تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 40 از 51 اولاول ... 3036373839404142434450 ... آخرآخر
نمايش نتايج 391 به 400 از 507

نام تاپيک: تست هاردهای کاربران انجمن با برنامه HD Tune (نسخه دوم)

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بعد از فعال کردن Samsung Rapid Mode :

به تفاوت سرعت 4K در اینجا و تست قبل دقت کنید... کاری که این حالت می کنه اینه که مقداری از رم رو به عنوان کش برای SSD استفاده می کنه و فایل هایی که زیاد بهشون دسترسی میشه رو در اونجا قرار میده. این اکثر فایل های 4K سیستم عامل رو شامل میشه و برای همین تاثیر خیلی زیای توی سرعت سیستم عامل داره. دقیقا مشابه اینه که از یک RamDisk به عنوان کش SSD استفاده کنیم.

2. 8 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

سلام
    تست هارد هایبرید لپتاپ z510.
    1TB + 8GB SSD

4. این کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

لینک عکس http://upcity.ir/images2/64177431817613959131.png

یک ترابایت وسترن دیجیتال 7200 ار پی ام 64مگ بافر

Minimum Transfer Rate: 1.8 MB/s
    Maximum Transfer Rate: 151.5 MB/s
    Average Transfer Rate: 99.7 MB/s

Access Time: 18.9 ms
    Burst Rate: 249.6 MB/s
    CPU Usage: 2.4/A

لطفا بگید به نظر شما حال هارد بنده چطور
    ممنون میشم یکم توضیح بدید.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

لینک عکس http://upcity.ir/images2/64177431817613959131.png

یک ترابایت وسترن دیجیتال 7200 ار پی ام 64مگ بافر
    Minimum Transfer Rate: 1.8 MB/s
    Maximum Transfer Rate: 151.5 MB/s
    Average Transfer Rate: 99.7 MB/s

Access Time: 18.9 ms
    Burst Rate: 249.6 MB/s
    CPU Usage: 2.4/A

ممنون میشم یکم توضیح بدید.
    مدل نامبر هارد مورد نظر WD10EZRX هست . در واقع از سری WD Green هست و قطعاً 7200rpm نیست . حداقل Data Transfer rate حدود 1.8MB/s هست که فوق العاده پایین هست و احتمالاً هارد مورد نظر در لحظه تست مشغول کاری بوده (یا اینکه تست را چندبار تکرار کنید) . بالاتر بودن نسبی Access time هم میتونه به همین خاطر باشه . البته دقت کنید که این مدلها معمولاً Access time پایین و یا IOPS بالایی ندارند . برای کاملتر بودن تستها بهتر بود که از قسمت File Benchmark و Random Access و حتی Extra هم تست میگرفتید .

بر اساس تستهایی که گذاشتید و یا خواهید گذاشت نمیشه گفت که هارد مورد نظر OK هست یا خیر . اگر نگران وضعیت کلی هارد هستید از قسمت Health میتونید Status Smart را بررسی کنید که آیا OK هست یا مثلاً Warning دارد .

کاربر فعال انجمن موسیقی OMiD.1080p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

Seagate -Barracuda 7200 - 64MB - 2TB
    PN ---> ST2000DM001-1CH164

نمیدونم دلیلش چیه که به مرور سرعت ناپایدار و کم میشه !
    ( با این که فنی نیستم ولی فکر کنم به خاطر بافرش باشه . اول میاد از داخل بافر استفاده میکنه و در ادامه چون بافر سر ریز میشه واسه همین سرعت کم میشه ) درسته ؟

8. این کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موسیقی OMiD.1080p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

اینم تست از یو اس بی درایوم : دی
    جالبش اینه که بیشتر تست رو اصلا حداکثر و حداقل سرعت تغییری نکرد و ثابت بود ( خوب مشخصه دیگه وقتی قطعه متحرک نداره همینطوری میشه دیگه . شبیه داریوهای SSD )

Verico USB flash drive - 8GB
    MB : Asrock 870 extream3
    USB Controller : Nec

----------

این یکی دیگه هم که انگار سکته کرده

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نمیدونم دلیلش چیه که به مرور سرعت ناپایدار و کم میشه !
    ( با این که فنی نیستم ولی فکر کنم به خاطر بافرش باشه . اول میاد از داخل بافر استفاده میکنه و در ادامه چون بافر سر ریز میشه واسه همین سرعت کم میشه ) درسته ؟
    بالاتر بودن Data transfer rate در قسمتهاي آغازين تست بخاطر بالاتر بودن linear density در Outer Track (بيروني ترين ترك) هست. بعبارت ديگر سرعت خواندن و يا نوشتن اطلاعات بطور متوالي و پشت سرهم در Trackـهايي كه ديتا سكتورها تراكم بالاتري داشته باشند بيشتر خواهد بود در مقايسه با Trackـهاييكه linear density پايينتري دارد . اين پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را هم بخونيد .

11. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام به همه کارشناسان محترم
    من اسکرین شاتی از وضعیت هاردم براتون میزارم خواهش میکنم بگین وضعیتش چطوره ؟ لطفا جواب بدین

و یک سئوال هم دارم و اون اینکه قسمت spin retry count مربوط به چه میشه و همانطور که توی عکس هم قابل مشاهده است مال هارد من شده 110 آیا یعنی هاردم مشکلی داره ؟
    لطفا جواب بدین ، چون روی هاردم اطلاعات زیادی دارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

مدل نامبر هارد مورد نظر WD10EZRX هست . در واقع از سری WD Green هست و قطعاً 7200rpm نیست . حداقل Data Transfer rate حدود 1.8MB/s هست که فوق العاده پایین هست و احتمالاً هارد مورد نظر در لحظه تست مشغول کاری بوده (یا اینکه تست را چندبار تکرار کنید) . بالاتر بودن نسبی Access time هم میتونه به همین خاطر باشه . البته دقت کنید که این مدلها معمولاً Access time پایین و یا IOPS بالایی ندارند . برای کاملتر بودن تستها بهتر بود که از قسمت File Benchmark و Random Access و حتی Extra هم تست میگرفتید .

بر اساس تستهایی که گذاشتید و یا خواهید گذاشت نمیشه گفت که هارد مورد نظر OK هست یا خیر . اگر نگران وضعیت کلی هارد هستید از قسمت Health میتونید Status Smart را بررسی کنید که آیا OK هست یا مثلاً Warning دارد .
    داداش جون ممنونم از اینکه وقتتون برای بنده گذاشتید من باز عکس گذاشتم وسیتم اصلا مشغول کاری نیست
    لینک عکس جدید http://uplod.ir/p56ccsyl8ioa/HD_Tune_Pro.zip.htm
    عزیز اگه مشکلی هستش لطفا برای حلش راهنماییم کنید. راستی من تا الان فکر میکردم هاردم 7200هستش فرقش باWD10EZRXچیه؟
    Last edited by mahdinazar; 01-02-2014 at 19:05.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه کارشناسان محترم
    من اسکرین شاتی از وضعیت هاردم براتون میزارم خواهش میکنم بگین وضعیتش چطوره ؟ لطفا جواب بدین

و یک سئوال هم دارم و اون اینکه قسمت spin retry count مربوط به چه میشه و همانطور که توی عکس هم قابل مشاهده است مال هارد من شده 110 آیا یعنی هاردم مشکلی داره ؟
    لطفا جواب بدین ، چون روی هاردم اطلاعات زیادی دارم
    سلام .
    Smart هارد مورد نظر همگی OK هستند و موردی دیده نمیشود ، جای نگرانی نیست .

در مورد spin retry count عددی که در ستون Data دیده میشه به این معني هست كه موتور هارد (spindle) به همان تعداد به حداكثر rpm نرسيده و در نتیجه براي رسيدن به حداكثر rpm مجدداً سعي و تلاش كرده . اين مسئله میتونه مربوط به نامرغوب بودن پاور و عدم تامین جریان کافی و نوسانات ولتاژی یا وجود مشکل در موتور و يا حتي pcb هارد باشد . در مورد هارد درایو شما این مقدار صفر هست و در نتیجه مشکلی وجود ندارد .

عکس زیر که مربوط به هارد سیگیت 7200.11 بنده هست حداقل یکبار موتور هارد به حداکثر rpm نرسیده (Data = 1) .

محتوای مخفی: 7200.11 

داداش جون ممنونم از اینکه وقتتون برای بنده گذاشتید من باز عکس گذاشتم وسیتم اصلا مشغول کاری نیست
    لینک عکس جدید http://uplod.ir/p56ccsyl8ioa/HD_Tune_Pro.zip.htm
    عزیز اگه مشکلی هستش لطفا برای حلش راهنماییم کنید. راستی من تا الان فکر میکردم هاردم 7200هستش فرقش باWD10EZRXچیه؟
    عکس سوم در فایل zip نتیجه تست بهتر بوده . هارد درایو شما هیچ مشکلی ندارد . Status Smart هم OK هست .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •