تبلیغات :
مای ممبر
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
خرید فالوور ایرانی
دستگاه جوجه کشی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام
دستگاه جوجه کشی حرفه ای

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: راهنمايي تاسيس اتليه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

12 راهنمايي تاسيس اتليه

لطفا راهنمايي كنيد اگر بخوام يك اتليه عكاسي داير كنم 1/بهترين راه يادگيري عكاسي چيه 2/چقدر فتو شاپ بايد بدانم 3/چه امكانات و تجهيزات حد اقلي لازم است 4/ هر چيز ديگري كه به نظرتون مياد بگيد. خيلي دلم ميخواست پيش يه عكاس شاگردي ميكردم اما نميشه .اگر كلاس معتبر عكاسي در شهرستان مي شناسيد لطفا معرفي كنيد. خريدار تجربه هايتان هستيم. تشكر

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض

از قول یه مدرس عکاسی که چند وقت پیش همینجا پستی داده بود این ها رو مینویسم ( پستش رو پیدا نکردم ) :

برای عکاسی بیشتر از 4-5 جلسه نیازی به درس فتوشاپ نیست ، همون آشنایی با ابزار ها و فیلطر ها که نهایتا به رتوش کمک می کنه

خودم :

آموزش های زیادی برای عکاس ها تو فروم هست ، مثل تاپیک های مختلف رتوش ، آرایش و ...

برای عکاسی در درجه ی اول نیاز به یه دوربین خوب و در ثانی خلاقیت دارید ...

یکی از همکار های همین انجمن ( محمد حسین عزیز ) که از عکاس های این انجمن هستن نرم افزار Adobe Light Room رو به من معرفی کردم که جعبه ابزار گرافیکی برای عکاس هاست

3. این کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

لطفا راهنمايي كنيد اگر بخوام يك اتليه عكاسي داير كنم 1/بهترين راه يادگيري عكاسي چيه 2/چقدر فتو شاپ بايد بدانم 3/چه امكانات و تجهيزات حد اقلي لازم است 4/ هر چيز ديگري كه به نظرتون مياد بگيد. خيلي دلم ميخواست پيش يه عكاس شاگردي ميكردم اما نميشه .اگر كلاس معتبر عكاسي در شهرستان مي شناسيد لطفا معرفي كنيد. خريدار تجربه هايتان هستيم. تشكر
    با سلام ...

کار آتلیه واقعا کار سختیه ... البته اگه ادم واقعا قصد داشته باشه به این کار بپردازه میتونه موفق بشه . کلا عکاسی در هر زمینه ای این طور هست .

اما پیشنهاد های من به شما .

اول اینکه بهترین راه یادگیری عکاسی تمرین شخصی و خوندن کتاب های مختلف هست . یعنی شما سعی کنی مطالب عکاس های حرفه ای دیگه که کتاب هاشون تو بازار زیاده رو بخونی و بعد خودت هم دست به تجربه بزنی . باید خیلی تمرین کنی تا تو عکاسی بتونی حرفه ای بشی .

زیاد نیاز نیست تو فتوشاپ حرفه ای باشید . اطلاعات مختصر هم خوبه . در حین کار بطور تجربی روش های ادیت رو یادمیگیرید و منابع زیادی در مورد ویرایش نرم افزاری تو همین نت هست . اما بهتر همون LightRoom که دوست عزیزم گفت رو یاد بگیرید کمی .

اما امکانات و تجهیزات . این مورد خیلی مهمه . سرمایه اولیه برای راه اندازی آتلیه و استدیو عکاسی خیلی بالاست . برای انکه حرفه ای کار کنید باید دوتا دوربین رو داشته باشید (با یکی هم کار در اوایل راه میفتهو بستگی به کار داره که چندتا دوربین بخواد ) .
    و حتما باید فلاش های حرفه ای و همچنین تجهیزات نورپردازی حرفه ای داشته باشید . اسامی این لوازم اینقدر زیاده که نمیشه حتی اینجا لیست کرد . اگه بخواید بیشتر ر این مورد براتون بگم . همین الان یه مجله عکاسی جلومه که لیست این لوازم رو نوشته و لوازمش هم واقعا زیاد و گرونن . بنابراین سرمایه باید در حد کافی باشه .

اما به نظر من اگه نم خواهید کلاس برید یا نمی تونید برید نباید خیلی زود به این کار دست بزنید . چون عکاسی آتلیه نیاز به تجربه کافی داره . بنابراین باید خیلی صبر کنید تا حرفه ای بشید . اما کلاس های مختلف هست که خیلی مفیدن . ولی البته من هر چی میشناسم تو تهرانه . اما اگه بتونید کلاسی برید که خیلی به نفعتونه . علاوه بر کلاس ، کتاب های نورپردازی فراوونه . حتما تهیش کنید . یکیش رو خودم هم دارم که مخصوص نورپردازی پرتره هست . بسیار مفید هستن .

کلام آخر اینکه باید تجربه کسب کنید ، مطالعه داشته باشید ، سرمایه داشته باشید و بعد دست به کار بزنید .

امیدوارم اگه اینکار رو پی بگیرید موفق بشید دوست من ...
    اگه بازم سوالی دارید من در خدمتم ...

5. 3 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

از قول یه مدرس عکاسی که چند وقت پیش همینجا پستی داده بود این ها رو مینویسم ( پستش رو پیدا نکردم ) :

برای عکاسی بیشتر از 4-5 جلسه نیازی به درس فتوشاپ نیست ، همون آشنایی با ابزار ها و فیلطر ها که نهایتا به رتوش کمک می کنه

خودم :

آموزش های زیادی برای عکاس ها تو فروم هست ، مثل تاپیک های مختلف رتوش ، آرایش و ...

برای عکاسی در درجه ی اول نیاز به یه دوربین خوب و در ثانی خلاقیت دارید ...

یکی از همکار های همین انجمن ( محمد حسین عزیز ) که از عکاس های این انجمن هستن نرم افزار Adobe Light Room رو به من معرفی کردم که جعبه ابزار گرافیکی برای عکاس هاست
    از كجا ميتونم اطلا عات بيشتري در باره اين نرم افزار پيدا كنم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

کار آتلیه واقعا کار سختیه ... البته اگه ادم واقعا قصد داشته باشه به این کار بپردازه میتونه موفق بشه . کلا عکاسی در هر زمینه ای این طور هست .

اما پیشنهاد های من به شما .

اول اینکه بهترین راه یادگیری عکاسی تمرین شخصی و خوندن کتاب های مختلف هست . یعنی شما سعی کنی مطالب عکاس های حرفه ای دیگه که کتاب هاشون تو بازار زیاده رو بخونی و بعد خودت هم دست به تجربه بزنی . باید خیلی تمرین کنی تا تو عکاسی بتونی حرفه ای بشی .

زیاد نیاز نیست تو فتوشاپ حرفه ای باشید . اطلاعات مختصر هم خوبه . در حین کار بطور تجربی روش های ادیت رو یادمیگیرید و منابع زیادی در مورد ویرایش نرم افزاری تو همین نت هست . اما بهتر همون LightRoom که دوست عزیزم گفت رو یاد بگیرید کمی .

اما امکانات و تجهیزات . این مورد خیلی مهمه . سرمایه اولیه برای راه اندازی آتلیه و استدیو عکاسی خیلی بالاست . برای انکه حرفه ای کار کنید باید دوتا دوربین رو داشته باشید (با یکی هم کار در اوایل راه میفتهو بستگی به کار داره که چندتا دوربین بخواد ) .
    و حتما باید فلاش های حرفه ای و همچنین تجهیزات نورپردازی حرفه ای داشته باشید . اسامی این لوازم اینقدر زیاده که نمیشه حتی اینجا لیست کرد . اگه بخواید بیشتر ر این مورد براتون بگم . همین الان یه مجله عکاسی جلومه که لیست این لوازم رو نوشته و لوازمش هم واقعا زیاد و گرونن . بنابراین سرمایه باید در حد کافی باشه .

اما به نظر من اگه نم خواهید کلاس برید یا نمی تونید برید نباید خیلی زود به این کار دست بزنید . چون عکاسی آتلیه نیاز به تجربه کافی داره . بنابراین باید خیلی صبر کنید تا حرفه ای بشید . اما کلاس های مختلف هست که خیلی مفیدن . ولی البته من هر چی میشناسم تو تهرانه . اما اگه بتونید کلاسی برید که خیلی به نفعتونه . علاوه بر کلاس ، کتاب های نورپردازی فراوونه . حتما تهیش کنید . یکیش رو خودم هم دارم که مخصوص نورپردازی پرتره هست . بسیار مفید هستن .

کلام آخر اینکه باید تجربه کسب کنید ، مطالعه داشته باشید ، سرمایه داشته باشید و بعد دست به کار بزنید .

امیدوارم اگه اینکار رو پی بگیرید موفق بشید دوست من ...
    اگه بازم سوالی دارید من در خدمتم ...
    از راهنمايي شما واقعا ممنون اگر ممكنه اسم كتابها يي رو كه معرفي كرديد ذكر كنيد. سرمايه لازم حدودا چقدر هست؟لطفا كلاسهاي تهران را معرفي كنيد
    Last edited by شهميرزادي; 28-05-2009 at 09:45.

9. 3 کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

از راهنمايي شما واقعا ممنون اگر ممكنه اسم كتابها يي رو كه معرفي كرديد ذكر كنيد. سرمايه لازم حدودا چقدر هست؟لطفا كلاسهاي تهران را معرفي كنيد
    خواهش میکنم دوست عزیز ... هم اسم کتابا خیلی زیاده و هم اسم آموزشگاه ها ...

من مثلا چندتا که دیدم رو بهتون میگم ...
    اینی که خودم دارم اسمش هست نورپردازی تکچهره - نوشته والتر نرنبرگ - ترجمه حمید شاهرخی - انتشارات مرکز

دوتا کتاب دیگه هست در مورد نورپردازی به اسم نورپردازی حرفه ای در عکاسی - مولف و مترجم آقای رامین کاکاوند که البته دو جلده و جمعا 25000 تومن قیمت داره .

کتابها خیلی زیاده . با کمی جستجو تو اینترنت و یا کتابخانه های شهر تهران یا شهر خودتون میتونید پیدا کنید .

در مورد آموزشگاه هم باید بگم اونا هم خیلی زیاده . مثلا یکیش آموزشگاه سایت عکاسی هست که توضیحاتش تو سایت عکاسی هست (akkasee.com) . یکی دیگه یه آموزشگاه آزاد هست تو تهران به اسم آموزشگاه عکس که در سه سطح آموزش میده . عکاسی پرتره هم یاد میدن . یا مجتمع آموزش کیش مهر که بطور تخصصی عکاسی آتلیه داره و ... . اگه میخواد بیشتر با این آموزگاه ها آشنا بشید حتما ماهنامه عکس رو تهیه کنید . از این موارد توش زیاده . همینطور ماهنامه دوربین عکاسی .

در مورد هزینه اینکه من تا حالا بهش زیاد فک نکرده بودم و برآورد هزینه نداشتم . اما اگه بخوام خیلی تخمینی بگم حداقل باید حدود 10 میلیونی شاید بشه (فقط خرید تجهیزات اصلی و مهم نورپردازی و دوربین و سه پایه) . البته من در اوج تخمینی گفت .شاید خیل بیشتر یا شاید هم کمتر . باید قیمت تجهیزات رو دقیق داشته باشید که من ندارم .

اما همین حدود هست . اگه دقیقتر بررسی کنید و قیمتها دقیقا تو دستتون باشه

11. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •