تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: کمک درباره بالابر شیشه پراید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

پيش فرض

احتمال پمپ بالابر شیشه خراب هستش و سوخته باید بدین عوضش کنن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

انتظار داشتم این تقویت کننده یک بوبین باشه. اما ظاهرا اینطور نیست.

این تقویت کننده ها رله هستن

عارضم خدمتتن که این درست نیست که برای هر سیستم الکتریکی منقطعی ما رله نصب کنیم.
    به عنوان مثال، هیچ وقت دو عدد رله رو پشت هم نصب نمیکنن.
    و یا پشت کلید برق اتاق رله نصب نمیکن. برای چراغ دنده عقب رله نصب نمیکنن و یا چراغ سقف و چراغ صندوق رله نداره. وخیلی جاهای دیگه مثل شیشه بالابر.

کلید شیشه بالابر یک جور سوئیچ و یا رله دستی هست. و گران قیمت بودن این قطعه به خاطر میزان تحملش در جریانیه که قراره ازش عبور کنه. وگرنه خیلی راحت میتونستن از یک ابزار کوچک و ارزان قیمت استفاده کن و در سر راهش یک رله بزارن و همون کارایی رو ازش ببرن. و این یعنی پیجیده کردن مدار و اتلاف انرژی

رله ها عموما در مدارهای سنگین و آمپر بالا با قطع و وصل زیاد و یا لحظه ای بسته میشه.

شیشه بالابر هم یک ابزار آمپر بالا و با قطع و وصل لحظه ای هست. اما به منظور اینکه از رله استفاده نشه، به جای رله از یک کلید برق قوی استفاده شده. شستی های کنترل شیشه درواقع یک رله دستی هستن.
    پلاتینهای این شستی به اندازه پلاتینهای رله مقاوم هستن. و نیازی به نصب رله اضافه نیست.

شیشه بالابری که با نصب رله درست میشه، اگر شما شستی رو باز کنین و با یک کنتاک شور پلاتینهارو کاملا تمیز کنین، مشکل شیشه بالابر حل میشه.

مشکل شیشه بالابری که به این روش حل نمیشه با نصب رله هم حل نمیشه. و لازمه موتور شیشه بالابر عوض بشه و یا ریل شیشه درست بشه.

پس، به حای اینکه رله بخرید، کلید شیشه بالابر رو باز کنید و پلاتینهای اون رو کاملا تمیز کنید. و در صورت آسیب دیدگی کلید، آنرا عوض کنید و اکر مشکل حل نشد به دنبال جواب مشکل در جای دیگری باشید.
    سیم برق ورودی و یا موتور و یا ریل شیشه
    Last edited by siava5h; 20-08-2017 at 13:52.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام داداشا گلم.آقا پراید من شیشه سمت شاگرد خیلی خوب بالا میره ولی پایین اومدنش کفر آدمو در میاره.بعضی وختا خوب مباد پاین بعضی وختا نمیاد باید با مشت بکوبی ب در تا ب کار بیفتع.مشکل چبه؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام دوستان گلم
    شیشه ها قدرت بالا رفتن سریع نداشتن 2 عدد تقویت کننده خریدم بستم خیلی خوب شد ولی یه مشکلی که هست قبل از بستن دزد گیرم پاور ویندوز داشت ولی الان دیگه پاور عمل نمیکنه راهی داره اونم بشه فعال کرد ممنون

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان گلم
    شیشه ها قدرت بالا رفتن سریع نداشتن 2 عدد تقویت کننده خریدم بستم خیلی خوب شد ولی یه مشکلی که هست قبل از بستن دزد گیرم پاور ویندوز داشت ولی الان دیگه پاور عمل نمیکنه راهی داره اونم بشه فعال کرد ممنون
    باید به نصاب دزدگیر مراجعه کنید تا مدارش رو مجدد راه اندازی کنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

سلام دوستان گلم
    سلام ، دوست عزیز ، نمی دونم بیرون بستی یا خودت بستی ، اما پاور ویندوز مثبت هست ، این رله ها هم مثبت هستن ، پس دو تا رله مثبت نمیتونه با هم در یه مدار همزمان قرار بگیره و کار کنه ، و اگه جفتش با هم باشه زمانی که پاور داره کار میکنه یه ذره شیشه بالا میاد و سریع قطع میشه.

به همین خاطر اگرم بدین بیرون اکثرا میگن نمیشه اما راه داره اونم اینکه سیم تحریک پاور رو از پشت رله بگیرید .(توضیح میدم)

شما باید قبل از خرید رله ها فکر می کردید ، اگر پاور نداشتید که رله مثبت عالیس ، وقتی پاور دارید باید میرفتید شیشه اتومبیل فروش ها و درخواست رله منفی میکردید ، درسته یکم گرونتر از رله مثبته و فقط بعضی از شیشه اتومبیل ها فروش ها دارن و یکم باید بگردید چون هنوز جا نیفتاده اما پاورتون سر جاشه بدون دخالت در سیم کشی و رلتون هم راحت بدون دردسر برای تغییر سیم کشی پاور و کار نکردن نصب می کردید.

در کل شما چند تا کار میتونید بکنید.

1-خیلی راحت دو تا رله منفی بگیرید و یکی این در و یکی در دیگه نصب کنید.(به همین راحتی)

2-همونطور که می دونید پاور ویندوز سیم هاش میاد سمت در راننده و خب در راننده چون سیم هاش هم به بالابر سمت راننده هم به بالابر سمت شاگرد وصله همونجا سیم کشی میشه ، همونطور که گفتم اگه میخواین پاور ویندوزتون با رله مثبت کار کنه دو تا راه دارید.

(پاور ویندوز برای پراید 2 تا تحریک داره یکی سمت راننده که دو تا سیم میشه ، یکی سمت شاگرد که دو تا سیم دیگه میشه در کل هر تحریک 2 تا سیم داره)

تحریک پاور ویندوز سمت راننده رو سیم هاشو قطع کنید و وصل کنید پشت رله مثبتون ، (این از این) میمونه سمت شاگرد یا سمت شاگرد رو بیخیال رله مثبت بشید و رله منفی بزنید ، یعنی در شاگرد رله منفی باشه در راننده رله مثبت ، اما اگه نه دو تا رله خریدید و قصد ندارید دو تا رله یکیشو هم عوض کنید پس باید دو تا سیم تحریک پاور ویندوز سمت شاگرد رو سیم کشی کنید از سمت راننده به سمت شاگرد و اون دو تا سیم رو باز پشت رله مثبت سمت شاگرد وصل کنید.

به همین خاطر که سیم کشی طولانی میشه خیلی ها میگن نه نمیشه پاور ویندوز با رله مثبت باشه در صورتی که میشه .

*پس بهترین کار اینه که دو تا رله منفی بگیرید.
    *یا رله سمت راننده مثبت و رله سمت شاگرد رو منفی بگیرید.
    *یا اینکه اگه جفت رله ها مثبت هست باید علاوه بر تغییر سیم کشی یه سیم کشی تقریبا طولانی از سمت راننده به شاگرد هم انجام بدید.

حالا باز اگه دوستان متوجه نشدن یا سوالی داشتن بگن تونستم بیشتر توضیح میدم.
    Last edited by albod; 07-11-2018 at 02:46.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان گلم
    شیشه ها قدرت بالا رفتن سریع نداشتن 2 عدد تقویت کننده خریدم بستم خیلی خوب شد
    ولی یه مشکلی که هست قبل از بستن دزد گیرم پاور ویندوز داشت ولی الان دیگه پاور عمل نمیکنه
    راهی داره اونم بشه فعال کرد
    ممنون
    سلام
    به احتمال زیاد رله ها روی خطِ اشتباه نصب شده
    باید سیم مثبتی که میرفته برای موتور شیشه بالابر رو قطع کنید و وصلش کنین به پایه ای از رله که به آهنربای الکتریکی داخل رله وصله
    .
    یک سیم مثبت هم مستقیماً از باتری بیارید و وصل کنین به پایه ای از رله که به پلاتینِ داخل رله وصله
    از پایه ی پلاتینِ دوم رله هم وصل کنین به مثبت موتور
    سیم منفی آهنربای توی رله رو هم به بدنه ی ماشین وصل کنین . کار تمومه
    اینطوری مدار پاور ویندوز مختل نمیشه چون رله نصب شده روی آخر مدار (بعد از مدار پاور ویندوز یعنی درست قبل از موتور )

.

.

.
    .

عکسهای بیشتر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 07-11-2018 at 09:38. دليل: تصحیح

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام

یه چیز عجیب اتفاق افتاده برای من اونم اینه که
    شیشه بالابر سمت راست با کلید همونور کار میکنه ولی با کلید سمت راننده نه
    شاید بگین خب کلید سمت راننده مشکل داره ولی نه باز کردم و داخلش رو کامل تمیز کردم حتی جای پلاتینا رو عوض کردم ولی نشد
    یه تست دیگه هم انجام دادم ببینم برق میرسه یا نه :حال باز کردن نداشتم"

وقی با کلید شاگرد داشتم شیشه رو پایین میدادم یبار با سمت راننده تست کردم اگه کلید رو به سمت بالا بیارم شیشه بالابر وای مایسته؟ "چون 2 تا کلید برعکس هم برق میدادن بالابر متوقف میشد" (موقع بالا بردن هم تست کردم که اوکی بود اونم ینی بالابر متوقف میشد)

خب تا اینجا مشکل نه از کلیده نه از موتور بالابر "البته بگم موتور بالابر بخاطر کهنگی نوار دور شیشه سخت کار میکنه که باید سریع عوض کنم نوارو ولی فک نکنم مشکل از اون باشه

موندم چیکار کنم الان
    یچیز دیگه، ماشین رو تازه در سمت راننده رو تعویض کردیم و صافکار محترم بجای اینکه بگه من نمیتونم این سیم ها رو در بیارم از در همه رو برید و دوباره بعد از نصب در جدیدی خودش وصل کرد :|:|:|، خبر ندارم سیمای بالابرم اینطوری کرده یا نه "در رو که باز کرده بودم سیمای قفل در، اون چراغ خطر روی در همه پاره شده و دوباره وصل شده بود "که حتی سیمای قفل هم برعکس وصل کرده بود که دزدگیر رو کاملا بهم ریخته بود" ولی نکاه نکردم بقیه هم اینطوره یا نه

البته فردا اگه وقت شد در سمت شاگردو باز میکنم و و تست میکنم ببینم ولتاز کافی میرسه یا نه

اگه راه حلی دارید بی زحمت بگید

خیلی رو مخه این موضوع

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام

یه چیز عجیب اتفاق افتاده برای من اونم اینه که
    شیشه بالابر سمت راست با کلید همونور کار میکنه ولی با کلید سمت راننده نه
    شاید بگین خب کلید سمت راننده مشکل داره ولی نه باز کردم و داخلش رو کامل تمیز کردم حتی جای پلاتینا رو عوض کردم ولی نشد
    یه تست دیگه هم انجام دادم ببینم برق میرسه یا نه :حال باز کردن نداشتم"

وقی با کلید شاگرد داشتم شیشه رو پایین میدادم یبار با سمت راننده تست کردم اگه کلید رو به سمت بالا بیارم شیشه بالابر وای مایسته؟ "چون 2 تا کلید برعکس هم برق میدادن بالابر متوقف میشد" (موقع بالا بردن هم تست کردم که اوکی بود اونم ینی بالابر متوقف میشد)

خب تا اینجا مشکل نه از کلیده نه از موتور بالابر "البته بگم موتور بالابر بخاطر کهنگی نوار دور شیشه سخت کار میکنه که باید سریع عوض کنم نوارو ولی فک نکنم مشکل از اون باشه

موندم چیکار کنم الان
    یچیز دیگه، ماشین رو تازه در سمت راننده رو تعویض کردیم و صافکار محترم بجای اینکه بگه من نمیتونم این سیم ها رو در بیارم از در همه رو برید و دوباره بعد از نصب در جدیدی خودش وصل کرد :|:|:|، خبر ندارم سیمای بالابرم اینطوری کرده یا نه "در رو که باز کرده بودم سیمای قفل در، اون چراغ خطر روی در همه پاره شده و دوباره وصل شده بود "که حتی سیمای قفل هم برعکس وصل کرده بود که دزدگیر رو کاملا بهم ریخته بود" ولی نکاه نکردم بقیه هم اینطوره یا نه

البته فردا اگه وقت شد در سمت شاگردو باز میکنم و و تست میکنم ببینم ولتاز کافی میرسه یا نه

اگه راه حلی دارید بی زحمت بگید

خیلی رو مخه این موضوع
    سلام
    اول از همه باید صافکار رو سرزنش کرد که چرا سیم های بریده
    مگر اینا شغلشون این نیست؟ کار عجیبی بوده
    شما باید بری باتری سازی و این سیم های بریده شده بررسی بشن
    و بعد تست کنید
    اگر نشد کلید سمت راننده رو با یک عدد کلید نو تست کنید نتیجه رو ببینید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام
    اول از همه باید صافکار رو سرزنش کرد که چرا سیم های بریده
    مگر اینا شغلشون این نیست؟ کار عجیبی بوده
    شما باید بری باتری سازی و این سیم های بریده شده بررسی بشن
    و بعد تست کنید
    اگر نشد کلید سمت راننده رو با یک عدد کلید نو تست کنید نتیجه رو ببینید
    سرزنش که چی بگم، والله طرف اشناست و خانواده میگن هیچی نگیم :|
    اره باید سیم ها تست بشن، امروز باز میکنم اگه وقت بشه

ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •