تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 49 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 488

نام تاپيک: ◄ بحث آزاد انیمیشن

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

چه جالب یه جا آپلود کنید ببینیم نظر بدیم!
    اینجوری که تبلیغ می شه ! بعد باید به خودم اخطار بدم تو پروفایلم در یوتوب هست :
    youtube.com/fanavary

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

راستشو بخاید من کارهای ژاپنیا و مخصوصا استودیو جیبلی و برادر میازاکی رو به کارهای آمریکایی ترجیح میدم

به نظرم آمریکاییا یه جورایی بچه ها رو دست کم میگیرن ،در واقع بچه ها با دیدن دائم این جور فیلمها مشنگ بار میان
    اکثر مشکلاتی که تو این انیمیشنها برای قهرمان فیلم پیش میاد سطحیه (در مقایسه با همکارهای ژاپنیشون)
    اینه که سعی می کنم پای کارهای آمریکایی خیلی وقت نزارم
    اخیرا همین انیمیشن "هورتون" رو که برای بار دوم میدیدم ، قصه بسیار سطحی و در واقع احمقانه ای داره
    وقتی اینا رو با کارهایی مثل "شهر اشباح" ،"همسایه من توتورو","سرویس حمل و نقل کی کی"یا نمونه های سنگین تری مثل "میلنیوم اکترس" ،"5 Centimeters per Second" مقایسه میکنم میبینم نمونه های آمریکایی دوزار نمی ارزن !
    فکر میکنم ژاپنیا اون پیام یا پند فیلم رو به صورت مخفی تر ولی موثر تر تو کله بچه میکنن!
    خودم هم اگه احیانا بچه داشتم ترجیح میدادم کاری مثل"شهر اشباح" رو ببینه تا مثلا"عصر یخبندان"

حالا که اسم 5 Centimeters per Second اومد ،خیلی دوست دارم بدونم نظر دوستان در مورد یه همچین انیمیشن هایی که در واقع با فیلم زنده هیج فرقی ندارن چیه؟
    منظورم اینه که وقتی داستان انیمیشن رو میشه به صورت یه فیلم (احتمالا با مخارج کمتر) ساخت ، تولید همچین انیمیشنهایی چه توجیهی داره ؟
    Last edited by taghi_ramzi; 21-04-2009 at 00:00.

3. 3 کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

خودم هم اگه احیانا بچه داشتم ترجیح میدادم کاری مثل"شهر اشباح" رو ببینه تا مثلا"عصر یخبندان"
    سلام
    اما الان اگه جلوی یه بچه بذارید هر دو رو "عصر یخبندان" رو برمیداره!
    من دیدم که میگم ...

به نظر شخص بنده هورتون برای بچه ها سرگرم کننده بود بیشتر تا آموزنده ...
    برای من بزرگسال هم جز خندیدن هیچی نداشت! گرچه سعی میکرد مفاهیم اعتقادی رو به بیننده القا کنه اما اینقدر سست پایه ریزی شده بود که ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اوکی آپلودش کردم . ولی این طریق آپلود کردن زیبنده فیلمسازی نیست . انی هاو :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. 3 کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز omid.k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Basin city

پيش فرض

خوب من اون پست مرتضی عزیز رو جواب بدم ...

با اینکه کلاهم رو به نشانه ی ادب در مقابل انیمیشن های فانتزی از سرم برمیدارم ... ولی خشونت رو در انیمیشن بسیار دوست دارم ... در این زمینه به سریال گوست این د شل اشاره میکنم که فبلا هم معرفیشون کردم ....
    البته که خشونتش حداقل برای من جذابه ... ولی بحث های فلسفی و فرامتنی بسیار خوبی هم دارن

بعد از اون هیچ چیز برام خلاقیت نمیشه .... که میتونم از انیماتریکس به عنوان نمونه ی شناخته شده ترش اسم ببرم و عروس مرده

کارهایی با تم بیشتر معناگرا و جدی رو هم میپسندم .. این اواخر " پیتر و گرگ " رو تو این دسته دیدم و چند سال پیش " پدر و دختر " که خیلی دوستش دارم و اون که در مورد مردی بود که در طی سالها خونش زیر آب فرو میره و هر بار یه طبقه بالاش میسازه و من الان اسمش یادم نمیاد ....

تو فانتزی ها هم شیر شاه 1.5 رو دوست داشتم و عبور از پرچین ...

کلا انیمه های ژاپنی رو به فانتزی های آمریکایی ترجیح میدم ... شهر اشباح ... پدرخوانده ی توکیو و ... خصوصا پاپریکا

" مرد خوانده " و " سیمپسون ها " رو هم سریالی دنبال میکنم ... کم و بیش و خیلی دوستشون دارم ...

8. 2 کاربر از omid.k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

در مورد مردی بود که در طی سالها خونش زیر آب فرو میره و هر بار یه طبقه بالاش میسازه و من الان اسمش یادم نمیاد ....
    La Maison en Petits Cubes

سلام
    رفقا آفرو سامورای رو ندیدی شماها؟

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

piremard گفته ؛
    من یه انیمیشن به همون سبکی که مرتضی جان تو آخرین انیمیشنی که ... ، معرفی کرده بود ساختم ....
    خب ديدمش بواسطه فايلي كه آپ كردي ، خودمم وقتي سبك پيكسيليشن بكار رفته در انيميشن neighbours رو توضيح دادم به اين فكر كردم كه ميشه در سطح آماتور هم همچين كاري كرد ، حتي به استاپ موشن خميري هم فكر كردم :دي
    اونجا كه تو محوطه بيروني ، دو كاراكتر از پله ها در حالت لنگ در هوا پايين ميان و حركت ميكنن خيلي خوب دراومده بود واقعا :دي

taghi_ramzi گفته ؛
    راستشو بخاید من کارهای ژاپنیا و مخصوصا استودیو جیبلی و برادر میازاکی رو به کارهای آمریکایی ترجیح میدم
    خب اين رو من هم قبول دارم تا حدي ،
    البته از كاراهاي ژاپني فقط جيبلي رو كامل قبول دارم و باقي يا خيلي لعاب تندي دارن يا دارن به نوعي از ميازاكي پيروي ميكنند .

به نظرم آمریکاییا یه جورایی بچه ها رو دست کم میگیرن ،در واقع بچه ها با دیدن دائم این جور فیلمها مشنگ بار میان
    ....
    اخیرا همین انیمیشن "هورتون" رو که برای بار دوم میدیدم ، قصه بسیار سطحی و در واقع احمقانه ای داره
    وقتی اینا رو با کارهایی مثل "شهر اشباح" ،"همسایه من توتورو","سرویس حمل و نقل کی کی"یا نمونه های سنگین تری مثل "میلنیوم اکترس" ،"5 Centimeters per Second" مقایسه میکنم میبینم نمونه های آمریکایی دوزار نمی ارزن !
    خب از نظر من نميشه اينقدر كلي گفت ؛ نه در مورد شرقي ها و نه در مورد غربي ها .
    اينكه هورتون و عصر يخبندان رو با شاهكارهاي بين المللي ژاپني مقايسه كنيم هم قياس خوبي نيست .
    هرچند كمپاني هاي بزرگ غربي بيشتر بر سرگرمي بودن انيميشن و بازدهي گيشه نظر دارند و البته فرهنگ متفاوت مخاطبين هم هست .

حالا که اسم 5 Centimeters per Second اومد ،خیلی دوست دارم بدونم نظر دوستان در مورد یه همچین انیمیشن هایی که در واقع با فیلم زنده هیج فرقی ندارن چیه؟
    منظورم اینه که وقتی داستان انیمیشن رو میشه به صورت یه فیلم (احتمالا با مخارج کمتر) ساخت ، تولید همچین انیمیشنهایی چه توجیهی داره ؟
    خب من اون انيميشن رو كه گفتي نديدم اما معتقدم استفاده از نرم‌افزارهاي انیمیشن فقط براي واقعي نشون دادن محیط و شخصیت‌ها چیز زیادي به این حیطه اضافه نمي ‌کنه و انيميشن نهايي در بهترین حالت شبیه به یک فیلم واقعي خواهد بود . اما اگه برای نمايش و بیان چیزهایي که امکانش‌ در فیلم های واقعي وجود نداره به کار گرفته بشه ، اون موقع ارزش واقعی خودش رو نشون ميده . در غير اينصورت بيانگر همون لعاب تندي است كه فقط به جذابيت بصري منتهي ميشه ، به قول خود شما كه گفتيد هر لانگ شاتي از صحنه هاي اين انيمه يك والپيپر زيباست !

11. این کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

اوکی آپلودش کردم . ولی این طریق آپلود کردن زیبنده فیلمسازی نیست . انی هاو :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام
    دیدم!
    واقعا عجب وقتی میطلبه اینطور کار ها ...
    جالب بود ...
    با یه موسیقی خوب و کیفیت بالاتر کار خوبی میشه به نظرم...
    ایده ی tHE eND اش هم خیلی خوشم اومد ...

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اکثر مشکلاتی که تو این انیمیشنها برای قهرمان فیلم پیش میاد سطحیه (در مقایسه با همکارهای ژاپنیشون)
    اینه که سعی می کنم پای کارهای آمریکایی خیلی وقت نزارم
    وقتی اینا رو با کارهایی مثل "شهر اشباح" ،"همسایه من توتورو","سرویس حمل و نقل کی کی"یا نمونه های سنگین تری مثل "میلنیوم اکترس" ،"5 centimeters per second" مقایسه میکنم میبینم نمونه های آمریکایی دوزار نمی ارزن !
    فکر میکنم ژاپنیا اون پیام یا پند فیلم رو به صورت مخفی تر ولی موثر تر تو کله بچه میکنن!

حالا که اسم 5 centimeters per second اومد ،خیلی دوست دارم بدونم نظر دوستان در مورد یه همچین انیمیشن هایی که در واقع با فیلم زنده هیج فرقی ندارن چیه؟
    همون بهتر که شما بچه ندارید !
    غربیها بر خلاف شرق روی روانشناسی و تجزیه و تحلیل های رفتار شناسی بسیار پیشرفته تر هستند . بیش از یک صد سال هست که انیمیشن می سازند . اگر ژاپن تنها چند ده فیلم کارتونی خوب داشته باشه ، امریکا صدها هزار فیلم برتر از شهر اشباح در ژانر های دیگه و تیپ های سورریئال داره . کارتونها غربی گاهی بقدری فلسفی و غامض و در سبک نو آورند که دیگر کشور ها همیشه از روی اونها تقلید کردند .
    ابتدای امر شما باید یه تعداد حداقل کارتون خوب از غرب ببینید و بعد با شرق مقایسه کنید . این جنون آمیزه که والدین یه کودک ، فرزندشون رو به تماشای خشونت بی حد و حصر شرقی ببرند . امروز پیکان انتقاد بسمت کارتون ها ، بازیهای کامپیوتری ، کامیک-بوک ها و حتی اسباب بازیهای شرقی و بخصوص ژاپنی از سوی جامعه بین الملل کشید ه شده . بی بند و باری اخلاقی و فساد فکری - فساد تنها شامل سکـس نیست - فروش کمپانیهای شرقی رو کم کرده . بازیهای کامپیوتری ژاپنی حتی در بسیاری کشورها چون انگلستان ممنوع الفروش محسوب می شند .
    نقل قول نوشته شده توسط دانته
    با یه موسیقی خوب و کیفیت بالاتر کار خوبی میشه به نظرم...
    سلام
    منظور از کیفیت بالاتر چیه ؟ کیفیت تصویر ؟ یا کیفیت حرکات ؟ مشکل موسیقی کجاست ؟

14. این کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

ابتدای امر شما باید یه تعداد حداقل کارتون خوب از غرب ببینید و بعد با شرق مقایسه کنید .
    معرفی کنید با کمال میل میبینم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •