تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 65

نام تاپيک: تكنيكهاي عكاسي

پروفشنال Bobby Sands's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض تکنیکهای عکاسی

با سلام خدمت همه دوستان.
    دوستان اگر ممکنه مطالب و تجربیات و سوالها شون رو در مورد تکنیکهای مختلف عکاسی اینجا بذارن تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.

اول خودم شروع میکنم.
    از دوستان کسی میدونه چطوری میشه از صحنه های متحرک HDR عکس گرفت ؟ اصلا امکان داره؟
    مثلا این عکس HDR هست ولی قایقها و امواج آب متحرکن.

2. 3 کاربر از Bobby Sands بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

سلام

اچ. دی. آر “به زبان ساده”

چند وقتی است که تلاش برای گرفتن عکس اچ. دی. آر به سرعت رشد کرده، ولی با پیشرفت تکنیکی چندانی همراه نبوده و حتی گاه مشکلات نوری و رنگی شدیدی هم در عکس ها به وجود آورده است، در حالی که تکنیک اچ. دی. آر برای طبیعی تر کردن سوژه عکاسی شده است و نزدیک تر کردن عکس به آن چیزی که چشم انسان می بیند.

بقیه در لینک زیر:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تولید شبه اچ. دی. آر با فوتوشاپ CS4 – ویدیوی آموزشی

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. 2 کاربر از AliSub بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ila's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

12 تنظیمات دوربین دیجیتال برای عکس برداری از آکواریوم

من یه دوربین nikon مدل iso3200 دارم..چه تنظیماتی باید انجام بدم روش که بشه از آکواریوم عکس بگیرم..چون خیلی بد عکس میگیره از آکواریوم
    ممنون

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

راستش من Nikon نداشتم ولی با Canon خودم که عکس میگیرم سعی میکنم سوژه های نزدیک رو با Portrait بگیرم و شاترم رو 1 Auto کنم و سعی کنم محیطی که سوژه مورد نظرم هست بدون تحرک باشه و حتی الامکان خالی باشه دور برش .
    فوکوس هم هرچقدر نزدیکتر باشه بهتره .
    خود شیشه خیلی تاثیر میذاره تو کیفیت عکس واسه همین شرایط تانک و ماهی ها مثل خود دوربین تاثیرگذاره .
    حالا باز دوستان حرفه ای تر هستند .

7. این کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ila

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در اكثر دوربينها يك مود مخصوص عكاسي در زير آب و عكاسي از آكواريوم وجود داره يكم تو تنظيمات بگرديد پيدا ميكنيد.

9. این کاربر از toolhelp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ila

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

باید تست کنی ببینی کدوم بهتره.
    چون ماهی ها چیزی بیاد جلو شیشه فرار میکنند بهت توصیه میکنم از دور زوم کنی وعکس بگیری.
    تا جایی هم که میشه ایزو کمتر باشه تا عکس بی کیفیت و بد رنگ نشه!

11. این کاربر از AliSub بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ila

آخر فروم باز ila's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

آره مشکل اینه که بد رنگ میشه و بی کیفیت..با اینکه 12.1 مگا پیکسله ها...ایزو رو از کجا باید تغییر داد؟

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:06 PM ----------

در اكثر دوربينها يك مود مخصوص عكاسي در زير آب و عكاسي از آكواريوم وجود داره يكم تو تنظيمات بگرديد پيدا ميكنيد.
    من هر چی گشتم نبود..کدوم قسمتش باید برم..اسم گزینه اش چیه دقیقا؟

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

آره مشکل اینه که بد رنگ میشه و بی کیفیت..با اینکه 12.1 مگا پیکسله ها...ایزو رو از کجا باید تغییر داد؟

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:06 PM ----------

10 -12 \پیکسل بودن به کیفیت هیچ ربطی نداره.
    ایزو رو در تنظیمت دوربین باید پیدا کنی.
    بگردی پیدا میشه. ISO رو روی 80 یا حداکثر 400 بیشتر نزار.
    یکم ور بری باهاش تو دستت میاد

آخر فروم باز tirdad_60's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    روی کلید سل

پيش فرض

من یه دوربین nikon مدل iso3200 دارم..چه تنظیماتی باید انجام بدم روش که بشه از آکواریوم عکس بگیرم..چون خیلی بد عکس میگیره از آکواریوم
    ممنون
    مدل دقیق دوربینتون چیه؟

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

سرعت شاتر با حرکت نسبت پیچیده‌ای دارد. عکاس می‌تواند از آن برای نشان دادن حرکت، یا ساکن کردن حرکت در عکس استفاده نماید. بنابر این سرعت شاتر یک ابزار مبتکرانه است که با کنترل مناسب آن می‌توان عکسهایی به یاد ماندنی گرفت.
    سرعتهای شاتر کم
    در شرایط سکون، بیشتر مردم می‌توانند در سرعت شاتر پایینی در حد 60/1 ثانیه دوربین را به اندازه لازم برای نلرزیدن ثابت نگه دارند. بااستفاده از یک تکیه گاه یا حالت مناسب بدن که بازوها به پهلو فشرده شده باشد، می‌توان حتا با سرعت شاتر پایینی در حد 15/1 ثانیه نیز عکسهای دقیقی گرفت. بطور کلی در سرعتهای شاتر زیر 30/1 ثانیه برای اطمینان از اینکه تکانهای دروبین بر روی عکس تاثیر نمی‌گذارد استفاده از سه‌پایه ضروری است.
    سرعتهای شاتر بالا
    سرعت شاتر بالا به سرعت 250/1ثانیه و بالاتر از آن گفته می‌شود. در این سرعت و بالاتر از آن، احتمال تکان خوردن دوربین کم شده و حرکتهای سریعتری را می‌توان به صورت ساکن نشان داد. سرعتهای شاتر سریع معمولا به یک لنز با شفافیت بالا و دیافراگم واید (عدد f های کم مثل f1.4~f2.8) نیاز دارد. هنگامی که نور محیط در بیشترین حد روشنایی نباشد با دیافراگم‌های بالاتر می‌توان به سرعتهای شاتر بزرگتر دست یافت.
    در حالی که سرعتهای شاتر پایین به انتقال لرزش دست عکاس به دوربین حساس هستند، سرعتهای شاتر بالا دارای مشکل از دست دادن سوژه متحرک هنگام عبور از میدان دید لنز می‌باشند که بخاطر عکس‌العمل کند عکاس بوجود می‌آید. برای پرهیز از این تکنیک نگاه کردن با یک چشم در منظره یاب و باز نگه داشتن چشم دیگر می‌تواند موثر باشد. چشمی که در منظره یاب نگاه می‌کند میدان دید لنز را می‌بیند در حالی که چشم دیگر می‌تواند سوژه را دیده و به عکاس اجازه دهد که شاتر را در زمان درست بفشارد..

سرعتهای شاتر بالا برای ساکن کردن حرکتهایی نظیر یک چرخ در حال چرخش، یا جسم در حال سقوط، پرندگان در پرواز و ... لازم هستند. سرعتی از شاتر که برای ساکن کردن سوژه مورد نیاز است بستگی به جهت حرکت سوژه نسبت به دوربین دارد.
    سوژه‌ای که موازی عرض کادر حرکت می‌کند نیاز به سرعت شاتر بالاتری نسبت به سوژه‌ای که در قطر کادر حرکت می‌کند دارد. مثلا اگر سرعت 1000/1 ثانیه سوژه‌ای را که در عرض کادر حرکت می‌کند ساکن می‌نماید، سرعت 350/1 ثانیه برای ساکن نمودن سوژه‌ای که قطری حرکت می‌کند کافی است.
    Last edited by Aless; 22-02-2011 at 02:48.

16. 5 کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •