تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین برند تولید کننده حال حاضر لپ تاپ در دنیا از نظر ش

راي دهنده
20. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Asus

3 15.00%
  • Dell

8 40.00%
  • Sony

5 25.00%
  • Toshiba

1 5.00%
  • HP

3 15.00%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: نظر سنجی : بهترین برند تولید کننده حال حاضر لپ تاپ در دنیا از نظر شما

پروفشنال !Bikhaneman!'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض نظر سنجی : بهترین برند تولید کننده حال حاضر لپ تاپ در دنیا از نظر شما

سلام به همه اساتید

با وجود تنوع برند های تولید کننده لپ تاپ که تعدادشون خیلی زیاد شده و متاسفانه افت کیفیت خیلی از برندهای معروف (مثل خیلی از مدل های Dell) به نظر شما بهترین مارک نوت بوک از نظر کیفیت و خدمات در حال حاضر چیه ؟

طبق تحقیقات خودم و نظر دوستان مختلف که از مار کهای مختلف استفاده می کنن رتبه بندی به این صورته..البته این رتبه بندی برای برندهای عرف هست :

1-Asus
    2-Sony
    3-Toshiba
    4-HP
    5-Dell
    6-..

الیته این بحث هم زیاد پیش اومده که هر برندی تو یه زمینه تبحر داره مثلا سونی تو LCD و مثلا ایسوس تو گرافیک و کیفیت و ... اما چیزی که مهمه کیفیت و رضایت مشتری هست.

مثلا مولفه هایی که برای کسانی که با لپ تاپ کار کردن و براشون مهمه اینا می تونه باشه :

-طول عمر باتری

-کیفیت بالای قطعات و Horse Work بودن (خرکاری!) مثلا با شرایطی که من دارم حتی اگه بهترین لپ تاپ هم زیر دستم باشه اما نتونه روزی بیش از 8 ساعت کار کنه بدردم نمیخوره و این به تنهایی یه مولفه مهم برای اکثر کاربراست

-کارایی متناسب با آنچه که قراره باشه ! یعنی وقتی گرافیکش 512 میشه باید به همون اندازه جواب بده نه اینکه فقط اسم 512 رو یدک بکشه که همه از جمله فروشندگان عزیز متوجه منظور من میشن.
    بارها شده یه لپ تاپ به اسم 6مگ کش به مشتری فروخته شده اما وقتی با برنامه های حرفه ای ازشون تست گرفته شد 4 مگ کش بودن !!! یا مثلا مموری 4 گیگ داشتن اما سیستم فقط می تونست از 3 گیگش استفاده کنه !!!
    Last edited by !Bikhaneman!; 29-04-2009 at 14:08.

در آغاز فعالیت ITSO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

از اونجا که من بهش رسیدم لب تاپ dell خیلی عالیه. به قول بعضیها dell مرگ نداره. من خودم هم از این لب تاپ استفاده می کنم ازش راضیم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

chera apple to list nist?

4. این کاربر از C.over.B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز scorpion818's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Global Village

پيش فرض

همون طوری که گفتید بارها این بحث پیش اومده ولی در نهایت یا به نتیجه نرسیده یا مشخص شده هر برندی توی یه زمینه بهتره. این که می گید مهم رضایت مشتریه درسته ولی هر کسی بر مبنای بر طرف شدن نیازهای خودش از خرید یک لپ تاپ رضایت خودش رو نشون می ده. مثلاً اگر من دنبال زیبایی و کلاس هستم اشتباه می کنم اگر غیر از Vaio سراغ برند دیگه ای برم و اگر دنبال گرافیک مناسب هستم اشتباه می کنم اگه سراغ Vaio برم!!! (عجب جمله حکیمانه ای گفتم!) ولی مسئله جایی پیش میاد که من چند تا نیاز همراه با هم دارم مثلاً هم دنبال قیمت پایین هستم، هم مولتی مدیای مناسب و هم وزن پایین. حالا اگر بتونم بر اساس این نیازهام و نیازهای پنهان که شاید الان برام مهم نباشن (مثل خدمات پس از فروش و گارانتی و ...) یه لپ تاپ از هر برندی بخرم که نیازهای من رو بر طرف کنه من از اون لپ تاپ و شاید کلاً از اون برند خوشم میاد و مثلاً می گم HP خوبه ولی در صورتی که بر اساس نیازهام انتخاب درستی نداشته باشم بر عکس این قضیه اتفاق می افته.

6. این کاربر از scorpion818 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه lordsaber's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

همونطور که بارها بحث شده هر برندی تو یک زمینه خوب کار می کنه . نمیشه گفت این از همه بهتره یا اون بدتره.
    الان برندهایی هستند که جزو بهترینها هستند ولی توی ایران ناشناسند مثل zepto.

8. این کاربر از lordsaber بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

الان برندهایی هستند که جزو بهترینها هستند ولی توی ایران ناشناسند مثل zepto.
    همونطور که تو پست اول گفتم، این نظر سنجی برای نوت بوکهای عرف بازار هست که فروش بالایی دان. apple و IBM جزو برندهای خاص هستن که به هر حال نظر مثبت جمعی (به خاطر عدم تناسب قیمت با امکانات) ندارن. هرچند هیچ کس منکر کیفیت و کلاس بالای اونا نیست.

همون طوری که گفتید بارها این بحث پیش اومده ولی در نهایت یا به نتیجه نرسیده یا مشخص شده هر برندی توی یه زمینه بهتره. این که می گید مهم رضایت مشتریه درسته ولی هر کسی بر مبنای بر طرف شدن نیازهای خودش از خرید یک لپ تاپ رضایت خودش رو نشون می ده. مثلاً اگر من دنبال زیبایی و کلاس هستم اشتباه می کنم اگر غیر از Vaio سراغ برند دیگه ای برم و اگر دنبال گرافیک مناسب هستم اشتباه می کنم اگه سراغ Vaio برم!!! (عجب جمله حکیمانه ای گفتم!) ولی مسئله جایی پیش میاد که من چند تا نیاز همراه با هم دارم مثلاً هم دنبال قیمت پایین هستم، هم مولتی مدیای مناسب و هم وزن پایین. حالا اگر بتونم بر اساس این نیازهام و نیازهای پنهان که شاید الان برام مهم نباشن (مثل خدمات پس از فروش و گارانتی و ...) یه لپ تاپ از هر برندی بخرم که نیازهای من رو بر طرف کنه من از اون لپ تاپ و شاید کلاً از اون برند خوشم میاد و مثلاً می گم HP خوبه ولی در صورتی که بر اساس نیازهام انتخاب درستی نداشته باشم بر عکس این قضیه اتفاق می افته.
    کاملا درسته اما بازم میشه یه مواردی رو به عنوان مولفه های اصلی در نظر گرفت و به یه لپ تاپ نمره داد. مثلا جمله لپ تاپ های Dell در حال حاضر به خاطر رقابتی شدن و فروش بالا، با افت کیفیت مواجه شده اند یک قانون نیست و همونطور که می دونیم بعضی مدلهای این برند واقعا خوبن اما اکثریت قریب به یقین فروشندگان موافقن ! همینکه یکی دوتا از گارانتی های معروف، این برند رو کم کم دارن از لیست موجودیشون حذف میکنن موید همین قضیه هست.
    مثلا مولفه هایی که برای کسانی که با لپ تاپ کار کردن اینا می تونه باشه :

-طول عمر باتری

-کیفیت بالای قطعات و Horse Work بودن (خرکاری!) مثلا با شرایطی که من دارم حتی اگه بهترین لپ تاپ هم زیر دستم باشه اما نتونه روزی بیش از 8 ساعت کار کنه بدردم نمیخوره و این به تنهایی یه مولفه مهم برای اکثر کاربراست

-کارایی متناسب با آنچه که قراره باشه ! یعنی وقتی گرافیکش 512 میشه باید به همون اندازه جواب بده نه اینکه فقط اسم 512 رو یدک بکشه که همه از جمله فروشندگان عزیز متوجه منظور من میشن.

بارها شده یه لپ تاپ به اسم 6مگ کش به مشتری فروخته شده اما وقتی با برنامه های حرفه ای ازشون تست گرفته شد 4 مگ کش بودن !!! یا مثلا مموری 4 گیگ داشتن اما سیستم فقط می تونست از 3 گیگش استفاده کنه !!! مطمئنا خیلی از دوستان در جریان نیستن اما به خاطر اینکه یکی از بستگان خودم فروشنده هست این قضایا حساسیت ایجاد کرده !

آخر فروم باز scorpion818's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Global Village

پيش فرض

اگر فرض رو بر این بگیریم که حرف شما در مورد کنار گذاشتن Dell توسط برخی گارانتی های معروف درست باشه می تونه به خاطر این باشه که گارانتی های تخصصی Dell اینقدر خوب سرویس می دن که عملاً همه مشتریان رو به خودشون جذب کردن و برای اون گارانتی به قول شما معروف دیگه مشتری زیادی باقی نمی مونه و دیگه براش صرف نمی کنه Dell بفروشه و گارانتی کنه.
    مواردی که برای مناسب بودن لپ تاپ ذکر کردید کاملاً شخصی هستند و همون طوری که گفتم اشخاص با نیازهای خودشون این موارد رو می سنجن مثلاً برای شما طول عمر باتری مهمه ولی برای یک نفر دیگه شاید اولویت دهم هم نباشه.
    برای مورد آخری هم که گفتید باید خدمتتون عرض کنم که ویندوز Vista نسخه 32 بیت فقط تا 3 گیگا بایت رم ساپورت می کنه می تونید برای اطمینان به لینک های زیر یه نگاه بندازید.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

laptop فقط sony

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوستان بارها و بارها گفتیم مقایسه کلی برند ها اشتباه هست و نمیشه بیایید بگید سونی بهتره یا دل !؟ هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن و باید تو شاخه و کاربرد خودشون مقایسه بشن ... در ضمن نظرسنجی خیلی ناقص بود و بسیاری از برند ها مطرح از قلم افتاده بودند .
    اینطوری که نظرسنجی میشه اکثر افرادی که وارد میشن به لپ تاپ خودشون رای میدن و نمیشه قضاوت درستی کرد .
    پس سعی کنین رو مدل مقایسه کنید نه برند ...
    با تشکر

13. این کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اگر فرض رو بر این بگیریم که حرف شما در مورد کنار گذاشتن Dell توسط برخی گارانتی های معروف درست باشه می تونه به خاطر این باشه که گارانتی های تخصصی Dell اینقدر خوب سرویس می دن که عملاً همه مشتریان رو به خودشون جذب کردن و برای اون گارانتی به قول شما معروف دیگه مشتری زیادی باقی نمی مونه و دیگه براش صرف نمی کنه Dell بفروشه و گارانتی کنه.
    مواردی که برای مناسب بودن لپ تاپ ذکر کردید کاملاً شخصی هستند و همون طوری که گفتم اشخاص با نیازهای خودشون این موارد رو می سنجن مثلاً برای شما طول عمر باتری مهمه ولی برای یک نفر دیگه شاید اولویت دهم هم نباشه.
    برای مورد آخری هم که گفتید باید خدمتتون عرض کنم که ویندوز Vista نسخه 32 بیت فقط تا 3 گیگا بایت رم ساپورت می کنه می تونید برای اطمینان به لینک های زیر یه نگاه بندازید.
    کد:
    کد:
    شما فقط مورد RAM رو براش توجیه اوردید اما کش رو چطور توجیه میکنید ؟
    در ضمن..خارج شدن از گارانتی بخاطر بالا رفتن تعداد مرجوعیها به دلایل مختلف از جمله ایرادات سخت افزاری بود دوست من. من پارسال که می خواستم لپ تاپ بگیرم رفتم سراغ تعمیرکارا! از اونجا خیلی راحت میشه فهمید کدوم برند بیشتر با کیفیت تره. در ضمن همه لپ تاپها گارانتی 1 ساله همون برند رو دارن

دلایلی که گفتم بعید می دونم شخصی باشه ..یعنی برای شما مهم نیست که کیفیت قطعات بالا باشه ؟ یا مثلا کانفیگ لپ تاپ شما Real باشه ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •