تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 19 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 186

نام تاپيک: بازیها و کلکهای پاسور

داره خودمونی میشه sepantamino's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض بازي قاشقي

بازي قاشقي
    سلام
    امروز بازي قاشقي رو آموزش ميدم
    اين بازي يه بازي گروهي و سرگرم كننده و تفريحي است و تعداد بازيكنن نيز دلخواه است ولي معمولا از 6 نفره بيشتر يه خورده شلوغ پلوغ ميشه و تمركز بازيكنن به هم ميريزه ما خودمون معمولا 5 يا شش نفره بازي ميكنيم در ضمن حداقل هم بايد سه نفر باشيم يعني اين باز ي دونفره نداره
    بعد از اينكه تعداد بازيكنان مشخص شد به تعداد بازيكنن يكي كمتر قاشق تهيه ميكنيم
    مثلا اگه 5 نفر بوديم 4 تا قاشق ميزاريم وسط واسه بازي
    من الان چگونگي بازي رو شرح ميدم
    فرض مي كنيم 5 نفر هستيم و 4 تا قاشق هم گذاشتيم وسط
    بعد از اينكه ورقهارو خوب قاطي كريدم و بر زديم به هر كس 7 تا برگ ميديم
    پس چون 5 نفر هستيم 35 تا ورق پخش ميشه
    كسي كه ورقها رو پخش كرده بقيه ورقها رو كه الان 17 تاست رو ميزاره زمين جلوي خودش در حقيقت ايشون مسئول پخش بقيه ورقهاست ......البته به صورتي كه الان ميگم
    مسئول پخش ورقها بايد يكي از ورقهايي كه گذاشته بود زمين رو برداره و نگاه كنه و اگه به دردش خورد نگه داره و به جاش يه ورق از توي دستش كه به دردش نميخوره بده به نفر بعدي ولي به درد خوردن يعني چي؟
    ورقي به درد ما مي خوره كه ما از همون شماره يه دونه يا دوتا يا حتي سi تا ازش داشته باشيم
    مثلا من كه 2 تا 10 دارم و سومي مياد دستم نگهش ميدارم چون مجموعه ي 10 هاي من رو كامل ميكنه
    يا مثلا ورقي كه بر ميدارم بي بي بود و من هم يه بي بي دارم پس اين ورق نيز به درد من ميخوره و من نگهش ميدارم و در عوض يه عدد تكي كه جفتش رو ندارم ميدم به بقليم توجه داشته باشيد كه تعداد ورقهاي هر كس همميشه ثابت ميمونه
    و مثلا اگه ورقي كه برداشتم شاه بود ولي من توي دستم شاه نداشتم اين شاه به درد من نميخوره و مستقيما ميدمش به نفر بعدي كه سمت راستم نشسته
    وقتي ورقي رو نگه داشتيم بايد به جاش يه ورق بديم به بقلي (سمت راستي) و اگه بقلي به دردش خورد نگه ميداره در غير اينصورت بايد بده به نفر بعدي و همين طور الي آخر تا ورق برسه به نفر آخر بعد هم ورق اضافي رو ميزاريم زمين تا وقتي كه يه دور همه ي ورقها گشت دوباره از اونها استفاده كنيم
    كسي كه هر چهار تا ورق يه عدد رو جمع بكنه حق داره يه قاشق از روي زمين برداره مثلا كسي كه موفق ميشه 4 تا شاه يا چهار تا سر باز يا چهار تا 9 و... رو توي دستش جمع كنه
    وقتي كسي اين كارو كرد بقيه هم اين حق رو پيدا ميكنن كه يه قاشق از روي زمين بر دارن ولي چون يه قاشق كم تر از بازيكنان داريم به يه نفر قاشق نميرسه و در واقع اين بازكين بازنده است و به اندازه ي ورقهاي جفت نشده ي توي دستش منفي ميخوره
    مثلا كسي كه 3 تا شاه داره و 3 تا 9 و يك 6 (كلا 7 تاست) كلا 6 امتياز منفي ميخوره چون فقط شش بوده كه جفت نشده
    انتخاب قاشق به اين علته كه قاشق دو تا سر داره يكيش پهن تره و ديگري نازك تره چون يه قاشق كمتر گذاشتيم زمين موقع برداشتن قاشقها امكان داره يه نفر اين ور قاشق رو بگيره و يه نفر ديگه هم طرف ديگرو همين باعث ميشه كه يك بكش بكش جالب و خندار ايجادد بشه و معمولا كسي موفق تره كه طرف پهن قاشق رو بر داشته باشه
    بازي همين بود فقط بايد نكاتش رو هم بگم
    بازي معمولا تا 100 ادامه داره يعني هر كس كه به 100 رسيد بازي تموم ميشه و كسي كه از همه كمتر امتياز داره برنده است
    كسي كه ورقها رو پخش ميكنه لازم نيست صبر كنه تا ورق تا نفر آخر بره و بعد ورق بعدي رو بده و ميتونه وقتي ورق بين راه است ورق بعدي رو هم وارد بازي كنه مثلا امكان داره در يك آن دو تا ورق در حال گرديدن در زمين باشه
    همون طور كه اول توضيحاتم گفتم بايد به هر كس هفت ورق بديم ولي ميشه با توافق اين عدد رو كم و زياد كرد .در حقيقت كم كردن ورقها تا 4 تا هم ممكننه ولي كمتر از چهار تا نميشه . ولي كم كردن ورقها بازي رو سخت تر مي كنه و زياد كردنش هم موجب آسونيه بازي ميشه
    وقتي همه ي ورقهايي كه روي زمين گذاشته بوديم تموم شد و كسي نتونست 4 تا رو جور كنه ورقايي كه بعد از نفر آخر گذاشته بوديم كنارو رو بر ميزنيم و دوباره بازي رو ادامه ميديم
    من همه ي نكات رو گفتم
    اگه سوالي بود بپرسيد.......................احسان
    sepidroood@yahoo.com
    Last edited by sepantamino; 22-10-2007 at 15:02.

اگه نباشه جاش خالی می مونه sherlockholmz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    دنياي قبل از مرگ

پيش فرض هومناح

سلام
    حتما" همتون شلم (shelem) را بلديد ولي شايد كساني باشند كه شلم با جوكر را بلد نباشند
    اين بازي 4 نفره است 52 برگ پاسور بعلاوه 2 برگ جوكر (جمعا" 54 برگ) بر زده ميشود، به هر كسي 12 برگ ميدهند كه ميشود 48 تا، 6 تا برگ باقيمانده هم روي زمين قرارميگيرد.
    حالا خواندن شروع ميشود. عين شلم معمولي با اين تفاوت كه كل امتياز 200 تا است(5 لو 5 امتياز،10 لو 10 امتياز،تكها هم 10 امتياز ،جوكر سياه 15 امتياز و سرانجام جوكر قرمز 20 امتياز كه مجموعا" ميشود 200 امتياز، باور كن)
    بقيه بازي همان است فقط حاكم هر كه شد 6 تا برگ را بر ميدارد و پس از خواباندن 6 برگ نا خواسته حكم مي كند، هر چه حكم شد جوكرها هم همان در نظر گرفته مي شوند و بديهي است كه ارزش جوكرقرمز از سياه بيشتر است.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

بازى‌اى كه ما بهش مى‌گيم «حكم»، به انگليسى چى مى‌شه؟

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

من باب مزاح گفتى يا واقعا همينه؟!

نه

جدي گفتم

كافيه تو گوگل بنويسي hokm و سرچ كني

مثلا اين صفحه رو ببين

البته من خودم دانلود نكردم

ببين خوب درست شده اين بازي

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    فقط مواظب باش چيزميزي قاطيش نباشه.

در آغاز فعالیت nedaaa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

12 بازیهای جدید ورق(پ.ا.س.و.ر)

سلام
    من ندا عضو جدید این فوروم هستم. قبلا اینجا یه تاپیک درباره بازیهای پاسور بود اما متاسفانه دیگه فعالیت نداره.دلم خواست که شبیه اون یه فوروم جدید درست کنم و تمام بازیهایی که بلدم با جزییات بنویسم و البته اونهایی که ما اکثرا تو ایران بازی نکردیم و خیلیها نمی دونن چیه رو براتون ترجمه می کنم و از این طریق هم من و هم شما بازیهای جدید یاد می گیریم و جزو حرفه ای های پاسور بازی کردن می شیم.البته می خوام شما هم اگه مطالب من کم و کاستی داره کاملش کنید، اگه خودتون بازی جدیدی می شناسین بنویسین و اگه کسی می تونه ترجمه کنه به من ایمیل بزنه تا مطلب بفرستم و ترجمه کنه و با اسم خودش تو این فوروم می نویسم.دوست دارم خیلی فعالیت کنید و به هم کمک کنیم تا حال هر چی ورق باز حرفه ای هست رو بگیریم.
    من خودم از 5 سالگی ورق بازی می کنم اما چون پدرم از ایران رفت و دیگه ندیدمش بازیهای محدودی بلدم.اونهایی که بلدم:

• بازیهای چند نفره
      • 4 برگ
      • 21 یا بانک
      • حکم
      • بی دل
      • ریم
      • شلم
      • قهوه
      • پوکر
      • بورس
      • 7 کثیف(خبیث)
      • بلف
      • شیطان یا ژوکر
      • تین لن(یه بازی ویتنامی Tien Len)
      • پرزیدنت(رئیس جمهور)
      • قاشقی( از فوروم قبلی یاد گرفتم)
    ( فکر کنم 2-3 تاش رو یادم رفته بگم!!!)
    • بازیهای یه نفره
      • یه فال 9 ردیفه (که باز هم از فوروم قبلی یاد گرفتم)
      • باز یه بازی که تو کامپیوتر نوشته سولیتر که به معنی تکی هست.نمی دونم اسم اصلی اش چیه.
      • یه بازی شبیه فری سل که اسمش رو نمی دونم و یه نفره است و کل کارتها رو توی 3 دور بازی می چینیم.
      • یه فال 13 کارتی به صورت ردیفی و ساعتی
      • انواع فال عشق، کار، پول و...
    Last edited by nedaaa; 13-11-2007 at 19:05.

آخر فروم باز thecrow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام

من ندا عضو جدید این فوروم هستم. قبلا اینجا یه تاپیک درباره بازیهای پاسور بود اما متاسفانه دیگه فعالیت نداره.دلم خواست که شبیه اون یه فوروم جدید درست کنم و تمام بازیهایی که بلدم با جزییات بنویسم و البته اونهایی که ما اکثرا تو ایران بازی نکردیم و خیلیها نمی دونن چیه رو براتون ترجمه می کنم و از این طریق هم من و هم شما بازیهای جدید یاد می گیریم و جزو حرفه ای های پاسور بازی کردن می شیم.البته می خوام شما هم اگه مطالب من کم و کاستی داره کاملش کنید، اگه خودتون بازی جدیدی می شناسین بنویسین و اگه کسی می تونه ترجمه کنه به من ایمیل بزنه تا مطلب بفرستم و ترجمه کنه و با اسم خودش تو این فوروم می نویسم.دوست دارم خیلی فعالیت کنید و به هم کمک کنیم تا حال هر چی ورق باز حرفه ای هست رو بگیریم.
    من خودم از 5 سالگی ورق بازی می کنم اما چون پدرم از ایران رفت و دیگه ندیدمش بازیهای محدودی بلدم.اونهایی که بلدم:
    ...
    پیشنهاد عالی
    وتاپیک بسیارجالب و بدر بخوریه
    پبدجور پایه ام
    فقط خواهشا این آموزش پوکر رو به صورت دقیق و با زبان ساده اگر می تونید هرچه زودتر بذارید چون خیلی دوست دارم یاد بگیرم
    21 هم تقریبا بلدم ولی اگر آموزش کاملش رو بذارید خیلی ممنون می شم ممکنه یه چیزهاییش رو بلد نباشم
    متشکرم
    Last edited by thecrow; 12-11-2007 at 23:22.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض کلیات

کلیات

با اینکه می دونم اکثرا درباره تاریخ و مشخصات ورق اطلاع دارید اما می خواستم یه بار دیگه اونو به عنوان مقدمه توضیح بدم.
    اصالت و ریشه ورق نا معلومه اما اکثرا معتقدند که در چین پس از اختراع کاغذ ساخته و حدودا دراواخر دهه 1300 میلادی وارد اروپا و به سرعت در سراسر قاره اروپا پراکنده شده است. در این زمان ورقها به صورت دستی ساخته می شده و بسیار گران بوده. برای تزیین آن از تکه های بسیار نازک چوب استفاده می شده است.

چهار خال پاسور یعنی پیک ، گشنیز، دل و خشت - که امروز از آنها استفاده می شود - از فرانسه شکل گرفت. آلمانیها به جای آن از خالهایی با نام و شکل دل، زنگوله(Bells) ، برگ(Leaves و بلوط (Acorn) و اسپانیاییها و ایتالیاییها از نام و شکل واژه ها ، فنجان، گشنیز و سکه استفاده می کنند. انگلیسیها از این کارتها برای بازیهای ورقی دیگر مثل ویست (Whist) ، رامی(Rummy) ، کریبج (Cribbage) ، نپ(Nap) و ... بهره گرفته اند.
    کارتهای پاسور 54 عدد است که به 4 دسته 13 تایی و 2 کارت با نام دلقک، شیطان یا ژوکر(Joker) تقسیم می شود. این 13 کارت هر کدام دارای یک سری از خالهای مذکور می باشند. که از عدد یک که به آن آس(Ace)می گویند شروع و تا عدد 10 ادامه دارد و پس از آن سرباز(Jack)، بی بی یا بام(Queen) و شاه (King)هستند(به این کارتها کارت کورت یا صورت می گویند). برخی معتقدند که هر شاه نماد یک شخصیت معروف بوده است : شاه دل نماد چارمانیج ، شاه پیک نماد شاه دیوید در انجیل، شاه خشت ژولیوس سزار و شاه گشنیز اسکندر کبیر.
    آمریکایی ها هم در حدود 1800.م ورقهای خودشون رو ساختند. دو سویه بودن کارتها رو آمریکایی ها اختراع کردند تا ازین طریق از هر دو طرف بشه کارتها رو به راحتی خوند.

همچنین براق بودن کارتها برای راحت تر بر زدن و مخلوط کردن و گوشه های گرد ورق رو هم ایجاد کردند تا دست بازیکن رو نبره. ژوکر رو هم آمریکایی ها درست کردند و به دک کلاسیک اضافه کردند. ژوکر در حدود 1870.م ایجاد شد و به آن " Best Bower " می گفتند که بهترین کارت در بازی Euchre بوده و گاهی به این بازی ژوکر هم می گفتند و بعدها نام این کارت به ژوکر و دلقک تبدیل شد.

از ژوکر و پشت کارتها نیز برای تبلیغات تجاری استفاده می شد. پشت کارتها عمدتا برای ارائه ایده ها، تبلیغات، تولیدات و خدمات و یا به تصویر کشیدن ساختمانهای معروف و وقایع استفاده می شد.امروز مردم سراسر جهان با این کارها آشنا و عمدتا از همان طرح کلاسیک پشت قرمز یا آبی و سیاه استفاده می کنند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by nedaaa; 13-11-2007 at 19:19.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض چهار برگ

چهار برگ
    سطح یادگیری: آسان
    سطح بازی: متوسط
    تعداد بازیکنان: 2 – 4
    دک: 52 برگ
    بازی دو نفره است(اگر چهار نفر بازی کنند از دو دسته کارت استفاده می شه). ابتدا با انداختن کارت و رسیدن به آس کارت پخش کن یا دیلر(Dealer) انتخاب می شه. سپس دیلر کارتها رو خوب بر می زنه و کارتها رو به پشت- جوری که اشکال کارت پیدا نشه – توی دستش نگه می داره.

بعد از همان روی کارت چهار کارت رو- به رو- روی زمین می ذاره. در این حالت هیچ کارت کورتی(صورت) نباید روی زمین باشه.البته فقط دست اول این چهار کارت رو می ذاریم وسط و از دستهای بعدی دیگه اینکارو نمی کنیم. بعضی هم می گن تو این دست فقط سرباز نباید بین کارتهای رو زمین باشه. اگه این کارتها وسط کارتهای رو زمین بود اونها رو به صورت تصادفی وسط کارتهای دک قرار می دیم و باز از رو بر می داریم. بعد 4 کارت به نفر مقابل میدیم و 4 کارت هم برای خودمون بر می داریم و باقی دک رو میذاریم کنار.

هدف اصلی این بازی اینه که اولا مجموع اعداد کارتی که تو دست داری و کارتهایی که رو زمینه بشه 11. مثال:

تو این دست آس 10 رو می بره و 6 هم 5 رو.
    البته قانون بازی به این صورته که کسی که دیلر نیست بازی رو شروع می کنه و اول یک کارت می اندازه. یعنی شما نمی تونید هم زمان از دو کارت توی دست خودتون استفاده کنید و وقتی یک کارت از دستتون رو استفاده کردید نوبت دیلر هست که کارت بعدی رو بندازه و بعد شما و... .
    همچنین شما می تونید با یک کارت خودتون مجموع کارتهایی رو از زمین بر دارید که در کل جمعشون می شه 11.مثال:
    توی عکس قبل شما می تونید با 6 خودتون 2 و 3 رو بردارید.
    در مورد کارتهای کورت:
    شاه شاه رو می بره. بی بی هم بی بی رو و سرباز یا خودش یا همه کارتهای رو زمین غیر از بی بی و شاه رو. ابته با یک شاه می شه فقط یک شاه رو زمین رو برداشت و... .
    دست بعد هم مثل دست اول کارت پخش می شه با این تفاوت که دیگه نیازی به انداختن 4 کارت روی زمین نیست تا زمانی که دک خالی بشه.
    امتیازات:
    تو این بازی خال گشنیز از همه مهمتره. یعنی تا می تونید باید گشنیز جمع کنید. 7 تا کارت گشنیز رو اصطاحا 7 خاج می گن.اگه زیر 7 تا گشنیز داشتید هیچ امتیازی نداره.
    امتیازات دیگه: آسها هر کدوم یک امتیاز – سرباز هر کدوم یک امتیاز – دو گشنیز 2 امتیاز – ده خشت(ده لو) 3 امتیاز – سور زدن 5 امتیاز.
    ٭ سور زدن: وقتی فقط یک کارت (یا چند کارت) غیر از سرباز رو زمینه و شما با یکی از کارتهای تو دستتون می تونید اون(ها) رو بردارید البته نه با سرباز، در این حالته که سور زدین. هر چندتا سوری که بتونید بزنید 5 امتیاز داره. هر سور هم با هر سور حریف از بین می ره و در اصطلاح جا میشه. دست آخر ( یعنی دک تموم شده باشه)هم بنابر توافق اول بازی می شه سور داشت یا نداشت.مثال:

تو این دست با 9 می شه 2 رو برداشت و یک سور توپ توپ زد.
    هر دست در کل 20 امتیازاز خالهای مذکور داره.اگه کسی تونست تو یه دست کل 20 امتیازو بیاره 2 دست محسوب مشه. یعنی 40 . البته بعضیا امتیازات پایینتری رو براش در نظر می گیرن که اگه دوستای دیگه قانونشون فرق داره به من هم بگن.
    بازی معمولا باید تا 52 امتیاز ادامه داشته باشه اما شما می تونید به دلخواه کم و زیادش کنید.هر چی بیشتر بهتر.
    اگه مطلبی هست که یادم رفته حتما دوستایی که بلدن اضافه کنن.مرسی.
    Last edited by nedaaa; 13-11-2007 at 18:59.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض 21 یا بانک

21 یا بانک
    سطح بازی: متوسط – حرفه ای
    تعداد بازیکنان : 2 - 4 نفر
    دک: 32 برگ
    در این بازی فقط از 32 کارت استفاده می شه.2 نفره است اما می شه تا 4 نفر بازی کنن اما 2 نفره بهتره. در این بازی کارتهای 2 – 6 را از دک حذف می کنیم. ازین کارتها می شه به عنوان کارتهای پول استفاده کرد.مفاهیم:
    بانک: در این بازی ما نیاز به یک بانک داریم. کارتهای پول رو جدا از دک اصلی و کارتهای بازیکنان می ذاریم. هر بازیکن یک سری خال رو انتخاب می کنه.مثلا من سری پیک رو بر می دارم و رقیبم سری دل و باقی کارتهای پول توی بانک می مونه.

امتیازها:
    آس 11 امتیاز
    شاه 4 امتیاز
    بی بی 3 امتیاز
    سرباز 2 امتیاز
    باقی کارتها با عدد خودشون محاسبه می شن.
    برای شروع ابتدا دیلر انتخاب می شه.پس از بر زدن کارتها به پشت در دست نگه داشته می شه و یک کارت از روی دک برداشته و به صورت رو انتهای دک قرار می گیره.طوری که هر دو طرف کارت پشت باشه.

سپس دیلر از رو یک کارت بدون اینکه ببینه می ده به نفر مقابل. A

کارت رو می بینه و اگه خواست باز هم کارت می گیره.اینکار تا جایی ادامه داره تا اینکه A بگه بانک یا برو واسه خودت(یعنی دیگه کارتی نمی خوام). مجموع کارتهایی که دریافت می شه نباید بیشتر از 21 باشه.

در این عکس مجموع کارتها: آس:1 – سرباز: 2 – 7:7 که می شه 20
    وقتی دیدین که مقدار کارتها کفایت می کنه اعلام بانک می کنید و B (Dealer) دست خودش رو شروع می کنه. کارتهای دیلر به رو و روی زمین قرار می گیره و شما می تونید اونها رو ببینید.
    نکته: اگر مجموع کارتهای شما بیش از 21 بود شما اون دست رو باختین.اما نباید به روی مبارک خودتون بیارید. به قول سیاسیون همیشه وقتی داری به نداری تظاهر کن و وقتی نداری به داشتن. این یه قاعده مهم تو تمام بازیهای سیاسی و پاسوره!!! باید طوری وانمود کنید که انگار حتما اون دست رو می برید و 21 دستتونه.با اینکار ممکنه B رو فریب بدین و اون تحریک شه کارتهای زیادی بر داره تا امتیاز بالا بگیره و در نتیجه امتیازش از 21 بزنه بالا. این دست رو کسی برده که امتیاز کمتری داشته.
    من از کارتهای اضافه به جای پول استفاده می کنم چون ژتون پیدا نکردم.اگه کسی سراغ داره کجا می تونم پیدا کنم خبر بده.البته مهره های پلاستیکی و پهن تخته نرد هم خوبه.اونم پیدا نکردم!
    مثال:

از بین کارتهای اضافه یه دسته خال برای A و یه دسته خال برای B و باقی برای بانکه. ابتدای بازی بر اساس توافق و در دورهای بعدی بر اساس پول وسط هر کس باید پول بذاره. کسی که برنده است تمام پولهای وسط رو می بره و اونکه باخت به اندازه پولی که برده شده پول می ذاره.
    · نکته: برنده نیازی به پول انداختن در دور بعدی نداره اما بازنده به اندازه پول وسط باید پول بیاد بالا! یه کار جالب هم که می شه کرد اینه که اگه برنده شدید و پولتئن زیاد بود می تونید بازم پول بذارید وسط. اینجوری سرعت ورشکستگی و باخت طرف مقابل رو بیشتر می کنید.
    · نکته: اگه پول کسی تموم شد می تونه از بانک وام بگیره.تو قمار خزانه دار وظیفه اینکارو بر عهده داره. اما باید به مقداری که وام می گیره در دورهای بعدی اگه برنده شد اون رو پس بده.
    در نهایت بازنده کسیه که هیج پولی نداره و لخته لخته!
    · نکته: بازی تا جایی ادامه داره که یکی از طرفین ببازه.در این حال ممکنه چندین بار دک بر بخوره و دوباره استفاده شه. اون کارتی رو که به رو گذاشتین یادتونه؟ وقتی دک به اون رسید عملا تمام دک به رو شده و اگه حتی وسط بازی بود اینکار باید انجام بشه.در این حال دک دوباره بر زده می شه و یک کارت نشان انخاب می شه و... ..

نمی دونم کامل گفتم یا نه، به هر حال فورومه و شما هم کمک کنید.مرسی....بوس
    Last edited by nedaaa; 13-11-2007 at 22:52.

داره خودمونی میشه lil_jon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

21 یا بانک

سطح بازی: متوسط – حرفه ای
    تعداد بازیکنان : 2 - 4 نفر
    دک: 32 برگ
    در این بازی فقط از 32 کارت استفاده می شه.2 نفره است اما می شه تا 4 نفر بازی کنن اما 2 نفره بهتره. در این بازی کارتهای 2 – 6 را از دک حذف می کنیم. ازین کارتها می شه به عنوان کارتهای پول استفاده کرد.مفاهیم:
    بانک: در این بازی ما نیاز به یک بانک داریم. کارتهای پول رو جدا از دک اصلی و کارتهای بازیکنان می ذاریم. هر بازیکن یک سری خال رو انتخاب می کنه.مثلا من سری پیک رو بر می دارم و رقیبم سری دل و باقی کارتهای پول توی بانک می مونه.

امتیازها:
    آس 11 امتیاز
    شاه 4 امتیاز
    بی بی 3 امتیاز
    سرباز 2 امتیاز
    باقی کارتها با عدد خودشون محاسبه می شن.
    برای شروع ابتدا دیلر انتخاب می شه.پس از بر زدن کارتها به پشت در دست نگه داشته می شه و یک کارت از روی دک برداشته و به صورت رو انتهای دک قرار می گیره.طوری که هر دو طرف کارت پشت باشه.

سپس دیلر از رو یک کارت بدون اینکه ببینه می ده به نفر مقابل. A

کارت رو می بینه و اگه خواست باز هم کارت می گیره.اینکار تا جایی ادامه داره تا اینکه A بگه بانک یا برو واسه خودت(یعنی دیگه کارتی نمی خوام). مجموع کارتهایی که دریافت می شه نباید بیشتر از 21 باشه.

در این عکس مجموع کارتها: آس:1 – سرباز: 2 – 7:7 که می شه 20
    وقتی دیدین که مقدار کارتها کفایت می کنه اعلام بانک می کنید و B (Dealer) دست خودش رو شروع می کنه. کارتهای دیلر به رو و روی زمین قرار می گیره و شما می تونید اونها رو ببینید.
    نکته: اگر مجموع کارتهای شما بیش از 21 بود شما اون دست رو باختین.اما نباید به روی مبارک خودتون بیارید. به قول سیاسیون همیشه وقتی داری به نداری تظاهر کن و وقتی نداری به داشتن. این یه قاعده مهم تو تمام بازیهای سیاسی و پاسوره!!! باید طوری وانمود کنید که انگار حتما اون دست رو می برید و 21 دستتونه.با اینکار ممکنه B رو فریب بدین و اون تحریک شه کارتهای زیادی بر داره تا امتیاز بالا بگیره و در نتیجه امتیازش از 21 بزنه بالا. این دست رو کسی برده که امتیاز کمتری داشته.
    من از کارتهای اضافه به جای پول استفاده می کنم چون ژتون پیدا نکردم.اگه کسی سراغ داره کجا می تونم پیدا کنم خبر بده.البته مهره های پلاستیکی و پهن تخته نرد هم خوبه.اونم پیدا نکردم!
    مثال:

از بین کارتهای اضافه یه دسته خال برای A و یه دسته خال برای B و باقی برای بانکه. ابتدای بازی بر اساس توافق و در دورهای بعدی بر اساس پول وسط هر کس باید پول بذاره. کسی که برنده است تمام پولهای وسط رو می بره و اونکه باخت به اندازه پولی که برده شده پول می ذاره.
    · نکته: برنده نیازی به پول انداختن در دور بعدی نداره اما بازنده به اندازه پول وسط باید پول بیاد بالا! یه کار جالب هم که می شه کرد اینه که اگه برنده شدید و پولتئن زیاد بود می تونید بازم پول بذارید وسط. اینجوری سرعت ورشکستگی و باخت طرف مقابل رو بیشتر می کنید.
    · نکته: اگه پول کسی تموم شد می تونه از بانک وام بگیره.تو قمار خزانه دار وظیفه اینکارو بر عهده داره. اما باید به مقداری که وام می گیره در دورهای بعدی اگه برنده شد اون رو پس بده.
    در نهایت بازنده کسیه که هیج پولی نداره و لخته لخته!
    · نکته: بازی تا جایی ادامه داره که یکی از طرفین ببازه.در این حال ممکنه چندین بار دک بر بخوره و دوباره استفاده شه. اون کارتی رو که به رو گذاشتین یادتونه؟ وقتی دک به اون رسید عملا تمام دک به رو شده و اگه حتی وسط بازی بود اینکار باید انجام بشه.در این حال دک دوباره بر زده می شه و یک کارت نشان انخاب می شه و... ..

نمی دونم کامل گفتم یا نه، به هر حال فورومه و شما هم کمک کنید.مرسی....بوس
    سلام.....

اول تشكر.......كار قشنگيه.....اميدوارم ادامه داشته باشه....

ناراحت نشيد ولی يه كم ناقص و كلی توضيح داديد و بعضی‌ جاها كاملا اشتباه....(البته به طور كلی اين بازی به صورت غير اصولی تو ايران بازی ميشه)

مهمترين اشتباه اينه كه گفتيد اگه تركيد دستتون(بيشتر از 21) نبايد اعلام كنيد..در اين صورت اگر ديلر هم بتركه اونوقت كی برنده ميشه؟!!!اينم بدونيد ديلر تو اين بازی برنده ی اصليه يعنی چه دست ها مساوی باشه يا هر دو تركيده باشند ديلر برنده ميشه..
    درستش اينه كه اگه تركيديد اعلام كنيد ..
    دوم اينكه اين بازی محدوديت بازيكن نداره.....
    اونكه گفتيد از 2-6 رو بندازن بيرون واسه ی وقتيه كه سر سلامتی باشه بازی و پولی نباشه....و تمام عكس ها تو اين بازی 10 به شمار ميان....
    -اشكال بعدی سر تعيين پول..قبل از اينكه ديلر كارت رو بده شما بايد پولی كه ميخوايد رو شرط كنيد و كارت رو بگيريد.....
    -بعد اينكه ديلر قبل از اينكه ورق به طرف مقابل بده بايد يه ورق واسه خودش كنار بزاره تا دست تقلب نشه(البته اينو بيشتر حرفه ای ها رعايت ميكنن كه توی بر زدن اگر هم تقلبی شده باشه با اين كار بی‌اثر بشه)
    توی بازيه چند نفره هر كس يه دور ديلر ميشه..يعنی اينكه ديلر با همه يه دست بازی ميكنه و بعد دست رو ميده به نفر بعد كه ديلر بشه.....نكته:قبل از هر چيز بايد بانك رو مشخص كنيد..مثلا 10000تومان و ديلر كه اصتلاها بهش بانك دارم ميگن اون مقدار رو ميزاره وسط....اگه تونست دوام بياره و تا نفر آخر توی بانكش پول بمونه پولا مال خودشه اگرم كه پول بانك تموم بشه دست رو ميده نفر بعد و دوباره همين روال برای نفر بعد...
    اينم نگفتيد كه دو آس پشت هم 21 حساب ميشه.....
    البته ببخشيد دخالت كردم
    Last edited by lil_jon; 14-11-2007 at 02:16.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •