تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 13 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 123

نام تاپيک: ✔ راهنمایی در مورد رشته حقوق بین الملل

داره خودمونی میشه sorosh 88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    قطعا
    چون فلش كارتي كه يك طرف سوال باشه و يك طرف جواب و با جعبه لايتنر بخونن عاليه
    لغت هاي زبان(عمومي و تخصصي) هم همين طور
    ظرفيت هم اگه بريد صفحه قبل هست

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلامي دوباره

خواستم وقت هر كدوم سوال ها رو بدونم
    يعني
    بين الملل عمومي با 20 سوال
    بين الملل خصوصي با 20 سوال
    اساسي با 20 سوال
    تعهدات با 20 سوال
    و زبان با 30سوال
    Last edited by sorosh 88; 21-12-2009 at 11:29.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

به نام خدا

با سلام و تشکر مجدد
    اما من که ظرفیتی را ندیدیم ؟
    منظورم کل ظرفیت پذیرش است نه فقط شبانه و روزانه

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

با عرض سلام خدمت دوستان گرام
    خيلي خوشحالم كه بحث داره رونق ميگيره
    خيلي ممنونم كه به بحث جواب دادين
    خدمت اون دوستي كه فلش كارتا رو خواسته بود عرض كنم كه تو نمايشگاه كتاب اون فلش كارتا پيدا نمشه؟؟؟
    اگه خواستيد ميتونيد با استفاده از اين تلفن ها تماس بگيره و براش ارسال كنن

● آدرس اينترنتي: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ● پست الكترونيكي: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ● آدرس: خ. كارگر شمالي، نرسيده به بلوار كشاورز، پ. 196
    ● صندوق پستي: 14185-313
    ● تلفن تماس: 66917034
    ● تلفن 66908000
    ● نام مدير مسئول: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما ما تو ادبياتمون يك ضرب المثل هست كه ميگه نابرده رنج گنج مهيا نمي شود
    چون فلش كارتا اماده است اما
    يك پيشنهاد
    خودتون يك جعبه لايتنر ( با قيمت3 الي 4 هزار تومان) بخرين و خودتون نكته هاي مهم رو فلش كنين و بخونيد چون هم زحمت كشيديد و هم مطالب رو بيشتر ياد ميگيريد
    منم بين الملل عمومي رو خريدم ولي برنامه بقيه درسا رو اينجوري ريختم

از مدير وبلاك(dianella) هم خواهش ميكنم نظرشون رو بگن

از همتون ممنون و دست همتون رو از دور ميبوسم
    در مورد فلش کارتها دوست عزیز حرفتون متین ولی مطالب خیلی خیلی بیشتر از اون چیزی هستن که تصور کنین. به خاطر همین کلی وقت باید بذاریم بنویسیم نکات رو بعد کلی وقت هم تا بخونیمشون!
    ولی با یادداشت برداری از نکات مهم به طور کلی موافقم. در واقع هر تست و آزمونی که خودتون از خودتون میگیرید بعد از تصحیحش بهتره نکات مهم که بلد نبودین رو توی یه کلاسور یا دفتر سیمی بزرگ بنویسین و مرور کنید.

بیشتر منابع بین الملل به خصوص کتابهای تستش همین مساله رو مد نظر قرار داده و نکات کلیدی هر مبحث معمولا پیش از تست ها در کتابهای کمک آموزشی وجود داره.

راستی؛ مدیر کدوم وبلاگ؟!

به نام خدا
    با سلام و تشکر از راهنمایی های مفید

لطفا بفرمایید با توجه به کمبود زمان تا ارشد اگه بنده فقط وقتمو صرف اون فلش کارتها کنم می تونم سراسری قبول شوم؟واینکه اگه ممکنه تعداد ظرفیت پذیرش امسال حقوق بین الملل را اعلام کنید
    با تشکر
    دوست عزیز همین تاپیک رو کامل مطالعه بفرمایید پاسخ بسیاری از سوالاتتون درونش هست.
    فقط در مورد ظرفیت همه ی دانشگاه ها (روزانه شبانه پیام نور غیر انتفاعی) رو هم حدود 40 نفر (حالا بیشتر یا کمتر) ظرفیت داره. آزاد رو اینجا ننوشتم چون شرکت نکردم و نمی دونم چه طوریه دقیق.

سلامي دوباره
    خواستم وقت هر كدوم سوال ها رو بدونم
    يعني بين الملل عمومي با 20 سوال
    خصوصي با 20 سوال
    اساسي با 20 سوال
    تعهدات با 20 سوال
    و زبان با 20 سوال
    هر كدوم چقد وقت داره
    با تشكر

کلا برای هر تست یه دقیقه فرصت هست!
    کل آزمون توی حدود 1 ساعت و 40 دقیقه تموم میشه.

به نام خدا

با سلام و تشکر مجدد
    اما من که ظرفیتی را ندیدیم ؟
    منظورم کل ظرفیت پذیرش است نه فقط شبانه و روزانه
    پاسختون رو بالاتر نوشتم.

ممنون و موفق باشید

5. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

سلام دوست عزیز

از اطلاعات دقیقتون در مورد رشته ی حقوق بین الملل مقطع کارشناسی ارشد بسیار ممنونم و بسیار مستفیض شدیم.

من که علاقه ای به بین الملل ندارم ولی دوست داشتم در موردش اینقدر تخصصی و دقیق و از یه فرد با تجربه بدونم که در لا به لای نوشته هاتون 2 تا سوال برام پیش اومد :

1-
    و فقط برای مبحث "ضمان قهری" که توی منابع رسمی کنکور شاید 50 صفحه در موردش نداشته باشیم یه کتاب 1000 صفحه ای از خود آقای کاتوزاین تهیه کردم برای مطالعه ی بیشتر
    کتاب اصلی دکتر ناصر کاتوزیان ضمان قهری است که چند جلدی است و تحقیق است گسترده از بررسیهای تطبیقی ایشان در فقه حقوق ایران و حقوق فرانسه که چندین جلد هست و برای ما کارشناسیها هم توصیه نمیشه و یه کتاب هیت به نام مسئولیت مدنی که دکت کاتوزیان از رو همین کتاب چند جلدیشون به طور مختصر و خلاصه نوشتند که این معمولا منبع اصلی درس حقوق مدنی 4 رشته ی حقوق است.

حال سوال من اینه که آیا شما اون کتاب چند جلدی ضمان قهی را خواندید ؟! یا همین مسئولیت مدنی یا کتاب دیگه ای بوده؟

2-
    وقتی که گذاشتم برای عمومی رو فقط اختصاص دادم به درک نظریه ها و حدود و حقوق بین المللی به طور کلی ولی 85 درصد تستها از جزییات و تاریخ ها و اسامی و ... بود.
    با این حرفتون خیلی مشکل دارم

آخه ما هر چی نگاه به نمونه سوالات هر گرایش و درسی از حوقو میکنم همچنین آماری را ندیدم تو شون. حالا ممکنه تو 20 تا سوال 2 تا هم اسامی و مکاتب و اینها بدند ولی دیگه بگیم 85% از اسامی و تاریخ و ... اینها بوده که کلا به تحلیلی و تفسیری بودن این رشته بی انصافی کردیم....

با تشکر از لطف و وقتی که هزینه میکنید برای دوستان

7. این کاربر از mostafaeshghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

سلام دوست عزیز

از اطلاعات دقیقتون در مورد رشته ی حقوق بین الملل مقطع کارشناسی ارشد بسیار ممنونم و بسیار مستفیض شدیم.

من که علاقه ای به بین الملل ندارم ولی دوست داشتم در موردش اینقدر تخصصی و دقیق و از یه فرد با تجربه بدونم که در لا به لای نوشته هاتون 2 تا سوال برام پیش اومد :

1-

کتاب اصلی دکتر ناصر کاتوزیان ضمان قهری است که چند جلدی است و تحقیق است گسترده از بررسیهای تطبیقی ایشان در فقه حقوق ایران و حقوق فرانسه که چندین جلد هست و برای ما کارشناسیها هم توصیه نمیشه و یه کتاب هیت به نام مسئولیت مدنی که دکت کاتوزیان از رو همین کتاب چند جلدیشون به طور مختصر و خلاصه نوشتند که این معمولا منبع اصلی درس حقوق مدنی 4 رشته ی حقوق است.

حال سوال من اینه که آیا شما اون کتاب چند جلدی ضمان قهی را خواندید ؟! یا همین مسئولیت مدنی یا کتاب دیگه ای بوده؟

2-

با این حرفتون خیلی مشکل دارم

آخه ما هر چی نگاه به نمونه سوالات هر گرایش و درسی از حوقو میکنم همچنین آماری را ندیدم تو شون. حالا ممکنه تو 20 تا سوال 2 تا هم اسامی و مکاتب و اینها بدند ولی دیگه بگیم 85% از اسامی و تاریخ و ... اینها بوده که کلا به تحلیلی و تفسیری بودن این رشته بی انصافی کردیم....

با تشکر از لطف و وقتی که هزینه میکنید برای دوستان

خواهش می کنم دوست گرامی؛ خوشحالم مفید بوده.

1- کتابی که من گرفتم دقیقا این هست: الزامهای خارج از قرارداد: ضمان قهری - مسئولیت مدنی، غصب و استیفا؛ انتشارات دانشگاه تهران سال 85 که دوره ی دو جلدی هست و من جلد یکش رو دارم. به نظرم این باز هم یه خلاصه ای از مباحث حقوق مدنی آقای کاتوزیان باشه چون همونطور که گفتم دو جلد بیشتر نیست و مبحث به اون صورت پیچیده ای هم نداره که بگیم برای کارشناسی ها یا ارشدها توصیه نمیشه.

2- در این مورد من منظورم فقط و منحصرا درس "حقوق بین الملل عمومی" از گرایش حقوق بین الملل بود. وگرنه در باقی دروس مثل بین الملل خصوصی، مدنی تعهدات و حتی اساسی همونطور که پیشتر ذکر کردم 100 در 100 تستها استنتاجی و ترکیبی هستن و به هیچ وجه نمیشه با دونستن صرفا تعاریف اولیه تستی رو پاسخ داد. مثال هم زدم در مورد اهلیت عام و خاص و تستسی که ممکنه ازش بیاد.

ولی حقوق بین الملل عمومی دقیقا برعکسه یعنی شما یه مختصر مبانی میخونید بعد همش اسامی عهدنامه ها و نظریه پردازان به نام و انواع تقسیم بندی های فضاهای بین المللی و سال انعقاد فلان معاهده و ... هست. برای همین استفاده از فلش کارت رو قویا توصیه کردم پیشتر. فقط هم بین الملل عمومی اینطوری هست و باقی دروس همونطور که شما گفتید تحلیلی و استنتاجی هست.

ممنونم

9. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

شرمنده گفتم مدير وبلاك
    اشتب كردم
    بالاي عكسي كه گذاشتين نوشته بود مدير انجمن؟؟؟
    راست يعني چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

سلام مجدد

من دو مرتبه متنها را خواندم و چیزهای جدیدی یافتم! و تشکر میکنم اگر باز محبت کرده و مباحث زیر را پاسخ دهید!

. بازار کارش هم در صورتی قبولی در دانشگاه دولتی تقریبا تمامی وزارتخونه ها و ارگانهای دولتی، بانکها و شرکتهای خصوصی کلان استخدام دارن و اه یه سر به هفته نامه بازار کار بزنید هم با انواع آگهی های استخدام مواجه میشید.
    این خیلی برام مهم شدش ! این وزارتخانه ها و ارگانها که استخدام کنند در پست بی ربط استخدام میکنند دیگه!؟ مثل همون قضیه که افراد برای افزایش پایه حقوق دریافتی بیشتر درس میخونند تو یه رشته ای و به فوق لیسانس و یا درجات بالاتر میرسند ؟!
    در موارد مرتبط با همین رشته چه بازار کاری موجود است ؟!

در مقابل حقوق جزا همونطور که از اسمش بر میاد با دادگاه و قاضی و وکالت و جرم سر و کار داره و به دلیل این که بخش اعظمی از قوانین جزایی ما از منابع اسلامی و عربی نشات گرفته داشتن پایه بسیار قوی در این زبان جزو ملزومات هست. بازار کار نسبتا خوبی داره ولی به شرطی که علاقمند واقعا باشید و بتونید در محیطهایی مثل دادگستری و ... فعالیت کنید. و از لحاظ سطح دشواری علیرغم زبان عربی که باید بلد باشید از حقوق بین الملل بسیار ساده تر هست.
    دوست عزیز این موضوع بسیار مهمیه! تا آنجاییکه من میدانم برای تصدی شغلهای قضایی مدرک کارشناسی باید حقوق باشد! و مدرک کارشناسی ارشد افرادی که از رشته های کارشناسی دیگر وارد این رشته شدند فاقد اعتبار برای آزمون و تصدی این شغلها است !
    البته رشته ی فقه و مبانی حقوق هم استصنا است ولی اگر مدرک کارشناسی غیر از حقوق و فقه مبانی حقوق باشد اون فرد نمیتونه در آزمونهای قضات ، وکلا ، سردفتران و .... شرکت کند.

به نظرتون این نکته اخیرا برداشته شده ؟! (خیلی خیلی بعیده)

از لحاظ احتمال پیدا کردن شغل مناسب بین الملل در وضعیت بهتری نسبت به بشر قرار داره.
    این هم که برمیگرده به همون اولین نقل قول از شما ! که بیشتر توضیح بدید که بازه ی اینتخاب شغل در این 2 رشته به چه صورت است!

باز هم تشکر از لطف و محبتتان !

12. این کاربر از mostafaeshghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

[quote]سلام مجدد

من دو مرتبه متنها را خواندم و چیزهای جدیدی یافتم! و تشکر میکنم اگر باز محبت کرده و مباحث زیر را پاسخ دهید!

این خیلی برام مهم شدش ! این وزارتخانه ها و ارگانها که استخدام کنند در پست بی ربط استخدام میکنند دیگه!؟ مثل همون قضیه که افراد برای افزایش پایه حقوق دریافتی بیشتر درس میخونند تو یه رشته ای و به فوق لیسانس و یا درجات بالاتر میرسند ؟!
    در موارد مرتبط با همین رشته چه بازار کاری موجود است ؟!

در این مورد هفته نامه ی بازارکار رو توصیه می کنم. به تفصیل فرصت های شغلی رو قرار میده هر هفته و البته به روز هم هست.
    من متوجه نشدم منظورتون از پست بی ربط چی هست. ولی همونطور که گفتم در پستهای مرتبط با روابط بین الملل (حالا شرکت خصوصی باشه یا دولتی) نیاز به فارغ التحصیلان این رشته وجود داره.
    مثلا بانکها به خصوص شعب معاملات ارزی اونها، وزارت امور خارجه و ...
    دوست عزیز این موضوع بسیار مهمیه! تا آنجاییکه من میدانم برای تصدی شغلهای قضایی مدرک کارشناسی باید حقوق باشد! و مدرک کارشناسی ارشد افرادی که از رشته های کارشناسی دیگر وارد این رشته شدند فاقد اعتبار برای آزمون و تصدی این شغلها است !
    البته رشته ی فقه و مبانی حقوق هم استصنا است ولی اگر مدرک کارشناسی غیر از حقوق و فقه مبانی حقوق باشد اون فرد نمیتونه در آزمونهای قضات ، وکلا ، سردفتران و .... شرکت کند.

به نظرتون این نکته اخیرا برداشته شده ؟! (خیلی خیلی بعیده)

شما انگار این بخش از صحبتهام رو مستقل از باقی اون پست حساب کردید. ایشون که اصلا جزا نمیخواست شرکت کنه و سوالی هم در این مورد نداشت. بنده هم حقوق جزا رو به ایشون توصیه نکردم که در مقطع ارشد بخونن. فقط داشتم حال و هوای بین الملل رو توضیح میدادم و برای متمایزتر شدنش مثال از حقوق جزا آوردم که بتونم تفاوت رو بهتر توضیح بدم.

صحبت شما در مورد کانون وکلا و ... هم کاملا متین. و همینطور مورد استثنای اون.
    این هم که برمیگرده به همون اولین نقل قول از شما ! که بیشتر توضیح بدید که بازه ی اینتخاب شغل در این 2 رشته به چه صورت است!

سوالتون خیلی کلی هست، من الان دقیقا کدوم قسمت از بازه ی شغلی بشر و بین الملل رو توضیح بدم؟ مثل باقی دوستان شما هم موردی و دقیق سوال کنید تا در حد توانم پاسخگو باشم.
    باز هم تشکر از لطف و محبتتان !

خواهش می کنم،
    موفق باشید

14. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

سلام

در این مورد هفته نامه ی بازارکار رو توصیه می کنم. به تفصیل فرصت های شغلی رو قرار میده هر هفته و البته به روز هم هست.
    من متوجه نشدم منظورتون از پست بی ربط چی هست. ولی همونطور که گفتم در پستهای مرتبط با روابط بین الملل (حالا شرکت خصوصی باشه یا دولتی) نیاز به فارغ التحصیلان این رشته وجود داره.
    مثلا بانکها به خصوص شعب معاملات ارزی اونها، وزارت امور خارجه و ...
    با سلام مجدد

آهان متوجه شدم! یعنی تا اون بازار کار را نگیرم دقیق نمیفهمم قضیه چیه !
    البته من دقیقا دنبال همین شغلهای موردیم که فرمودید مثل همین شعب معاملات ارزی و ....

البته وزارت امور خارجه که اصلا به این راحتیها استخدام نمیکنه! از بند پ باید باشید

پست بی ربط هم زیاد داریم ! ما آشنا داریم تو شرکت قطارهای مسافربری رجاء کار میکنه و لیسانس علوم سیاسی داره چون پایه حقوق اونجا بر اساس مدرک و سابقه است داره فوق میگیره که خب خودش میگفت تفاوت فاحشی هم داره میزان حقوقش که ارزشش را داره که حتی تو آزاد بخونی ....

شما انگار این بخش از صحبتهام رو مستقل از باقی اون پست حساب کردید. ایشون که اصلا جزا نمیخواست شرکت کنه و سوالی هم در این مورد نداشت. بنده هم حقوق جزا رو به ایشون توصیه نکردم که در مقطع ارشد بخونن. فقط داشتم حال و هوای بین الملل رو توضیح میدادم و برای متمایزتر شدنش مثال از حقوق جزا آوردم که بتونم تفاوت رو بهتر توضیح بدم.

صحبت شما در مورد کانون وکلا و ... هم کاملا متین. و همینطور مورد استثنای اون.
    بله دقیقا مستقل برداشت کردم و اون مسائل پیش اومد. توضیحتون جامع و کامل.

سوالتون خیلی کلی هست، من الان دقیقا کدوم قسمت از بازه ی شغلی بشر و بین الملل رو توضیح بدم؟ مثل باقی دوستان شما هم موردی و دقیق سوال کنید تا در حد توانم پاسخگو باشم.

خواهش می کنم،
    موفق باشید
    یه جورایی جوابمو گرفتم یعنی دقیقا از همون مورد شغلیها میخوام بدونم که اون بالا مثال زدید. اگر باز هم اطلاعات دارید از این نمونه شغلها با ذکر جزئیات بگید برامون.

باز هم ممنون از وقت گرانبهایی که برای بنده وو دوستان هزینه کردید.

16. 2 کاربر از mostafaeshghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •