تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: هارد اکسترنال Seagate بهتره یا Western Digital ....؟!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض هارد اکسترنال Seagate بهتره یا Western Digital ....؟!

سلام

من دیروز رفتم پاساژ ایرانیان و هارد 1 ترابایتی اکسترنال WD وسترن دیجیتال home Studio Edition یک ترابایتی اش

رو از پاساژ ایرانیان قیمت کردم فروشنده گفت 180 تومنه همه چی داره خروجی Usb , fireware , Esata

Western Digital 1000 GB - 1 TeraByte
    مشخصاتش

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و هارد Seagate FreeAgent یک ترابایتی اکسترنال با خروجی eSata , Fireware, usb و اینا حدودا" 147 تومن ........

می خاستم بپرسم چرا این هارد های اکسترنال 1 ترابایتی نسبت به هارد اینترنال انقدر قیمتاش گرونه؟؟؟

به نظر شما با این قیمت یعنی 180 تومن ایا وسترن دیجیتال سری استودیو ارزش خرید داره ؟ یا برم همون سیگیت رو بگیرم؟!

با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

من همین تازگی 1 ترا سیگیت خریدم 120 تومن
    یه 500 مینی هم برای رفیقم خریدم 125 تومن
    ولی این قیمتها که میگی گرونه
    تازه گرون شده؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه lordsaber's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام
    من 1 هفته پیش یه seagate desktop گرفتم 112 تومان با 5 سال گارانتی الماس. این مدل فقط usb می خوره. سرعتش خوبه. سر و صدا هم نداره. در کل چیز خوبیه. WD با همین مشخصات 116 تومان بود.
    این مدلهایی که شما می گی 180 و 146 تفاوتشون با این 116 و 112 تومانی همون fire و esata هست که البته سرعت انتقال بالایی دارند.
    انتخاب بستگی به کاربردتون داره، مشخصات دقیقشون رو توی سایتهای سازنده می تونید پیدا کنید. به حرفهای فروشنده ها هم خیلی اعتباری نیست، کسی که seagate داره می گه seagate خوبه کسی که WD داره می گه WD خوبه.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوست عزیز هردوشون جزو معتبرترین برندهای Storage دنیا هستند و هر دوشون محصولات بسیار خوب و قابل اعتمادی تولید می کنند و قیمت هاشون در بازارهای جهانی هم در مدلهایی با امکانات مشابه نزدیک به همه.

اگه هارد Seagate همه امکاناتی که نیاز دارید رو داره مسلما به دلیل قیمت پایینترش گزینه مناسب تریه برای خرید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

نه ببینید ، هارد اکسترنال سیگیت 1 ترابایتی و هارد وسترن دیجیتال که فقط خروجی USB دارند ،هر دوشون قیمتشون حدود 112 تا 120 تومن نهایتا هست

حالا مسئله اینجا چرا اگه بخوایم مدلی بگیریم که علاوه بر Usb خروجی eSata , FireWare داشته باشه ،

قیمتش خیلی خیلی میره بالاتر !!! می خام بدونم هارد با اتصال Usb ایا سرعت انتقال فایل روش مثل فلش مموریه؟؟

چون من می خام ترجیحا" از طریقه eSata وصل کنم که سرعت انتقال فایل 3 گیگابیت در ثانیه است .

فقط یه سوال دارم و اون اینکه ایا از سرعت هارد اکسترنال با اتصال USB راضی هستید؟

مثلا" یک فیلم کامل که حجمش 1.3 گیگ باشه رو اگه بخاین روی هارد اکسترنال که با خروجی USB وصل شده باشه رو

بخاین کپی کنید چقدر طول می کشه فایل کپی بشه ؟؟

بیشتر از 2 دقیقه طول میکشه یا نه ؟! ... راستش چون می دونم سرعت USB زیاد بالا نیست
    میخام هارد بگیرم که خروجی eSata ,FireWare هم داشته باشه ...
    پ . ن :
    در مورد قیمتایی که بنده تو پست اول نوشتم مربوط به هارد سیگیت و وسترن هست با همون برند
    البته با خروجی ٍusb , eSata ,Fireware ...
    بنده 100% مطمئنم که قیمتاش درسته ! 3و 4 جای مختلف قیمت گرفتم

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

حالا مسئله اینجا چرا اگه بخوایم مدلی بگیریم که علاوه بر Usb خروجی eSata , FireWare داشته باشه ،

قیمتش خیلی خیلی میره بالاتر !!! می خام بدونم هارد با اتصال Usb ایا سرعت انتقال فایل روش مثل فلش مموریه؟؟
    ماکزیمم پهنای باند USB ؛ 480 مگابیت در ثانیه است یا 60 مگابایت در ثانیه. یعنی با هارد اکسترنال USB هیچ وقت از این مقدار نمی تونید بالاتر برید. در عمل از این مقدار هم پایین تره و در اکثر مواقع بین 40 تا 50 مگابایت در ثانیه برای هاردهای 3.5 اینچی و بین 30 تا 40 مگابایت در ثانیه برای هاردهای 2.5 اینچیه.

چون من می خام ترجیحا" از طریقه eSata وصل کنم که سرعت انتقال فایل 3 گیگابیت در ثانیه است .
    پهنای باند e-SATA درسته که 3 گیگابایت در ثانیه است، ولی سرعت هیچ قطعه Storage ای در این حد نیست. مثل اینه که در یک بزرگراه ماکزیمم سرعت مجاز 800 کیلومتر در ساعت باشه ولی هیچ ماشینی نداشته باشیم که بتونه با این سرعت حرکت کنه.

سرعت انتقال فایل در اکثر هاردهای e-SATA معمولا بین 70 تا 80 مگابایت در ثانیه است.

فقط یه سوال دارم و اون اینکه ایا از سرعت هارد اکسترنال با اتصال USB راضی هستید؟
    این قضیه کاملا سلیقه ایه و به نیازهای هر شخص برمی گرده.

مثلا" یک فیلم کامل که حجمش 1.3 گیگ باشه رو اگه بخاین روی هارد اکسترنال که با خروجی USB وصل شده باشه رو

با یک محاسبه ساده ریاضی می تونید مدت زمان تقریبی رو بدست بیارید.

مدت زمان به ثانیه = سرعت انتقال اطلاعات (40 تا 50 برای USB و 70 تا 80 برای e-SATA) / حجم فایل به مگابایت

مثلا این زمان برای فایل 1300 مگابایتی و هارد USB تقریبا نزدیک به 30 ثانیه میشه.

7. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

سلامم..
    سلام

من دیروز رفتم پاساژ ایرانیان و هارد 1 ترابایتی اکسترنال WD وسترن دیجیتال home Studio Edition یک ترابایتی اش

رو از پاساژ ایرانیان قیمت کردم فروشنده گفت 180 تومنه همه چی داره خروجی Usb , fireware , Esata

مشخصاتش

کد:
    و هارد Seagate FreeAgent یک ترابایتی اکسترنال با خروجی eSata , Fireware, usb و اینا حدودا" 147 تومن ........

می خاستم بپرسم چرا این هارد های اکسترنال 1 ترابایتی نسبت به هارد اینترنال انقدر قیمتاش گرونه؟؟؟

به نظر شما با این قیمت یعنی 180 تومن ایا وسترن دیجیتال سری استودیو ارزش خرید داره ؟ یا برم همون سیگیت رو بگیرم؟!

با تشکر
    من یه 500 گیگ وسترن پرمیوم بالای یکساله دارم و کارش خوب بوده
    واسه خرید یک ترابایت هم بین سیگیت و وسترن رفتم Reviewهاشون را توی سایتهای خارجی بررسی کردم دیدم شکایت خریدارها از سیگیت Agent بالا بودش..... یکی میگفت وسط کپی کردن فایل ارور میده یکی میگفت وسط کار یهو متوقف میشه و خلاصه پشیمون بودن....... ولی واسه وسترن ندیدم نارضایتی وجود داشته باشه به همین خاطر رفتم یه وسترن از سری Studio Edition سفارش آنلاین دادم افتاد 181 تومن که هزینه ی پست هم نداره.....توی این تاپیک بخثش را کردیم:
    کد:
    خلاصه از من میشنوی حتی الامکان دور سیگیت و مکستور واسه هارد اکسترنال را خط بگیر البته اگه اطلاعات حیاتی داری و محدودیت بودجه نداری
    اگه که محدودیت بودجه داری و امنیت اطلاعاتت واست خیلی مهم نیستش سیگیت بیگیر

خوب این بسنگی داره به کنترلر مادربوردت که از USB2 بطور کامل پشتیبانی بتونه بکنه و به سرعت دور هارد سیستمت و سرعت دور هارد اکسترنال و ویندوزت
    راستش چون می دونم سرعت USB زیاد بالا نیست
    میخام هارد بگیرم که خروجی eSata ,FireWare هم داشته باشه ...
    اولن سرعت فایروایر 400 در عمل خیلی بالاتر از USB2 هستش و USB2 سرعت ثابتی هم نداره و متغیره.تازه اگه وسترن استودیو بگیری فایروایر800 هم داره که با سرعتش میتونی پرواز هم بکنی!!
    یه چیز دیگه:اگه دو تا هارد فایروایر داشته باشی بخاطر ویژگی Hot Plug میتونی از طریق کابل فایروایر مسقیمن به هم وصلشون کنی و تبادل اطلاعات را بینشون با سرعت بالایی انجام بدی
    Last edited by avecina.ir; 07-05-2009 at 21:40.

9. این کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام

با تشکر از Stream و avesina.ir عزیز و توضیحات کاملی که ارائه کردید ...

می رم همین وسترن دیجیتال سری home Studio Edition بگیرم ، منتها فقط یه مقدار برام گرونه

کلا" سه جا قیمت کردم هر سه جا گفتن 180 تومنه !!! ولی انگار چاره ای نیست ..

ادم یه هارد با امکانات خوب و پدر مادر دار بخاد بگیره باید کلی پول پاش بده ...

دوستان دیگه هم اگه در مورد هارد اکسترنال تجربه دارند ، لطف کنند

بی نهایت ممنوم

داره خودمونی میشه pouriapesar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام نمیدونم جای این سوال اینجا هستش یا نه من چند روزی هست که یه هارد اکسترنال my book essential edition با ظرفیت یک ترا بایت گرفتم.که فقط خروجی usb2.0داره.همه چیش عالیه اما وقتی در ابتدای روشن کردن سیستم به سیستم متصل باشه سیستم اصلا بالا نمیاد.و در همو.ن صفحه اغازین که میخواد سخت افزار هارو بشناسه میمونه.البته این درایو رو تشخیص میده اما بالا نمیاد.تنضیمات بایوس هم طوری هست که اصلا این هارد برای لود اولیه انتخاب نشده.من برا اینکه سیستمو بیارم بالا مجبورم این هاردو جدا کنم بعد که سیستم اومد بالا متصل کنم.ایا این یک ایراد هست یا نه طبیعیه؟

داره خودمونی میشه pouriapesar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

اینم بگم من الن که دارم این مطلب رو مینویسم هاردو از تو قابش در آوردم مستقیم بستم تو کیس.و یه هارد 120 ساتارو بستم جای اون اما بازم در هنگام لود اولیه سیستم بالا نمیاد.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •