تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 60

نام تاپيک: چه فاکتوری از هارد رو در نظر بگیرم برای خرید؟

کاربر فعال انجمن هنر هفتم aluminum's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان

پيش فرض

به نظرمن روی بافر تمرکز کن چون مارک ها معمولا کیفیت یکسانی دارن

500 گیگ 32 مگ بافر گیرت میاد

اگه خواستی سرت کلاه نره می تونی بری توی سایت شرکتهای سازنده و مدل هایی رو که 32 مگ بافر دارن رو دربیاری

پیشنهاد من برای مارک..وسترن هست

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

...
    مارک ها معمولا کیفیت یکسانی دارن
    ...
    چطوریاست؟!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

آقا من تو اصفهان نیافتم!!
    طرف گفت زنگ زدم تهران هم گیر نمیاد!! اینو دیگه الکی گفت به نظرم...

اما بعد زنگ زد بهم گفت براتون پیدا کردم 137 تومن!!
    منظورش چی بود؟

احتمال داشته 1 ترابایت منظورش باشه.

سلام. مشکل سری 11 که می گفتید همین بود؟ این مورد در چند دقیقه حل میشه. بعدش چی؟

برام جای تعجبه که سری 12 هنوز جا نیوفتاده همه میگن بدون مشکله. بگذزیم که خیلی ها فقط تعریفشو شنیدن. مثل هاردهای وسترن که الان از هرکی بپرسی فکر میکنه هارد وسترن بی نقصه.

مگه سری 11 در همون ماه اول ورود مشکل دار شد؟
    بله در چند دقیقه حل میشه. بعدش هم مشکلی نداره

تعدادی از هاردهای سری 7200.11 همون روز اول و بعد از یک Restart خراب می شدند. بعضی هاشون کمی دیرتر.

مشکل سری 7200.11 باگ در Firmware بود که به راحتی حل شد، خیلی عجیبه بخوایم فکر کنیم بزرگترین تولید کننده هارد دنیا بعد از حل کردن مشکل 7200.11 ها همون اشتباه رو در سری 7200.12 هم تکرار کنه وقتی همچین اشتباهی رو در سریهای قبل هم مرتکب نشده بوده. البته تقریبا دو ماه هست که سری 7200.12 عرضه شده و مشکل خاصی هم در فروم ها گزارش نشده.

در ایران بیشتر افرادی که می دونند به جز مکستور برند دیگه ای هم وجود داره وسترن رو اولین و آخرین انتخاب به حساب میارن!

به نظرمن روی بافر تمرکز کن چون مارک ها معمولا کیفیت یکسانی دارن

500 گیگ 32 مگ بافر گیرت میاد

اگه خواستی سرت کلاه نره می تونی بری توی سایت شرکتهای سازنده و مدل هایی رو که 32 مگ بافر دارن رو دربیاری

خیر دوست عزیز.

میزان بافر تضمین کننده کارایی بالا نیست. شما باید عملکرد هارد رو در تست های مختلف ببینید.

4. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن هنر هفتم aluminum's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان

پيش فرض

چی چطوریاست؟

خیر دوست عزیز.

میزان بافر تضمین کننده کارایی بالا نیست. شما باید عملکرد هارد رو در تست های مختلف ببینید.
    البته حرف شما صحیح است ولی میشه میزان سرعت رو با بافر سنجید.
    و تنها چیزی هست که در دسترس هست

وگرنه این تستهایی که شما میگید برای بدست آوردن اطلاعات احتیاج به وقت و تخصص داره

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

البته حرف شما صحیح است ولی میشه میزان سرعت رو با بافر سنجید.
    و تنها چیزی هست که در دسترس هست

وگرنه این تستهایی که شما میگید برای بدست آوردن اطلاعات احتیاج به وقت و تخصص داره
    میزان بافر یک فاکتور هست، فاکتورهای دیگه ای هم هستند مثل ظرفیت پلاترها یا به مراتب نسبت به حجم بافر تاثیر بیشتری در کارایی دارند. اگه در یک هارد از 16 مگابایت بافر استفاده شده باشه (مثل Seagate 7200.12) تنها دلیلش عدم نیاز به 32 مگابایت بافر بوده.

کمی سرچ کردن و چند Review خوندن به بیشتر از 30 دقیقه وقت و آشنایی ابتدایی با هارد ها نیاز نداره.

آخر فروم باز panther99's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من تو تست یه مجله معتبر آمریکایی که اختصاصی پی سی بود رده بندیه 10 هارد اول دنیا رو دیدم که اولی وسترن دیجیتال بود . یکی از مدلهای خاویار . الان تو بازار بلک خاویار و بلو خاویار هست که به نظر من بهترینها هستن . قیمت دقیق ندارم ولی 320 رو میتونی با قیمت 48 گیر بیاری .
    البته من هارد خودم رو چون ide هست هم از همین سریه خاویار وسترن گرفتم و راضیم . سایت وسترن تمام محصولاتش رو زده یه سر بزن .

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

1- بله در چند دقیقه حل میشه. بعدش هم مشکلی نداره

2- تعدادی از هاردهای سری 7200.11 همون روز اول و بعد از یک restart خراب می شدند. بعضی هاشون کمی دیرتر.

3- مشکل سری 7200.11 باگ در firmware بود که به راحتی حل شد، خیلی عجیبه بخوایم فکر کنیم بزرگترین تولید کننده هارد دنیا بعد از حل کردن مشکل 7200.11 ها همون اشتباه رو در سری 7200.12 هم تکرار کنه وقتی همچین اشتباهی رو در سریهای قبل هم مرتکب نشده بوده.

4- البته تقریبا دو ماه هست که سری 7200.12 عرضه شده و مشکل خاصی هم در فروم ها گزارش نشده.

5- در ایران بیشتر افرادی که می دونند به جز مکستور برند دیگه ای هم وجود داره وسترن رو اولین و آخرین انتخاب به حساب میارن!
    سلام استاد.

1- راستش از چند دقیقه کمتره. در 7 8 ثانیه.

2- بعضی ها هم هیچ وقت. همین دوتا هارد من که در معرض خطر بودن یکیشون 2 سالی کار میکرد و الان هم چون ضرری نداشت آپدیتش کردم. در ضمن بسیاری از هاردهای سری 11 با فیرموری که الان روی 12 هست بیرون اومدن و هیچ مشکلی از اون نظر ندارن.

جالبه که من حتی یک هارد سری 11 مشکل دار از نزدیک ندیدم. فکر نکنم نرخ خرابیش اونقدر هم بالا بوده باشه.

3- فقط همین مشکل فیرموره که همه ازش حرف می زنند؟ موضوع دیگه ای نیست؟ سرعتی چیزی؟ بدی های سری های قبل 11 چیه؟ لابد صدای خرخر.

4- سری 11 بعد از چه مدتی مشکلات خودشون رو نشون دادن؟

5- به نظر من بدنامی یک هارد و خوش نامیه یکی دیگه تو ایران دلیلش فنی نیست. اگر وسترن بجای ماکستور و سیگیت بازار ایران رو فرا گرفته بود, خیالتون راحت که الان همه از وسترن بد می گفتند. در حال حاضر اکثرا ماکستور دارن و شاید ازش بدی هم دیدن فکر می کنند مارکهای دیگر هارد تافته جدابافته هستند و هر چی مشکله از ماکستوره.

------------- ویرایش:

راستی سرعت نوشتن ,خواندن و دسترسی سری 12 و سری های سبز و سیاه وسترن چقدره؟

من از یک سیگیت 1 ترا سری 11 مدل st31000333as با فیرمور دست نخورده cc1h توسط SiSoftware Sandra 2009.1.15.72 SP2 تست گرفتم و سرعت خواندن و نوشتن 95 تا 97 مگ و دسترسی رو (که دقیقا یادم نیست) فکر کنم 4, 5 یا 6 میلی نشون داد.
    Last edited by nw_nk; 17-03-2009 at 16:13.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام برادر

1- راستش از چند دقیقه کمتره. در 7 8 ثانیه.
    نه دیگه، کم کمش 30 ثانیه رو شاخشه : دی

2- بعضی ها هم هیچ وقت. همین دوتا هارد من که در معرض خطر بودن یکیشون 2 سالی کار میکرد و الان هم چون ضرری نداشت آپدیتش کردم. در ضمن بسیاری از هاردهای سری 11 با فیرموری که الان روی 12 هست بیرون اومدن و هیچ مشکلی از اون نظر ندارن.

جالبه که من حتی یک هارد سری 11 مشکل دار از نزدیک ندیدم. فکر نکنم نرخ خرابیش اونقدر هم بالا بوده باشه.
    خود Seagate هم نگفته همه هاردها خراب بودند، شماره سریال باید در این لینک چک بشه تا ببینید Affected هست یا نه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته قرار هم نیست همه Affected ها حتما خراب بشن. ولی آمار خرابی نسبت به بقیه سری ها بالا بوده.

سری 7200.12 با 7200.11 از نظر ساختار خیلی تفاوت داره. البته اگه اسم Firmware ها هم یکی باشه (که فکر نمی کنم یکی باشه) تقریبا غیر ممکنه Firmware یکسانی داشته باشند. مثل اینه که فرض کنیم بایوسی که روی یک مادربرد P35 هست روی یک مادربرد X48 هم باشه.

3- فقط همین مشکل فیرموره که همه ازش حرف می زنند؟ موضوع دیگه ای نیست؟ سرعتی چیزی؟ بدی های سری های قبل 11 چیه؟ لابد صدای خرخر.
    نه دیگه مشکلی نیست.
    صدا دادن مشکل به حساب نمیاد و جزو طبیعت سری 7200.11 هست
    سری 7200.11 از نظر سرعت جزو سریعترین هاست.

4- سری 11 بعد از چه مدتی مشکلات خودشون رو نشون دادن؟
    معمولا بعد از یک تا سه ماه استفاده مشکل Firmware بوجود می اومد (اگه قرار بود بوجود بیاد)

5- به نظر من بدنامی یک هارد و خوش نامیه یکی دیگه تو ایران دلیلش فنی نیست. اگر وسترن بجای ماکستور و سیگیت بازار ایران رو فرا گرفته بود, خیالتون راحت که الان همه از وسترن بد می گفتند. در حال حاضر اکثرا ماکستور دارن و شاید ازش بدی هم دیدن فکر می کنند مارکهای دیگر هارد تافته جدابافته هستند و هر چی مشکله از ماکستوره.
    موافقم.

راستی سرعت نوشتن ,خواندن و دسترسی سری 12 و سری های سبز و سیاه وسترن چقدره؟
    توی شرایط مختلف تفاوت داره و به استفاده بستگی داره (مثلا استفاده برای آرشیو یا سیستم عامل) و میزان لود. نوشتن و خواندن یک فایل 50 مگابایتی با 100 فایل 500 کیلوبایتی یا یک فایل 5 گیگابایتی با 100 فایل 50 مگابایتی برای هارد خیلی تفاوت می کنه و ممکنه یک هارد رفتار خیلی متفاوتی از خودش در این زمینه ها نشون بده.

چیزی که من حس کردم اینه که توی اکثر زمینه ها سری 7200.12 خوب عمل می کنه و همینطور سری Samsung SpinPoint F1 . البته عملکرد این هاردها در حجم های متفاوت هم با هم فرق داره.

WD Caviar Black از نظر Transfer Rate به این دو نمی رسه ولی در لود کردن سیستم عامل خیلی خوب عمل می کنه و Access Time بهتری هم داره.

(این اطلاعات دقیق نیستند!)

من از یک سیگیت 1 ترا سری 11 مدل st31000333as با فیرمور دست نخورده cc1h توسط SiSoftware Sandra 2009.1.15.72 SP2 تست گرفتم و سرعت خواندن و نوشتن 95 تا 97 مگ و دسترسی رو (که دقیقا یادم نیست) فکر کنم 4, 5 یا 6 میلی نشون داد.
    سرعت خواندن و نوشتن طبیعیه ولی Access Time غیر ممکنه اینقدر پایین باشه (به خصوص اینکه 7200.11 ها Access Time تعریفی ای هم نداشتند + این هارد سه پلاتر داشته که خودش Access Time رو بالا می بره)

Access Time اش باید در حدود 13-14-15 میلی ثانیه یا بیشتر باشه.

10. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

سلام برادر

1- نه دیگه، کم کمش 30 ثانیه رو شاخشه : دی
    2- خود Seagate هم نگفته همه هاردها خراب بودند، شماره سریال باید در این لینک چک بشه تا ببینید Affected هست یا نه:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- البته قرار هم نیست همه Affected ها حتما خراب بشن. ولی آمار خرابی نسبت به بقیه سری ها بالا بوده.

4- سری 7200.12 با 7200.11 از نظر ساختار خیلی تفاوت داره. البته اگه اسم Firmware ها هم یکی باشه (که فکر نمی کنم یکی باشه) تقریبا غیر ممکنه Firmware یکسانی داشته باشند. مثل اینه که فرض کنیم بایوسی که روی یک مادربرد P35 هست روی یک مادربرد X48 هم باشه.

5- نه دیگه مشکلی نیست.
    صدا دادن مشکل به حساب نمیاد و جزو طبیعت سری 7200.11 هست
    سری 7200.11 از نظر سرعت جزو سریعترین هاست.

6- معمولا بعد از یک تا سه ماه استفاده مشکل Firmware بوجود می اومد (اگه قرار بود بوجود بیاد)

موافقم.

7- توی شرایط مختلف تفاوت داره و به استفاده بستگی داره (مثلا استفاده برای آرشیو یا سیستم عامل) و میزان لود. نوشتن و خواندن یک فایل 50 مگابایتی با 100 فایل 500 کیلوبایتی یا یک فایل 5 گیگابایتی با 100 فایل 50 مگابایتی برای هارد خیلی تفاوت می کنه و ممکنه یک هارد رفتار خیلی متفاوتی از خودش در این زمینه ها نشون بده.

8- چیزی که من حس کردم اینه که توی اکثر زمینه ها سری 7200.12 خوب عمل می کنه و همینطور سری Samsung SpinPoint F1 . البته عملکرد این هاردها در حجم های متفاوت هم با هم فرق داره. WD Caviar Black از نظر Transfer Rate به این دو نمی رسه ولی در لود کردن سیستم عامل خیلی خوب عمل می کنه و Access Time بهتری هم داره.

(این اطلاعات دقیق نیستند!)

9- سرعت خواندن و نوشتن طبیعیه ولی Access Time غیر ممکنه اینقدر پایین باشه (به خصوص اینکه 7200.11 ها Access Time تعریفی ای هم نداشتند + این هارد سه پلاتر داشته که خودش Access Time رو بالا می بره)

Access Time اش باید در حدود 13-14-15 میلی ثانیه یا بیشتر باشه.
    1- 15 تا. اونم بخاطر شما.

2- اون دوتایی که میگم مدتهاست دارمشون سریالشون جز خطری ها بود. فیرمور mx15 داشتند. ولی اشکالی درشون ندیدم. چند روز پیش هم که بعد از دو سه سال همینچوری آپدیتشون کردم. مشخصاتشون رو در تاپیک آپدیت نوشتم.

3- بخش اول انکارناپذیره. بخش دوم رو من نمی تونم همینجوری قبول کنم. به هر حال همه جا ماکستوره و ...

4- باید دقیق چک کنم. البته سری فیرمورها که شبیه بود. هر دو C.

5- خوب چرا اینقدر سخت میگیرید؟ به تازه وارد ها بگید راحت یک سری 11 بگیرن و همون اول آپدیتش کنند. برای اینکه خطری از بابت روشن نشدن در همون بار اول هم نباشه می تونند پیش فروشنده تست کنند.

راستی یک موضوع مهم تر. اگر الان یک 1 ترا سری 11 بگیرید می بینید که فیرمورش جدیده و دیگه خبری از اون خطری ها نیست. البته باید ساخت 4 5 ماه اخیر باشه.

6- منظورم این بود که چه مدت طول کشید که تابلو شد این مشکل در سری 11 رواج داره و به گوش همه رسید؟ احتمال نمی دید که برای سری 12 هم مدتی طول بکشه تا به گوش من و شما برسه؟ بالاخره باید تعداد زیادی خرابی بده تا مسئله رو بشه.

7- Sandra با پارامترهای مختلفی تست میکنه و میانگین رو اعلام میکنه. از اندازه و حجم اطلاعات مختلف تا نقاط مختلف روی دیسک. امتحان کنید.

8- من نه F ها و نه سری 12 رو تست نکردم و نظری راجع بهشون نمیدم. فقط کمی زود نیست که بگیم 12 ها ایده آل هستند؟

9- دوباره تست میگیرم. همونجوری که نوشتم Access رو درست یادم نمیاد (شاید هم واقعا 4 5 بوده). ولی هاردهای قدیمی تر از سری 11 دستریشون 14 15 بود. یعنی پیشرفتی نداشته؟

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

1- 15 تا. اونم بخاطر شما.
    راه نداره، 23 تا خیرش رو ببینی.

3- بخش اول انکارناپذیره. بخش دوم رو من نمی تونم همینجوری قبول کنم. به هر حال همه جا ماکستوره و ...
    کافیه سرچ کنید "HDD firmware issue" یا همچین Keyword هایی. نتیجه اکثرشون به همین هاردهای 7200.11 برمی گرده. به هر انجمن خارجی هم مراجعه کنید تاپیک ها و مطالب زیادی درباره مشکلات 7200.11 هست که همین نشون می ده آمار بالاتر از چند خرابی معمولیه. البته بزرگنمایی هم همیشه در این مواقع میشه.

6- منظورم این بود که چه مدت طول کشید که تابلو شد این مشکل در سری 11 رواج داره و به گوش همه رسید؟ احتمال نمی دید که برای سری 12 هم مدتی طول بکشه تا به گوش من و شما برسه؟ بالاخره باید تعداد زیادی خرابی بده تا مسئله رو بشه.
    بالبته آمار بالای این مشکل در 7200.11 هایی بود که در سه ماهه آخر 2008 تولید شده بودند (پلاتر های 334 گیگابایتی) و در قدیمی تر ها (پلاتر های 250 گیگابایتی) این مشکل رایج نبوده. مشکل تقریبا در اواخر دسامبر مشخص شده بود و Firmware جدید Seagate هم اواخر ژانویه امسال عرضه شد.

در طول این 12 سری که Seagate هاردهای 7200 دور تولید کرده که فقط تعدادی از هاردهای یک نسل از 12 نسل مشکل داشتند. این دلیل برای مشکوک شدن به محصولات سری بعد کافی نیست و همونطور که هاردهای 7200.9 و 7200.10 کاملا قابل اعتماد بودند هاردهای 7200.12 هم قاعدتا باید همینطور باشند. معماری طراحی هر سری کاملا با سری قبلی تفاوت داره و سری 7200.12 هیچ شباهتی به سری 7200.11 نداره همونطور که سری 7200.11 هم هیچ شباهتی به 7200.10 نداشت و ...

7- Sandra با پارامترهای مختلفی تست میکنه و میانگین رو اعلام میکنه. از اندازه و حجم اطلاعات مختلف تا نقاط مختلف روی دیسک. امتحان کنید.
    بله امتحان کردم. کاملا معمولیه و نتیجه اش برای همینطوری نظر دادن مناسبه و اطلاعات دقیقی به ما نمیده. گرچه پارامترهایی رو هم که تست می کنه همه پارامترها نیستند (البته انتظاری هم از Sandra نمی ره چون اصلا یک برنامه تخصصی تست هارد نیست)

8- من نه F ها و نه سری 12 رو تست نکردم و نظری راجع بهشون نمیدم. فقط کمی زود نیست که بگیم 12 ها ایده آل هستند؟
    هیچ چیز ایده آل نیست. الان میشه گفت سری 7200.10 مشکل خاصی نداشت (بعد از گذشت چند سال) ولی چه فایده ای داره؟

قاعتا باید به کمپانی های بزرگ اعتماد کرد. وقتی Seagate یا WD سری جدیدی تولید می کنند کاملا طبیعیه که مشکلی نداشته باشه و وقتی بنچمارک ها Performance بالاش رو نشون بدن تبدیل میشه به یک گزینه مطمئن و "ایده آل" برای خرید. مگه اینکه اثبات بشه مشکل خاصی داشته باشه (مثل سری 7200.11 در چند ماه گذشته)

9- دوباره تست میگیرم. همونجوری که نوشتم Access رو درست یادم نمیاد (شاید هم واقعا 4 5 بوده). ولی هاردهای قدیمی تر از سری 11 دستریشون 14 15 بود. یعنی پیشرفتی نداشته؟
    4 یا 5 میلی ثانیه برای یک هارد 7200 دور شبیه به معجزه است مثل اینه که بگیم یک شخص 100 متر رو در 1 ثانیه می دوه!

عاملی که Access Time رو محدود می کنه چیزی نیست که بشه در سری های جدیدتر رفعش کرد. لازم هست سرعت چرخش هارد به 15,000 یا 20,000 دور در دقیقه برسه تا بشه به Access Time دائمی 4-5 ثانیه فقط فکر کرد.

من چند هارد 7200.11 دارم و هم چند تا 7200.12. هر دوشون در همون بازه ای که اشاره کردم هستند.

13. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •