تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 17 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 164

نام تاپيک: چند سوال در مورد # C و پایگاه داده در آن

آخر فروم باز sanam.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

با سلام دوباره
    من یه فرم به اسم form2 ایجاد کردم و روی اون چند تا منو و....دارم
    می خوام با کلیک کردن روی form1 فرم دو باز بشه
    در قسمت کدش هم نوشتم

Form form2=new Form();
    form2.Show();
    اما هنگام اجرای برنامه به جای فرم 2، یه فرم خالی واسه م میاره
    لطفا روش صحیح ایجاد فرم و نمایش فرم جدید رو بهم یاد بدید

اگه لطف کنید بگید که دستورات بالا چه اشکالی دارد که درست جواب نمی دهد؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    عزیزجان شما نام متغیرتان را form2 کرده اید! نام منتغیر که مهم نیست! چه x باشد چه form2 !
    مهم type متغیر است.
    کد صحیح:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

3. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

سلام
    برای ارتباط کنترلها به بانک اطلاعاتی و جداول دو راه هست

1- از طریق کد نویسی

2- از طریق تنظیم جدول properties

کدوم یک بهتره و دلیلش چیه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    طبیعتاً بدون کدنویسی و با bind ساده تر است و زودتر میتوانید جمعش کنید!
    ولی این روش نیازمند استفاده از dataset است.

استفاده از dataset هم یک تیغ دولبه است!
    از طرفی ترافیک شبکه کاهش پیدا میکند و از طرفی فشار زیادی به منابع سیستم کلاینت وارد میکند که اگر تعداد سطرها زیاد شود فاجعه آمیز خواهد شد.

(استفاده محدود طوری که تضمین کند همیشه کمتر از 100 سطر در dataset قرار دارد کار معقولی است ولی این تضمین کدهای بیشتری میطلبد)
    =====
    نظر شخصی من و اگر من جای شما بودم و فقط میخواستم کی از این دو روش را گرفته و پیش بروم...

اگر روی فرمم GridView داشتم و نتیجتاً مجبور بودم از DataSet را پرکنم از روش 2 استفاده میکردم.
    (دلیل: dataset که برای grid لود شده و موجود است، چرا استفاده دیگری هم نکنیم؟!)

اگر GridView روی فرمم نبود و در هر لحظه میخواستم یک رکورد نشان داده شود یا از روش 1 با DataReader استفاده میکردم و یا از روش 2 با لود تعداد محدودی از سطرها (کل جدول را با دستور Fill در DataSet نمیریختم.
    (دلیل: خواندن تمام فیلدها و سطرهای یک جدول بانک اطلاعاتی روی هارد و خالی کردن کامل ان در RAM بسیار بسیار کند است و خیلی زیاد به منابع سیستم فشار وارد میکند و اگر جدول ابعادی چند صد مگی داشته باشد، نتیجه فاجعه خواهد بود!)

6. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

با سلام دوباره
    من فکر می کنم باید یکمی در مورد بانک اطلاعاتیم به شما توضیح بدم .در این سیستم سه نوع عضو داره ،اعضای پیوسته و وابسته و افتخاری. که مهمترین بخش سیستم مربوط به اعضای وابسته و پیوسته است.

اطلاعات اعضای پیوسته و وابسته هر کدوم سه فرم(اطلاعات فردی، پزشکی ومددکاری) در اندازه a4دارن که بعد از نرمال سازی تبدیل شد به 12 جدول که علاوه بر اون چند تا جدول دیگه هم در بانک اطلاعاتی وجود داره.

مثلا اطلاعات فرم پزشکی از 3 تا جدول مییاد و اگه قرار باشه کل اطلاعات مربوط به یکنفراز اعضای پیوسته نشون داده (در فرم، نه در data grid) باید اطلاعات همزمان از 9 جدول خونده بشه.

(من تصمیم گرفتم که کل این اطلاعات رو در یک tab control که دارای سه تا تب است نمایش بدم)

البته من پرس وجو ها رو هم در فرمهای نمایش میدم و کلا فکر نمی کنم که از data grid استفاده کنم .

جدولی که من اطلاعات فردی رو در اون ذخیره می کنم دارای یک فیلد با اسم نوع عضویت است که این فیلد برای اعضای وابسته و پیوسته و .. فرق می کنه و برای هر جستجوی کلی (مثلا اطلاعات اعضای پیوسته فکر نمی کنم بیشتر از300 تا رکورد داشته باشه )

حالا با این توضیحات فکر می کنید که من از طریق کد نویسی به بانک اطلاعاتی وصل بشم یا از طریق تنظیم جدول properties ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    به شما پیشنهاد میکنم با احتیاط از همان DataSet و به قول خودتان پنجره Properties استفاده کنید.

اگر مکانیزم ناوبری برای حرکت جلو و عقب بین پرونده افراد (اولین-قبلی-بعدی-آخرین) دارید ترجیحاً در صورتی که میتوانید یک سقفی برای پر کردن DataSet پیاده سازی کنید.
    یعنی مکانیزیمی که فقط تا سقف 100 سطر اول بانک اصلی را در DataSet بارگذاری کند و کاربر بتواند به راحتی بین این اطلاعات ناوبری داشته باشد، بعد اگر زمانی کاربر خواست از این محدوده 0 تا 100 خارج شود کد شما خودکار تشخیص دهد و یا محدوده 50 تا 150 و یا 100 تا 200 را در DataSet با متد Fill پر کند...

طوری که کاربر درگیر این مسائل نشود ولی شما هم تضمینی داشته باشید که همواره دستور Fill شما تا یک سقف و منطقی مشخص DataSet را پر میکند.

=====

در کل طراحی یک لایه قوی و منعطف کد برای ارتباط با دیتابیس اولین اصل است و میتواند کدهای بعدی را بسیار ساده و روانتر کند.

راه های پربازده دیگری را هم میتوان پیشنهاد داد، ولی ضمن کدنویسی بیشتر برای اغلب افراد مشکل خواهد بود.
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    به شما پیشنهاد میکنم با احتیاط از همان DataSet و به قول خودتان پنجره Properties استفاده کنید.

اگر مکانیزم ناوبری برای حرکت جلو و عقب بین پرونده افراد (اولین-قبلی-بعدی-آخرین) دارید ترجیحاً در صورتی که میتوانید یک سقفی برای پر کردن DataSet پیاده سازی کنید.
    یعنی مکانیزیمی که فقط تا سقف 100 سطر اول بانک اصلی را در DataSet بارگذاری کند و کاربر بتواند به راحتی بین این اطلاعات ناوبری داشته باشد، بعد اگر زمانی کاربر خواست از این محدوده 0 تا 100 خارج شود کد شما خودکار تشخیص دهد و یا محدوده 50 تا 150 و یا 100 تا 200 را در DataSet با متد Fill پر کند...

طوری که کاربر درگیر این مسائل نشود ولی شما هم تضمینی داشته باشید که همواره دستور Fill شما تا یک سقف و منطقی مشخص DataSet را پر میکند.

=====

در کل طراحی یک لایه قوی و منعطف کد برای ارتباط با دیتابیس اولین اصل است و میتواند کدهای بعدی را بسیار ساده و روانتر کند.

راه های پربازده دیگری را هم میتوان پیشنهاد داد، ولی ضمن کدنویسی بیشتر برای اغلب افراد مشکل خواهد بود.
    موفق باشید.

10. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

سلام

1- من یه user control به اسم استان درست کردم که شامل یک کمبو باکسه که اسم تمامی استانهای ایران توش هست
    من چه جوری می تونم خروجی این کمبو رو ببینم؟
    مثلا
    کد:
    من توی منویی که باز شده بود خیلی گشتم اما گزینه ای مثلtext یا item پیدا نکردم که بتونه متن انتخاب شده کمبوباکس رو برگردونه.

2- اگه ما بخوایم که متن textbox ما کاراکترهای خاصی باشند یا همون ماسک چه جوری اونو مینویسیم ؟
    برای شماره ملی که به من گفتند 15 رقمی و بهصورت stringمعرفی شده
    فکر می کنم باید از کاراکترهای گروهی مثل 0 ,#,…استفاده کرد اما نوشتنش چه جوریه؟

3- بر روی فرم فیلدی به اسم عکس هست من باید اندازه picture box رو چند بگیرم تا معادل 4*6 سانتی متر دربیاد؟ چون اندازه فکر می کنم برحسب پیکسل باشه

- یه فیلد هست به اسم کارگروه
    که محتویات اون می تونه مددکاری-هنری- ارتباطات- روابط عمومی- انفورماتیک -تحقیق و آموزش است که هرکس می تونه یکی یا چند تا از اونرو باهم انتخاب کنه روی فرم باید با چه کنترلی اونو نشون داد?
    Last edited by sanam.b; 30-05-2009 at 14:42.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    1)
    شما یک کلاس جدید ایجاد کرده اید که وراثتی از UserControl است.
    طبیعتاً نباید انتظار داشته باشید همینطوری property جدیدی به آن اضافه شود و خوش خودکار بفهمد چه متدهایی باید داشته باشد !

کد:
    (البته میتوانید از override Text هم استفاده کنید ولی اصول کار همین است)

=====

ضمن اینکه اگر UserControl شما فقط و فقط همین یک ComboBox را دارد و چیزی دیگری روی آن قرار ندارد...
    این عمل و کار شما چندان منطقی و صحیح نیست.
    شما باید ار وراثت ComboBox به جای UserControl استفاده کنید، این عمل مزایای بسیار دارد.

=====

2)
    برخی عباراتتان را متوجه نشدم.
    برای ماسک میتوانید از کنترلر MaskedTextBox استفاده کنید.
    ضمن اینکه میتوانید از TextBox عادی هم استفاده کنید و با رویداد KeyPress کاراکترهای نامطلوب را ف-ی-ل-ت-ر کنید.

در نهایت در بیشتر فرمهای کاغذی که کد ملی را میگیرند و بلوکهای مربعی برای درج کد ملی تعبیه میکنند، از خط تیره را صرف نظر میکنند و کد ملی را یک عدد 10 رقمی تصور میکنند.
    نتیجتاً شما میتوانید به جای String از Long استفاده کنید.
    (من خودم هم در پروزه ای همین کار را کردم)
    بدون شک نوع Long سریعتر استو جای کمتری میگیرید و برای کد ملی منطقی تر هم است.

=====

3)
    اول این را مشخص کنم که شما میتوانید تصویر را با کیفیت بیشتری ذخیره کنید ولی مجبور نیستید با همان ابعاد اصلی و بزرگ روی فرم نمایش دهید، برای نمایش در برنامه 100 یا 200 پیکسل ابعاد خوبی است.

تبدیل سانت به پیکسل برمیگردد به dpi تصویر.
    در واقع dpi مشخص کننده تعداد پیکسل در یک اینچ است.
    برای یک چاپ خوب و با کیفیت معمول از کیفیت 300dpi استفاده میکنند.
    یعنی 300 پیکسل در هر اینچ.
    یعنی 300 پیکسل در هر 2.54 سانتی متر!
    یعنی 118 پیکسل در هر سانتی متر. (118 نه 120 !)
    4cm*6cm=480px*720px

کد:
    اگر کیفیت بیشتر بخواهید و (البته چاپگر هم ساپورت کند) میتوانید dpi را بالاتر هم ببرید ولی 300dpi عدد مناسبی است.

=====

موفق باشید.

13. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

فکر می کنم یادتون رفت آخرین سوال رو جواب بدید
    ولی در هرحال خیلی ممنون ، جواب های شما خیلی به من کمک کرده

ضمن اینکه اگر UserControl شما فقط و فقط همین یک ComboBox را دارد و چیزی دیگری روی آن قرار ندارد...
    این عمل و کار شما چندان منطقی و صحیح نیست.
    شما باید ار وراثت ComboBox به جای UserControl استفاده کنید، این عمل مزایای بسیار دارد.
    ممنون میشم کمی بیشتر توضیح بدید
    Last edited by sanam.b; 31-05-2009 at 00:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •