تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 17 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 163

نام تاپيک: »» مرجع اکشن اسکریپت در فلش

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

ببخشيد من تازه دارم فلش كار مي كنم بلد نيستم يه سوال داشتم
    من از يك مدل پيراهن عكس 6 رنگشو دارم يعني 6 عكس با رنگ هاي مختلف حالا من رنگ ها رو با مربع هاي كوچك گذاشتم مي خوام رو هر كدوم از اون مربع ها كليك كنم اون رنگ مخصوص كه به صورت عكس هست نشون داده بشه
    بايد چي كار كنم
    ممنون
    دوست عزیز لطف کن برای هر سوالت یه تاپیک درست کن .....
    سوالت هم خیلی آسونه .... هم میتونی از () GotoandStop استفاده کنی هم از visibility_ ....

....موفق باشی.....

آخر فروم باز blackfox's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تا 4 سال بین کرمانشاه و قزوین کوچ میکنیم ...

10 نکات کلیدی اکشن نویسی (1)

نقطه :

در اكشن اسكريپت نقطه براي نشان دادن خواص يا متدهاي وابسته به يك شيي يا سمبل مووي كليپ استفاده ميشود . همچنين براي تعيين target path در يك مووي كليپ يا متغير ، فانكشن يا آبجكت ها استفاده ميشود . عبارت نقطه دار با نام شيئ يا كليپ موردنظر آغاز شده ، نقطه ميگذاريم و در آخر با يك المان كه توسط شما تعيين ميشود پايان مي يابد .

بطور مثال خاصيت x كه براي مووي ها ميباشد مكان افقي مووي را روي صحنه مشخص ميكند . مثلا عبارت ball.x نشان دهنده مشخصه x از كليپ ball ميباشد .

مثال ديگر : submit يك متغير در كليپ Form است كه در كليپ shop قرار دارد . عبارت shop.form.submit=True مقدار متغير submit از form را True ميكند .

مثال ديگر : عبارت ball.play(); را داريم . play يك متد از كليپ ball است كه باعت اجراي اين كليپ ميشود .

نقطه همچنين با شيي مجازي _root و _parent كار ميكند . شيي مستعار _root به Timeline اصلي بر ميگردد. شما از اين شيي ميتوانيد براي خلق Target path هاي مطلق استفاده كنيد . بطور مثال عبارت زير باعث فراخواني فانكشن Buildgameboard در مووي كليپ functions در Timeline اصلي ميشود .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از شيي مجازي _parent براي مراجعه يه يك كليپ كه كليپ كنوني در آن قرار دارد استفاده ميشود . همچنين ميتوانيد براي ساخت target path وابسته استفاده اش كنيد .

آكولاد:

عبارات اكشن اسكريپت توسط آكولاد ها گروه ميشوند .به مثال زير توجه كنيد .

کد:
    سمي كالن :

عبارات زبان اكشن اسكريپت با سمي كالن پايان ميابد . مثال:

کد:

اگر شما سمي كالن پاياني را فراموش كنيد هيچ مشكلي براي اسكريپت شمل پيش نمي آيد اما بهتر است براي شيوايي اسكريپت خود آنرا هميشه بگذاريد .

پرانتز ها :

وقتي شما يك فانكشن تعريف ميكنيد ، بايد پارامتر هاي فرستاده شده در فانكشن را در پرانتز قرار دهيد . مثال :

کد:
    همچنين براي آسانتر شدن عبارات رياضي در اسكريپت نيز از پرانتز ها بصورت ذيل استفاده ميشود .

(در زبان هاي برنامه نويسي اعمال رياضي بترتيب خاصي در پراسيجر تفسير ميشوند . وقتي يك عبارت رياضي داخل پرانتز باشد محاسبه آن قبل از بقيه عبارت صورت ميگيرد . به مثال زير دقت كنيد :

کد:
    در عبارت اولي ابتدا عمل ضرب و سپس جمع صورت ميگيرد و پاسخ عدد 17 است

در عبارت دوم بعلت وجود پرانتز ابتدا پرانتز محاسه و سپس ضرب صورت ميگيرد و جواب 25 است .

از پرانتز همچنين براي مقدار دهي عبارات استفاده ميشود . قالب كلي آن مانند مثال زير است :

کد:

حساسيت به حروف كوچك و بزرگ :

فقط كلمات كليدي اكشن اسكريپت به حروف حساسند و در بقيه موارد ميتوانيد از هر دو حالت استفاده كنيد .

شما نميتوانيد از اسم هاي رزرو شده اكشن اسكريپت بجاي نام اشياي خود استفاده كنيد .

اگر كلمات كليدي اسكريپت را از لحاظ كوچكي و بزرگي اشتباه بنويسيد اسكريپت حاصل دچار مشكل خواهد شد . keyword ها در حالت پيش فرض در پنجره اكشن به رنگ آبي هستند

كامنت نويسي :

كامنت ها كد نيستند بلكه جملاتي اند كه طراح در ميان كد ها براي توضيح درباره كد مينويسد تا در رجوع بعدي خود كاري كه انجام داده را بياد آورد . در اكشن اسكريپت از دو بك اسلش پشت سر هم ، براي نوشتن كامنت استفاده ميشود . خطي كه با // شروع شود جزو كد ها به حساب نمي آيد و در كامپايل فايل فلش ناديده گرفته ميشود . در نوشتن كامنت محدوديت لغتي وجود ندارد .

كلمات كليدي :

اكشن اسكريپت تعدادي از لغات خاص را براي استفاده هاي خاص زبان اسكريپت براي خود رزرو كرده كه شما نميتوانيد اين لغات را بعنوان اسم متغير ، فانكشن يا اسامي ليبل استفاده كنيد .

اين كلمات عبارتند از :

break
    else
    instanceof
    typeof

case
    for
    new
    var

continue
    function
    return
    void

if
    switch
    while

delete
    in
    this
    with

ثابت ها :

ثابت ها چيز هايي مانند متغير ها هستند با اين تفاوت كه مقدارشان هرگز تغيير نميكند . بطور مثال ثابت هاي BACKSPACE, ENTER, QUOTE, RETURN از ثابت هاي شيي key هستند كه به كليد هاي كيبورد مربوطند . مثلا براي اينكه بفهميد كاربر كدام كليد را فشار داده از كد زير استفاده ميكنيم .

کد:
    Last edited by blackfox; 13-09-2007 at 11:50.

3. 2 کاربر از blackfox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Hadi_Designer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    کارتن خواب انجام گرافیک

پيش فرض

سلام میشه یه نفر بهم یاد بده چجوری Loading واسه پروژه ام بسازم ؟

پروفشنال The_matrix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بام نفتی ایران

پيش فرض

سلام
    میشه این تاپیک رو ادامه ببید خیلی چیزا رو هنوز نگفتید آقایون اساتید دستتون درد نکنه اگه میشه ادامه بدید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

من مي خواستم با برنامه فلش اتوراين براي سيدي درست كنم ولي در دادن ادرس برنامه براي اجزا از روي سيدي مشكل دارم
    يعني هر برنامه اتوران سازي ادرس برنامه توي هارد ميدي يعني اينو%
    CDROM%بعد ادرسو از توي هارد مينويسي بعد روي سيدي هم اجرا ميشه
    ولي من در فلش نتونستم لطفا كمك كنيد

آخر فروم باز behii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض به من كمك كنيد!!!

به من مبتدي يه آموزش كامل فلش به صورت pdf يا تصويري معرفي كنيد!!

فقط لينكتون رپيد شير نباشه!!

آخر فروم باز sd70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

به من مبتدي يه آموزش كامل فلش به صورت pdf يا تصويري معرفي كنيد!!

فقط لينكتون رپيد شير نباشه!!
    خب عزيز دل برادر فکر کنم سوال تون يه خورده خيلي کلي باشه. بگيد در چه قسمتيش راهنمايي ميخواين.

آخر فروم باز flashman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    کنگــــاور- انجمن فلـــش

پيش فرض Hi

سلام دوسته من

دوسته عزیز من جای شما باشم برای این کار با استفاده از مثلا GOOGLE سرچ می کنم ، البته سعی کنید به قول MR.blackfox از کتاب ها و یا آموزش هایی که به زبان انگلیسی هستند استفاده کنید .

برای شروع شما میتونید یه کتاب ساده خریداری کنید و با اون شروع کنید .

موفق باشید

آخر فروم باز behii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض كتاب ها كه به درد نمي خورن!!

من مي خوام اسكريپت نويسي ياد بگيرم از توي اين كتاب ها هم هيچي سر در نميارم اگه لينك آموزش اسكريپت نويسي به شكل تصويري يا حيب دارين كه بتونه منو راه بندازه بگين ممنون مي شم!!

آخر فروم باز sd70's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

من مي خوام اسكريپت نويسي ياد بگيرم از توي اين كتاب ها هم هيچي سر در نميارم اگه لينك آموزش اسكريپت نويسي به شكل تصويري يا حيب دارين كه بتونه منو راه بندازه بگين ممنون مي شم!!
    خب در قسمت اسکريپت نويسي کليد هاي Ctrl+Shit+E رو بزنيد. اينطوري اسکريپت نويسي يه خورده ساده تر ميشه.

خب در مورد آموزش هم که همين تاپيک هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •