تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 32

نام تاپيک: مقايسه و بررسي Intel Core i7 920 باAM3 - Phenom II X4 955

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

اینکه AM3 هم از DDR2 هم DDR3 پشتیبانی میکنه خیلی خوبه البته شخصا من بیشتر از 1066 استفاده ندارم ولی با این کار و قیمت نسبتا خوبش نشون داد قابلیت اینو داره که از اینتل بهتر عمل کنه .
    به نظر شخصی من بهتر بودن یه شرکت به معماری پردازنده هاش یه بهترین پردازندش نیست . بهترین شرکت شرکیه که محصول خوب رو در کنار قیمت مناسب و سیاست های خوب داشته باشه که AMD کم کم داره به این اصل نزدیک میشه

2. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Behrouz_se60's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

من نمیدونم میشه تک رم گذاشت تو اینتل یا نه ولی برای کارایی بهتر باید رم triple بخری که قیمت خیلی بالاست ولی برای ای ام دی دو تا کافی است ;مابه التفاوت قیمت 100 تومن است. این هم یک مورد .روی مادربورد قدیمی هم کارمی کنه پس اگه مادربورد بایوستار با 790 جی ایکس بخریم میشه 105 تومن با اون سی پی یو 280 تومن در نتیجه 385 تومن .اصلا شما به هزینه کل که کاربر باید هزینه کنه اشاره نکردی برای ای ام دی واقعا خریدنش بسیار مقرون به صرفه است.توجه کنید هزینه کل نه هزینه خرید سی پی یو.البته هزینه cpu یکی هستند.
    Last edited by Behrouz_se60; 20-05-2009 at 19:27.

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

آقا مسعود چه خبر؟!
    سلامتی !
    قیمت مادربرد AM3 اینقدر زیاد نیست! این مدل ها High End هستند مثل این میمونه که Rampage II Extrem رو با Tpower X58 مقایسه کنی!!
    بعدش شما میتونی از مادربرد های معمولی AM3 مثل
    Asus M4A78T
    Giga 790GX-UD4P
    MSI 790GX
    .................. مین ها دیگه مثل DFI که بگذریم.
    1) تو ایران مادربردهای مخصوص AM3 خیلی کم هستن و قیمتشون همون حدودیه که خودم گفتم . وضعیت الان رو داریم بررسی میکنیم. همون مدل گیگا و Asus که گفتی فکر نکنم هنوز وارد شده باشند.
    2) MSI 790GX مگه چیپش am3 هست ؟
    در چه زمینه ای؟! در Game که PhenomII بهتر از i7 920 هستش.
    این موضوع رو خیلی کلی داری بررسی میکنی. قدرت Core i7 920 در رزولوشنهای پایینتر از 1680X1050 که بیشتر مانیتورهای خانگی رو تشکیل میده ، کاملا برتری در بازیها داره .
    در رزولوشن 1680X1050 دو پردازنده Core i7 920 و PhenomII 955 با هم برابر هستن و PhenomII 940 باز هم از Core i7 920 ضعیفتره .
    در رزولوشنهای 1920x1200 و 2560x1900 پردازنده های amd کاملا برتر هستن . حالا به من بگو از هر 100 نفر چند نفر مانیتور 24 اینچ و 30 اینچ داره ؟!!
    با همون 30 تومن هم در بعضی وقتا میشه گرافیک بهتری خرید!
    در گرافیکهای HighEND فکر نمی کنم اختلاف قیمت ها اینقدر پایین باشه .
    من نمیدونم میشه تک رم گذاشت تو اینتل یا نه ولی برای کارایی بهتر باید رم triple بخری که قیمت خیلی بالاست ولی برای ای ام دی دو تا کافی است ;مابه التفاوت قیمت 100 تومن است. این هم یک مورد .روی مادربورد قدیمی هم کارمی کنه پس اگه مادربورد بایوستار با 790 جی ایکس بخریم میشه 105 تومن با اون سی پی یو 280 تومن در نتیجه 385 تومن .اصلا شما به هزینه کل که کاربر باید هزینه کنه اشاره نکردی برای ای ام دی واقعا خریدنش بسیار مقرون به صرفه است.توجه کنید هزینه کل نه هزینه خرید سی پی یو.البته هزینه cpu یکی هستند.
    در اینتل میشه تک رم و دو تا رم گذاشت و اختلاف کارایی دوال چنل و تریپل چنل بسیار کمه .
    اصلا اینکه شما روی اختلاف قیمت رمهای دو سیستم Core i7 920 و PhenomII 955 بحث میکنی ، بحثت کاملا اشتباه هست و هیچ اختلافی بین قیمت رمهای DDR3 و DDR3 وجود نداره !!!
    در ضمن پردازنده های AM3 روی مادربردهای AM2 اصلا کارایی مناسبی ندارن . پس قضیه دوم هم نادرست هست .
    و هزینه مادربرد هم شد همون 280 به بالا ! درسته ؟!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

در ضمن پردازنده های AM3 روی مادربردهای AM2 اصلا کارایی مناسبی ندارن . پس قضیه دوم هم نادرست هست .
    خیلی اینطوری نیست. CPU های AM3 فعلا مشکل ناسازگاری روی مادربردهای +AM2 دارند که کم کم با آپدیت بایوس حل میشه وگرنه کاراییشون با رمهای DDR2 و مادربردهای +AM2 خیلی با AM3 و DDR3 تفاوت نمی کنه (چیزی شبیه به وضعیت Core 2 ها با رمهای DDR3)
    +

اجباری به استفاده از پردازنده AM3 نیست و میشه از همون Phenom II 940 یا Phenom II 920 استفاده کرد!
    +

صحبت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] درباره مادربردها درسته، مقایسه قیمت Phenom II 955 + ASUS M4A79T Deluxe با Core i7 920 + Biostar TPower X58 درست نیست چون میشه مقایسه گرون ترین و با امکانات ترین مادربرد AMD و یک مادربرد متوسط Intel . مادربردی در رده M4A79T Deluxe برای پردازنده های Core i7 انتخاب کنید (مثل ASUS Rampage II Extreme یا EVGA X58 Classified) و مقایسه رو ادامه بدید!

همون مادربردهای ارزون قیمت AM3 هم بزودی وارد بازار میشن و اکثر مادربردهای متوسط +AM2 هم با آپدیت بایوسی که در همین هفته ها عرضه میشه از پردازنده های AM3 به خوبی پشتیبانی می کنند.
    +

اینجا توضیح دادم وقتی محدودیت بودجه مطرح باشه استفاده از Phenom II چقدر می تونه در بالا بردن کارایی سیستم های Game و Multimedia موثر باشه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    +

با وجود پردازه های رده متوسط Phenom II و آینده این پردازنده ها در مقایسه با Core 2 های متوسط و قوی میشه Phenom II رو برنده اون رده قیمت هم دونست.
    +

برای سیستم های گرون قیمت بدون شک Core i7 اولین و آخرین انتخاب خواهد بود!
    +

آخرین نکته،
    نداریم!

6. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

در اینتل میشه تک رم و دو تا رم گذاشت و اختلاف کارایی دوال چنل و تریپل چنل بسیار کمه .
    اصلا اینکه شما روی اختلاف قیمت رمهای دو سیستم Core i7 920 و PhenomII 955 بحث میکنی ، بحثت کاملا اشتباه هست و هیچ اختلافی بین قیمت رمهای DDR3 و DDR3 وجود نداره !!!

اگر میگفتم ddr2 مشکلی نداشت منظورم این بود که اختلاف قیمت بین این دو زیاد است برای الان داریم بحث میکنیم نه برای آینده که تا مادربورد ddr3 برای amd بیاد و قیمت متعادل بشه طول میکشه بنابراین بر روی مادربورد فعلی تمرکز میکنیم که به راحتی کار میکنند و رم آنها ddr2 است اگر 4 گیگابایت خوب بخریم 65 تا 95 تومن.برای اینتل اگر 4 گیگابایت 1066 بخریم 140 تومن اگر مدل خوب بخریم نه مدل ارزان قیمت.حالا من دیدم بعضی قیمتها تا 170 رفته با سرعت 1333
    اختلاف قیمت زیاد میشود و در آینده با حرکت به سوی ddr3 کمتر خواهد شد.

بایوستار من ta790gx a2 است که 955 ساپورت میکنه.قیمت آن 105 تومن و با او 955 قیمت میشود 385 به بالا.کاری به کیفیت نداریم.

فرمودید کارایی مناسبی ندارن لطفا منبع اطلاعات ذکر کنید .چه سایتی مدعی است؟

طبق سایت anandtech اختلاف کارایی بین 1066 و 1333 بطور میانگین 2 درصد بالاترین مقدار مربوط به فتوشاب است
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اختلاف کارایی بین 1333 و 1600 حدود 1.3 است و بالاترین مقدار مربوط به بازی farcry 2 است.
    کد:
    پس اخلاف کل 3.3 میشود که با توجه به قیمت نمی ارزد بنابر این منطقی است مادربورد با رم ddr 2 خرید.

شما یک چیز نادیده گرفتید آن هزینه کل است.
    اگر فقط هزینه خرید رم و cpu و مادربورد درنظر بگیریم برای اینتل حداقل 740 تومن چطور
    مادربورد 330 تومن تا 450 تومن
    سی پی یو 300 بعضی جاها ارزون میفروشن یا گرون.
    رم خوب 4 گیگ 120 تومن
    برای amd میتوانید 105 تومن مادربورد و 300 تومن و 65 تومن رم یعنی . 470 تومن.
    اختلاف متوسط 200 به بالا میشود.اگر تو خرید پاور 680 وات گرین و 4870 یا 260 باشه با این 200 تومن میتوانید مثلا 4850x2 یا gtx 285 بخرید.

خودتون گفتید ارزش خرید بهتری داره معنی شد نسبت کارایی به هزینه بنابراین همه فنوم 2 پیشنهاد کردن.

جناب آقا مسعود این شکلک آخری گذاشتید به نظرم توهین به بنده بود.ولی میدانم قصدی نداشتید.
    Last edited by Behrouz_se60; 20-05-2009 at 21:29.

8. این کاربر از Behrouz_se60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز DariushGreat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    همین حوالی...

پيش فرض

من هم با اجازتون به Core I7 رای می دم.
    چون در بررسی تحلیلی که توی مجله رایانه خبر خوندم، فهمیدم که معماری نهالم Nehalem که برای پردازنده فوقه، خیلی عالی هست. در کل می شه ازش مثل خر کار کشید...!
    درباره مقایسه میان این دو پردازنده باید بگم که:
    1. نرخ تبادل اطلاعات برای کور آی 7 حداکثر 12.8 گیگابایت بر ثانیه هست. در صورتیکه این نرخ برای فنوم حداکثر 10.4 گیگابایت بر ثانیه هست. پس در اینجا برتری QPI نسبت به Hyper Transport 3.0 ثابت می شه
    2. در تستی که مجله رایانه خبر از پردازنده Core I7 920 گرفت، شاهد نتایج زیر هستیم:

• برتری کاملا شایان کور آی 7 بر فنوم در برنامه WPrime
    • در 3DMark Vantage هم که باز اینتل برتری داشت
    • در Everest هم همینطور

ناگفته نمونه که قطعات به کار رفته این ها بودن:
    CPU: Intel Core i7 920 2.8 Ghz
    Motherboard: Asus P6T Delux
    RAM: G.Skill 3x1GB DDR3 PC 1066 CL7 PK
    HDD: Segate Barracuda 320 GB
    VGA: 2xHis 4830 512MB DDR3 CrossFire
    PSU: ACBEL PC7016 - 660W
    CPU Cooler: Zero Theme Nirvana NV120+

خلاصه این که اگه قدرت مهمه، که اینتل رو بگیرین. اگه قیمت مهمه؛ ای ام دی خوب گزینه ای هست. ما هم که فعلا باید با همین سلرون D ذغالی کار کنیم و توی رویاهامون بشینیم پای یه کامپیوتری که Core i7 داشته باشه...

البته اینم بگم که ای ام دی قراره سیاست هایی پیش بگیره که اینتل رو به ورشکستگی بکشونه!!!
    Last edited by DariushGreat; 20-05-2009 at 22:02.

10. 2 کاربر از DariushGreat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

بله درست میگی با شکایت amd در اروپا در نهایت اینتل 1 میلیارد یورو یا 1.45 میلیارد دلار محکوم شد اگر رقابت سالم بود قطعا amd سود بیشتری بدست می آورد.حالا امروز انویدیا شکایت کرده علیه اینتل که قیمت اتوم ناعادلانه است و اجازه طراحی چیپست بر روی corei7 نمیده.

12. این کاربر از Behrouz_se60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

فرمودید کارایی مناسبی ندارن لطفا منبع اطلاعات ذکر کنید .چه سایتی مدعی است؟
    هیچ سایتی مدعی نیست ! چون سایتی 955 رو روی مادربرد AM2 نصب نکرده و بیشتر تستها با مدل Asus که am3 هست بوده .
    دلیل من این بود که یک پردازنده چطوری میتونه هم با رمهای DDR2 و هم رمهای DDR3 کاملا هماهنگ عمل کنه و در هر دو کارایی کاملا مشابهی داشته باشه ؟
    اینم عکس معماری Am3 ، نمیدونم چرا DDR2 توش نیست ؟
    کد:
    اگر فقط هزینه خرید رم و cpu و مادربورد درنظر بگیریم برای اینتل حداقل 740 تومن چطور
    مادربورد 330 تومن تا 450 تومن
    مادربرد از 280 تومن ( Biostar Tpower X58 ) هست تا 470 تومن ( Rampage II Extreme ) حتما که نباید RampageII رو حساب کنید . به قول شما Biostar هم پردازنده های Core i7 رو ساپورت میکنه ! پس 295 + 280 تقریبا 580 تومن میشه.
    با توجه به موردی که آقا آرمان گفت وقتی بایوس مادربردهای Am2 بیاد و 955 با این مادربردها کاملا هماهنگ بشه ، صحبتهای شما کاملا منطقیه . و من هم چون نمیدونستم این بایوس قراره بیاد ، با شما مخالفت کردم .
    اگه محدودیت قیمت باشه ، میشه از پردازنده PhenomII 940 استفاده کرد که 220 تومن قیمت داره و روی مادربرد شما هم بخوبی ساپورت میشه و بجاش میشه کارت گرافیک بهتری هم خرید .
    جناب آقا مسعود این شکلک آخری گذاشتید به نظرم توهین به بنده بود.ولی میدانم قصدی نداشتید.
    من و توهین ؟!
    برای چی باید توهین کنم تو یه بحث علمی دوستانه ؟! اگه فکر میکنید توهین کردم شرمنده !
    مادربردی در رده M4A79T Deluxe برای پردازنده های Core i7 انتخاب کنید (مثل ASUS Rampage II Extreme یا EVGA X58 Classified) و مقایسه رو ادامه بدید!
    من اصلا نمی دونم ارزونترین مادربرد Am3 تو ایران چی هست وگرنه اصلا دست به همچین مقایسه ای نمی زدم !!
    اگه بخوایم با مادربرد Am2 مقایسه کنیم که مشخصا PhenomII 955 ارزش خرید بهتری داره .
    ولی آخر نفهمیدم که 955 با رمهای DDR2 کاملا سازگاره یا DDR3 ؟!اگر حالت Core 2 ها رو داشته باشه ، با توجه به پستی که آرمان خان گذاشتن ، هماهنگی خوبی با DDR3 نداره و AMD تبلیغ کرده !

ممنون از همگی...

14. 2 کاربر از Professor Massoud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دلیل من این بود که یک پردازنده چطوری میتونه هم با رمهای DDR2 و هم رمهای DDR3 کاملا هماهنگ عمل کنه و در هر دو کارایی کاملا مشابهی داشته باشه ؟
    مگه این همه پردازنده Core 2 نبودند؟! البته معماری حافظه Phenom II به کل با Core 2 تفاوت داره ولی در هر دو تفاوت کارایی DDR2 و DDR3 به بیشتر از 2-3 درصد نمی رسه.

همین قضیه در ارتقا از DDR به DDR2 (سوکت 939 به AM2) وجود داشت.

اینم عکس معماری Am3 ، نمیدونم چرا DDR2 توش نیست ؟
    چون AM3 فقط از حافظه های DDR3 پشتیبانی می کنه. +AM2 هم از حافظه های DDR2 .

Memory Controller پردازنده های Phenom II AM3 می تونه از رمهای DDR2 و DDR3 پشتیبانی کنه.

ولی آخر نفهمیدم که 955 با رمهای DDR2 کاملا سازگاره یا DDR3 ؟!اگر حالت Core 2 ها رو داشته باشه ، با توجه به پستی که آرمان خان گذاشتن ، هماهنگی خوبی با DDR3 نداره و AMD تبلیغ کرده !
    مشکلی از نظر هماهنگی وجود نداره ولی استفاده از DDR3 برای Phenom II نسبت به قیمتی که داره کارایی بالاتری ارائه نمی ده. البته استفاده از AM3 + DDR3 نسبت به AM2 + DDR2 ( و Core 2 + DDR2/DDR3) آینده نگرانه تره چون پردازنده های آینده AMD هم احتمالا بر مبنای سوکت AM3 عرضه میشن.

16. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

سی پی یو am3 دارای 938 پایه و برای +am2 دارای 940 می باشند به خاطر همین am3 روی قدیمی تر کار میکنند ولی +am2 روی جدید ها کار نمیکنند .به دلیل اینکه تغییر پلتفورم برای کاربر هزینه زیادی ایجاد میکند amd تصمیم گرفت روی سازگاری کارکند در نتیجه یک فرصت برای کاربر بک وجود میاید که کاربر بتواند در زمان مشخص کل سیستم را عوض کند.شما باید به سایت مرجع مراجعه کنید یعنی amd

چون AM3 فقط از حافظه های DDR3 پشتیبانی می کنه. +AM2 هم از حافظه های DDR2 .

Memory Controller پردازنده های Phenom II AM3 می تونه از رمهای DDR2 و DDR3 پشتیبانی کنه.
    اتفاقا تناقص است am3 هر دو حافظه پشتیبانی میکند.
    مادربورد هایی ساخته شده اصطلاحا میگویند کمبو که هر دو رم ساپورت میکنند مثل ma3-79gdg combo با مارک jetway یا 790GX-8D با مارک msi یا Asrock’s M3A790GXH/128M
    در ضمن اخبارهایی منتشر شده که 6 هسته ای بر روی هر دو سوکت سازگار خواهند بود ولی مطمئن نیستم.

18. این کاربر از Behrouz_se60 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •