تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 1024 اولاول ... 4147484950515253545561101151551 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 10239

نام تاپيک: ✔ کنــکور 89 ؛ مشاوره - برنامه ریزی - شیوه های برتر

پروفشنال Senator_Offline's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ریاضی +90

فیزیک 100

شیمی 100

عربی+ 80

زبان 100

ادبیات+90

دینی 100

2. 2 کاربر از Senator_Offline بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال dirty_coat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    on the island

پيش فرض

ببخشید شما بعضی جاها(مثل اینجا) طوری صحبت می کنین که انگار خیلی وقت پیش کنکور دادین و بعضی جاها یه جوری که انگار امسال تازه می خوایین کنکور بدین! می شه یه توضیحی بدین.قصد ف...لی ندارم ولی به نظرم یه کم عجیب اومد حرفاتون تو چند تا تاپیک مختلف.

در مورد پایه هم با شما موافقم اصلا لزومی نداره خودمونو نگران کنیم من خودم به جز منابع کنکور هیچ کدوم از کتابای پایه رو نمی خونم اگرم واقعا توی مبحثی مشکل داشته باشیم که بدون یاد گرفتنش نتونیم درسای بعدو بخونیم همون موقع می تونیم اون قسمتای ضروری از پایه رو یاد بگیریم
    نمی دونم چه جوری صحبت کردم ولی من سال 83 کنکور دادم ولی اینجا دانشگاه نرفتم ولی امسال می خوام کنکور بدم
    Last edited by dirty_coat; 08-07-2009 at 19:37.

4. 2 کاربر از dirty_coat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    on the island

پيش فرض

البته جسارت نباشه ها...
    ولی فکر نمیکنم اینقدرها هم که شما میگین ساده باشه
    یعنی اگه پایه قوی نداشنه باشی و بخوای از دی شروع کنی مسلما نتیجه قابل قبولی نمیگیری
    ساده تر از اونی هست که فکرش رو بکنی

6. 2 کاربر از dirty_coat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه NiLGo0n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ادبیات 80
    معارف 100
    زبان 80
    عربی 100
    ریاضی 50
    فیزیک 70
    شیمی 80

8. 5 کاربر از NiLGo0n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    on the island

پيش فرض

واقعا؟آخه من چند روز پیش تو اخبار شنیدم توی یه کشور واسه اینکه دانش آموزا بازدهشون بیشتر شه به اونا موسیقی آموزش می دن.می گن بازده رو می بره بالا.
    من یه روش مطالعه واسه کنکور از جمع بندی همه ی روشایی که تا حالا یاد گرفته بودم به دست آوردم که البته ظاهرش کمی سخت و پیچیده ست ولی یه مدت که بهش عمل کردم آسونتر شد و حالا فعلا روزی 5 ساعت با همین روش مطالعه می کنم و سعی می کنم رفته رفته بیشتر کنم تا به ایده آل همین برنامه ای که دارم (10 ساعت) برسم...من عین روشمو اینجا می ذارم و از دوستان می خوام نظراتشونو در موردش بهم بگن تا اگه نقصی داره تا فرصت هست برطرفش کنم...خوشحال می شم اگه کمکم کنین

این بخشای مختلف برنامه ی منه:

بخش اول:زمان مطالعه

طبق برنامه ریزی آقای پوردستمالچی من ساعت های مطالعه رو به صورت واحدهای 1/5 ساعته درنظر گرفتم که 1/25 برای مطالعه و 15 دقیقه برای استراحته...طبق مراحل مطالعه و مرور قلم چی هم از اون 15 دقیقه 10 دقیقه رو برای استراحت و 5 دقیقه رو به مرور کلی مطالبی که تا 10 دقیقه پیش خوندم می ذارم...از طرفی یه جا خونده بودم اینکه ما درسای مثل همو توی یه ساعت خاصی از روز بخونیم باعث می شه بعد یه مدت بدنمون نسبت به اون مسئله شرطی بشه و همیشه تو اون زمان خاص تمرکز بالایی برای یاد گرفتن اون درس خاص داشته باشیم با همین اصول من برنامه ی پایینو واسه زمان مطالعه گذاشتم که البته روزای غیرتعطیل فقط قسمت ساعت 17 به بعد این برنامه رو اجرا باید بکنم:

واحد1--->8 تا 9/5 :علوم ریاضی
    واحد2--->9/5 تا11:علوم ریاضی

_____1 ساعت استراحت_________

واحد3--->12تا13.5:فیزیک
    واحد4--->13.5ت15:زبان-عربی

____2 ساعت استراحت________

واحد5--->17تا18.5:علوم ریاضی
    واحد6--->.518تا20:شیمی

____1 ساعت استراحت________

واحد7--->21تا22.5:فیزیک
    واحد8--->22.5تا24:ادبیات-معارف

بخش دوم:مراحل مطالعه

با جمع بندی مراحل توصیه شده در قلم چی و گزینه ی 2 و مقدمه ی فیزیک3 اندیشه سازان و یه سری از کتابای دیگه مراحل مطالعه و مرور رو این طوری دسته بندی کردم:

1.پیش خوانی قبل از تدریس دبیر
    2.سوال گذاری مطلب قبل از مطالعه
    3.خواندن جزوه ها و بعد کتاب درسی و حل مجدد مثال ها و تمرینات جزوه و کتاب درسی
    4.تست تحلیلی(تست زنی همراه با مطالعه ی همزمان پاسخ های تشریحی فقط برای درک مطلب)
    5.خلاصه برداری و رسم الگوی یادآوری برای مطالب در حین مطالعه
    6.مرور کلی مطالب و امتحان الگوی یادآوری و خلاصه ها --->10 دقیقه بعد از مطالعه (5 دقیقه ی پایانی هر واحد مطالعه)
    7.مرور کوتاه+ثلث تست های مبحث بدون در نظر گرفتن زمان و محاسبه ی درصد+علامت گذاری تست ها--->1 روز بعد از مطالعه
    8.مرور کوتاه+ثلث دیگر تست های مبحث بدون در نظر گرفتن زمان ولی با محاسبه ی درصد+علامت گذاری تست ها--->1 هفته بعد از مطالعه
    9.مرور کوتاه+ثلث پایانی تست ها ی مبحث با در نظر گرفتن زمان و محاسبه ی درصد+علامت گذاری تست ها--->1 ماه بعد از مطالعه
    10.مرور کوتاه+حل تست های علامت گذاری شده در مراحل قبل+تهیه ی یک خلاصه و جمع بندی نهایی از مطلب و نکات مربوط به آن در یک صفحه--->1فصل (3 ماه) بعد از مطالعه

دوست عزیز این جور ساعات مطالعه هیچ فایده ای نداره و قطعا در اینده ای نه چندان دور کم میاری

10. 5 کاربر از dirty_coat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز reza-atom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

9 نكات كليدي!

آره دوستان عزيز هيچ موقع از دروس پايه هراس نداشته باشيد و خودتون رو دست كم نگيرين.
    شما حتما ميتونين. و لازم نيست همه ي موارد رو بلد باشين .تنها نكاتي كه توي كنكور كاربرد دارن.
    به نظر من خوندن همه ي جز به جز كتاب درسي براي دروسي مانند رياضي پيشنهاد نميشه بلكه برخي از تمرين ها مهمن...

و مطلب آخر :
    هيچگاه از آزمون دادن نترسيد و از هر اونچه كه توانايي دارين استفاده كنين.

شايد من هم اگه از حسابان و تست هاش توي آزمون ها نميترسيدم و اون رو يه غول بي شاخ و دم تصور نميكردم ، هيچ موقع حسابان (يا امثال اون) رو سفيد نميذاشتم و الان مي فهمم چه اشتباه بزرگي كردم.به شما هم توصيه ميكنم تا وقتيكه مثلا به رياضي 2 مسلط نيستين حسابان رو شروع نكنين هم چنين ديفرانسيل و ...

12. 5 کاربر از reza-atom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه farzaneh*f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اردبیل

14

دوست عزیز این جور ساعات مطالعه هیچ فایده ای نداره و قطعا در اینده ای نه چندان دور کم میاری
    ممنون از راهنمایی تون
    می شه لطف کنین بیشتر توضیح بدین؟ همه ی برنامه غیرعملیه یا اینکه قسمتای خاصی از اون؟ و یه سوال اینکه خود شما به چه جور برنامه هایی اعتقاد دارین و پیشنهاداتون چی هست؟
    لطفا بگین این مواردو به من خیلی خوشحال می شم قبل از اینکه فرصت از دست بره اشکالات کارمو پیدا کنم...

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    on the island

پيش فرض

ممنون از راهنمایی تون
    می شه لطف کنین بیشتر توضیح بدین؟ همه ی برنامه غیرعملیه یا اینکه قسمتای خاصی از اون؟ و یه سوال اینکه خود شما به چه جور برنامه هایی اعتقاد دارین و پیشنهاداتون چی هست؟
    لطفا بگین این مواردو به من خیلی خوشحال می شم قبل از اینکه فرصت از دست بره اشکالات کارمو پیدا کنم...
    من در مورد نوع ساعات مطالعه و نحوه ی درس خوندن تو تاپیک کنکور 89 نوشتم اونجا رو مطالعه کن اگه سوالی داشتی در خدمتم

15. این کاربر از dirty_coat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه m-narvan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

منم خیلی راجع به علامت گذاری تستا شنیدم ولی واقعا فکر نمی کنم کسی برسه تست تکراری بزنه.
    به نظرم اگه به جای این که تست رو بعدا دوباره بزنید نکتش رو یا اون چیزی که باعث شده به نظرتون اون تست مهم باشه یا مثلا اشتباهی که تو حلش داشتین بنویسین و بعد اون نوشته ها رو مرور کنین سرعت کارتون بالا میره.
    لازم نیست حتما نکته درسی باشه میتونین اشتباهات متداولتون!! رو بنویسین خیلی کمکتون میکنه
    مثلا برای شیمی بنویسین یادم باشه قبل بدست آوردن k حالت مواد رو چک کنم که گازی شکل باشه.
    البته این یه نظر شخصی و تجربیه!!و میتونه اشتباه باشه!

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    on the island

پيش فرض

منم خیلی راجع به علامت گذاری تستا شنیدم ولی واقعا فکر نمی کنم کسی برسه تست تکراری بزنه.
    به نظرم اگه به جای این که تست رو بعدا دوباره بزنید نکتش رو یا اون چیزی که باعث شده به نظرتون اون تست مهم باشه یا مثلا اشتباهی که تو حلش داشتین بنویسین و بعد اون نوشته ها رو مرور کنین سرعت کارتون بالا میره.
    لازم نیست حتما نکته درسی باشه میتونین اشتباهات متداولتون!! رو بنویسین خیلی کمکتون میکنه
    مثلا برای شیمی بنویسین یادم باشه قبل بدست آوردن k حالت مواد رو چک کنم که گازی شکل باشه.
    البته این یه نظر شخصی و تجربیه!!و میتونه اشتباه باشه!
    به نظر من تست های علامت زده شده رو حتما باید توی طول سال دوباره بزنید و دوباره از این تستهای تکراری اونهایی رو که دوباره اشتباه کردید رو علامت بزنید بعد این گلچینی که به دست اومده رو توی 3 ماه بعد از عید تکرار کنید حتما به دردتون میخوره شک نکنید

18. این کاربر از dirty_coat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •