تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 13 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 123

نام تاپيک: ✔ راهنمایی در مورد رشته حقوق بین الملل

داره خودمونی میشه sorosh 88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    پیشنهادتون عالیه
    فقط باید یه کم بیشتر باز کنید
    من پیشنهادم اینه که از یک درس شروع کنیم مثلا بین الملل عمومی
    و یک تایپک جدید درست کنیم
    اگه ممکنه حجم پیشنهادی خیلی زیاد نباشه چون منم ترم 7 روانشناسی هستم
    و دوشنبه ها هم عالیه من وقتم ازاده
    خیلی کار خوبیه حتما دنبالش رو بگیرید
    اسم تایپیک جدید و مقدار خوندن رو هم اعلام کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

همتم بدرقه ي راه كن اي طاير قدس كه درازست ره مقصد و من نوسفرم

sorosh 88 عزيز ممنونم كه موافقت خودتون رو اعلام كردين.خيلي خوشحال شدم .

اما در خصوص توضيح بيش تر
    اولا من فكر مي كنم كه تمام كتاب ها رو با هم ،مطالعه كنيم (همون تعبير آهسته و پيوسته )خيلي بهتره تا اين كه يك كتاب رو تموم كنيم و بعد بريم سراغ كتاب بعدي.به اين خاطر كه روش اخير چند تا اشكال داره 1_تمام وقت ،بودن با يك كتاب ذهن آدم رو خسته مي كنه . 2_با تمام شدن يك كتاب جدايي ما هم ازش شروع مي شه واين خيلي خطرناكه چون فراموش شدن مطالب رو با خودش به همراه داره
    منتهي اين اولا ،دو تا شرط داره
    1_بين الملل عمومي و متون حقوقي رو به دليل اهميت و سرنوشت ساز بودن هر روز مطالعه كنيم(تعداد صفحات كم ولي هر هفت روز هفته)
    2_اول ،منابع جامع تر رو مطالعه كنيم و بعد، بريم سراغ منابع مكمل
    مثلا براي (بين الملل_دكتر بيگدلي )(اساسي_2 ج دكتر هاشمي)(تعهدات _اعمال و وقايع حقوقي دكتر كاتوزيان)(خصوصي_دكتر سلجوقي)(متون_دقيق نمي دونم در اين مورد لطف Dianella مي طلبيم كه ما رو كمك كنه.ولي فكر مي كنم law made simple مهم تره و سهم بيش تري از سوالات ارشد اختصاص مي ده. خود من هم ،استادم براي متون حقوقي 1 وفعلا هم براي متون 2 همين كتاب رو كار كرد و داره كار مي كنه )

به اين خاطر اين مطلب رو گفتم چون به نظر من وقتي يك كتاب رو كامل ودقيق بخونيم تقريبا دانش لازم رو به دست مي ياريم و تقريبا 50 درصد مسير رو براي اون منبع طي كرديم .در واقع مطالب كتاب مكمل ،تكرار مطالب كتاب اصليه .حالا ممكنه يك كتابي يك مطلبي رو به تفصيل توضيح داده باشه و بهش شاخ و برگ بده اما كتاب ديگه همون مطلب رو ساده ومختصر بيان كنه ( مهم اينه كه در هر دو كتاب اصل مطلب هيچ تغييري نمي كنه )

ثانيا برنامه ريزي رو از ابتدا ي هر كتاب (ب بسم ...) شروع مي كنيم

ثالثا نظر خود من اينه كه هر روز ،سه منبع رو مطالعه كنيم (متون حقوقي و بين الملل با تعداد ،صفحات كمتر چون هميشگي هستن اما منبع سوم با تعداد صفحات بيشتر )

رابعا پيشنهاد مي كنم براي هر درسي يك خلاصه نويسي مختصر( نكات مهم) انجام بديم و پيش از شروع مبحث جديد (مثلا اساسي) يك نيم نگاهي هم به خلاصه جلسه قبل داشته باشيم

خامسا در پايان هر دو هفته (جمعه ي دوم )يك جمع بندي كلي از مطالبي كه در طول اين دو هفته ياد گرفتيم داريم. روش جمع بندي با خود فرده . منظورم اينه كه ،دوستي ممكنه ترجيح بده در اين روز كل نكات مهم اين دو هفته رو مرور كنه .يا مثلا شخصي ممكنه يك قسمتي رو ضعف داشته باشه يا يك قسمتي از برنامه ريزي رو از دست داده يا عقب مونده باشه كه مسلما اين روز ،زمان خوبيه براي جبران كردن.پس جمع بندي كاملا بستگي به خود فرد داره.

خواهش من از دوستان اينه كه ،در مورد تك تك بندها(در مورد اين كه اصلا اين بند لازمه يانه .به همين نحوباشه يا تغييرش بديم ،خلاصه در مورد همه چي از كميت گرفته تا كيفيت. اللخوصوص بند 1 و3 ) نظر بدين.لازمه يادآوري كنم كه مشاركت وهمكاري شما دوستان نقش بزرگي تو پر باركردن اين برنامه ريزي ايفا ميكنه

تا روز جمعه 29 آبان صبر مي كنيم تا نظرات همه ي دوستاني كه تمايل به مشاركت دارن جمع بشه.عنوان تاپيك جديد رو هم به زودي اعلام مي كنم.

بنابراين به اميد خدا تاريخ شروع برنامه دقيقا30 آبان (شنبه ) است

اميدوارم همه بهرمونو از اين كار بگيريم .علي يارتون.

3. این کاربر از Dibbern بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام بر دوستان بهتر از برگ درخت
    نظرتون كاملا متينه كه كتابها رو چند تا كتاب با هم بخونيم اينجوري كمتر فراموش ميكنيم
    يك سوال مهم اينكه من law made simple رو خريدم ولي اصلا نميدونم چه جوري بخونمش لطفا در اين مورد راهنمايي كنيد
    كتاب هايي هم كه معرفي كرديد همشو دارم ان شا الله از اول ماه ديگه شروع ميكنيم
    فقط من بعد از ظهر شنبه ها و يك شنبه ها و دوشنبه ها به اينترنت دسترسي دارم
    يك نكته مهم ديگه اين كه حجم مطالب هر هفته كه از دوشنبه تا دوشنبه هفته بعد است خيلي زياد نشه چون همون طور كه عرض كردم من ترم هفتم و يكم ميان ترما اذيت ميكنه
    مثلا ميگم كه حجم مطالب هر هفته از 100 تا 120 صفحه بيشتر نشه

ان شا الله در كنار هم( )مطالب رو خوب ياد بگيريم
    من كه خيلي اشنا نيستم ولي شما مثل يك معلم خوب باشين

با تشكر
    سروش

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

"حقوق به زبان ساده" قسمتهای مهمترش تعاریف مفاهیم حقوقی و مثالهاش هستن. اتفاقا بر خلاف ظاهرش خیلی هم ساده و به نسبت شیرین هست متنش. ترتیبش هم اینطوریه که اول در مورد مبحث مربوطه توضیحات میده و اون رو تعریف میکنه -مثلا ورود بدون اجازه" چی هست و به چی میگن و ... - بعد چند تا کیس مطرح می کنه و نحوه ی قضاوت رو با توجه به رویه ی قضایی انگلیس مثال میزنه. همین. چیز خیلی مبهمی نیست. فقط تعاریف اصلیش مهمه (یعنی همون مفاهیمی که فارسیش رو در عمومی خصوصی تعهدات و ... می خونید) باید به انگلیسی هم بلد باشید. و متنهاش هم ممکنه به عنوان Reading در کنکور بیاد.

موفق باشید

6. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

ظاهرا فكر كنم بايد يك گروه دو نفره رو تشكيل بديم چون تا الان كه هيچ كدوم از دوستان اظهار تمايل نكردن .اشكالي نداره فقط اميداوارم اين قدر تعهدمون قوي باشه كه هيچ مشكلي نتونه برنامه ريزي مون رو با مشكل مواجه كنه.

اين طور كه از پست اخيرتون برمي ياد، با تمام بند ها موافقين.به خاطر محدوديت دسترسي به اينترنت هم ، من مجبور مي شم برنامه رو هفتگي تنظيم كنم اما فقط خواهشم اينه كه روزايي كه دسترسي دارين ، نظرتون رو راجع به برنامه بگين .مخصوصا در خصوص حجمش .اين كه به نظرتون مفيد بود يانه .اينكه چه قدرش رو عملي كردين (البته هم توقع من و هم توقع شما اينه كه هر دومون به برنامه پايبند باشيم) در خصوص ضعف هاش بگين ،نميدونم هر چيزي كه به نظرتون مي رسه .خلاصه ارتباط تون رو قطع نكنيد

من و شما دو تا نقطه مشترك داريم كه اين مشتركات ما رو ، به هدفمون نزديك مي كنه 1_هر دومون دانشجو هستيم و وقتمون محدوده و اين باعث مي شه كه انگيزه ي بيش تري براي، بهتر استفاده كردن از وقت داشته باشيم 2_تلاش و خواست هردومون اينه كه (ان شاءا..)بين الملل تهران قبول شيم . همان طور كه قبلا هم گفتم ما اصل رو مي ذاريم بر آهسته و پيوسته خوندن .تعداد صفحات،كمي رو برنامه ريزي مي كنيم ولي
    شرطش اينه كه، همين تعداد ص رو با كيفيت بخونيم .من هم 100 درصد با پيشنهاد شما مبني بر حجم صفحات كم موافقم .در واقع به نفع هر دوي ماست

برنامه اي خوبه كه متناسب با توان شخص باشه يا بهتره بگم عملي باشه . قرار ما اين نيست كه يك چيز رويايي براي خودمون در نظر بگيريم و بعد هم براي اينكه خودمون رو توجيح كنيم باقي برنامه رو ،به روز بعد يا روزهاي بعد، موكول كنينم. قرار ما اينه كه برنامه ي هر روز، مختص به روز خودش باشه و اجازه نديم برنامه هاي جانبي ديگه مثل امتحان هاي بين ترمي ،مهموني،خستگي ، عدم تمركز ،كلاس زبان و... خللي بهش وارد كنه

واما در خصوص law made simple راستش ،من خيلي اطلاع دقيقي ندارم و نمي دونم تو ارشد ازش چه جوري سوال طرح مي شه . كنكور هاي ارشد سال هاي گذشته رو هم مطالعه نكردم تا ببينم سوال ها چه طوريه .دوست دارم اول كتاب رو مسلط بشم بعد سراغ تست ها برم.اتفاقا خود من هم مي خواستم اين رو ازDianella بپرسم ولي فكر كنم اين روزا Dianella خيلي سرش شلوغه (هنوز جواب پست هاي قبلي من رو نداده)ولي خوب بازم ممنون مي شم اگه لطف كنه و در اين خصوص ما رو راهنمايي كنه

من الان اين ترم ،دارم متون حقوقي 2 رو مي گذرونم .روال كلاسمون هم اينه كه استاد متن رو مي خونه و ترجمه مي كنه .فقط همين .كار خاصي انجام نمي ديم .من فكر مي كنم براي ارشد هم بايد همين كار رو انجام بديم اما يك موردي كه استادم روش تاكيد داره، اينه كه ، ترجمه صفحات رو خودمون انجام بديم (همان طور كه
    مي دونيد ت جمه شده ي اين كتاب تو بازار هست ) و واقعا هم همين طوره. وقتي 50 ص از كتاب رو خودمون
    ترجمه كنيم و زحمت بكشيم، رو غلطك مي افتيم .و باز توصيه استادم اينه كه اشكال هايي كه برامون در حين ترجمه كردن پيش مي ياد رو يادداشت كنيم و يك دو سه ماهي مونده به كنكور اون كتاب ترجمه رو تهيه كنيم واشكال هامون رو برطرف كنيم .

راستي اسم تاپيك جديد تلاشي هدفمند براي ارشد بين الملل(تو همين قسمت آموزش عالي). فعلا تو اين تاپيك ،برنامه رو تا روز دوشنبه زدم .روز شنبه از دوشنبه تا دوشنبه ي هفته ي بعد رو مي زنم كه شما روز يك شنبه مي تونين ،ببنين چون هنوز من عضو جديدم !!!

شما كتاب بين الملل خصوصي( 2 ج )دكتر سلجوقي رو دارين يا بايسته هاي حقوق بين الملل خصوصييش رو؟
    كتاب دكتر نصيري يا نجادعلي الماسي رو هم دارين ؟

ممنون. علي يارتون

8. این کاربر از Dibbern بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

تا جایی که من چک کردم سوالی باقی نبود ... ؟ اگر هست بفرمایید تا پاسخگو باشم.

ممنونم

10. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    از پشت کارتون ممنونم
    من اینجا تعهد میدم که در هر صورت به تعهدم پایبند باشم مگه اینکه بمیرم ...
    این که کفتید گروه دو نفره پس راهنمایی های مفید و متین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز رو فراموش کردید
    باشه اگه وقتم اجازه داد روز های دیگه هم یک سری به تایپیک میزنم
    اینم که گفتید به برنامه متعهد باشیم قبول دارم من تعهدم رو اعلام کردم فقط باید حجم مطالب جوری باشه که با اشتیاق همیشه برنامه رو سر وقت انجام بدیم
    من الان خودم رو متعهد میدونم که این کتاب ها رو مثل واحدهای درسی خودم تو این چند سال دانشگاه نگاه کنم
    در مورد law made simple هم براتون بگم که من فقط کتابش رو خریدم و ترجمش رو نگرفتم خودمم میخواستم طبق فرمایشات استاد شما عمل کنم ولی خودتون این حق رو به من بدین که من هنوز با این کتاب آشنایی ندارم ، بهتر در کنار کتاب هایی که میخونیم هر هفته با کمک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز ترجمه کنیم و نکات مهمش رو هم بگیم این رو هم قبول دارم که تا مسلط نشدیم تست نزنیم
    ولی چون من دارم برای سال دیگه برنامه ریزی میکنم ان شا الله سال دیگه ترجمشو میگیرم و امسال با کار کردن با شما اکتفا میکنم

در مورد تایپیک هم اسمش عالیه
    در مورد برنامه ریزی هم بگم هر هفته یک شنبه ها برنامه رو میزنید و تا دوشنبه هفته دیگه

کتاب هایی رو که دارم ایناست
    Law made simple ویرایش دهم
    اعمال و وقایع حقوقیاز دکتر کاتوزیان
    حقوق بین الملل ضیایی
    حقوق بین الملل خصوصی دو جلدی سلجوقی
    اساسی جلد 2 دکتر هاشمی

البته همه کتاب ها رو دارم
    ولی حالا بر اساس اهمیت اینا رو شروع میکنیم

یا علی

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    قابل توجه متقاضیان ارشد بین الملل

متاسفانه من الان از یکی از دوستان نزدیک در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه شنیدم که این دانشکده دیگه هیچ وقت در رشته دیپلماسی و سازمانهای بین الملل دانشجو نمیگیره

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

ازDianella عزيز خواهش ميكنم تو تايپيك تلاشي هدفمند براي ارشد بين الملل ما رو ياري كنن و پاسخگوي سوالات ما باشن

يا علي

14. 2 کاربر از sorosh 88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

ممنون Dianella عزیز از راهنمایی هاتون

فقط یه سوال
    بین الملل خصوصی دو ج دکتر سلجوقی با کتاب بایسته ها ی ایشون فرق داره ؟ برای ارشد فکر کنم باید همین کتاب بایسته های حقوق بین الملل سلجوقی رو بخونیم ؟نه؟

Sorosh عزیز من متاسفانه یک مدتی به اینترنت خیلی خوب دسترسی ندارم . فقط بگم که برنامه رو روز دوشنبه می تونین ببینین.

علی یارتون .ببخشید من الان خیلی عجله دارم بعدا توضیح بیشتر می دم .

16. این کاربر از Dibbern بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •