تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: 'چگونگی درمان گرفتگی ناگهانی ماهیچه پا...

حـــــرفـه ای ***Spring***'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ♠♠♠♠♠♠♠

11

سلام ... با پوزش از همه دوستان و اساتید ... میدونم مطلبی رو که میخوام بنویسم اصلآ ریشه علمی و شاید پزشکی نداره ... ولی در تجربه برای خود من یکی مفید بوده ... ماهیچه های پشت ساق پام میگرفت ، در حالت بیداری بعضی وقتها میگرفت و بدترین شکل اون توی خواب بود ... البته در اون موردی که shalineh عزیز هم گفتند ، چون شیر و میوه و بقیه مواد غذایی لازم و مفید رو به اندازه میخوردم ، فکر نمیکنم از کمبود کلسیم و سدیم و پتاسیم باشه ، یا حداقل فقط و فقط از اینها نبود ، یا برای من نبوده ... البته شاید برای بعضی از دوستان دلیل اصلی همین باشه که shalineh عزیز گفتند ، چون بهتر از من میدونید ناراحتیهای پزشکی و درمان اون امکان داره برای افراد متفاوت ، دلیل و درمانش و شکل درمان اون تفاوت داشته باشه ... البته بازم نه همه ناراحتیها و بیماریها ، ولی خوب بعضی از اونها برای افراد مختلف ، تفاوت دارند ، که بسته به جنس ، سن ، و خیلی موارد دیگه ...

با تمرین و روشی که ابتکار خودم بود ، بعضی وقتها اون گرفتگی رو رد میکردم ... البته همیشه کارآیی نداره و امکان پذیر نیست ، تو اینطور مواقعه باید اگه تونستید ، اون نیرویی رو که میخواد عضله پا رو سفت و جم کنه و باعث گرفتگی بشه ، با چرخوندن ساق پا ( یا کل پا ) به چپ یا راست ( بسته به حالت شما و جهت فشار نیرو ) و کمی باز و بسته کردن پا ، و یا چرخوندن خودتون رد کنید و جلوی سفت شدن عضله رو بگیرید ، یه حالتی مثل ماساژ برای نرمی عضله ، برای اینکه جلوی گرفتگی عضله رو بگیرید ، توجه بفرمایید شما میخواید نیرو رو رد کنید نه اینکه با اون مقابله کنید ، پس به هیچ وجه عضله سفت نکنید و جلوی نیرو مقاومت نکنید ... البته کار خیلی سختیه و خیلی وقتها امکان داره اصلآ نتونید ، چون این نیرو خیلی سریع و ناگهانی میآد و بسته به موقعیت و آمادگی و بقیه شرایط شما امکان رد و دفع کردن اون هست ... ولی بعضی وقتها هم کاملآ موفق میشید یا حداقل بیشتر این گرفتگی رو رد میکنید و فقط قسمت کوچکی از اون باقی میمونه ...

اما راه حل اصلی و اساسی تری رو که میدونم : خون گیری ( حجامت ) از ساق پا راه حل خوبیه ... شاید و احتمالآ مقداری از مواد غیر ضروری موجود در این ناحیه ( شاید مثل چربی ها و اسیدهای جمع شده ) همراه خون بیرون میرند ، مجدد عرض میکنم ، نمیدونم فقط و فقط شاید اینطور باشه... برای من یکی که خوب بود ، بار اول حدود یک سال یا کمی بیشتر راحت بودم ، و مشکلی نبودم ... بعد از اون هم یه کمی دومرتبه برگشت ( خیلی کم نه بشدت قبل ) بار دوم الآن حدود چند ساله که این مشکل رو ندارم ... تو این مدت فقط یکبار یکی دو هفته پیش نزدیک بود تو خواب پا بگیره که با ترفندی ( تو حالت خواب و بیداری ) ردش کردم ، اونم احتمالآ خیلی خسته بودم دیگه یادم نیست ... تو این چند سال یادم نیست که چه بیداری چه خواب پام گرفته باشه ...

بازم عرض میکنم ، هیچ ریشه علمی و پزشکی نداره ، از توی هیچ کتابی هم نخوندم ، از هیچ پزشک و دکتر تجربی و سنتی هم نشنیدم ... شاید درست باشه ، شاید نباشه ... ولی برای من مفید بود ، شاید اتفاقی بوده و برای دیگران نباشه ... شاید من غذایی یا میوه ای خوردم که مفید بوده ، و درمان گرفتگی بوده و به حساب حجامت گذاشتم ... شاید حرکت ورزشی باعث این بهبودی شده و خیلی موارد دیگه ... شاید بخاطر ورزش ، تغذیه و مواد غذایی مفید ( شیر و میوه ) بوده ... راستی یه بار هم رفتم از این چشمه های آب گرم ، شاید اثر اون بوده ...

میدان انقلاب ، خیابان کارگر بسمت شمال ، همون اول میدون حدود 100 متر بالاتر ، توی یکی از خیابونهای سمت چپ ، یه ساختمون پزشکان داریم مخصوص حجامت ، تا اونجایی که یادمه مرکز پزشکی و تحقیقاتی حجامت ایران هستش ، که زیر نظر پزشک ( منظور دکتر واقعیه ، نه پزشک تجربی ) هستند ... هم حجامت عادی دارند ( از بین دو کتف ) ، هم ویژه که از بقیه اعضای بدن هست و یه پول ویزیت بیشتر باید بپردازید ... البته از اینجا دوسه سال پیش رد شدم و دیدم ، یه ساختمون مخصوص اینکار هستش ، خودم اینجا نرفتم ، درضمن این ساختمون برای خودم یا فامیل یا دوستام و بچه محلام نیست ...

.

2. این کاربر از ***Spring*** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه soudeh662's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

حذف شد.....
    Last edited by soudeh662; 26-06-2009 at 18:41.

آخر فروم باز raz72592's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    dreamland

14

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

مادرم گرفتگی شدید پا منظور کی پا از پاشنه تا بالای ران دارد که شبها در هنگام خواب بیسار اذیت میشود و درد دارد و نمیتواند بخوابد خواهش میکنم درمان را راهنمایی بفرمایید

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •