تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: درخواست : بهترین دارو و علاج سریع سردرد های میگرنی چیست ؟

آخر فروم باز علیرضا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تو دنیای خودم !

پيش فرض درخواست : بهترین دارو و علاج سریع سردرد های میگرنی چیست ؟

سلام

شنیدم که داروهایی هستند که قبل از شروع درد ها استفاده میشن و اثر تسکین دهنده ی سریع دارن .

من اسم Relief و O.K رو شنیدم ولی نمیدونم کدوم بهتر و موثر تره و آیا چیز دیگه ای هم هست . همچنین نمیدونم که چقدر این دارو ها قابل دسترس هستن و قیمتشون چقدره .
    جدیداً سردرد هام زود بزود اتفاق می افتن و خیلی شدید و غیر قابل تحمل هستن واسه همین می خواستم بدونم بهترین دارو برای تسکین سریع سردردهای میگرنی چیست؟

===========
    خیلی وقته می دونم میگرن دارم ولی همیشه پدر و مادر و بقیه میگفتن که جوون از این مرض ها نمیگیره و و نباید بیخودی بره دنبال قرص و دارو و از اینجور چیزا و مانع میشدن که من به قول خودشون "خودمو بسپرم دست دکتر" !
    تا الان هم با بدبختی با سردرد هام کنار میومدم تا اینکه دیشب کارم به بیمارستان کشید و...
    الان دیگه همه می دونن که جوون هم از این مرض ها می گیره !!

ممنون میشم به این جوون بی نوا کمک کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوست عزیز بهتری توصیه ای که به عنوان یه دکتر بهت میتونم بکنم اینه که اول باید مطمئن باشی سردردها مربوط به میگرن است و مشکل مربوط به مسایل دیگر نیست ( نمیخوام بترسونمت ولی با ید حتما جدی بگیری و یه چکاپ کامل بشی تا مطمین شوید مورد خطر ناکی در کار نیست حتی گاهی سردرد های سینوسی هم علایمی شبیه میگرن دارند با این تفاوت که بیمار تب نیز دارد و....) .
    در مورد این سوال که مگه جوان هام میگرن میگیرن؟ باید بگم چرا که نه سن شیوع میگرن معمولا 15 تا 45 ساله ، که حتی زیر سن 12 هم در مواردی دیده شده ، و دلایل ایجاد آن هم متفاوت است . عوامل سایکولوژیک ، محیطی ، غذایی ، دارویی و فیزولوژیک و....
    در کل بهترین توصیه همان مراجعه به پزشک متخصص است همیشه مسایل مربوط به سلامتیتان را جدی بگیرید ، درسته تو این انجمن بخش پرسش و پاسخ پزشکی داریم ولی تا حالا هیچ چیز نتونسته جای تشخیص و معاینات پاراکلینیکی رو بگیره !

3. 4 کاربر از hoseinist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه pakhme2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

Relief يه مسكن تركيبي هست كه از چند تا تب بر و مسكن مثل ديكلو فناك، پاراستامول و ... تشكيل شده ولي داروي chioce براي ميگرن نيست. بهترين دارو همون ارگوتامين-c هست كه البته در موقع حملات اگر به صورت شياف مصرف بشه اثر بخشي بهتري داره.
    معمولا قبل از شروع حملات فرد علايمي داره كه خودش ميفهمه دچار حمله خواهد شد مثل ديدن جرقه يا شنيدن صدا. شما از اين علايم هم دارين؟

5. این کاربر از pakhme2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Aqu-NELLY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان منم بعضی وقتا سردرد شدید میشم دکتر بهم گفت شاید میگرن باشه ولی سنم 17 ساله!ولی قبلش این علایمی که میگین رو اصلا ندارم!

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تو دنیای خودم !

پيش فرض

relief يه مسكن تركيبي هست كه از چند تا تب بر و مسكن مثل ديكلو فناك، پاراستامول و ... تشكيل شده ولي داروي chioce براي ميگرن نيست. بهترين دارو همون ارگوتامين-c هست كه البته در موقع حملات اگر به صورت شياف مصرف بشه اثر بخشي بهتري داره.
    معمولا قبل از شروع حملات فرد علايمي داره كه خودش ميفهمه دچار حمله خواهد شد مثل ديدن جرقه يا شنيدن صدا. شما از اين علايم هم دارين؟
    بله من قبل از حمله می فهمم که می خواد شروع بشه.
    دیدن جرقه یا چیزی که من اسمشو "حاله ی نورانی" می زارم ، اولین علامته. و این حاله ی نورانی شروع می کنه به بزرگ و بزرگتر شدن تا اینکه تقریباً تمام دید چشمهام رو مختل می کنه. این قسمتش خیلی عذاب آوره چون دقیقاً با پیشرفتش ، یه سردرد عجیبی توی سرم و پشت چشمهام و روی شقیقه ام ایجاد میشه ، که همون سردرد میگرنی است.

راستی ! خیلی ممنون و متشکرم به خاطر اطلاعاتی که دادین

8. این کاربر از علیرضا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز J U N I P E R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست عزیز اگر اهل مصرف داروهای گیاهی هم باشی، عرقیات گاوزبان و بیدمشک برای این این بیماری مفیده.
    یک استکان عرق رو در یک لیوان آب سرد با شکر حل کرده و میل کنید.
    خب البته کارکردشون با مسکن متفاوته ولی در دراز مدت میتونه مفید باشی
    سلامت باشید

10. این کاربر از J U N I P E R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pulp_152's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام .. من زیاد اطلاعاتی ندارم .. فقط میدونم مادرم 20 ساله میگرن داره در حدی که وقتی شروع میکنه به قدری حالش خرب میشه که باید در یک اتاق کاملا تاریک و بی سر و صدا ساعاتی درازبکه یا ساتراحت کنه و شلوغی یا هر چیز دیگه باعث تشدید سر دردش میشه .. به همه جا رفتیم و تقریبا داروهارو هم مصرف کردیم ..

تا اینکه یک روز با پدرم که میگفتن خونش غلیظ شده و باید حتما حجامت بشه طبق گفته پزشک ... رفتیم جای متخصص حجامت و پدرم رو حجامت کرد ...

زمانی که مادرم صحت کرد و گفت که میگرن داره به مادرم پیشنهاد طب سوزنی در یکک مدت زمان یا دوره 3 یا 4 ماهه داد ... خوشبختانه 6 ماه از اون ماجرا یگذره و فعلا اثری از سردردها نیست ... امیدوارم برای شما هم کاربرد داشته باشه دوست گل و عزیزم .. یاحق

اگه نباشه جاش خالی می مونه AAKOJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام دوستان

در تاييد سخنان دوست عزيز hoseinist : اول باید مطمئن باشی سردردها مربوط به میگرن است
    بايد بگم كه حملات ميگرني ، سردردهاي مزمني هستند كه به صورت ضربات اذيت كننده (ديوانه كننده )كوبنده و پتكي در قسمت گيجگاهي و يا گاهي در پيشاني و يا اطراف چشمها و يا گاهي در قسمت عقبي سر اتفاق مي افتد ودر بيشتر اوقات همراه با سردرد هستند (نه هميشه !!).
    حملات در هر زماني مي تواند اتفاق بيافتد (در بعضي شرايط بيشتر مثلا بالا رفتن از پله ) و حدود 4 الي 72 ساعت طول مي كشد . حملات هم در بزرگسالان و هم در بچه ها ديده مي شود .

عوامل و نشانه هايي كه ممكن است حملات ميگرني را در پي داشته باشد : (احتمال 40 الي 60 درصد)
    خواب آلودي و سستي
    كج خلقي
    خستگي
    افسردگي (و يا شادي و رضايت مندي زياد)
    خميازه كشيدن

اين علامتهاي باليني معمولا همراه با حملات ميگرني است :
    حالت تهوع و دل آشوبي
    اسهال
    رنگ پريدگي صورت
    دستان سرد
    بي ميلي
    حساس بودن به نور(photophobia)
    حساس بودن به صدا (phonophobia)
    احساس گيجي
    لكه و تيره‌گي در ديد
    اختلال حواس

تشخيص :
    سي تي اسكن - MRI - تست خوني و ...

درمان :
    بيشتر عزيزان درمان حملات ميگرني را در دو دسته قرار مي دهند : 1 ) درمان بدون دارو 2) درمان با دارو
    در حالت اول براي كاهش حملات :
    استفاده از يخ
    خواب در اتاق آرام ، بدون نور و صدا (بهترين درمان به نظرمن)
    تغيير شيوه زندگي
    عدم استفاده از سيگار
    عدم استفاده از موادي كه داراي تيرامين هستند (مانند پنير )
    عدم استفاده از مواد سولفاتي ( مواد الكلي )
    عدم استفاده از مواد نيترات دار (مانند آجيل و گوشت منجمد )
    استفاده از رژيم غذايي مناسب و تغذيه مناسب
    استفاده از مايعات به ميزان كافي
    خواب كافي
    ورزش در صورتي كه براي شما مفيد باشه
    طب سوزني هم جواب مي ده

در حالت دوم درمان با داروهاي شيميايي انجام مي شود :
    استفاده از مسكن ها (OTC) در حملات خفيف
    مانند: استامونيفن - آسپرين - ايبوپروفن - ناپروكسن
    در حالت ملايم : سوماتيترپتان - زولميتريپان - ريزاتريپتان و ساير تريپتانها
    گاهي اوقات مواد مخدر هم جواب ميدن (از من نشنيده بگيرين )

تمام داروها ذكر شده بايد با تجويز متخصص انجام شود و بسياري از آنها داراي عوارض هستند (مانند حملات قلبي)

سخن آخر :
    براي جلوگيري از حملات ميگرني يا بايد از شرايطي كه باعث ميگرن ميشود دوري كنيد و يا به پروسه درماني وارد شويد ولي هيچكدام 100 % راه درمان نيستند .

در آخر دوست عزيز با توجه به گفته هاي حقير اگر خود را حائز حملات ميگرني مي دونيد پس دست به كار شين

موفق باشين.
    Last edited by AAKOJ; 22-04-2009 at 00:33.

13. این کاربر از AAKOJ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تو دنیای خودم !

پيش فرض

سلام دوستای عزیزم . از همه تون ممنونم به خاطر توصیه هاتون ، خیلی کمکم کردید
    3DSpring ، pulp_152 و AAKOJ عزیز ، خیلی متشکرم.

فکر کنم مسبب اصلی گرفتاری من ، افسردگی و اضطرابه که امیدوارم بتونم از پسشون برام.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من خودم فكر كنم 10 ساله ميگرن داشتم واز دو سال پيش تشخيص ميگرن و دارو مصرف ميكردم. ديروز داداشم در مورد حجامت و درمان ميگرن مطلبي گفت كه من هم در اينترنت سرچ كردم وديدم كه راه خيلي خوب و مفيدي است .من فردا شنبه براي درمان به موسسه تحقيقات حجامت ايران ميرم و با اين مطالبي كه خوندم خيلي اميدوار به خوب شدن ميگرن وحتي ساير بيماريها دارم.

بعد از انجام درمان نتايج رو به تك تك دوستان اطاع خواهم داد.

به اميد سلامتي براي همه

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •