تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 17 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 164

نام تاپيک: چند سوال در مورد # C و پایگاه داده در آن

پروفشنال mahdi7s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

11

با سلام

آیا کنترلها در سی شارپ رویدادی دارند که اگر tab از کنترل1 خارج شد بتوان محتویات آن کنترل را برسی کرد؟
    برای اینکار می تونید از رویداد Leave استفاده کنید.

مثلا یه textbox داریم که محتویات آن درصد است می خوام هنگامی که با تب یا ماوس از آن textbox خارج می شویم محتویات textbox را برسی شود که اولا عدد باشد ثانیا بین 0 تا 100 باشد.
    می توانید برای اینکار از یه Masked TextBox استفاده و خاصیت mask آن را مناسب تنظیم کنید.
    برای مثال برای اینکه text داخل Masked TextBox اعدادی بین صفر تا 99 باشند می توناید مقدار mask رو
    برابر 00 قرار بدین.

bit با قابلیت null یعنی چی؟
    فکر کنم منظورتون این باشه!!!(اگه نیست بگید ...)

شی های از نوع byte نمی تونند مقدار null داشته باشند.
    چون byte یک ساختار هست و ساختار ها null پذیر نیستند.
    و اما برای اینکه بتونیم یک ساختاری داشته باشیم که null پذیر هم باشه کافی است پس از نام ساختار یک
    علامت سوال بیاریم.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید.

2. این کاربر از mahdi7s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    ضمن تایید مطالب دوستم جناب mahdi7s دو مطلب کوچک را هم من اضافه کنم ...
    مثلا یه textbox داریم که محتویات آن درصد است می خوام هنگامی که با تب یا ماوس از آن textbox خارج می شویم محتویات textbox را برسی شود که اولا عدد باشد ثانیا بین 0 تا 100 باشد.
    این کار قابل انجام است ولی چرا از NumbericUpDown استفاده نمیکنید؟؟؟
    واقعاً نمیدانم چرا خیلی از دوستان از این کنترلر خوب استفاده نمیکنند، حداکثر و حداقل و مقدار پله و تعداد اعشار قابل تایین است.

bit با قابلیت null یعنی چی؟
    گمانم این را من گفته باشم!
    منظورم آن بود که در دیتابیس sqlserver فیلد را از نوع bit انتخاب کنید و سپس checkbox ای را که مربوط به null هم است فعال بگذارید بماند، که در این شرایط فیلد شما میتواند سه مقدار صفر و یک و null را بگیرد که البته معادل آن در دات نت ?bool یا ?Boolean خواهد بود.

جمیعاً موفق باشید.

4. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sanam.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

بازم سلام

من برای مدرک تحصیلی یه user control درست کردم که شامل یه combo box است ،حالا می خوام در محتویات اون تغییر بدم اما هیچ گزینه ای رو پیدا نکردم که بتونم در حالت design محتویات اونو ببینم چه برسه به اینکه اونو تغییر بدم
    وقتی برنامه رو اجرا می کنی راحت کار می کنه و هیچ مشکلی نداره .

در زمان ایجاد combo box یه مثلث کوچولو بالاش بود که با استفاده از اون می تونستی تغییرات بدی اما من حالا نمی تونم این مثلث کوچولو رو پیدا کنم

شاید من مراحل ایجاد user control رو نمی دونم
    مراحلی که من می دونم اینه که از منوی project گزینه add new item رو انتخاب می کنی صفحه رو برات باز می کنی هر کنترلی که بخوای اضافه می کنی و کد هاشو می نویسی و برای اجرا کردنش هم باید برنامه رو rebuild کنی خوب من تا اینجاشو بلدم

اما سوالا

چه جوری میشه که user control به شکل یه چرخ دنده یاسمنی در toolbox قرار می گیره
    و بعد از اون میشه میشه تغییرات در اون داد یانه؟

در toolbox برنامه من یه گروه به اسم user control وجود داشت که تمام user control ها در اونجا بودند

من برای حل کردن مشکل خودم دوباره یه user control به اسم test درست کردم درست بعد از rebuild کردن برنامه گروه user control که گفتم از toolbox حذف شد حالا نمی دونم چه جوری پیداش کنم.
    چون برنامه برا ی تمام اون user control ها error میده یعنی صفحه فرم رو اصلا نشون نمی ده و میگه 40 تا error
    داره.
    اینجا شکلک گریه نیست؟
    Last edited by sanam.b; 02-08-2009 at 12:30.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

11

با سلام

من برای مدرک تحصیلی یه user control درست کردم که شامل یه combo box است ،حالا می خوام در محتویات اون تغییر بدم اما هیچ گزینه ای رو پیدا نکردم که بتونم در حالت design محتویات اونو ببینم چه برسه به اینکه اونو تغییر بدم
    خصیصه ی Items یک کلکسیون از ایتم ها رو نگهداری می کنه.
    با استفاده از خصیصه های Displaymember و MemberValue به ترتیب می تونید ستون خاصی از یک دیتابیس رو نمایش بدید / مقداری برای یک آیتم در نظر بگیرید.

در زمان ایجاد combo box یه مثلث کوچولو بالاش بود که با استفاده از اون می تونستی تغییرات بدی اما من حالا نمی تونم این مثلث کوچولو رو پیدا کنم
    احتمالا شما آن رو داخل یه کنترلر گذاشته اید و الان در فرم دیگری دارید از کنترلر استفاده می کنید(نمیشه)
    باید در همان صفحه ی طراحی کنترلر این کارو انجام بدین.

چه جوری میشه که user control به شکل یه چرخ دنده یاسمنی در toolbox قرار می گیره
    و بعد از اون میشه میشه تغییرات در اون داد یانه؟
    خوب وقتی ساخته میشه به لیست کنترلر ها در جعبه ابزار اضافه میشه دیگه(بعد از کامپایل و تجزیه شدن)

تغییرات باید در همان صفحه ی طراحی کنترلر انجام شوند.

درست بعد از rebuild کردن برنامه
    بعد از اینکار عمل build رو هم انجام بدید.

موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

مشکل بعدی

یاد آوری واضحات: هر وقت در حالت design فرم روی هر کنترلی کلیک کنی انتخاب میشه و 8 تا مربع کوچولو در اطراف اون ظاهر میشه وجدول پراپرتیس هم گزینه های مربوط به اون کنترل رو نشون می ده

حالا فرض کنید که یک tab control دارید که 4 تا تب داره و هر تب به طور متوسط دو یا سه تا user control داره .
    و یه user control داریم که اسمشو میذاریم "1" و درتب چهارم قرار دارد

و طبق یاد آوری هروقت روی یکی از این user control ها کلیک کنی باید انتخاب بشه ولی اینطوری نیست هر کدوم از این user control ها را در هر کدام از تبها انتخاب کنی برنامه تب چهارم رو نشون می ده و این user control انتخاب میشه

شدیدا نیازمند راهنمای هاتون هستم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

ببخشید من منظورتونو نفهمیدم. سوال هست؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    و طبق یاد آوری هروقت روی یکی از این user control ها کلیک کنی باید انتخاب بشه ولی اینطوری نیست هر کدوم از این user control ها را در هر کدام از تبها انتخاب کنی برنامه تب چهارم رو نشون می ده و این user control انتخاب میشه
    گمانم منظور شما این است که در زمان طراحی tab نمایشی را تغییر میدهید ولی در زمان اجرا وقتی فرم باز میشود، همان tab اول انتخاب شده و فعال است...
    جوابش آن است که vs این وضعیت را ذخیره نمیکند و خودکار با بالاآمدن فرم همیشه tab صفرم نمایش داده خواهد شد.
    برای تغییر آن در زمان بالا آمدن خودتان به راحتی کدی مثل این را به سازنده کلاس یا form_load اضافه کنید.
    ;(this.tabControl1.SelectTab(2

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

دوباره سلام
    فکر می کنم من نتونستم منظورم رو درست بیان کنم

مثلا می خواهید یکی از اون user control ها رو که در تب دوم هست تغییر مکان بدید یا براش یه رویداد بنویسید ،چیکار می کنید؟ باید با موس روش کلیک کنید ، به محض کلیک کردن روی اون user control تب4 نمایش داده میشه و اون یکی user control انتخاب می شه با تب رفتن هم دردسر زیاد داره

ممنون میشم بهم کمک کنید
    Last edited by sanam.b; 05-08-2009 at 09:37.

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

سلام

من می خوام از طریق برنامه ام بشه برنامه های دیگه ای مثل word یا ماشین حساب رو فراخوانی کرد ، فکر می کنم بشه از طریق دستور application این کار رو انجام داد ولی در این دستو ر مسیر نصب برنامه رو ازت می خواد ولی من چه جوری باید بدونم که در کامپیوتری که برنامه من نصب خواهد شد برنامه های مورد نظر کجا نصب شده اند و من برای این کار باید چیکار کنم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    مثلا می خواهید یکی از اون user control ها رو که در تب دوم هست تغییر مکان بدید یا براش یه رویداد بنویسید ،چیکار می کنید؟ باید با موس روش کلیک کنید ، به محض کلیک کردن روی اون user control تب4 نمایش داده میشه و اون یکی user control انتخاب می شه با تب رفتن هم دردسر زیاد داره
    گمانم کمی گیچ کننده تر شد!
    اصلاً مشکل با در زمان طراحی در VS است یا زمان اجرا؟؟؟
    من مشکلی با اضافه کردن رویداد در زماتن طراحی در VS مشاهده نکردم.
    میتوانید کنترلر را انتخاب کنید و از Properties->Events هر رویدادی که میخواهید را اضافه کنید، این روش کامل است و همیشه در هر دو زبان اصلی دات نت جواب میدهد.

من می خوام از طریق برنامه ام بشه برنامه های دیگه ای مثل word یا ماشین حساب رو فراخوانی کرد ، فکر می کنم بشه از طریق دستور application این کار رو انجام داد ولی در این دستو ر مسیر نصب برنامه رو ازت می خواد ولی من چه جوری باید بدونم که در کامپیوتری که برنامه من نصب خواهد شد برنامه های مورد نظر کجا نصب شده اند و من برای این کار باید چیکار کنم؟
    برای اجرای یک exe با داشتن مسیرش میتوانید مثل زیر اقدام کنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    (
    ولی برخی از برنامه ها را که از activex و com پشتیبانی میکنند میتوان با دستورات خاص دیگری هم اجرا کرد که البته به نظرم اگر فقد قصد اجرای انتها باشد این کار جالبی نیست
    )

معمولاً (اگر خودتان هم دقت کرده باشید) برنامه هایی که صراحتاً میخواهند برنامه های دیگری را اجرا کنند، در زمان نصب سعی میکنند یکبار محل و مسیر برنامه مذکور را پیدا کرده و ذخیره کنند و در دفعات بعد به سادگی از آیتم ذخیره شده استفاده میکنند.

ضمن اینکه اغلب این برنامه ها در پنجره تنظیمات خود لیست مسیرهای خاص و برنامه هایی را که میخواهند اجرا کنند را قرار میدهند و اجازه تغییر و ویرایش و تنظیم آن به دلخواه را به کاربر میدهند (طبیعتاً در همان فرم تنظیماتی Tools->Options که برای برنامه ساخته شده)

برای بدست آوردن محل نصب برنامه ها معمولاً میتوانید از رجیستری استفاده کنید، خیلی از برنامه ها به نحو و روش خاصی برای خودشان محل نصبشان را در رجیستری ثبت میکنند که مورد استفاده خودشان هم است.

مثلاً برای به دست اورن محل نصب Ofiice Word گمانم بتوانید مسیر مذکور را از شاخه زیر استخراج کنید:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\%vers ion%\Word\InstallRoot
    Path

با همان دستورات کار را با رجیستری میتوانید تمام زیرکلیدهای HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office را به دست آورده و از بزرگ به کوچک در یک حلقه همه را چک کنید تا مسیر حقیق را بدست آورید.

موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •