با وجود امدن نسل جدید بازی ها و برنامه ها چطوره؟ از دو هسته ای اینده بهتری دارن؟
    بله آینده بهتری دارن...
    Last edited by Kianoosh; 04-08-2009 at 14:59.

15. 2 کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •