تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 57

نام تاپيک: درخواست کامپونینت ساعت

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    1- یک نمونه سورس خیلی شبیه این مورد در همین سایت قبلاً برای دوستان گذاشتم.
    این قبیل تصاویر یکپارچه در خود ویندوز و حتی صنعت بازی سازی به شدت استفاده میشود...
    چون استفاده تک تک و جداگانه تصاویر برای یک مورد که یک گروه از تصاویر به هم مربوط هستند، چندان جالب نیست و کنار هم قرار دادن آنها در قالب یک فایل میتواند مدیریت را ساده تر و منابع سیستم را کمتر مصرف کند.

دانلود سمپل با لینک ثابت:
    support.h02.ir/fwlink/?LinkId=1004214957

دانلود سمپل با لینک فعلی:
    h02.ir/Downloads/?familyid=E019AF85-DB80-4960-B212-851E1EA49FE0

تاپیک اصلی:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- فرمایشاتی میفرمائید !
    این کار مثل اضافه کرد یک متد جدید است... ! حتماً تا حالا بارها شبیه این را انجام داده اید فقط شاید دقت کافی نکرده اید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه MTPROG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شهر 3500 ساله

پيش فرض

برای سئوال اولم ممنون برای من تازگی داشت

برای سئوال دوم بله خیلی این کار رو انجام دادم ولی بهش دقت نکردم

منتظر ساعت جیبی جدیدتون هستم

با تشـــــــــــــــــــــــ ـــــــــکر

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    پک قبلی با کد جدید و چهار استایل جدید به روز شد.
    کد جدید محاسبه دقیقتری برای استایل های غیر مربعی (مستطیلی) دارد و نیز خصیصه Alignment آن 9 جهت را پشتیبانی میکند که با righttoleft متاثر میشود.
    طبیعتاً 9 جهت اصلی فقط زمانی کاملاً در دسترس است و نتیجه اش قابل مشاهده است که تصویر کشیده و بزرگ نشود
    یعنی StyleImage پر باشد و StretchStyleImage هم false باشد.

طبیعتا دیگر به این زودی ها آپگرایدی برای پک فوق متصور نیست.
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شهر 3500 ساله

پيش فرض

ممنون خیلی قشنگه

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شهر 3500 ساله

پيش فرض

راستی چطور میشه از ساعتهای دایره ای استفاده کرد و ضمینه خالی آن دیده نشود(یعنی بشه قسمتهای خاکستری اونو transparent کرد تا روی تصویر اصلی رو نپوشونه)

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    همانطور که گفتم این کنترلر Transparent ای را ساپورت میکند، نتیجتاً کافی است رنگ BackColor را به Transparent ست کنید تا Background ظرفش را نمایش دهد.
    فرقی هم ندارد کدام استایل انتخاب شده بود، در فرم frmTransparent هم دقیقاً از همین تکنیک استفاده شده و خواهید دید با حرکت کنترلر روی فرم تصویر پس ضمینه فرم پوشانده نمیشود.
    تست کنید...

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شهر 3500 ساله

پيش فرض

من توفرم اصلی یه picture box گذاشتم که دارای تصاویر متغییر بر روی فرم اصلی است و ودر فرم اصلی Dock شده است
    ولی وقتی ساعت دایره ای رو میزارم به جای اینکه با Picture Box ادغام بشه با رنگ فرم اصلی که زیر Picture Box هست ادغام میشه و باز هم رنگ ضمینه ساعت متضاد با تصویر میشه فقط تو ساعت مربع به خاطر پر بودن تصویر این مشکل وجود ندارد

ساعتی که دوست عزیز Shalineh گذاشته بود خودش گرد میشه بدون داشتن ضمینه اضافی و این مشکل رو نداشت

به نظر شما چطور میشه این مشکل رو با ساعت شما حل کرد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    قوانین Transparent ای برای کنترلرها ثابت است و دست من نیست که بتوانم تغییرش دهم، گمان نکنم کس دیگری هم به این سادگی بتوانید مکانیزم دیگری را پیاده سازی کند.

من مجدد ساعت جناب Shalineh را دانلود کردم و چیز تفاوتی در الگوی پیاده سازی Transparent ندیدم
    یعنی هر دو کنترلر نمیتوانند در حالت Transparent یک PictureBox که در زیرشان قرار دارد را نمایش دهند ولی میتوانند تصویر یا الگوی کنترلر والد خود را نشان دهند.

1- اگر میخواهید تصویری ثابت و در زیر ساعت باشد، در هر دو کنترلر من و ایشان میتوانید از خصیصه backgroundimage و backgroundimagelayout خود کنترلر استفاده کنید تا تصویر مستقیماً به پس ضمینه خود کنترلر اعمال شود...

2- اگر هم میخواهید تصویر الگویی در زیر کنترلر و به صورت دلخواه و غیر متقارن مشخص باشد، طبق قوانین Transparent ای کنترلرها باید ظرف کنترلر را تغییر دهید (در هر دو کنترلر) به این معنی که مثلاً باید به جای PictureBox از Panel استفاده کنید و کنترلر ساعت را درون Panel قرار دهید و سپس backgroundimage ان panel را به تصویر دلحواه ست کنید.

در هر دو کنترلر فقط در همین دو حالت است که تصویر از لابه لای عقربه های ساعت مشخص خواهد شد...

=====

در نهایت اگر در ساعت من قصد دارید از style های معرفی شده استفاده کنید و لابه بلای عقربه ها هم نامرئی باشد، خوب تابلو است که نمیشود !!!!
    چون style ها تصویری هستند که شامل پسضمینه ساعت و عقربه ها و شیشه جلو ساعت هستند. و همه style هایی که من در پک فوق قرار دادم، صفحه زیرین دارند.

اگر شما قصد دارید لابه لای عقربه ها شفاف باشد باید به Photoshop بروید و قسمت هایی از style را که نیاز ندارید حذف کنید...
    مثلاً به phtoshop بروید و فایل AC-System (135-135px).png را باز کنید و سفیدی کف پس ضمینه را در photoshop حذف کنید...

یکبار به فایل AC-System (135-135px).png دقت کنید...
    خواهید دید که سفیدی کف در این فایل به عنوان یک طرح پسضمینه ثابت وجود دارد...
    شما اگر سفیدی کف را نمیخواهید باید یک فایل style جدید ایجاد کنید که سفیدی کف را نداشته باشد.

(البته این کنترلر هم یک شمای استاندارد (بدون style) تولید میکند که طبیعتاً الگویی برای کف ندارد و لابه لای عقربه هایش میتواند نامرئی باشد.)

موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شهر 3500 ساله

پيش فرض

من مجدد ساعت جناب Shalineh را دانلود کردم و چیز تفاوتی در الگوی پیاده سازی Transparent ندیدم
    نه شما منظور منو درست متوجه نشدید

ساعت خودش با تصویر باشه فقط اون قسمت خالی کنار گوشه ها نباشه (البته در حالت مربع این گوشه خالی وجود نداره)

من خودم یک کامپونینت با فلش طراحی کردم و همین جا گذاشتم اگه توجه کرده باشید در رویداد Paint مربوط به کنترل میشه فرم رو گرد, لوزی و هر شکل دیگه کرد
    اگر این کار رو برای ساعتهای گرد انجام بدید دیگه اون زایده نشون داده نمیشه

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    متاسفم من چیزی از مشکل شما متوجه نشدم، در صورتی که مشکل حل نشد و تمایل داشتید، لطفاً روی یک تصویر توضیح دهید...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •