تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 218 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 2175

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر در مورد سریع ترین, بهترین یا مناسب ترین هارد

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام.

دوستان براي مشاوره خريد, تاپيك جديد ايجاد كنيد. مشكلات رو هم در زيرمجموعه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطرح كنيد. اين تاپيك بيشتر براي بحث فني هست.

سلام.ببخشید .در حال حاظر قیمت هارد ده ترابایت و یا یک ترابایت چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هارد 1 ترابايت 90 تومن.

سلام

1- میخوام یه هارد 1 ترا بایت بگیرم برای آرشیو ... چه مدلی رو پیشنهاد میکنید ( لطفا 2 مدل به ترتیب کارآیی معرفی کنید + قیمت )

2- الان مکستور بهتر هست یا سیگیت ؟

ممنون
    1- بهترين انتخاب ها

از سری Barracuda 7200.12 از Seagate
    ST31000528AS با ظرفیت 1 ترابایت و 32 مگابایت کش

از سری DiamondMax 23 از Maxtor
    STM31000528AS با ظرفیت 1 ترابایت و 32 مگابایت کش

با اينكه كارايي بالايي دارن اما شرايط كاري ديگه شون هم مناسبه و بدرد آرشيو ميخورن. قيمتشون هم كه از بقيه كمتره!

2- يكي هستند اما براي اينكه ترديدي پيش نياد مي تونيد Seagate‌ بگيريد.

سلام دوست عزیز
    من میخوام 1 هارد اکسترنال 500 یا 250 بگیرم
    از لحاظ قیمت بصرفه تر باشه ، کارای و دوام و سرعت هم برام مهم هستن ...
    این مدلی "Seagate Barracuda 7200.12" که طبق آزمایشات شما اول شد مدل اکسترنال هم داره ، قیمتش چنده در تهران البته !
    آزمايش هاي صفحه اول كار من نيست. گرچه خودمم اين سري رو از نظر سرعت, گرما, صدا و ... تست كردم.

مدل اكسترنال معادلش رو نديدم. مگر اينكه بزاريد تو باكس.

و 1 سوال دیگه یکی از آشناها

پر اطلاعات بود که تو my Computer 1 درایو میاره که میزنه باید فورمت بشه ، بنظر شما تنظیم چیزی داره ؟
    بنظر خودم باید از جامپر باشه که ندداره !!!
    ببخشید اگه سوالم بی جا بود ، مرسی ... 1 هارد 160 داشت که یدونه 1 ترابایت هم گرفت ویندوز هم XP sp3 بود بعد از اینکه ویندوز عوض شد دیگه 1 ترابایتیه خوب بالا نیومد !!
    اطلاعات دقيقي ذكر نكرديد. شايد بشه با نرمافزارهاي ترميم يا بازيابي سيستم فايل, پارتيشن هارو بدون تغيير برگردوند.

موفق باشيد.

2. 2 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    واقعا تاپیک جالبی هست ممنون nw_nk عزیز
    یه چیزی که هست مسئله Access Time هست که تا اونجائی که دیدم WD Clavier Black از همه بهتر بود ولی چرا این پارامتر خیلی مورد توجه قرار نگرفت در حالیکه بهترین شاخص سرعت اینه و Mbps بیشتر مسئله پهنای باند داده و .. است؟ امیدوارم کمک کنین.
    یه نکته دیگه این هاردهای SSD هستند که خیلی جالبا توی ایران پیدا میشن؟ قیمتشون تو چه رنجی هست؟ و دوم اینکه با توجه به اینکه این تکنولوژی مثل فلش دیسکها عمر محدودی واسه وسیله داره ... در مورد این هاردها هم این عمر محدود صدق میکنه یا این مشکل رفع شده؟ بهرحال اگه قیمتشو در نظر نگیریم این درایوهای حالت جامد خیلی باحالن

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    واقعا تاپیک جالبی هست ممنون nw_nk عزیز
    1- یه چیزی که هست مسئله Access Time هست که تا اونجائی که دیدم WD Clavier Black از همه بهتر بود ولی چرا این پارامتر خیلی مورد توجه قرار نگرفت در حالیکه بهترین شاخص سرعت اینه و Mbps بیشتر مسئله پهنای باند داده و .. است؟ امیدوارم کمک کنین.
    2- یه نکته دیگه این هاردهای SSD هستند که خیلی جالبا توی ایران پیدا میشن؟ قیمتشون تو چه رنجی هست؟ و دوم اینکه با توجه به اینکه این تکنولوژی مثل فلش دیسکها عمر محدودی واسه وسیله داره ... در مورد این هاردها هم این عمر محدود صدق میکنه یا این مشکل رفع شده؟ بهرحال اگه قیمتشو در نظر نگیریم این درایوهای حالت جامد خیلی باحالن
    سلام.

1- هاردهاي ذكر شده همگي 7200 دور در دقيقه و در يك رده هستند. به همين خاطر Access Time شون تفاوت تعيين كننده اي با هم نداره, اما Transfer Rate اشون اختلاف زيادي داره. اين حرف.

اگر به تست هاي عملي مثل لود ويندوز, بازي, جابجايي فايل و ... دقت كنيد مي بينيد نرخ انتقال و عواملي غير از Access Time نقش اصلي رو ايفا مي كنند و باعث برتري يك هارد شدن. اينم عمل.

2- اين تاپيك هارو چك كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

...

5. 2 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خوب یه سوال واسه م پیش اومده اونم اینکه وقتی مثلا ما داریم یه دایرکتوری رو میخونیم و به خصوص که فایلهای این دایرکتوری روی رکوردهای پراکنده ای قرار داشته باشند این مسئله Access Time خیلی مهم میشه البته نسبی هست و باید با زمانی که از طریق پهنای باند تامین میشه مقایسه بشه درسته؟ مثلا اگه انتقال اون اطلاعات خودش ۱۰۰ میلی ثانیه طول میکشه حالا یه زمان دست یابی در مجموع ۱۰ میلی ثانیه فرقی نداره ولی مشکل من با حالتی هست که قراره هد هارد مدام تغییر کنه و هر بار این زمان جمع میشه
    راجع به تفاوت زمان دسترسی بین هاردها دقت نکردم (فقط به نمودار توجه کردم) قطعا تفاوت ۴ میلی ثانیه ای در حالاتی که عموما هارد هم در واقع روی یه سکتور همواره قرار داره تاثیری نداره
    واسه همین هست که در عمل هم اون مسائل رو می بینیم. به نظر من زمان دسترسی به نوبه خودش مهمه البته اون نسبت ها و شرایط هم مهمه به خصوص در شرایط نه چندان ایده آل اگه قرار بگیره و اختلافهها زیاد باشه به نظر من زمان دسترسی مهم تر میشه
    به نظر من دلیل به مراتب سریع تر بودن هاردهای SSD بیشتر همین مسئله هست که باعث میشه تا ۴۰۰ برابر سریعتر بشن..درسته؟
    Last edited by MasterGeek; 24-08-2009 at 11:55.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Simaaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من هم یه سوال دارم ....
    با توجه به توضیحات شما تصمیم گرفتم seagate 1TB Barracude 7200.12 بخرم ... در مورد این که می گین 32 M cache داشته باشه ... اینو کجای هارد نوشته که چک کنم ؟
    Last edited by Simaaa; 24-08-2009 at 13:11.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

1- خوب یه سوال واسه م پیش اومده اونم اینکه وقتی مثلا ما داریم یه دایرکتوری رو میخونیم و به خصوص که فایلهای این دایرکتوری روی رکوردهای پراکنده ای قرار داشته باشند این مسئله Access Time خیلی مهم میشه البته نسبی هست و باید با زمانی که از طریق پهنای باند تامین میشه مقایسه بشه درسته؟ مثلا اگه انتقال اون اطلاعات خودش ۱۰۰ میلی ثانیه طول میکشه حالا یه زمان دست یابی در مجموع ۱۰ میلی ثانیه فرقی نداره ولی مشکل من با حالتی هست که قراره هد هارد مدام تغییر کنه و هر بار این زمان جمع میشه

2- راجع به تفاوت زمان دسترسی بین هاردها دقت نکردم (فقط به نمودار توجه کردم) قطعا تفاوت ۴ میلی ثانیه ای در حالاتی که عموما هارد هم در واقع روی یه سکتور همواره قرار داره تاثیری نداره
    واسه همین هست که در عمل هم اون مسائل رو می بینیم. به نظر من زمان دسترسی به نوبه خودش مهمه البته اون نسبت ها و شرایط هم مهمه به خصوص در شرایط نه چندان ایده آل اگه قرار بگیره و اختلافهها زیاد باشه به نظر من زمان دسترسی مهم تر میشه

3- به نظر من دلیل به مراتب سریع تر بودن هاردهای SSD بیشتر همین مسئله هست که باعث میشه تا ۴۰۰ برابر سریعتر بشن..درسته؟
    1- بحث ما سرور كه نيست. در اونا اصلا از اين رده هاردها استفاده نميشه.

مي بينيد كه هارد 7200.12 با Access Time بالاتر در استفاده هاي اطلاعاتي ريز و پراكنده كاربران عادي هم هاردهايي با Access Time كمتر رو شكست ميده. اينو چطور توجيه مي كنيد؟

كافيه ببينيد براي افزايش كارايي كاربران از RAID0 استفاده مي كنند كه هيچ تاثير مثبتي در Access Time نداره (تازه ممكنه كمي بيشتر بشه) و نرخ انتقال رو افزايش ميدن. چرا بجاش هاردي با Access Time كمتر تهيه نمي كنند؟

2- اگر اختلاف ها زياد بود؟ داريد فرضي بحث مي كنيد؟ فكر كردم موضوع ما هارد هاي واقعي ذكر شده است كه كاربران مي خوان بخرن. اگر اختلاف زياد بشه كه يكي از هارد ها قطعا در رده ديگريست و RPM اش فرق داره يا براي هدف ديگه اي طراحي شده, مثل Green يا LP.

3- بحث رو در يك رده نگه داريد وگرنه هيج ارزشي نداره. كاربر بين يك هارد 7200 دور با فضاي زياد و SSD‌ پرسرعت كه نميخواد مشاوره بگيره.

سلام
    من هم یه سوال دارم ....
    با توجه به توضیحات شما تصمیم گرفتم seagate 1TB Barracude 7200.12 بخرم ... در مورد این که می گین 32 M cache داشته باشه ... اینو کجای هارد نوشته که چک کنم ؟
    سلام. 7200.12 فقط يك مدل 1 ترابايت داره كه اونم 32 مگ بافر هست. نيازي نيست چك كنيد.

9. 2 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز SA3EDLORD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام.لطفا برندش رو هم بگید.ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام.لطفا برندش رو هم بگید.ممنون
    Seagate Barracuda 7200.12
    Maxtor DiamondMax 23

12. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

nw_nk عزیز ممنون از جوابی که دادین خیلی استفاده کردم
    اول اینکه قصدم بحث فنی بود تا اطلاعات بیشتری کسب کنم فکر کنم توی یه جای همین تایپک این مساله گفته شده بود واسه همین فرض کردم که قصد این تایپک بحث فنی است. دلیل اینکه توی یه رده ی هارد هم بحث نمی کردم همین بود بهرحال ببخشید اگه هدف تایپک غیر این بوده..
    دوم امکان داره یه نمونه ازون هاردهای سرور رو معرفی کنید؟

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

nw_nk عزیز ممنون از جوابی که دادین خیلی استفاده کردم
    اول اینکه قصدم بحث فنی بود تا اطلاعات بیشتری کسب کنم فکر کنم توی یه جای همین تایپک این مساله گفته شده بود واسه همین فرض کردم که قصد این تایپک بحث فنی است. دلیل اینکه توی یه رده ی هارد هم بحث نمی کردم همین بود بهرحال ببخشید اگه هدف تایپک غیر این بوده..
    دوم امکان داره یه نمونه ازون هاردهای سرور رو معرفی کنید؟
    براي Seagate به آدرس زير سر بزنيد:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همون ابتدا سه كاربرد Home, Business و Enterprise داره كه هر كدوم سري هاي مختلفي رو شامل ميشن.

کد:
    در بخش Desktop نام هاي آشناي Barracuda و DiamondMax رو خواهيد ديد. كه خود Barracuda شامل سري هاي 7200.12, LP و ... ميشه. خصوصيات و كاربرد هر سري ذكر شده. مثلا LP براي عملكرد آروم و مصرف كم طراحي شده. مثل Green‌ در Western Digital كه البته LP سريع تر هست.

کد:
    در بخش Server نام هاي Constellation, Savvio و Cheetah رو خواهيد ديد كه مدل هاي 10 و 15 هزار دور در دقيقه توشون زياد پيدا ميشه. اينا داراي Access Time پايين هستند. خود عناوين فوق شامل سري هاي مختلفي ميشن. مثلا Savvio سري هاي 15K, 15K.2, 10K.3 و ... رو داره. از Barracuda هم سري ES.2 رو در اين زيرمجموعه خواهيد ديد.

در ضمن عبارت سرور به تنهايي مشخص نميكنه كاربرد دقيقا چيه و چه تواني لازمه. منظور من جايي بود كه يك هارد معمولي 7200 جوابگو نباشه.

...

اينارو گفتم كه براي هر برند مي تونيد سايتش رو چك كنيد و مشخصات و كاربرد هر محصولش رو ببينيد.

براي Western وارد آدرس زير بشيد:

کد:
    در منوي بالاي صفحه, نوع حافظه و كاربردتون رو انتخاب كنيد تا سري هاي مناسب رو بهتون نشون بده.

مثلا در بخش Internal كاربرد Enterprise سري هاي VelociRaptor با هدف كارايي بالا, RE4-GP با هدف صرفه جويي و عملكرد آروم و ... رو خواهيد ديد. سري هاي آشناي Black, Green و Blue هم در بخش Internal كاربرد Desktop قرار دارن.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

اگر سوالي در زمينه تعاريف و عبارات مثل Access Time داريد در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطرح كنيد.

15. 2 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •