تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 227 اولاول 123456781454104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 2266

نام تاپيک: ◄ ™ Apple اا بررسی و مباحث پس از خرید / درخواست مشاوره ممنوع ►

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

سلام

یه رویو خفن واستون نوشتم و میزارم که تا حالا کسی تو بخش لپ تاپ این سایت نذاشته و بی نظیر هست

خوب بعد از معرفی کلی لپ تاپ های اپل و سری ها و اینکه هر کدام انتخاب مناسب تری برای چه کسانی هست . نوبت به معرفی مدل ها و کانفیگ های این برند زیبا و جذاب میرسه

اولین و پرفروش ترین لپ تاپ که قرار هست در این پست در مورد اون صحبت بشه چیزی نیست به جز :

Apple MacBook Aluminum 2.0

احتمالا اگه به رویوهای سایت های معتبر سر زده باشین این عدد جلوی مدل رو حتما دیدین ولی باید گفت که این عدد ربطی به نسل یا سری این لپ تاپ ندارد و برای مثال به این معنی نیست که این لپ تاپ از نسل دوم این سری هست و تنها این عدد مقدار سی پی یو رو نشان میدهد و دلیل هم این هست که اپل لپ تاپ هاش رو به 2 گروه تقسیم کرده و دیگه برای هر مدل اسمی انتخاب نکرده و تنها با نشان دادن میزان سی پی یو در هر سری اختلاف ان 2 مدل رو بیان کرده و در حقیقت هم همین هست چون :

تقریبا میشه گفت اختلاف 2 لپ تاپ زیر :

Apple MacBook Aluminum 2.0
    و
    Apple MacBook Aluminum 2.4

تنها در میزان سی پی یو هست یکی 2 و دیگری 2.4 هست

البته تفاوت های دیگری هم دیده میشود اما مربوط به سخت افزار سیستم نمی شود برای مثال در مدل 2.4 صفحه کلید الومنیومی که استحکام و راحتی بیشتری رو به همراه میاره وجود داره و در مدل 2.0 از صفحه کلید های کلاسیک و معمولی استفاده شده

بررسی جز به جز دستگاه :

CPU

پردازنده ی استفاده شده در این مدل :

Intel دوهسته ای استفاده کننده از فناوری سنترینو 2 هست که از جدیدترین نسل سی پی یو های استفاده شده در لپ تاپ به حساب میاد

سی پی یو 2 GHz هست به همراه باس 1066 با 3 مگابایت cache

از نکات مثبت فناوری سنترینو ارتقا باش هست که سرعت سیستم رو در کارهای رایج و معمولی به طرز چشم گیری افزایش میدهد و همچنین میزان مصرف کمتری رو داراست

RAM

رم های استفاده شده در سری جدید لپ تاپ های جدید اپل DDR 3 هستن و مثل همین مدل

2 گیگ رم DDR 3 هست با FSB 1066

که سرعت بسبار بالا و جذابی رو به همراه سیستم عامل روان و نه چندان سنگین مکینتاش به شما ارئه میده

GRAPHIC

کارت گرافیکی استفاده شده در این مدل از نوع GEFORCE 9400M DDR 3 256 MB هست

که عملکرد بسیار خوبی رو با دستگاه دارد و جزو گرافیک های متوسط رو به قوی در دسته بندی های به حساب میاد

اگر کاربرد اصلی شما از لپ تاپ گیم باشد شاید برای شما گرافیگ ایده ال نباشد ولی برای کسانی که هر جند یکبار با سیستم بازی هم
    میکنن مناسب بوده و نیاز شما رو بر طرف خواهد کرد

H.D.D

ایم مدل از یک هارد دیسک 160 گیگابایتی بهره میبره که با توجه به حجم نه چندان زیاد مکینتاش نسبت به ویندوز میتونه 145 گیگ فضای خالی رو در اختیار شما قرار بده

البته خیلی از کاربرها بر این عقیده هستن که این عدد مقدار قابل قبولی نیست و میتونست از هار دیسک 250 گیگابایتی استفاده بشه که به مراتبط بهتر بود چون با اینکه از هاردی با ظرفیت متوسط استفاده شده ولی عملکرد سرعت هارد بهتر نشده

برای مثال میشد از یک هارد 200 گیگابایتی با دور 7200 RPM استفاده کرد

صفحه ی نمایش

پچیزی که ما از اپل همیشه دیدیم و در این مدل هم صدق میکنه صفحه نمایش های فوق العاده ی این برند هست

برای صفحه ی نمایش این دستگاه روکشی شفاف وجود دارد که در نور مستقیم کمی انعکاس دارد و بعضی افراد کمی نمی پسندند اما در محیط های تاریک بسیار مفید و همچنین ظاهر زیباتری رو به دستگاه می بخشد

دارای صفحه ی نمایش 13.3 اینچی عریض هست و رزولوشن صفحه نمایش برابر با 1280 در 800 هست

فناوری LED استفاده شده در این مدل

+

BRIGHT بسیار بالا و مناسب

+

زاویه ی دید و نمایش فوق العاده

باعث شده صفحه ی نمایشی بسیار با کیفیت و شفاف پدید بیاد که رنگ ها رو بسیار زنده و طبیعی نشان میدهد

ظاهر و وزن دستگاه

اپل بیشترین توجه خودش رو روی طراحی - زیبایی و کیفیت ساخت دستگاه های خودش میگذاره و این دستگاه هم از این قاعده جدا نیست و کیفیت ساخت بسیار خوب و حتی میشه گفت بی نظیری داره به همراه بدنه ی الومنیونی زیبای خودش با گوشه های مورب و خمیده

بدنه ی دستگاه الومنیومی هست که به غیز از ظاهر زیبایی که به دستگاه می بخشه باعث سبک تر شدن وزن کلی دستگاه و همچنین استحکام بیشتر دستگاه میشود

وزن دستگاه با حساب باطری دقیقا 2 کیلو گرم هست که وزن مناسب و خوبی به حساب میاد

سیستم عامل و عملکر کلی دستگاه

همان طور که احتمالا می دونین سیستم عامل استفاده شده در لپ تاپ های اپل ویندوز نیست و مکینتاش هست

سیستم عامل این مدل هست Mac OS X v10.5 Leopard

مکیناش با اپل سازگاری فوق العاده ای داره و نسبت به ویندوز محیط کار بسیار حرفه ای تر و جذاب تری داره که با نرم افزارها و ایکون های زیبا و کاربرد اسان شما رو خیلی سریع از طرفداران خودش میکنه و تنها مشکل کمیاب بودن و تا حدی گرانتر بودن نرم افزار ها ی مختلف برای مکینتاش نسبت به ویندوز هست

باطری و سیستم خنک کننده

این سیستم از یک سیستم خنک کننده ی قوی با کانال های هوای متعدد استفاده میکنه که گرم شدن دستگاه رو بسیار پایین میاره و واقعا اختلاف فراوانی وجود دارد بین این دستگاه و دستگاه های برند های دیگه که از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنن

عملکرد باطری هم فوق العاده هست و با اینکه باطری به خوبی در بدنه جای گرفته و همچون باطری های 9 سلولی که برای دل استفاده میشود از بدنه ی اصلی بیرون نزده اما نتیجه و کارکرد به مراتب بهتری رو دارا هست که 5 ساعت دستگاه رو در حالت عادی ساپورت میکند و این نسبت به لپ تاپ های برند های دیگه فوق العاده هست

درایور - پورت ها و ترکپد

عملکرد مناسبی دارند استفاده شده که حالت مکشی داری و در جاهایی که فضای کافی وجود ندارد DVD RW از یک درایور

یکی دیگر از ایراد های گرفته شده به دستگاه که در اپل ها تازگی هم ندارد تعداد کم پورتهای USB هست که تنها 2 عدد تعبیه شده و میتونست بیشتر باشه

ترکپد بزرگ و فوق العاده ی دستگاه که در ان از فناوری مولتی تاچ استفاد شده و شما میتونین برای مثال با دور کرد 2 انگشت خود از یکدیگر تصویر را زوم کیند یا با کشیدن هم زمان 3 انگشت خود به سمت چپ میتوانید به ابتدای پیج بروید

قیمت دستگاه

قیمت جهانی این دستگاه 1200 دلار امریکا هست و در ایران به همراه گارانتی های متفرقه حدود 1.450.000 هست که به نظر خیلی افراد برای این کانفیگ مقدار زیادی هست ولی به نظر من اگر با این دستگاه کار بکنید و نکات مثبتی رو که تنها در این برند هست رو تجربهکنید اونوقت خواهید دید که پول اضافه ای که پرداخت میکنید بی دلیل نیست

منبع و نویسنده : علی

USER NAME IN P30WORLD.COM : ravani_13
    Last edited by ravani_13; 12-04-2009 at 17:23.

اگه نباشه جاش خالی می مونه lordsaber's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

لطفا قیمت در حال حاضر macbook ها رو بدید و بفرمایید کدوم گارانتی ها معتبر ترند؟!

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

لطفا قیمت در حال حاضر macbook ها رو بدید و بفرمایید کدوم گارانتی ها معتبر ترند؟!
    سلام دوست عزیز

این تالار مربوط به گفتگو و تبادل نظر در مورد لپ تاپ ها و برندها هست و در تاپیک دیگری باید سوالات قیمت رو بپرسین که من واسط لینکش رور میزارم :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    قربانت . علی

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

روی این مک ها میشه به راحتی با win کار کرد؟
    فایلها باید تغییر کنند؟! منظورم اینه که مثلا فایلهای word, pdf, ... رو باید تغییری بدیم تا بشه بازشون کرد؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Gigawarn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

تا اونجا که من می دونم نرم افزارهایی رو خودت مک نصب هست که میشه همه کار کرد یعنی مثل ویندوز نمی خواد 10 /20 تا نرم افزار نصب کنیم تا بتونیم کارهای معمولی رو بکنیم

فقط تنها سوالم اینه که آیا Visual Stdio رو میشه روش نصب کرد ؟؟؟

6. این کاربر از Gigawarn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

من خودم #C کار می کنم و VB. ابزارهای برنامه نویسی معمولا مستقیم به منایع سیستم دسترسی دارند. ولی اگر اینجوری باشه که بخواد Win رو شبیه سازی کنه فکر نمی کنم بشه این کار رو کرد.
    یه سوال دیگه... من یه هارد اکسترنال دارم که ntfs هست. آیا این مکبوکها می تونند از اطلاعات اونها استفاده کنند؟!
    دوستان خواهشا برسید به این تاپیک. ما اگه اطلاعات احتیاج نداشتیم سوال نمی کردیم!

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

یه سوال دیگه!
    روی macbook ها میشه به راحتی linux یا win7 نصب کرد؟!

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

من خودم تا 1 یا 2 هفته دیگه یه مک می گیرم این چند وقته شدیدا قیمتها رو تو بازار بررسی می کردم

سوال اول که جواب دادین منم همین فکر رو می کنم شاید نشه تو محیط مک برنامه نویسی کرد برای وین !!!!

باید قبول کنه فکر نمی کنم مشکلی باشه
    بله رو مک میشه ویندوز ریخت لینوکس رو نمی دونم

آخر فروم باز GiggleClub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بله هم ویندوز و هم لینوکس رو به راحتی میتونید نصب کنید!

ویژوال استادیو خیر!

هارد اکسترنال ntfs هم مشکلی نداره!

11. این کاربر از GiggleClub بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

منم یه سوال دارم میخوام یه مک بگیرم تو این 2 هفته حالا این قضیه ریموت چیه آیا روی همه مک ها ریموت هست چون و قسمت توضیحات چیزی از ریموت ننوشته و بردش چقدر هست

ضمنا وسائل جانبیی چه طور میخوام یه tv هم بگیرم آیا از این معمولیها بگیرم مشکلی پیش نمیاد برای وصل

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •