تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 13 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 123

نام تاپيک: ✔ راهنمایی در مورد رشته حقوق بین الملل

آخر فروم باز Mahiar0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    رشت

14 ✔ راهنمایی در مورد رشته حقوق بین الملل

برای رشته حقوق بین الملل کسی میداند چه کتابهایی بخوان خوبه؟

راستی چون من رشته ام کامپیوتر بود و حالا میخوام ارشد حقوق بین الملل بخوانم خبری ندارم که منابع اصلیش چیه؟ دوستانی که رشته حقوق بین الملل است وتجربه دارند راهنمایی کنند کدام کتابها رو بخرم نام نویسنده؟
    هم برای دانشگاه سراسری و هم پیام نور
    هر چند برای پیام نور توی سایت ودفترچه منبع رو میگه
    الان برای سراسری چه کتابهایی باید بخوانم
    این کتابها است

حقوق بین الملل عمومی
    حقوق بین الملل اختصاصی
    حقوق مدنی(تعهدات)
    حقوق اساسی
    متون حقوق به زبان انگلیسی

این کتاب ها کدام نویسنده بگیرم که منبع و مرجع باشه؟
    هر کدام یک کتابه یا بیشتره؟برای قبولی مثلا بین الملل عمومی 1و2 که نداره که هر دو بخوانیم؟
    وکدام کتاب انگلیسی که ازش سئوال میاد مرجع است؟

بازار کارش چطوریه؟ کسی که این مدرک داشته باشه کجا ها میتونه بره کار کنه؟
    تو بانک هم میشه!!!!!

فقط مدرک رو میخواهیم چون ارشد توی رشته خودم دیگه نمیکشم
    ارشد حسابداری خواستم برم نشد چون دیگه گذشت ادم تنبل شده اقتصاد مدیریت صنعتی دولتی هم که مثل همینه
    اطلاعات دیگری دارید بگید

2. این کاربر از Mahiar0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Mahiar0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

کسی اطلاعاتی نداره
    یا کسی که حقوق خوانده باشه
    میخوام برم کتاب بخرم
    چی رو بخرم که دوباره کاری و خرج اضافه نشه
    ولی سراسری ارشد فکنم 30و40 نفر بیشتر نمیگیره به نظرتون ارزش داره برم فراگیر ارشد پیام نور حثوث بخوانم؟
    بین الملل یا جزا کدام بهتره؟
    توی این اگهی ها بیشتر چیرو میگیرند؟!!
    اصلا بعد تمام کردن کجاها باید دنبال کار رفت؟

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

دوست عزیز یه سر به تاپیک منابع و نمونه سوالات میزدین (اولین مورد توی فهرست):

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینها منابع اصلی هستن + دو تا جزوه (یکیش دو جلدیه) که باید از دانشگاه های تهران و شهید بهشتی تهیه کنید و یکی در مورد سازمانهای بین المللی هست و اون یکی مبانی حقوق بین الملل و هر دو هم جزو مهمترین منابع هست.

در مورد ظرفیت پذیرش درسته بسیار محدوده و بالطبع برای شما که از رشته دیگه ای می خواین واردش بشین چالش برانگیز تر هم میشه. خود من هم از زیست شناسی گیاهی وارد این رشته شدم و این مشکلات وجود داشت.

در مورد انتخاب بین جزا و بین الملل کاملا بستگی به علایق خودتون داره حقوق بین الملل نیاز به پایه زبان انگلیسی بسیار قوی داره و در عوض زبان عربی در اون اهمیتی نداره ولی خوب ظرفیت پذیرش هم پایینه. بازار کارش هم در صورتی قبولی در دانشگاه دولتی تقریبا تمامی وزارتخونه ها و ارگانهای دولتی، بانکها و شرکتهای خصوصی کلان استخدام دارن و اه یه سر به هفته نامه بازار کار بزنید هم با انواع آگهی های استخدام مواجه میشید.

در مقابل حقوق جزا همونطور که از اسمش بر میاد با دادگاه و قاضی و وکالت و جرم سر و کار داره و به دلیل این که بخش اعظمی از قوانین جزایی ما از منابع اسلامی و عربی نشات گرفته داشتن پایه بسیار قوی در این زبان جزو ملزومات هست. بازار کار نسبتا خوبی داره ولی به شرطی که علاقمند واقعا باشید و بتونید در محیطهایی مثل دادگستری و ... فعالیت کنید. و از لحاظ سطح دشواری علیرغم زبان عربی که باید بلد باشید از حقوق بین الملل بسیار ساده تر هست.

در مورد دانشگاه پیام نور هم من توصیه نمی کنم چون همونطور که گفتم شانس های استخدام بیشتر با فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری (روزانه و شبانه) هست و طی جستجویی که داشتم از این لحاظ شانس زیادی برای فارغ التحصیلان سایر موسسات باقی نمی مونه.

و نکته آخر برای شرکت در این رشته باید علاقه ی زیاد + مطالعه فراوون داشته باشید چون مطالبش حفظی و تحلیلی با هم هستن.

برای حقوق بین الملل عمومی (از درسهای 5 گانه ای که باید برای مقطع فوق خوند) توصیه می کنم حتما از فلش کارت استفاده کنید چون صد در صد مطالب حفظی هستن و پاراگراف قبلی در یک صفحه ممکنه هیچ ربطی با پاراگراف بعدی نداشته باشه!

از لحاظ درجه بندی هم آسونترین بین الملل خصوصی هست بعد اساسی بعد زبان بعد تعهدات و در نهایت دشوارترین بین الملل عمومی.

امیدوارم موفق باشید

5. 3 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sorosh 88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    درس خوندن تو رشته ی که علاقه نداشته باشی رنگ زندگی رو برات به بدترین شکل جلوه میده
    من الان سه ساله روانشناسی میخونم
    ويه هیچ علاقه ای به این رشته ندارم وهمیشه به علوم سیاسی و حقوق علاقه داشتم خوب شاید تقدیر این بوده
    حالا تصمیم گرفتم برم حقوق بین الملل!!!
    زبانم خوبه
    وشما که گفتید من از زیست اودم الان کجا قبول شدید
    و شما میگید علاقه و مطالعه فراوان دیگه چه منابع فرعی رو پیشنهاد میكنيد
    کسي ميتونه از رشته هاي ديگه مثل روانشناسي که اصلا ربطي به حقوق نداره ارشد حقوق بين الملل امتحان بده بعد روزانه يا شبانه دانشگاه شهيد بهشتي يا تهران قبول بشه
    ممنون ميشم اگه کسي درمورد اين رشته ، آيندش و دوره کارشناسي ارشدش صحبت کنه
    Last edited by sorosh 88; 21-12-2009 at 11:16.

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

دوست عزیز سوالاتتون رو بر اساس اولویت و مرتب بپرسید که بنده بدونم کدوم رو جواب بدم و به چه ترتیبی!

ولی بر اساس پست اخیرتون:

بنده شبانه ی بهشتی موفق به پذیرش شدم.

در مورد این که چه طوری بخونید، بذارید روراست بگم؛ رتبه های زیر 40 در این رشته همگی حداقل دو سال رو برای آمادگی صرف کردن و البته کارشناسی حقوق هم خونده بودن. البته برای گرایش های دیگه مثل جزا و ... حتی از شیمی و رشته های غیر مرتبط دیگه پذیرفته شدگانی داریم ولی برای بین الملل بسیار برای فردی بدون پیش زمینه مشکل هست (البته غیر ممکن نیست).

اگر پایه ی انگلیسی تون قوی باشه به جرات می تونم بگم 50 درصد راه رو رفتید. چون متون حقوقی به همراه بین الملل عمومی ضریب 2 دارن در کنکور و خود بین الملل هم دوباره پایه اش زبان انگلیسی هست یعنی عمق مطالب رو با تسلط داشتن روی زبان می تونید درک کنید و به خاطر بسپرید.

در مورد احتمال قبولی هم کلا ظرفیت پذیرش، روزانه - شبانه - غیر انتفاعی و پیام نور برای این رشته 40 نفر هست و فقط هم در تهران + دانشگاه شیراز ارائه میشه که شیراز فقط حدود 5 نفر روزانه ظرفیت داره و تهران هم حدود 10 نفر روزانه برای بهشتی و تهران و باقی شبانه ی این دو دانشگاه + پیام نور تهران و غیر انتفاعی (که در قم هست دانشگاهش).

بنابراین شما برای روزانه ی تهران یا بهشتی یا شیراز باید رتبه ی زیر 20 و برای شبانه زیر 40 بیارید.

در مورد این که اگر از الان بخونید امیدی به قبولی توی تهران هست یا خیر؛ الان حدود 5 ماه به کنکور ارشد فرصت باقی هست و شما باید حدود 40 جلد کتاب و منبع و جزوه رو بخونید که البته فلش کارت بین الملل و آزمونهای آزمایشی رو حساب نکردم. و مطالب هم که کاملا براتون جدید هست یعنی پیش زمینه ای از حقوق نداشتین. بنابراین تعاریف پایه ای و ابتدایی رو هم که شاید یه دانشجوی کارشناسی حقوق بلد باشه شما نیاز دارین که یاد بگیرین و همین یعنی کار بیشتر که بالطبع نیاز به وقت بیشتر هم داره.

بنده از حدود اواسط اردیبهشت شروع کردم و اگر بخوام روراست باز باشم باهاتون فرصت از الان تا روز کنکور به نظرم مناسب و کافی نیست. البته با توجه به اطلاعاتی که قرار دادین از خودتون.

پیشنهاد من این هست که اگر واقعا به این رشته علاقمند هستید و به طور جدی قصد ادامه رو دارید از الان شروع کنید برای کنکور هم ثبت نام کنید و امتحان هم بدبد تا با نوع سوالات، زمان بندی و ... بیشتر آشنا بشید ولی تلاش اصلی رو بذارین برای کنکور سال آینده. که در این صورت خیلی برد کردین.

مطالب بین الملل برخلاف ظاهر سهلی که دارن خیلی ممتنع هستن! و حفظ کردن و به خاطر سپاری به خصوص خود بین الملل عمومی واقعا کار 4-5 ماه نیست. و کتاب آقای ضیایی بیگدلی که مهمترین منبع بین الملل عمومی هست (نزدیک به 1000 صفحه) هم خودش بحث جدایی هست!

در هر صورت اگر تصمیم به شروع گرفتین آرزوی موفقیت دارم براتون،
    اگر سوالی بود بفرمایید.
    موفق باشید

8. 2 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خيلي ممنون از اينکه جواب دادين
    من الان ترم 10 کلاسهاي زبان در کانون زبان ايرانيان تو اصفهان هستم

سوالاتم رو به ترتيب ميپرسم
    1- از حرفهاي شما اينجور بر مياد که ميگيد امسال رو بي خيال خوب اگه من از حالا شروع کنم با توجه به اينکه سربازي معافم ميتونم
    سال ديگه با خيال راحت تر کنکور بدم
    2- اين منابع که شما معرفي کرديد که 20 جلد هم بيشتر نيست چرا ميگيد 40 جلد کتاب
    3-ميشه درصدهايي که تو کنکور زدين رو برام بزنيد
    4-تقريبا شبانه حقوق بين الملل شهيد بهشتي چقد هزينه ميبره
    5-اگه من بخوام از الان شروع کنم با چه کتابهايي بايد شروع کنم
    6-کتاب اقاي بيگدلي رو دارم چه جوري ازش تست مياد و چه جوری بخونم
    7-براي تست چه کتابي معرفي ميکنيد
    8-زبان اختصاصي رو بايد از الان کلمه هاشو بخونم يا نه جور ديگه
    9-براي نوشتن فلش کارت بايد همه نکات ريز رو نوشت يا نه فقط نکات مهم
    10-اگه کسي ارشد اين رشته رو تو تهران يا بهشتي قبول بشه آيا مشکلي براي دوره ي
    دکترا نداره با توجه به رشته کارشناسی اش
    11-چه جوري از اصطلاحات ناآشناي کتاب که توضيحي در موردش نيومده مطلع بشم
    آيا مثل رشته روانشناسي فرهنگ اصطلاحات داره يا نه
    12-آيا تو اين رشته مجله ياچيزي که اطلاعات عمومي اين رشته باشه وجود داره
    13-گفتيد آزمون هاي آزمايشي هم شرکت کنم چه آزمون هايي رو پيشنهاد ميکنيد؟
    14- کلا اين رشته رو چه جور ارزيابي ميکنيد با توجه به اينکه زيست شناسي هم مثل روانشناسي رشته جالبيه

سروش
    Last edited by sorosh 88; 21-12-2009 at 11:18.

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

خواهش می کنم؛

والا با سطح بندی کانون آشنا نیستم اینه که نمیتونم در مورد سطحتون نظر بدم. ولی در مورد این که گفتین عمومی ها رو خوب می زنید باید بگم از دو سال پیش تا الان دیگه ما یک دسته سوال مجزا با نام زبان عمومی نداریم توی این کنکور. بلکه همش 30 تا تست به نام متون حقوقی هست و شامل یه سری نکات گرامری (ولی باز هم با واژگان حقوقی) و سه تا متن Reading هست که اولی تقریبا ساده ترین محسوب میشه و پیرامون موضوعی عمومی (نه حقوقی) هست. دومی متوسط و سومین متن مشکلترین هست و موضوعش هم تخصصی حقوق هست. در ضمن اینم یادآور بشم که زبان انگلیسی درسته شما برای گرایش حقوق بین الملل امتحانش می دین ولی از تمامی گرایشهای حقوق (جزا، خصوصی، بشر، مالکیت فکری و ...) سوال داره چون یه جورایی متون خصوصی کل حقوق حساب میشه نه فقط برای بین الملل.

اینم پاسخ های بنده به ترتیب:

1- این پرسش نبود به نظرم؟ ولی درسته منظورم همین بود، با خیال راحت و سر فرصت علاوه بر این که شانس قبولی بالا میره خودتون هم واقعا از خوندن و یادگیری مطالب لذت می برید در صورتی که علاقه ی عمیق داشته باشید.

2- اینها عناوین کتابها هستن ولی برخی عنوانها در بیش از یک جلد منتشر شدن. مثلا ویرایش هایی که من الان دارم (مربوط ب دو سال پیش) حقوق مدنی آقای کاتوزیان (اعمال و وقایع) دو جلد هست، اثبات و دلیل اثبات آقای کاتوزیان 2 جلد، حقوق اساسی آقای هاشمی 2 جلد، بین الملل خصوصی آقای سلجوقی 2 جلد، 2 تا جزوه یکی سازمانهای بین المللی دیگری حقوق بین الملل (که فکر کنم توی منابع ذکر نشده بود) و متون حقوقی هم 3 تا کتاب هست و همه ی اینها به علاوه ی چند کتاب تست هست که جزو منابع رسمی هم هست به این شرح:

حقوق تعهدات - فاطمه شاکری
    نکات مهم law texts از آقای رمضانزاده
    سوالات طبقه بندی شده ی بین الملل خصوصی سید علی کاظمی

در نهایت هم به احتمال زیاد خودتون چند تا کتاب کمک آموزشی تست باید بگیرید (برای هر یک از درسهای پنجگانه دست کم یکی) که مجموعا حدود 40 تا میشه (بیش و کم).

3- والا دقیقش رو یادم نیست به خاطر همین رند میگم همه رو ولی حدودی اینا بودن:
    متون: 80
    بین الملل:‌ 40
    اساسی: 90
    خصوصی: 85
    تعهدات:60

4- روی ترمی 1.5 تا 2 تومن حساب کنید.

5 و 6 - والا اینش رو دیگه باید خودتون کنار بیاین با مباحث؛ فقط توصیه هایی که می تونم داشته باشم: حتما و حتما 1.5 تا 2 ماه پیش از کنکور رو بذارید برای جمع بندی. یعنی تا اون موقع همه ی مباحق باید یک دور خونده و تست زده شده باشن و 2 ماه باقیمانده رو فقط بذارید روی مرور مباحث، تست زنی هر روزه، مرور فلش کارتها و نکاتی که از ابتدا یادداشت کردین و ...
    و نکته ی مهم دیگه این که از بین این 5 درس بین الملل رو از همین الان باید خوندنش توی برنامتون باشه تا روز کنکور! یعنی اگر مثلا برای هر درسی دو ماه وقت می ذارید برای بین الملل باید کل وقتتون رو بذارید یعنی مباحثش رو پخش کنید توی زمان در دسترستون (غیر از اون 2 ماه پیش از کنکور) به طوری که حداقل دو دور برسید کل کتابهای خود بین الملل رو تموم کنید. و کتاب آقای ضیایی رو هم پیشنهاد می کنم توی این مدت یک دقیقه زمین نذارید! منبع فوق العاده مهمی هست و 60 درصد تست ها فقط از توی اون میاد.

طور خاصی هم نیست خوندنش فقط سعی کنید برای این که فراموش نکنید اول توی ذهنتون چند تا دسته بندی کلی کنید از مباحث یعنی یه دور فهرست رو نگاه کنید ببینید اصلا شامل چه مباحث کلی میشه (مثلا حقوق دریاها، فضا و محیط خارج از جو، مبانی نظری و عملی بین الملل و ...) بعد که مفهوم سرفصل ها براتون جا افتاد شروع کنید بر اون اساس به یادگیری و به خاطر سپاری و به جرات میگم اگر تا روز کنکور 10 بار هم کتاب رو دوره کرده باشید بازم کم هست!

7 - تست منابع خیلی زیاد و متنوع هستن بهتره یه سری به کتابفروشی های مرتبط بزنید موارد خوبی پیدا می کنید ولی اینها رو هم داشته باشید بد نیست:

مجموعه آزمونهای ارشد بین الملل و ...

یه نکته هم باز مهم هست و یادآوری می کنم! اون که گرایش بین الملل از مبحث حقوق مدنی فقط بخش تعهداتش رو شامل میشه بنابراین شما کتاب تست که میگیرید دقت کنید حقوق مدنی تنها نباشه بلکه حقوق مدنی تعهدات یا حقوق تعهدات باشه و در همین راستا "قانون مدنی در نظم حقوق کنونی" از آقای کاتوزیان هم فقط مواد یکم تا 854 ام جزو منابع هست یعنی فقط اموال و تعهدات؛ و ارث و ... نیستش.

8- بله صد در صد باید از الان شروع با یادگیری لغت کنید و دیکشنری آسفورد در این زمینه منبع هست یعنی همونت oxford law dictionary. کلمات CGSE law و Law made simple و همینطور law texts منبع اصلی لغات شما هستند ولی از آسفورد هم هرچه بیشتر یاد بگیرید بهتر!

9- فلش کارت هم آماده توی بازار هست برای تمامی درسها ولی برای بین الملل که حتما توصیه می کنم تهیه کنید فلش کارتهای حقوق بین الملل مدرسان شریف هست. ویرایشی که من دارم 5 تا بسته هستن توی هر کدوم حدودا 1000 تا کارت هست.

10 - نه مشکلی وجود نداره شما حتی می تونی ارشد رو هم یک رشته ی دیگه باشی ولی دکترا رو بین الملل شرکت کنی.

11- برای همه ی اصطلاحات توضیح وجود داره منظور من این بود که یادگیری اون زمان بیشتری می بره چون چیزهایی هستن که توی دوره ی لیسانس تدریس شده و دانشجویان حقوق باهاش آشنا هستن.

12- والا متوجه نشدم دقیق ولی یه سرچ کنین "حقوق بین املل" چند تا پورتال میاره که شاید مجله هایی هم داشته باشه پیرامون این رشته.

13- آزمون رو منظورم این بود که خودتون ماهانه بگیرید از خودتون منتهی با شرایطی دقیقا مثل کنکور. یعنی زمانش بعد از ظهر باشه، مدتش همونقدر باشه و ... ولی اگر آزمون آموزشگاه مدنظرتون هست باید بپرسین در محل سکونت خودتون. آموزشگاه به نامی در این مورد من ندیدم.

14- خیلی خلاصه اگه بگم رشته ی فوق العاده ای هست منتهی اگر واقعا و عمیقا علاقه داشته باشید. چون اگر فقط اندکی سست بشین و نیمه ی راه دیگه از سر اجبار بخونین خستگی تون چند برابر و شانس موفقیتتون نصف میشه. مانند باقی علوم انسانی مباحثش صد در صد انتزاعی، ذهنی و مباحثه ای هستن بر خلاف زیست که تجربی و محسوس هست و خلاصه این که فقط با ادراک و فرضیات و قوانین سر و کار داره.

در نهایت بازم تکرار می کنم اگر فقط به انگیزه ی درآمد مالی آینده یا پیدا کردن شغل یا شنیده های پراکنده در مورد جذابیت بین الملل تصمیم به ادامه گرفتین چندان به موفقیت خوش بین نباشید. البته نا امیدتون نمی کنم ولی ممکنه در بین راه ببُرید و اونوقته که هم زمان یک سالتون از دست رفته و هم فرصتهای دیگه. ولی اگر واقعا وقت و حصوله بذارید براش با یک انگیزه ی فوق قوی امید زیادی داشته باشین چون واقعا رشته ی کارآمد و گسترده ای هست.

در حد توانم نوشتم براتون. مطلبی مبهم بود بفرمایید.
    در ضمن خواهش می کنم لطف دارید به بنده شما و مادر گرامیتون
    موفق باشید

11. 2 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

واقعا عالی بود
    چندتا سوال دیگه داشتم
    1-این فلش کارت هایی که گفتید اولا صددرصد مطالب رو در بر میگیره،دوما از کجا باید خرید(البته تو اصفهان)، سوما قیمتش چنده؟
    2-کتاب آقای بیگدلی رو شما گفتید 1000 صفحه است در صورتی که من چاپ جدیدشو که خریدم 620 صفحه و قیمت 9500 است و انتشارات گنج دانش هم هست آیا من اشتباه گرفتم؟
    3-اگه ممکنه اسم همه کتاب های تستی که شما گرفتید با نام انتشارات و مولف رو برام بگذارید.
    4-اگه اینها درصدهایی باشه که شبانه قبول میشن پس دوستای شما که روزانه بهشتی هستن خیلی با این درصدها فرق دارن یا خیر؟
    5-به نظرتون برای قبول شدن تو دوره روزانه روزی چند ساعت باید خوند؟
    6-به نظر خودتون علت اینکه شما نتونستید روزانه قبول بشید چی بود منظورم اینکه از چه جایی بیشترین ضربه رو از رقیبا خوردید؟
    7-آیا این منابع و جزوهها و کتاب های تست کامله؟یعنی اگر کسی کل منابع رو داشته باشه و دفترچه ارشد 88 حقوق بین الملل آیا میتونه همه سوال ها رواز کتاب ها پیدا کنه ؟
    8-شما اون علاقه که اول کار بعد از تصمیم گرفتن برای ورود به این رشته داشتین هنوز دارین یا کم شده یا برعکس زیاد شده ؟
    9-شما متون حقوقی رو چه جوری خوندید که 80 درصد زدید آیا قبلا جایی کلاس زبان رفتید و اختصاصی رو چه جور خوندید البته به گفته خودتون عمومی و اختصاصی با همه و جدا نیست؟
    اگه سوالات بالا رو جواب بدین ممنون میشم
    دوستدار همیشگی شما
    سروش

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

واقعا عالی بود
    چندتا سوال دیگه داشتم
    1-این فلش کارت هایی که گفتید اولا صددرصد مطالب رو در بر میگیره،دوما از کجا باید خرید(البته تو اصفهان)، سوما قیمتش چنده؟
    2-کتاب آقای بیگدلی رو شما گفتید 1000 صفحه است در صورتی که من چاپ جدیدشو که خریدم 620 صفحه و قیمت 9500 است و انتشارات گنج دانش هم هست آیا من اشتباه گرفتم؟
    3-اگه ممکنه اسم همه کتاب های تستی که شما گرفتید با نام انتشارات و مولف رو برام بگذارید.
    4-اگه اینها درصدهایی باشه که شبانه قبول میشن پس دوستای شما که روزانه بهشتی هستن خیلی با این درصدها فرق دارن یا خیر؟
    5-به نظرتون برای قبول شدن تو دوره روزانه روزی چند ساعت باید خوند؟
    6-به نظر خودتون علت اینکه شما نتونستید روزانه قبول بشید چی بود منظورم اینکه از چه جایی بیشترین ضربه رو از رقیبا خوردید؟
    7-آیا این منابع و جزوهها و کتاب های تست کامله؟یعنی اگر کسی کل منابع رو داشته باشه و دفترچه ارشد 88 حقوق بین الملل آیا میتونه همه سوال ها رواز کتاب ها پیدا کنه ؟
    8-شما اون علاقه که اول کار بعد از تصمیم گرفتن برای ورود به این رشته داشتین هنوز دارین یا کم شده یا برعکس زیاد شده ؟
    9-شما متون حقوقی رو چه جوری خوندید که 80 درصد زدید آیا قبلا جایی کلاس زبان رفتید و اختصاصی رو چه جور خوندید البته به گفته خودتون عمومی و اختصاصی با همه و جدا نیست؟
    اگه سوالات بالا رو جواب بدین ممنون میشم
    دوستدار همیشگی شما
    سروش
    سلام

1- والا من اصفهان نیستم و نمی تونم بهتون آدرس بدم. ولی همه ی انتشارات کتب حقوق باید داشته باشن +‌ خود مدرسان شریف شعبه ی اصفهانش. برای من دو سال پیش حدود 10000 تومن هزینه برد. بله در بر میگیره.

2- درسته منم همون ویرایش رو دارم من چون منشور حقوق بشر رو هم به انتهای کتاب اضافه کرده بودم که همیشه مرور کنم توی ذهنم حدود 1000 صفحه مونده بود. انتشارات هم گنج دانش هست.

3- من می نویسم اینجا ولی توصیه می کنم بگردید و موارد جدیدتر و بهتر رو پیدا کنید:

حقوق مدنی تعهدات - انتشارات قلم چی - کارشناسی ارشد

مجموعه آزمونهای کارشناسی ارشد حقوق بین الملل (سراسری و آزاد) - نسرین ترازی - انتشارات مجد

مجموعه سوالات طبقه بندی شده ی متون حقوقی - تالیف جمعی از اساتید - انتشارات نسل نیکان

مجموعه سوالات چهار گزینه ای حقوق تعهدات - فاطمه شاکری

مجموعه سوالات طبقه بندی شده (موضوعی) حقوق بین الملل خصوصی - رحمان عمروانی- انتشارات مجد

نکات مهم law texts - محمود رمضانزاده - انتشارات نسل نیکان

مجموعه آزمونهای کارشناسی ارشد حقوق بین الملل - بابک خادمی پاشاکی - سارا فخار دولتی - موسسه فرهنگی انتشاراتی ابتدا

مجموعه آزمونهای متون حقوقی (انگلیسی) - محمود رمضانزاده - نشر بهنامی

مجموعه آزمونهای حقوق بین الملل عمومی - امیر ساعد وکیل - موسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

مجموعه سوالات طبقه بندی شده ی حقوق بین الملل عمومی - ابراهیم انوری - انتشارات نسل نیکان

مجموعه سوالات طبقه بندی شده ی حقوق بین الملل خصوصی - سید علی کاظمی - نسل نیکان

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و آزمونهای حقوق اساسی - محمد مهدی حاجیان - نشر جنگل

سوالات طبقه بندی شده ی موضوعی حقوق اساسی - حسن بابا خانی - انتظارات مجد

کلیات حقوق اساسی - ناصر میرزاده ی کوهشاهی - انتشارات جهاد دانشگاهی

مجموعه سوالات طبقه بندی شده موضوعی حقوق بین الملل عمومی - نسرین ترازی - انتظارات مجد
    4- والا دوست نزدیکی ندارم که این رشته قبول شده باشه ولی به طور عمومی باید بگم که بله درصد خود بین الملل عمومی خیلی خیلی تعیین کننده هست که برای روزانه بالای 60 باید باشه. متون هم که هر چه بیشتر بهتر و تعهدات رو هم من کمی پایین زدم.

5- ببینید اصلا کمیت مهم نیست بلکه کیفیت و همینطور تمرین و تکرار مهمه. توصیه ای که می تونم داشته باشم اینه که از ساعات اولیه صبح درس خوندن رو شروع کنید. من از ساعت 6 شروع می کردم تا 12-1 و بعد از ظهر از 6 دوباره تا 11-11:30. هر چه بیشتر هم بهتر! ولی نکته ی مهم اینه که مباحث خونده شده رو کنار نذارید و با استفاده از فلش کارت و ... دایم در حال مرورش باشید. به خصوص منظور حقوق بشر رو هم همینطور.

6- خوب علت عمده ش همون که من پیش زمینه ی حقوقی نداشتم و یه سری مباحث رو با مشکل مواجه میشدم به خصوص توی تعهدات که بیشتر مباحثش رژیم های حقوقی حقوق مدنی بود و ریشه در تعریف های پایه ای حق فردی و جمعی و ... داشت. بعدش هم از حدود 2 ماه مونده به کنکور تقریبا دیگه بریدم! و این باعث شد دیگه نتونم با همون انرژی اولیه مباحث رو به پایان ببرم. چون واقعا سنگین بود کتابها و ... و اون سال یادمه به خاطر بارش سنگین برف و بسته شدن راه ها کنکور حدود 1 ماه عقبتر هم افتاده و همین هم دوباره استرس بیشتری ایجاد کرد. و از همه مهمتر کوتاهی که در دوره کردن بین الملل عمومی کردم، برای همین الان خیلی تاکید می کنم که کتابها و جزوات بین الملل عمومی رو تا حد مرگ! ( شوخی می کنم)‌ بخونید و باز هم بخونید!

7- بله صد در صد سوالات از منابع معرفی شده میاد.

8- فوق العاده بیشتر شده، و با دوستانی هم که صحبت می کنم دیگه براشون حکم یه رشته دانشگاهی رو ناره بلکه جزئی از زندگی شون می دونن اون رو.

9- من مدتها پیش حتی پیش از دبیرستان زبان رو ادامه می دادم به خاطر همین مشکلی نداشتم.
    برای شما توصیه ای که می تونم داشته باشم اینه که روی خواندن text ها خیلی وقت بذارین همینطور یادگیری واژگان و خیلی روی تستهای چهار جوابی تکیه نکنید - منظورم تعریف های تک خطی هست.

موفق باشید

14. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    ببخشید که من اینقدر سوال میپرسم
    تو دانشگاه هم کله استادها رو با سوال میخورم !!
    یه سوال دیگه؟
    کسایی که از رشته دیگه میان و حقوق بین الملل کنکور میدن باید چیکار کنن تو قسمت حقوق مدنی تعهدات مشکل نداشته باشن مگه منابه معرفی شده کافی نیست؟
    با تشکر
    Last edited by sorosh 88; 21-12-2009 at 11:19.

صفحه 1 از 13 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •