تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 71

نام تاپيک: AMD یا INTEL ؟؟؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رو زمین ... !

پيش فرض

من حرف شما رو متوجه نمیشم شما میگید پردازنده ها سری Core i7 اینتل قوی تر هستن پس جه حوری میگید بین این دو با اخنلاف کمی AMD Phenom II برتری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ايشون مي گه i7 بهترينه و AMD Phenom II كمي از Intel Core 2 بهتره

آخر فروم باز sltavakoli's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Somewhere Near Love

پيش فرض

دوست عزیز.

من خودم هم Intel داشتم هم AMD که هر دو پردازنده در یه سطح حساب میشدن.

ولی چیزی که کاملا برای من محسوس بود( توی برنامه نویسی و بازی) این بود که دستورات و سیگنال هایی رو که یه نرم افزار

به CPU میفرستاد Intel خیلی بهتر اون ها رو پوشش میداد.

منظورم از پوشش دادن چیزیه که باید حسش کنی و نمیشه با متن گفت.

شما با کامپیتر چی کار میکنید؟اگه بازی و برنامه نویسی و .... هست که من با توجه به تجربیات خودم میگم Intel.

ولی اگه میخواهید اهنگ و ..... گوش بدید که یه Atom هم کافیه.

در کل اگه پول براتون مهم نیست شک نکنید که Intel+Asus همیشه همبستگی خوبی دارن.

اگه هم پول براتون مهم هست بزم یه وام یه چیزی بگیرید یا قرض کنید یا حتی فعلا صبر کنید تا پول گبرتون بیاد و یه Intel توپول

بخرید حالشو ببیرید.

دیگه از این بیشتر نمیتونم توضیح بدم.چون تخصصم هم این نیست و افراد بهتر از من هم توی این جا زیاده.

عزت زیاد .

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوست عزیز.

من خودم هم Intel داشتم هم AMD که هر دو پردازنده در یه سطح حساب میشدن.

ولی چیزی که کاملا برای من محسوس بود( توی برنامه نویسی و بازی) این بود که دستورات و سیگنال هایی رو که یه نرم افزار

به CPU میفرستاد Intel خیلی بهتر اون ها رو پوشش میداد.

منظورم از پوشش دادن چیزیه که باید حسش کنی و نمیشه با متن گفت.

شما با کامپیتر چی کار میکنید؟اگه بازی و برنامه نویسی و .... هست که من با توجه به تجربیات خودم میگم Intel.

ولی اگه میخواهید اهنگ و ..... گوش بدید که یه Atom هم کافیه.

در کل اگه پول براتون مهم نیست شک نکنید که Intel+Asus همیشه همبستگی خوبی دارن.

اگه هم پول براتون مهم هست بزم یه وام یه چیزی بگیرید یا قرض کنید یا حتی فعلا صبر کنید تا پول گبرتون بیاد و یه Intel توپول

بخرید حالشو ببیرید.

دیگه از این بیشتر نمیتونم توضیح بدم.چون تخصصم هم این نیست و افراد بهتر از من هم توی این جا زیاده.

عزت زیاد .
    سلام. شما با كدوم پردازنده ي اينتل و amd كار كردين؟! و با چه ويندوزي و كدوم نرمافزار؟

4. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

بنده به عنوان کسی که با هر 2 نوع پردازنده چه ارزان و چه گران کار کرده به همه شما عزیزان می گویم اکثر صحبتهایی که شد درست بود ولی ربطی به موضوع نداشت در یک تقسیم بندی باید گفت:
    1- تک هسته های amd از اینتل سریعترند ولی ثبات و پردازش اینتل بهتر است و خریدن این پردازنده ها را به هیچ وجه توصیه نمی کنم.
    2-در بین 2 هسته ای ها بر خلاف تصور موجود درباره amd در حدود قیمت 80تا 100 هزار از اینتل بهترند و در مدل هایی مثل e7000 و e8000 برخلاف نظر عمومی که می گویند برای گیم هم مناسبند باز گوی سبقت بر دست amd است زیرا با این قیمت می توان 3 یا 4 هسته ای سریع فنوم 2 را خرید باز تاکید می کنم سریعتر از اینتل.
    3- در3 هسته ای با ید گفت همه چیز در دست amd است
    4- در 4 هسته ای مسئله پیچیده است چون باید با 2 دید به مسئله نگاه کرد اول :سرعت و قدرت و قیمت که بلاشک با تمام طول و تفصیل quad ها فنوم 2 ها واقعا بهتر و سریعتر هستند چون در عمل ثابت می شود که چگونه یک فنوم 4 هسته ای نسبت به یک 4 هسته ای اینتل قویتر و کم مصرفتر است (البته با یک تکنیک بسیار خاص).
    اما دوم:سرعت و قدرت : فعلا گوی سبقت در اینتل است با پردازنده های corei7 که واقعا قدرتمندند اما بینی و بین الله اصلا مورد نیاز یک کاربر عادی (گیمر- برنامه نویس- عادی و حتی برخی از مهندسین )نیست که هیچ و حتی می شود گفت بدرد نمی خورد چون فقط حالت اشرافی گری و با کلاس بودن دارند تا وسیله ای برای استفاده کاربر و به هیچ وجه توصیه نمی شود.
    اما چند تا نکته:
    1- پردازنده های athlone x2 سری های 4000و 5000و 6000 را برای خرید الان مناسب نمی دانم چون بسیار داغ می کنند و واقعا امکان سوختش بالا است برخلا سری 7000 که واقعا مثل جت با توجه به قیمتش کار می کند .
    2-با آمدن سوکت am3 باور کنید واقعا یک شاهکار است ولی متاسفانه در ایران مردم آن را نمیشناسند و فقط به خاطر تعریف و تمجید کاسب چوب اینتل را به سینه می زنند
    3-برای بازی حد اکثر 256 mb کافی است و با یک cpu فنوم 2 720 سه هسته ای که از مدل مشابه از اینتل و حتی از 4هسته ای 820 هم سریعتر است می توان با 2 gig رم DDR3 BUS1066 مثل هلو بازی کنید. تاکید می کنم مثل هلو.
    4 -الان به جرات می گویم پردازنده های AMD بر پایه سوکت AM3 واقعا بهتر از اینتل است در هر حالتی هم مقرون به صرفه تر است و با یک آینده نگری ساده باید گفت حداقل تا 3تا 5 سال از خرید مادر بورد خیال شما راحت است . البته با کنار گذاشتن CORI7.
    ضمنا تایک یا 2 ماه دیگر چیپستهای 880G &890FX از AMD به بازار می آید و باید گفت طومار اینتل را حد اقل تا 2 سال خواهد پیچید البته برخلاف ایران.
    5 - عزیزان قدرت پردازنده را باید در عمل دید نه به صرف گفته چند تاسایت یا فروشنده ای که بار علمی و فنی ندارد و فقط حد اکثر یک کاسب است که می خواهد جنسش را بفروشد.
    در پایان اگر بنده حرف تندی را بیان از همه شما عزیزان عذر خواهی میکنم و اگر درخواست اطلاعات بیشتر و مستدل و واقعی داشتید بنده در خدمتتان هستم.

والسلام علیکم و رحمه الله

6. 7 کاربر از sma3ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

با سلام من هم با sma3ali کاملا موافقم. من هم amd داشتم هم در حال حاضر intel .
    اولا باید دید چه کاربردی مد نظر هست. اگر منظور گیم هست سه هسته ای ها و 4 هسته ای های جدید 45nm amd واقا فوق العاده هستن.
    و اما یک چیزی که بارها گفتم amd بر خلاف اینتل از یک سوکت و چند چیپ مشخص استفاده می کنه و این روند در چند سال آینده هم ادامه خواهد داشت. یعنی ار شما الان یک مادربرد AM3 بخری با امدن cpu های جدید امکان ارتقا سیستم وجود داره.
    برخلاف این در اینتل با امدن i7 ها با سوکت 1366 دیگر امکان استفاده از سوکت های 775 وجود نداره و تازه تا اواسط امسال قرار هست اینتل دوباره تغییر سوکت بده و از cpu های i5 و i3 استفاده کنه.

در کل اگر کسی یک سیتم برای بازی یا برنامه نویسی حرفه ای بخواد من بهش توصیه می کنم حتما از cpu phenum IIx4 955 استفاده کنه و بودجه خودش رو بزاره برای یک کارت گرافیک حرفهای باز هم از AMD

داره خودمونی میشه Stephen-Sherif's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    SPARTANBURG

پيش فرض

نه CPU های Intel و نه CPU های AMD هیچ کدوم ایراد خاصی ندارند، فقط همونطور که دوستان گفتند باید ببینید نسبت به هزینه ای که انجام می دید و استفاده ای که از سیستم دارید محصول کدام کمپانی کارایی بهتری در اختیار شما می گذاره که پاسخ این سوال هم در رده های قیمت مختلف و بسته به Application های مختلف تفاوت داره.
    برای نمونه معادل Intel E7400 از نظر قیمتی کدام پردازنده AMD را پیشنهاد میکنید؟ برای کاربردهای مهندسی (AutoCAD, XSteel, Catia, Ansys) و همچنین فتوشاپ، میکس آماتوری فیلم و گاهی هم بازی کدام کارایی بهتری دارند و توصیه میکنید؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

x2 7850
    یا سری جدید اتلون های 4 هسته ای

داره خودمونی میشه mojtaba57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان من amd 6500 دو هسته ای گرفتم ولی واقعا پشیمون شدم چرا اونرو خریدم چون صدای فنش روی تراکتور رو کم کرده ولی یکی از بچه ها intel 6000 گرفت ولی اصلا صدا نداره . البته پاور من 330 گرین هست . نمی دونم توان کم پاور تاثیری تا این حد رو cpuداره یا نه . ولی در کل محصولات amd خیلی زود داغ می کنن و صداشون واقعا آزار دهندست.

آخر فروم باز mf.designing's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz city

پيش فرض

دوستان قبلا AMD كاملا سر بوده ، چون من هم زمان 2 تا سيستم يكي با intel اونيكي با AMD داشتم ، كه AMD به شدت سرتر بود. اما با اومدن سري core و بخصوص core i7 اينتل قدرت نمايي كرد (هم از لحاض ضور و هم از لحاض پول!) البته همين i7 همين معماريش ، تقليدي از سري گذشته AMD هستش !!! البته اينم بگم در بعضي تستها هم شده كه phenom II از برترين پردازنده اينتل هم سر بوده !! مثله بازي GTA IV

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوستان من amd 6500 دو هسته ای گرفتم ولی واقعا پشیمون شدم چرا اونرو خریدم چون صدای فنش روی تراکتور رو کم کرده ولی یکی از بچه ها intel 6000 گرفت ولی اصلا صدا نداره . البته پاور من 330 گرین هست . نمی دونم توان کم پاور تاثیری تا این حد رو cpuداره یا نه . ولی در کل محصولات amd خیلی زود داغ می کنن و صداشون واقعا آزار دهندست.
    سلام. توان پاور ربطی نداره ، شما دمای پردازنده و دور فنتون روی چنده؟ سری athlonx2 این قدر ها گرم نبودن!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •