تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 9 اولاول ... 456789 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 81

نام تاپيک: ◄◄ بحث در مورد انواع سنسور

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض سنسور دما

با سلام
    به یک سنسور دما برای کنترل دمای بدن نیاز دارم چه سنسوری پیشنهاد می کنید ممنون میشم راهنمایی کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه mad86's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

با سلام
    به یک سنسور دما برای کنترل دمای بدن نیاز دارم چه سنسوری پیشنهاد می کنید ممنون میشم راهنمایی کنید

بهترین انتخاب بنظرم سنسورهای دیجیتال است
    ی سری به جوان الکترونیک بزنید انتخاب های زیادی دارید
    بیخیال سری انالوگ مثل lm35 بشید

سری داگلاس رو پیشنهاد میکنم چون هم کار باهاش سادست هم دقیقند هم تو ایران پیدا می شن

3. این کاربر از mad86 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    یه سنسور با قابلیت تشخیص یک ولتاژ خاص که به محض رسیدن به یک ولتاژ یا محدوده ولتاژ بتونه یه کا ردیگه انجام بده مثلا لامپی روشن بشه؟

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

این سنسور نیست...
    روش های مختلف دارید

یکی اینکه از ADC یک میکرو استفاده کنید و ولتاژ رو بخونید به محض اینکه به اون مقدار لازم رسید عمل کنه

راه ساده تر از استفاده از یک آپ امپ به صورت مقایسه کننده بسته شده باشه
    با یک سرچ کوچیک میتونید پیدا کنید lمدارشو...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام
    ببخشید شاید سوالم مربوط به این تاپیک نباشه که در اینصورت خواهش می کنم منو به تاپیک صحیح هدایت کنید!
    سوالم در مورد سنسور گاز منوکسید کربن هستش.یه بخاری گازی در یه اتاق نصب کردم که وضعیت دودکش اون مشکوکه!
    واسه همین می خوام از سنسور فوق برای حصول اطمینان استفاده کنم.حالا بفرمایید :
    1- چه مارک و مدلی که در بازار موجود باشه رو پیشنهاد می کنید؟
    2-از کجا باید بخرم؟
    3-قیمتش چنده؟
    4-میزان اطمینان و درصد خطاش چقدره؟
    بینهایت سپاسگذارم.

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

من قدیما یزد و کویر این سنسور رو دیده بودم..گمانم جوان هم داشته باشه
    جمهوری هم مسلما داره

نوع کارکرد همه سنسورها بصورت کلی یکی هست یعنی به محض اینکه به آستانه تحریک برسن خروجی اونها تحریک میشه و شما با تشخیص این تغییرات و معمولا یک مدار مقایسه کننده ساده مثل همین مقایسه کننده بالا میتونید اون تغییرات رو شناسایی کنید

اما تو سنسورهای گاز مدل های مختلف هست که اونی که بیشتر تو بازار موجود هست متاسفانه نیاز به یک ولتاژ بالا هم برای راه اندازی دارند...

توضیح هم اینکه برای این کار شما که با جان انسان در تماسه هیچ وقت همچین چیزی توصیه نمیشه حتی اگر خطا 1 درصد کمتر باشه...شما باید این اطمینان رو از دستگاه گرمایشی خودتون داشته باشید نه اینکه سنسور کنارش بزارید!....

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

من قدیما یزد و کویر این سنسور رو دیده بودم..گمانم جوان هم داشته باشه
    جمهوری هم مسلما داره

نوع کارکرد همه سنسورها بصورت کلی یکی هست یعنی به محض اینکه به آستانه تحریک برسن خروجی اونها تحریک میشه و شما با تشخیص این تغییرات و معمولا یک مدار مقایسه کننده ساده مثل همین مقایسه کننده بالا میتونید اون تغییرات رو شناسایی کنید

اما تو سنسورهای گاز مدل های مختلف هست که اونی که بیشتر تو بازار موجود هست متاسفانه نیاز به یک ولتاژ بالا هم برای راه اندازی دارند...

توضیح هم اینکه برای این کار شما که با جان انسان در تماسه هیچ وقت همچین چیزی توصیه نمیشه حتی اگر خطا 1 درصد کمتر باشه...شما باید این اطمینان رو از دستگاه گرمایشی خودتون داشته باشید نه اینکه سنسور کنارش بزارید!....
    بسیار ممنون از پاسخ شما
    اگه لطف بفرمایید آدرس یه جایی تو مشهد که از اینها داشته باشه بفرمایید بسیار ممنون خواهم شد.
    ضمن اینکه قیمتش رو هم نفرمودید!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    شاید اینجا محل درستی برای این پرسش نباشد
    من راننده کامیون هستم و کارمان حمل مواد فله مثل ذرت و سویاو...است
    خیلی از بابت کم و زیاد کردن بار وقتمان تلف می شود
    سوالم اینه که ایا سنسور هست (و کجا گیر میاد )که بتواند وزن تقریبی بار را با استفاده از فشار روغن هیدرولیک جک(کامیون کمپرس است) اندازه گرفت یعنی جک را در فاصله مثلا 10سانتی نگه داشت و فشار روغن نگاه کرد

حالا اگر فشار سنج عقربه ای هم باشد بد نیست !!

با تشکر
    یا علی

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام
    شاید اینجا محل درستی برای این پرسش نباشد
    من راننده کامیون هستم و کارمان حمل مواد فله مثل ذرت و سویاو...است
    خیلی از بابت کم و زیاد کردن بار وقتمان تلف می شود
    سوالم اینه که ایا سنسور هست (و کجا گیر میاد )که بتواند وزن تقریبی بار را با استفاده از فشار روغن هیدرولیک جک(کامیون کمپرس است) اندازه گرفت یعنی جک را در فاصله مثلا 10سانتی نگه داشت و فشار روغن نگاه کرد

حالا اگر فشار سنج عقربه ای هم باشد بد نیست !!

با تشکر
    یا علی
    سلام
    دوست عزيز سنسور فقط يك قطعه است ، نه يك سيستم
    چيزي كه شما لازم داريد يكي از قطعاتش ميشه سنسور بقيه قسمتها مثل نمايشگر و سيستم پردازش و....هم نياز داريد

اگر ميزان دقيق وزن رو بخوايد و دانش الكترونيك رو داريد .. بله ميتونيد يك سنسور فشار كه تو باسكول ها هم ازش استفاده ميشه ، كمك بگيريد...اما سنسورهاي خاصي هست و شما با توجه به محدوده وزن خيلي بالايي كه نياز داريد..بايد به روش هاي خاص مكانيكي ابتدا وزن رو به نسبت محدوده سنسور كاهش بديد و با يك ميكرو اطلاعات رو پردازش و اندازگيري كنيد

اما روش هاي ساده تر هم هست مثلا ميتونيد از ميزان خم شدن يك لاستيك ، يا جك هاي روغني و....با اتصال اونها به يك پتانسيومتر يا روش هاي نوري...با قيمت كمتر و حتي دقيق تر يك باسكول بسازيد..اما بهرحال براي كاليبراسيونش نياز به يك باسكول هست..ودانش مكانيك و الكترونيك خاص خودش نياز دارد

اما هميشه بهترين روش ، روش الكترونيكي نيست...
    روش كه شما گفتيد با استفاده از ميزان كاهش فنر ماشين ،خطاي زيادي داره و تابع ميزان باد تاير ، شيب ماشين و مكان بار و..خواهد بود . اما بهرحال ميتونيد با نشانه گذاري و با آزمايش خطا ، به محدوده وزن قاعدتا پي برد

11. این کاربر از mad86 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

با تشکر از حسن توجه
    بله در جریان هستم که این قطعات هم لازم است ولی گفتم شاید با استفاده مقداری جریان الکتریکی و یک اهم سنج بتوان وزن را اندازه گیری کرد
    اما روش هاي ساده تر هم هست مثلا ميتونيد از ميزان خم شدن يك لاستيك ، يا جك هاي روغني و....با اتصال اونها به يك پتانسيومتر يا روش هاي نوري...با قيمت كمتر و حتي دقيق تر يك باسكول بسازيد
    بی زحمت می توانید توضیح مختصری در مورد این روشها بفرمایید
    البته در پست اول هم گفتم که اتاق ماشین جک دارد(برای تخلیه بار) و می توان از فشار روغن هیرو لیک جک استفاده کرد
    مثل این عکس

البته تکیه من بیشتر روی فشار سنج روغنی عقربه ای است که ایا گیر میاد یا نه
    چون اگر چنین دستگاه باشد کافیست فشار سنج را به لوله ها جک متصل کرد و اتاق کامیون را در یک فاصله مثلا 20سانتی نگه داشت و وزن تقریبی را با استفاده از حرکت عقربه فشار سنج فهمید

نمونه این عکس

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •