تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 19 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 186

نام تاپيک: بازیها و کلکهای پاسور

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

خب قرار بود من آموزش بازي 21 رو بدم اول از همه معذرت مي خوام يك عالمه دير شد دوم اين كه برام مقدور نبوده.
    من توضيح ميدم اگه سوالي بود همين جا بگيد جواب بدم چون اينجوري توضيحش خيلي سخته.

خب براي اين بازي شما بايد هر چي 2 و 3 و 4 و 5 هست بندازيد بيرون با بقيه بازي كنيد.

بعد شاه ميشه عدد 4 , بي بي ميشه 3 و سرباز ميشه 2 . 5 هم كه به كل نداريم . تك هم ميشه 11 و استثنائا دوتا تك با هم اگه كسي بياره ميشه 21 اما فقط بايد دوتا برگ داشته باشه كه جفتش بشه تك باشه . هركيم كه كارتهاي دستش
    از 21 بيشتر بشه سوخته 21 هم آخرشه .
    اين كه بازي چند نفره اجرا ميشه ولا من 2 نفره بازي كردم تا 10 نفره هم ديدم .
    نحوه ي بازي اينجوري كه يك نفر ميشه بانكدار و اين بانكداري به نوبته و ميچرخه .
    كسي كه ميشه بانك دار طي قراري كه گذاشته ميشه يك پولي رو به عنوان بانك ميزاره وسط فرض ميكنيم 1000 تومان .
    بعد شروع ميكنه به كارت پخش كردن به اين نحو كه به نفر دست راستي يك كارت ميده و همينطور به بقيه . ميتونه هم اول به دست راستيش بده با اون بازي كنه بعد به نفر بعدي .
    حالا نفر دست راستي بايد شروع كنه شرط بستن روي كارتي كه داره آها يادم نبود بانك دار يك كارتم اول به خودش م يده . خوب حالا نحوه ي خواندن هم قراردادي به اين ترتيب كه مثلا طي ميشود كه كمترين خواندن مثلا از
    50 تومان شروع بشه نهايتشم كل بانكه و يك قرار داد ديگه هم كه گذاشته ميشه اينه كه بانك چند برابر كه شد بانك دار ميتونه كل پول رو برداره و بانك رو كه خالي هم هست تحويل بده به نفر بعدي .
    خب بييام فرض كنيم كه من بانك دار هستم و به نفر دست راستيم يك كارت دادم قبلش به خودمم يكي دادم . نفر دست راستيم فرض ميكنيم كه بهش عدد 10 رو دادم . حالا بايد شرط بندي بكنه به اين صورت كه بگه مثلا 200 تومان بعد بايد بگه كه بازم كارت مي خواد يا نه اگه گفت آره يكي ديگه ميدم بهش كه فرض ميكنيم كه اين يكي 7 باشه كه جمعش ميشه 17 . حالا دو راه داره اين شخص اونم اينه كه يا بگه بازم كارت ميخوام كه ريسك كنه چون كارت بعدي اگه يك جوري باشه كه از 21 بالاتر باشه جمعش طرف به اصطلاح سوخته و بايد 200 توماني كه شرط بسته رو بذاره توي بانك . حالا ما فرض ميكنيم كه كارت بيشتري نخواست اينجا بانكدار كارتهاي خودشو برميداره كه فرض ميكنيم كارت اولي اومده 9 يكي ديگه هم بر ميداره كه اونم 8 هست جمع اينم ميشه 17 و كارت بيشتري بر نميداره حالا كارتاشونو مقايسه ميكنند هردو 17 هستند اما چون يكي بانكداره طبق قرداد اين مواقع عدد بانكدار يكي بالاتره پس ميشه 18 ! و فرد باخته . حالا اگه مال بانكدار از 21 رد شده بود يا كمتر بود فرد برده و 200 تومان از بانك برميداره و همين مراحل براي نفر بعدي اعمال ميشه با اين تفاوت كه فرض كنيم نفر قبلي سوخته بود و از 21 جمع كارتاش بيشتر بود كه بايد حتما بايد بگه به اصطلاح سوز يعني رد شدم .
    بعد بانكدار برگشو هنوز كه رو نكرده براي تفر بعدي اگه ديد برگش بده ميتونه اونو بذاره و يكي ديگه فقط يكي ديگه برداره .

2. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

تا اينجاش فكر نكنم ابهامي باشه . باور كنيد توضيح اين بازي اينجوري خيلي گيج آوره .
    خب بريم سراغ يك سري نكات : اولي رو گفتم اگه هم بانكدار هم فرد مقابل 21 بيارن بانكدار برندس .
    اگه فردي 3 كارت بگيره بازم كارتي بخواد بايد يكي از كارتاي قبليشو حتما رو كنه كه اگه نكنه بانكدار كه برگ ميده حق داره برگ 4 رو رو كنه . اين قانون براي 3 برگ به بالا اجرا ميشه .
    دوم اينكه فرض كنيم بانك 1000 تومان باشه و قرار باشه كه 3000 تومان شد بانك دار بانك رو برداره براي اينكار بانكدار بايد اطلاع بده و بگه اصطلاحا بانك خبره.
    و برگهارو برد بزنه و وقتي كه با همه بازي كرد بايد بانك رو جمع كنه چي 100 تومان توش باشه چي از اون 3000 تومني كه طي شده بود بيشتر باشه . يعني هم بانگ رو خبر داد دور كه تموم شد بانك رو بر ميداره .
    بانك دار بودن الزامي نيست يكي ميتونه وقتي نوبتش شد بگه من نميخوان بانكدار باشم .
    يك فرد روي دست ديگري هم ميتونه شرط ببنده كه اينم اول بازي بايد قيد شه كه چنين قانوني هم باشه يا نه ؟
    مثل سر قرمز يا سياه توي بازي حكم .
    حالا اين خواندن روي دست يكي ديگه چه جوريه ؟
    فرض بكنيم من و جواد و حسين داريم بازي ميكنيم .
    حسين بانكداره و به جواد برگ داده اولين برگشم هست كه تك ميباشه .
    خب احتمال اينكه اين فرد بتونه ببره زياده . فرض ميكنيم كه خودش يگه 400 تومان من هم ميتونم بگم 300 تومنم من ميخونم . و بعد بازي رو ميكنيم و ما ميبريم يا ميبازيم در حالت اول اون 400 از بانك برميداره من 300 در حالت دوم اون 400 توي بانك ميذاره من 300.
    كل بانك هم ميتونه خونده شه به اين صورت كسي كه دستش خوبه ميگه كل بانك كه البته روشنه كه بايد اندازه كل بانك خودش پول داشته باشه كه اگه باخت بتونه بده !
    نكته ي بعدي اينكه كسي كه بازي ميكنه حواسش به برگاي رفته باشه بدونه چه برگهايي رفته اينا .اين براي وقتي كه با دوتا آدم حرفه اي بازي ميكني خيلي مهمه كه بدوني چندتا تك مونده يا رفته اين حواس جمعي به نحوه ي خوندنت خيلي كمك ميكنه .
    نكته ي بعدي اينكه توي اين بازي زياد تقلب ميشه مخصوصا اگه با يك حرفه اي بازي كني كه آخر قمار هم باشه بايد واقعا حواست جمع باشه چون داري پول ميبري يا ميبازي و اصولا اين بازي خودش قماره و پول هاي زيادي به عنوان بانك اينا گذاشته ميشه مگه اينكه جو دوستانه باشه و نهايت بانك 3 يا 4 هزار تومن بشه .

4. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

نميدونم بازي رو كامل گفتم يا نه اگه چيزي جا افتاده بود توضيح ميدم اگه هم ابهامي بود كه فكر ميكنم هست همين جا بگيد تا بگم .
    خلاصه بگم اگه ميخوان شرطي بازي كنيد حواستون جمع باشه .
    و يك چيز ديگه اينكه شمالي ها اين بازي رو زياد ميكنند .

بازم دير شد معذرت نميدونيد كه چه وضعيتي دارم همينم به خاطر روي گل عزيز داش اشكي كه بيشتر از اين رو
    سياش نشم زودي آماده كردم .
    بازي 8 & 9 هم باشه بعدا . فقط بدونيد كه اونم پوليه و خيليم شانسي يه جورايي .

فداي همه دوستان . امين .

6. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Dash Ashki's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    جایی که خدا نباشد !

پيش فرض

سلام داش امین
    مرسی از زحمت شما ..شرمنده اخلاق
    یه چیزهایی دستگیرم شد بقول خودت اینجوری توضیح دادن سخته و باید در حین بازی باشی (جو بازی ) تا یاد بگیری.
    ویه نکته اینکه
    و يك چيز ديگه اينكه شمالي ها اين بازي رو زياد ميكنند .
    آره زیاد بازی میکنن

تو از کجا میدونی

خوب با این مطالبی که نوشتی فکر کنم 90% بازی رو گرفتم چی ه ولی اگه بازم سوالی داشتم ازت میپرسم.

.................................................. ....
    مرسی داش امین

اگه نباشه جاش خالی می مونه e.iglesias's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام دوست داشتم زودتر با اين تاپيك آشنا ميشدم اما نشد
    خوب عزيزان با احترام به همهي دوستاني كه در مورد ورق اظهار نظر كردند و طريقهي انجام تعدادي از بازي ها(بازي هاي رايج در ايران)
    را كم و بيش براي علاقه مندان توضيح دادند بايد به عنوان يه ورق باز كوچولو البته نسبت به سنم تجربه بسيار خوبي دارم و اين هم به خاطر بازي كردن بسيار با ورق بازان با تجربه به عبارتي كهنه هاي اين كار و طبيعتا شكست هاي بسيار كه باعث برد هاي بيشتر شد بايد بگم كه حاضرم تجربهي اندك خودم رو به علاقه مندان به ورق انتقال بدم
    چند نكته :
    1.فراموش نكنيد كه هر بازي ورق حتي كوچكترين آن (از چهار برگ بگير برو بالا..)نياز به توضيح فراوان داره و نميشه در چند سطر بازي رو توضيح داد زيرا هر بازي بسيار بسيار قواعد بيشتري از آنچه كه گفته شده داره البته اين توضيحاتي كه دوستان تايپ كردن لازمه اما كافي نيست چرا كه شما با اين توضيحات قطعا در مقابل كساني كه در ورق داراي حد متوسط هستند شكست خواهيد خورد اما نظر من اينه كه اول با كسايي بازي كنيد كه يه حالت كل بينتون نباشه تا كم كم وارد بشيد.
    يا ميشه براي هر بازي يه تاپيك ايجاد كرد تا افراد زود تر به حد بالاتر برسن؟؟!!
    2. لطفا عزيزان وقت بيشتري براي هر بازي بزارن و مبتديان اين كار(البته خودم كوچيك اين عزيزان هم نيستم)اصلا اصلا اصلا عجله نكنن چرا كه نميشه اين همه بازي رو يك باره ياد گرفت.و ممكنه تو بازي يهو سوتي بدين.
    3.تايپ براي توضيح يك بازي خيلي كمه و در صورت امكان دوستان از تصاوير هم استفاده كنن جرا كه افراد عملي ورق رو ياد نميگيرن چه برسه با تايپ!!!
    4.ورق اصلا به شانس ربط نداره چون هر فرد حتي با بد ترين دستها (به اصطلاح /شماره تلفن/)هم ميتونه نتيجهي خوبي بگيره (الته اين معلوله بلد بودن بازيه)
    5.باز هم فراموش نكنيد كه در ورق دست بالاي دست زياده و حتي ممكنه خيلي از وارد هاي اين كار هم فقط تاپيك رو ميخونن تا يه چيز جديد ببينن (كاري كه خودم ميكردم)و نظر نميدن.
    6.هيچ وقت در بازي مغرور نشيد اينو خيلي جدي بگيريد.چرا كه غرور حكم 4تا هفتلوي پشت سر هم رو تو بازيه 7كثيف داره و روحيه حكمه يه سرباز رو داره كه ميتونه بازي رو از دست حريف بگيره
    7.بازي بدون تقلب كه لطفي نداره بابا! اما اين كارو با رفيق فابريك هاي خود نكنيد.
    از هرجه بگذريم سخن دوست خوش تر است :
    علاوه بر بازي هاي با قاعده بازي هايي هستن كه طرف از انجام اين كار شما چشم هاشون ميشه 8تا اين بازي ها حالت سرگرمي دارن و اما اين بازي ها فقط دوزو كلكه اما عالين.خودم چند تاييشونو بلدم ولي اين بازي هااسم ندارن يعني نبايد هم داشته باشن چرا كه لو ميرن و ديگه مزه اي ندارن اگه دوستان مايل باشن و اين كنكوره لعنتي بزاره چند تاييشو آموزش ميدم ولي 100% عزيزان خبره چندتايي از اين بازي هارو بلدن اگر عزيزان تازه وارد بخوان توضيح ميديم.
    راستي هشتميشو يادم رفت بگم اينه'هيچ وقت يه وارد همهي فنهاشو رو نميكنه مگه فنهايي كه عاميانه باشه'

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط soltangaboos
    دوستان عزیز کسی بازی رامی رو بلد نیست؟
    اسم بازي رو درست گفتي ؟ احيانا بازي ريم نيست ؟

حـــــرفـه ای Dash Ashki's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    جایی که خدا نباشد !

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط e.iglesias
    با سلام دوست داشتم زودتر با اين تاپيك آشنا ميشدم اما نشد
    خوب عزيزان با احترام به همهي دوستاني كه در مورد ورق اظهار نظر كردند و طريقهي انجام تعدادي از بازي ها(بازي هاي رايج در ايران)
    را كم و بيش براي علاقه مندان توضيح دادند بايد به عنوان يه ورق باز كوچولو البته نسبت به سنم تجربه بسيار خوبي دارم و اين هم به خاطر بازي كردن بسيار با ورق بازان با تجربه به عبارتي كهنه هاي اين كار و طبيعتا شكست هاي بسيار كه باعث برد هاي بيشتر شد بايد بگم كه حاضرم تجربهي اندك خودم رو به علاقه مندان به ورق انتقال بدم
    چند نكته :
    1.فراموش نكنيد كه هر بازي ورق حتي كوچكترين آن (از چهار برگ بگير برو بالا..)نياز به توضيح فراوان داره و نميشه در چند سطر بازي رو توضيح داد زيرا هر بازي بسيار بسيار قواعد بيشتري از آنچه كه گفته شده داره البته اين توضيحاتي كه دوستان تايپ كردن لازمه اما كافي نيست چرا كه شما با اين توضيحات قطعا در مقابل كساني كه در ورق داراي حد متوسط هستند شكست خواهيد خورد اما نظر من اينه كه اول با كسايي بازي كنيد كه يه حالت كل بينتون نباشه تا كم كم وارد بشيد.
    يا ميشه براي هر بازي يه تاپيك ايجاد كرد تا افراد زود تر به حد بالاتر برسن؟؟!!
    2. لطفا عزيزان وقت بيشتري براي هر بازي بزارن و مبتديان اين كار(البته خودم كوچيك اين عزيزان هم نيستم)اصلا اصلا اصلا عجله نكنن چرا كه نميشه اين همه بازي رو يك باره ياد گرفت.و ممكنه تو بازي يهو سوتي بدين.
    3.تايپ براي توضيح يك بازي خيلي كمه و در صورت امكان دوستان از تصاوير هم استفاده كنن جرا كه افراد عملي ورق رو ياد نميگيرن چه برسه با تايپ!!!
    4.ورق اصلا به شانس ربط نداره چون هر فرد حتي با بد ترين دستها (به اصطلاح /شماره تلفن/)هم ميتونه نتيجهي خوبي بگيره (الته اين معلوله بلد بودن بازيه)
    5.باز هم فراموش نكنيد كه در ورق دست بالاي دست زياده و حتي ممكنه خيلي از وارد هاي اين كار هم فقط تاپيك رو ميخونن تا يه چيز جديد ببينن (كاري كه خودم ميكردم)و نظر نميدن.
    6.هيچ وقت در بازي مغرور نشيد اينو خيلي جدي بگيريد.چرا كه غرور حكم 4تا هفتلوي پشت سر هم رو تو بازيه 7كثيف داره و روحيه حكمه يه سرباز رو داره كه ميتونه بازي رو از دست حريف بگيره
    7.بازي بدون تقلب كه لطفي نداره بابا! اما اين كارو با رفيق فابريك هاي خود نكنيد.
    از هرجه بگذريم سخن دوست خوش تر است :
    علاوه بر بازي هاي با قاعده بازي هايي هستن كه طرف از انجام اين كار شما چشم هاشون ميشه 8تا اين بازي ها حالت سرگرمي دارن و اما اين بازي ها فقط دوزو كلكه اما عالين.خودم چند تاييشونو بلدم ولي اين بازي هااسم ندارن يعني نبايد هم داشته باشن چرا كه لو ميرن و ديگه مزه اي ندارن اگه دوستان مايل باشن و اين كنكوره لعنتي بزاره چند تاييشو آموزش ميدم ولي 100% عزيزان خبره چندتايي از اين بازي هارو بلدن اگر عزيزان تازه وارد بخوان توضيح ميديم.
    راستي هشتميشو يادم رفت بگم اينه'هيچ وقت يه وارد همهي فنهاشو رو نميكنه مگه فنهايي كه عاميانه باشه'
    سلام داشی
    ممنون از نکاتی که گفتی
    حالا اگه میتونی چندتا بازی که اینجا عنوان نشده اگه زحمتی نیست آموزش بده

اینجا همه باهوشن

ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه e.iglesias's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

داش اشكي از اينكه نكته هاي من رو خوندي ممنون مطمعن باش كه پشيمون نميشي اگه با رعايت اينها يه بازي رو بردي مارو از ياد نبر بگزريم اين بازي ها قشنگيش به اينه كه كسي اونو بلد نباشه اما من دوست دارم آموزش بدم لطفا اگه اونايي كه اين بازي ها رو بلدن يه okبدن كه من يا خودش ياد بدن چون نميخوام باعث تفرقه بشم ولي عزيزان بايد سعي كنن اين گونه بازي ها رو به كسي ياد ندن
    منتظر جواب ورق بازان حرفه اي....................................

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

بلف :
    اين بازي با جمعيت زياد و چند دسته ورق خيلي بيشتر حال مي ده .
    همه ورق ها را بين بازيكنان پخش مي كنيم . بعد به نوبت , هر كس يك دسته از ورق هاي مشابهي ( از نظر عدد ) را كه در دست دارد جدا مي كند و در وسط مي گذارد . يعني نفر اول شروع مي كند و مثلا 2 يا 3 يا 4 ورق را با هم از دستش جدا مي كند و مي گويد مثلا 4 تا 3 لو و به پشت در وسط مي گذارد و همين طور نوبت مي گذرد و دور مي گردد . اگر شما حدس بزنيد كه 1 نفر بلف زده و به دروغ گفته كه 4 ورق يك جور در وسط گذاشته مي گوييد بلف زدي و ورق ها را كه او وسط گذاشته نگاه مي كنيد اگر واقعا دروغ گفته بود او بايد تمام ورق هايي را كه تا به حال جمع شده به عنوان جريمه بردارد و اگر حدش شما اشتباه بود شما به عنوان جريمه بايد همه ورق ها را برداريد كسي كه زودتر از همه دستش خالي شود برنده است .
    مي دونم خيلي بد توضيح دادم معذرت مي خوام نمي دونستم چه جور توضيح بدم

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

شيطان :
    اين بازي هم براي جمعيت هاي زياد باحال
    يكي از جوكرها را وارد دست مي كنيم و بعد برگه ها را بين همه پخش مي كنيم . هر كس ورق هاي مشابهي ( از نظر عدد ) را كه دارد 2 تا 2 تا جدا مي كند و در وسط مي اندازد . بعد بازي شروع مي شود . نفر اول شروع مي كند و يكي از ورق هاي نفر سمت راست خود را از پشت مي كشد اگر ورق جوري با آن داشت هر 2 را زمين مي اندازد و يك ورق ديگر مي كشد و همين طور ادامه مي دهد و اگر ورق هم خوان ( ار نظر عددي ) نداشت نوبت او تمام مي شود و نفر سمت راست همين كار را با نفر سمت راست خود مي كند و دور تكرار مي شود . جوكر با هيچ ورقي پايين انداخته نمي شود و كسي كه در آخر جوكر در دستش باقي مي ماند بازنده است و با نظر جمع جريمه اي را مي دهد .
    اگر احيانا از دست نفر سمت راست خود جوكر را كشيديد سعي كنيد لبخند نزنيد يا چهرتون تغيير نكنه .
    بازم معذرت مي خوام كه اين قدر بد توضيح مي دم ولي اگر تا حدي متوجه شديد و سوالي دايد در خدمتم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •