تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: سوال در مورد شناسایی و اکتشاف معدن

پروفشنال Fxsignal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض سوال در مورد اکتشاف معدن با استفاده از گوگل ارث

با سلام خدمت استادان محترم !

بنده رشته ام برق هست اما علاقه فراوانی به اکتشاف دارم در واقع دوست دارم از ظرفیت این بخش هم استفاده کنم
    اول میخوام ببینم راه های شناسایی یک معدن چیه ؟! مثلا سنگ آهن یا معدن سنگ گرانیتی و مرمریت

دوم : لانست ناسا چیه ( تو یه اگهی فروش معدن دیدم که نوشته بود این عکس ها با لنست ناسا 5 و 7 و11 و تی ام گرفته شده ) ؟ و آیا با عکس های هوایی از منطقه خاص میشه پی برد معادن رو ...

سوم : اگر این کار امکانپذیر هست چه کسانی و چه نفراتی ( آدرس یا وبسایت ) رو بمن بدید

چهارم : راه آسان و هم هزینه شناسایی چیه ؟ من در استان فارس هستم
    آیا شما دوستان نقشه های دقیق از قبل تهیه شده یا موارد دیگری دارید که به من کمک کنید

پنجم : چطور میشه یه محدوده مثلا 5000 کیلیومتری رو برسی کرد !
    ششم : آیا از ظاهر طبیعت میشه فهمید ! چطور

هفتم : میشه با گوگل ارث یک معدن رو شناسایی کرد ! چطور ! ( از کجا میشه عکس های ماهوارهای پیدا کرد )
    با تشکر
    Last edited by Fxsignal; 25-06-2009 at 01:59.

داره خودمونی میشه ali9095's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

با سلام خدمت استادان محترم !

بنده رشته ام برق هست اما علاقه فراوانی به اکتشاف دارم در واقع دوست دارم از ظرفیت این بخش هم استفاده کنم
    اول میخوام ببینم راه های شناسایی یک معدن چیه ؟! مثلا سنگ آهن یا معدن سنگ گرانیتی و مرمریت

دوم : لانست ناسا چیه ( تو یه اگهی فروش معدن دیدم که نوشته بود این عکس ها با لنست ناسا 5 و 7 و11 و تی ام گرفته شده ) ؟ و آیا با عکس های هوایی از منطقه خاص میشه پی برد معادن رو ...

سوم : اگر این کار امکانپذیر هست چه کسانی و چه نفراتی ( آدرس یا وبسایت ) رو بمن بدید

آیا شما دوستان نقشه های دقیق از قبل تهیه شده یا موارد دیگری دارید که به من کمک کنید

با تشکر

اينجا رو ببينيد بدرتون مي خوره :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. این کاربر از ali9095 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

یله دیدم خیلی جالب بود اما من از کجا میتونم نقشه ها رو تهیه کنم ؟! تصاویر ماهواره ای چطور

البته هنوز متوجه نشدم که لانست ناسا چیه ؟

آخر فروم باز Sharim's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    A Stairway To Heaven

پيش فرض

البته هنوز متوجه نشدم که لانست ناسا چیه ؟
    landsat یک سری از ماهواره ها هستن که متعلق به ناسا هستن ، مثلا landsat 1 یا 2 و ...
    کارشون هم تهیه تصاویر ماهواره ای و ... هست .

از روی نقشه ها نمیشه معدن رو پیدا کرد ، اما یک زمین شناس وقتی به نقشه زمین شناسی یک منطقه نگاه میکنه با توجه به اطلاعات جانبی که در مورد کانی شناسی و سنگ شناسی داره میتونه بفهمه منطقه ای که روی نقشه میبینه مستعد وجود چه نوع معادنی میتونه باشه ،

شناسایی معدن نیاز به این داره که شما زمین شناس باشی ، منظورم مدرک نیست ، از نظر علمی ، حداقل باید بتونی کانی های تشکیل دهنده سنگ ها ، و روش های شناسایی اون ها ، همین طور ، ارزش های مختلف یک ماده معدنی رو بشناسی ،
    در مورد سنگ ها تزیینی ومثل تراورتن و ... این مساله زیاد صدق نمیکنه ، چون از روی ظاهر سنگ همه چیز رو به سادگی میشه فهمید ،
    در مورد سنگ آهن استان فارس زیاد غنی نیست اما از نظر انواع سنگ ها آهکی مخصوصا تراورتن بهترین نمونه های جهان رو داره !

مرمریت و گرانیت ، منشائ آذرین و دگرگونی دارن ، توی استان فارس نمیشه زیاد توقع یافتشون رو داشت ، چون محیط رسوبی هست .
    Last edited by Sharim; 15-08-2011 at 17:10.

6. این کاربر از Sharim بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ممنونم از پاسخ شما واقعا خیلی مفید بود !
    اول اینکه یه جا دیدم درباره فروش عکس های ماهواره ای لانست ! آیا سایت فروش داره خود لانست ناسا ؟ من هر چه جستجو کردم متوجه نشدم محبت میکنید لینک بدید

2-
    حداقل باید بتونی کانی های تشکیل دهنده سنگ ها ، و روش های شناسایی اون ها ، همین طور ، ازرش های مختلف یک ماده معتدنی رو بشناسی
    ایبوک یا کتاب خاصی رو شما پیشنهاد میکنید ! لطف میکنید اسم و مشخصات بدید

در مورد سنگ آهن استان فارس زیاد غنی نیست
    حرف شما کاملا صحیح است ولی در نیریز فارس معدن سنگ آهن Rej : 60% با ذخیره 800 هزار تن وجود داره

در کل برای اینکه بشه یه منطقه ای مثل جنوب غرب کشور رو بررسی کرد از کجا باید شروع کرد !

تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ممنون میشم سریعتر جواب بدید دوست مهربونم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض شناسایی معدن سنگ

اينجا رو ببينيد بدرتون مي خوره :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    !

هفتم : میشه با گوگل ارث یک معدن رو شناسایی کرد ! چطور ! ( از کجا میشه عکس های ماهوارهای پیدا کرد )
    با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام
    میشه بیشتر در مورد کشف معدن سنگ اهن توضیح بدین؟
    لطفا به طور کلی و کامل
    محل سکونت من رفسنجان است

نیاز به کمک شما دوستان دارم

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

خیلی ممنون اگر کمکم کنید
    با تشکد
    Last edited by V E S T A; 21-07-2013 at 15:29. دليل: حذف شماره تماس

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

بحث جالبیست دوست دارم بدونم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

سلام بر دوستان عزیز من تو آذربایجان غربی زندگی میکنم و میخوام بدونم چجوری میشه یه معدن رو تشخیص داد. استان ما چه معادنی داره؟
    حتی من تو یه جایی یه نوع سنگ پیدا کردم که توش یه چیزی مثل شیشه با انعکاس نور و به صورت لایه هایی روی هم هستش تقریبا مثل پولک ماهی میشه بگید چیزی که پیدا کردم چه نوع سنگیه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •