تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 36

نام تاپيک: بهترین برنامه ی مدیریت دانلود تحت لینوکس چیست؟

آخر فروم باز ardalan_zapata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ̿̿̿ ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

پيش فرض بهترین برنامه ی مدیریت دانلود تحت لینوکس چیست؟

بهترین برنامه ی مدیریت دانلود تحت لینوکس چیست؟

این سوالیست که مدت ها فکر من را به خود مشغول کرده و اطمینان دارم بسیاری از شما دوستان نیز با این سوال رو به رو بوده یا هستید.

[اگر حوصله ی خواندن این مطلب را ندارید مستقیما به «انتخاب من» در پایان مطلب رجوع کنید]

(دیگر وارد این بحث که اصولا چه لزومی دارد که یک دانلود منیجر روی سیستم شما نصب باشد و مزایای بی شمار آن نمی شوم)

شاید عده ای بگویند که فعلا نمی توان یک برنامه ی مدیریت دانلود کامل در حد آن چیزهایی که در ویندوز شاهدشان هستیم مثل flashget یا free download manager یا DAP یا ... برای لینوکس معرفی کرد ولی من به این نتیجه رسیدم که لینوکس در این زمینه هم از ویندوز چندان کم نمی آورد بلکه جلوتر است! (فقط اطلاع رسانی خوبی صورت نگرفته)

با این وجود پس از مدتی گشت و گذار در اینترنت سرانجام به این نتیجه رسیدم که نرم افزار های زیر بهترین انتخاب ها هستند: (تا به حال 9 نرم افزار را بررسی کرده ام)

Aria download manager
    Downloader for X
    Kget

(فعلا این سه تا رو مقایسه می کنم در ادامه چند مورد دیگر هم اضافه خواهد شد)

البته می توان flashget را تحت wine اجرا کرد ولی با توجه به اینکه اکثر کاربران لینوکس (از جمله خودم) ترجیح می دهند نرم افزار اساسا برای لینوکس طراحی شده باشد، به توضیح روش اجرای flashget تحت لینوکس نمی پردازم.

از بین سه نرم افزار اول به گمان من در حال حاضر webDownloader for X حرف اول را می زند. در واقع دارای چند ویژگی است که Kget و Aria دارا نیستند. اگر محیط سیستم شما گنوم است این webdownloader for x یک گزینه ی مناسب خواهد بود.

Kget همان طور که از نام آن پیداست برای محیط KDE و Kubuntu طراحی شده ولی تحت gnome نیز کار می کند. ولی با توجه به اینکه مزیت خاصی نسبت به WD for X ندارد بهتر است سراغ آن نرویم چون نسبتا خیلی سنگین است.

فکر کنم Aria از همه سبک تر باشد (هم از لحاظ حجم و هم از لحاظ حافظه ی اشغالی) ولی امکاناتش از دوتای دیگه کمتره و چندان هم ظاهره شکیلی نداره.

خود من مدتی از downloader for x استفاده می کردم.

اما یک مشکل وجود داره که شما رو کمی نسبت به downloader for x ناامید می کنه. این نرم افزار مدتی است که دیگر update نمی شود و چون لیسانس آن هم از نوع Artistic License 1.0 ممکن است به زودی از انبار لینوکس حذف گردد. اینو گفتم که منتظر آپدیت شدنش نباشین. بنابراین از این نظر اون دو تای دیگه آینده ی روشن تری دارن یعنی ممکنه پیشرفت کنن. به هر حال، «ثانیه را عشق است».

multiget file downloader

wxDownload Fast

DownThemAll (یک افزونه برای فایرفاکس که قابلیت های خیلی بالایی داره حتی بیشتر از برخی از ابزارهای مدیریت دانلود دیگر)

wget

نکته ای که در موارد ۴، ۵ و ۶ قابل تذکره اینه که این سه مورد ممکنه در Repository ابنتو موجود نباشن و مجبور شوید در طریق سایت اصلی آنها را دانلود کنید.

خوب اول در مورد مولتی گت. این نرم افزار یک download accelerator واقعی است. در واقع اون سه نرم افزار اول تنها دانلود منیجر هستن. یعنی تنها قابلیت خیلی مهم در آن امکان ادامه دادن و schedule کردن دانلود هاست ولی این یکی فرق می کنه. با این نرم افزار شما می تونید به صورت هم زمان از چند سرنخ شروع به دانلود کنید و به این وسیله سرعت دانلود خودتون رو افزایش بدید.

فکر می کنم همین حد کافی باشه. بیاید بریم سراغ wxDownlad Fast که به آن wxDfast هم می گویند . این نرم افزار هم یک شتاب دهنده ی دانلود است.

اگه یه سر به آدرس داده شده بزنید می بینید که تمام قابلیت های downloader for x رو داره و در عین حال چندین قابلیت خیلی جالب به اون اضافه شده. از طرفی سایتش مرتب آپدیت می شه. لایسنس آن هم کاملا آزاده و خیالتون رو از هر نظر برای آپدیت های آینده راحت می کنه. با توجه به ویژگی هایی که سایت سازنده برای اون مشخص کرده به نظر میاد از مولتی گت بهتر باشه. اینم بگم که چنتا باگ هم داره که به سرعت در حال برطرف شدن هستند.

پس تا اینجا بهترین انتخاب wxDownload Fast خواهد بود. (بد نیست نگاهی به featureهای آن در سایت سازنده بیاندازید)

نوبتی هم باشد نوبت down them all است. همان طور که گفته شد یک افزونه ی فایرفاکس است که قابلیت های فراوانی به نحوه ی دانلود فایرفاکس می افزاید. از قابلیت های جالب آن این است که شما می توانید تمام لینک ها و عکس های یک صفحه رو به وسیله ی آن دانلود کنید و برای اینکار می توانید از فیلترهای خاص هم استفاده نمایید. به گفته ی سایت سازنده down them all یک accelerator نیز هست. با توجه به اینکه روی فایرفاکس نصب می شود و دیگر شما یک برنامه ی جداگانه برای دانلود نصب نمی کنید می تواند انتخاب مناسبی برای خیلی ها باشد. بد نیست به تصاویری از این نرم افزار که در سایت آن موجود است بیاندازید، حتما به انتخابتان کمک خواهد کرد. دو عیب بزرگ آن یکی نداشتن speed limiter و دیگری نداشتن قابلیت schedule کردن دانلود است. (من که زیاد خوشم نیومد)

Wget یک دانلود کننده ی تحت خط فرمان است که سرعت بسیار بالایی دارد و خیلی از حرفه ای ها کار با آن را ترجیح می دهند (مخصوصا که می توان در اسکریپت نویسی به راحتی از آن استفاده کرد). قابلیت ادامه دادن دانلود، استفاده ی ناچیز از حافظه، سرعت خوب، فرمان پذیری بالا و دم دست بودن، نصب بودن آن روی اکثر لینوکس ها به صورت پیش فرض و ... از مزایای آن است.

البته برای wget یک رابط کاربری ساده هم طراحی شده که Gwget نام دارد ولی حتی 1/1000 امکانات wget را در آن پیدا نمی کنید. بنابراین اصلا توصیه نمی شود.

Prozilla

JDownloader

پروزیلا هم یک شتاب دهنده ی دانلود است ولی این نرم افزار هم در حال حاضر قابلیت برنامه ریزی شدن برای دانلود در ساعتی خاص را دارا نمی باشد.

و اما Jdownloader

Jdowloader یکی از آن نرم افزار هایی است که دارای چنان قابلیت هاییست که حتی در Flashget یا FDM یا DAP نیز پیدا نمی کنید! (البته یه جاهای دیگه ممکنه کم بیاره ولی از بعضی جهات واقعا بهتره)

این ابزار مدیریت دانلود که به طور کامل توسط زبان برنامه نویسی Java نوشته شده (بنابراین وابسته به پلتفورم خاصی نیست)، یک قابلیت خیلی کاربردی دارد و آن ساپورت کردن دانلود از سایت هایی مثل rapidshare و megaupload است. (همان طور که می دانید اکثر ابزارهای مدیریت دانلود قادر نیستند لینک دانلود این سایت ها را شناسایی کنند مگر اینکه عضو سایت باشید) کلا یک خاصیتی دارد که می تواند لینک های encrypt شده را برای دانلود شناسایی کند و بنابراین در اکثر سایت های دانلود که لینک مستقیم نمی دهند قابل استفاده است. در ضمن سایت youtube را نیز پشتیبانی می کند.

هر چند حجم آن بالاست (حدود ده مگابایت) ولی شاید اگر بدانید که قابلیت لود کردن ماژول هایی برای خاموش کردن کامپیوتر پس از تکمیل دانلود و ماژول های کاربردی دیگر را داراست شاید بیشتر به امتحان آن وسوسه شوید. (به گمانم قابلیت آپدیت به صورت خودکار نیز دارد)

مشکل اصلی آن هم وجود باگ های فراوان در قسمت های مختلف برنامه + عدم امکان schedule + مشکلات نصب است.

انتخاب من:
    Downloader for X

نکته:

اکثر نرم افزار های معرفی شده به نوعی می توانند با فایرفاکس رابطه برقرار کنند ولی روش معمول استفاده از flashgot است (با این وجود بعضی از آنها به flashgot نیازی نداشته باشند). همین قدر بدانید که فایرفاکس خودش یک دانلود منیجر دارد که امکاناتش چندان قوی نیست. اگر بخواهید از یک دانلود منیجر دیگر استفاده کنید معمولا باید URL محل دانلود را کپی کرده و در نرم افزار دانلود خود قرار دهید، در غیر این صورت به صورت پیش فرض خود دانلود منیجر فایرفاکس فعال می شود. Flashgot این امکان را فراهم می کند که فایرفاکس با نرم افزار ارتباط برقرار کند. البته نحوه ی تنظیم کردن آن بسته به هر یک از نرم افزار های فوق متفاوت است ولی کلا کار سختی نیست کافیست دستورالعمل نرم افزار را بخوانید تا همه چیز دستگیرتان شود.

در ضمن نسخه ی ویندوز برای اکثر نرم افزارها موجود است. (سری به سایت سازنده بزنید)

امیدوارم شما را از کلی اتلاف وقت در فروم های مختلف اینترنتی رهانیده باشم.

موفق باشید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by ardalan_zapata; 11-05-2009 at 21:39.

2. 7 کاربر از ardalan_zapata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ardalan_zapata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ̿̿̿ ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

پيش فرض

برای دریافت Downloader For X در ترمینال بنویسید :‌

کد:

4. 5 کاربر از ardalan_zapata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه dodor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام دوست من!
    اینو از قلم انداختی!
    axel: این هم تحت ترمینال کار میکنه و واقعا قدرتمنده .... به نظر من d4x اصلا خوب نیست چون من هیچ شتاب دهنده ی سرعتی نمی بینم... و با اینکه نصب است استفاده نمی کنم! شما به قدرت نرم افزار های تحت ترمینال شاید پی نبرده اید! امنحان کنید!

6. این کاربر از dodor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    درسته برنامه‌ها در سرعت دانلود تاثیر دارن ولی سرعت و کیفیت پهنای باند شما و سرور مورد دانلود مهم هستش
    برای استفاده axel از لینک زیر استفاده کنید
    کد:

8. این کاربر از m a j r i x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ولی به نظر من بهترین انتخاب همون افزونه Downthemall
    فایرفاکسه.

10. این کاربر از hamidreza.nayeri بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه regularuser's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

حذف شود .................................
    Last edited by regularuser; 08-12-2010 at 10:32.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

من چطوری نصب کنم

داره خودمونی میشه DHT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

کد:
    کد:

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohmrg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

کدام یک از نرم افزارها قابلیت این رو دارد که بتونه با اکانت سایتها بشه دانلود کرد

مثلا در IDM ویندوز ، میشه یوزرنیم و پسورد سایت رو داد
    میخواستم ببینم همچین نرافزاری اصلا برای اوبونتو هست ؟

داره خودمونی میشه DHT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

کدام یک از نرم افزارها قابلیت این رو دارد که بتونه با اکانت سایتها بشه دانلود کرد

مثلا در IDM ویندوز ، میشه یوزرنیم و پسورد سایت رو داد
    میخواستم ببینم همچین نرافزاری اصلا برای اوبونتو هست ؟
    برنامه fatrat رو نصب کن.

کد:
    موفق باشین

16. 2 کاربر از DHT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •