تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 58

نام تاپيک: تاپيك مخصوص Civilization 4

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

ببین وقتی بازی شروع میشه دو تا واحد داری ...یکیش کارگر هستند یکی هم دیده بان .وقتی رو کارگر کلیک میکنی روی زمین یه نشونه هایی میبینی .باید کارگرتو ببری روی یکی از خونه ها که علامت چکش داره و بعد از توی پنل کارگر بیلد تاون رو انتخاب کنی

آخر فروم باز Lovelyman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    همین دورو برا!

پيش فرض

خوب بعدش چي كار كنم لطفا كامل توضيح بديد

اگه نباشه جاش خالی می مونه CAnZO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام

يه اسنپ شات خاص!
    ميخواستم اين لحظه با شكوه رو با شما تقسيم كنم ! بعد از مدتهاي طولاني در يه جزيره بالاخره با تمدنهاي ديگه برخورد كردم! از خوش شانسي يه بازرگان بزرگ در همين زمان متولد شده و دارم با كاراول ( كشتي هاي اوليه بازي ميفرستمش به يه شهر دور. با اين سفر اندازه تمام طلايي كه تا بحال جمع كردم يكدفعه بدست ميارم.
    اين نزديكترين زوم بازي هست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان ، Civilization 4 دارای نسخه های متعددی هست ، لطفآ هر نسخه که مد نظرتون و بازی می کنید نام و یا اسکرین شات از آن بگذراید
    .
    من نسخه Colonist رو دارم

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

هيچوقت فكر نميكردم از گاندي بدم بياد!
    وقتي داريد تازه كاوالري ميسازيد گاندي آپولو پروگرامو تموم كرده. انگليس و آمريكا هم باهاش فرندلي اند.difficulty= NOBLE
    سلام دوستان ، Civilization 4 دارای نسخه های متعددی هست ، لطفآ هر نسخه که مد نظرتون و بازی می کنید نام و یا اسکرین شات از آن بگذراید
    .
    من نسخه Colonist رو دارم
    كلونيزيشن آخرين اكسپانسيون civ 4 هست . من ورژن يك رو تازه شروع كردم.

داره خودمونی میشه clove's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

هيچوقت فكر نميكردم از گاندي بدم بياد!
    وقتي داريد تازه كاوالري ميسازيد گاندي آپولو پروگرامو تموم كرده. انگليس و آمريكا هم باهاش فرندلي اند.difficulty= NOBLE

كلونيزيشن آخرين اكسپانسيون civ 4 هست . من ورژن يك رو تازه شروع كردم.

سلام
    دوستان یه سوال داشتم . من از بازی مدیوال 2 و امپایر : توتال وار (کلا از بازی های استراتژیک تو این سبک ) خیلی خوشم میاد به نظرتون این بازی هم مثل اونا جذابه؟؟

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

سلام
    دوستان یه سوال داشتم . من از بازی مدیوال 2 و امپایر : توتال وار (کلا از بازی های استراتژیک تو این سبک ) خیلی خوشم میاد به نظرتون این بازی هم مثل اونا جذابه؟؟
    جذابیتش از نظر من دو برابره . چون واقعا روش کار شده . حتی زبان هر قوم فرق میکنه . مثلا پرشن فارسی حرف میزنه . از اونایی که گفتی کمی سختتره و به صورت turn based هست .

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    با اجازه همه يه مقدار توضيح درباره بازي

اول اينكه اين نوع بازيها رو با عنوان 4x ميشناسن: explore - exploit - expand -exterminate . اين چهار اصل روح بازي CIV هست.

گيم پلي CIV 4 بطور مختصر اينجوريه:
    -----------------------------------------

در ابتدا ( سال4000 ق.م ) يه settler ( بنيانگذار) داريد كه بايد باهاش يه شهر بسازيد . اين شهر شامل يك تايل مركزيه در نقطه اي كه ( بنيانگذار) قرار داشت بعلاوه 20 تايل اطرافش .

بيس شهر:

الان فقط يه نفر جمعيت داره كه از يه تايل استفاده ميكنه ولي با زياد شدن جمعيت تايلهاي ديگه هم اشغال ميشن ( تايل مركزي هم هميشه به حاصل شهر اضافه ميشه) . تايل ها غذا - كار - ثروت ميدن. مثلا 1-1-3. يه مقدار غذا صرف جمعيت موجود ميشه ( 2 تا براي يه نفر) بقيه ميره تو پيمانه به حد معيني كه ميرسه يك نفر به شهر اضافه ميشه. كار صرف توليد چيزي ميشه كه داريد ميسازيد فرضا هر دور 3 واحد كار بعد از 10 دور يه سرباز ميده يا شايد بخواهيد يه ( بنيانگذار) بسازيد براي ساخت شهر بعدي. ثروت هم بهمين ترتيب بصورت پيمانه اي صرف رسيدن به تكنولوژي ها ميشه ضمن اينكه همش رو هم ميتونيد به اينكار اختصاص نديد.

مديريت اين شهرها به تنهايي و مديريت كل مجموعه جنبه هاي مختلفي داره:

بهبود تايلها : بايد Worker بسازيد و روي هر تايل مزرعه ؛ راه ؛ معدن و غيره ايجاد كنيد. تاسيسات بيشتري با پيشرفت تكنولوژي امكانپذير ميشن پس كارگرها معمولا در تمام طول بازي مشغول كارند.

شهرها بوسيله دوعامل ناخشنودي و بيماري تهديد ميشن. ناخشنودي بر اثرجنگ و افزايش جمعيت بوجود مياد. مثلا اگه در حال حاضر جمعيت مجاز 5 باشه و شهر برسه به 6، نفر ششم ناخشنود هست و كار نميكنه پس تايلش خالي ميمونه .ولي اون بهرحال غذا مصرف ميكنه در نتيجه شهر بي غذا و كم توليد ميشه . ناسلامتي بر اثر افزايش جمعيت، زمينهاي بد مجاور مثل جنگلهاي وحشي و زمينهاي سيلابي و آلودگي صنعتي بوجود مياد . وقتي اين فاكتورها برفاكتورهاي سلامت مثل بيمارستان و كانال آبرساني aqueduct و غيره بچربند شهر ناسالم ميشه .اينجا مسئله مهمي مطرح ميشه: كالاهاي لوكس ، كالاهاي بهداشتي . هر يك قلم كالاي لوكس يا بهداشتي يك واحد جمعيت شهري رو از ناخشنودي درمياره يا يك واحد به سلامت شهر اضافه ميكنه ( كه در واقع به شهر امكان رشد بيشتر ميده ). تايلهاي مهمي روي نقشه كه حاوي كالاي لوكس ( طلا ، جواهرات ،عطر...) يا كالاي بهداشتي ( كه ارزش غذايي هم دارند مثل: ماهي ، گندم ، برنج ...) هستند بايد داخل مرز شما باشن تا بشه ازشون استفاده كرد.بنابراين دسترسي به اين تايلها يكي از عوامل مهم طرح توسعه شماست.( و ناگفته نماند تايلهاي صنعتي مثل سنگ و فلزات و... )

شهرها هزينه نگهداري دارند كه از خزانه كم ميشه. با زياد شدن شهرها و دور شدنشون از شهر اول ( پايتخت ) اين هزينه به شكل جريمه اي زياد ميشه. بايد دادگاه بسازيد ؛ شهر ممنوعه بسازيد كه پايتخت دوم محسوب ميشه و اتلاف سرمايه شهرهاي دور رو كم ميكنه. همچنين بايد سيويك هاي مناسب انتخاب كنيد. سيويكها سيستم هاي مديريتي هستند در شاخه هاي مختلف نظامي ؛تجاري؛ كارگري؛ ديني... . بعضي سيويكها شرايط بهتري براي جنگ دارند بعضي ها براي رشد يا درآمد بهتر. براي انتخاب سيويك مناسب بايد به تكنولوژيش رسيده باشيد.

ديپلماسي هم بخش جالبي از بازيه. معمولا بايد بده بستون كنيد( تجارت كالاهاي لوكس و استراتژيك) . كلاه سرشون بذاريد .اختلاف بندازيد. محبتشون رو با دادن هدايا يا تغيير دين رسمي جلب كنيد. براي جنگ متحد بشيد .
    دين ها با رسيدن به تكنولوژيهاي مرتبط بنيانگذاري ميشن. مثلا اسلام با رسيدن به divine right ايجاد ميشه. البته بعد از بوديسم ، يهوديت، مسيحيت و بقيه اديان. دين تقريبا درهمه چيز بازي اثر ميذاره در كنترل خشنودي شهرها ؛ ميزان توليد ، وضعيت نظامي ؛ ديپلماسي ... همه دينها مثل هم عمل ميكنند.

يكي از خصوصيات شهرها (فرهنگ) هست. معبد ،دانشگاه ؛ كتابخانه و ساختمونهايي كه كم كم در شهر ايجاد ميشن درهر دور چند واحد فرهنگ به شهر اضافه ميكنند. فرهنگ مرز شهر رو گسترش ميده. شهري كه ساختمون فرهنگي نداره كالچرش صفره و مرزش يك خونه اطرافشه. وقتي فرهنگش به 100 ميرسه اين مرز يه خونه از هر طرف گسترش پيدا ميكنه. اين اتفاق موقع رسيدن به فرهنگ 1000 / 10000 و الي آخر تكرار ميشه. با گسترش مرز تايلهاي بيشتري رو تصرف ميكنيد يا به مرزهاي همسايه فشار مياريد تا جايي كه شهرهاي كم فرهنگ همسايه تسليم شما شده و به مالكيت شما در ميان. بنابراين يه مسابقه مرزي هم درجريانه.

بخش جنگ زياد فرقي با بازيهاي RTS نداره. سربازها ميتونن با هم يه تايل رو اشغال كنن . يه خونه يا چند خونه حركت دارن و به هم يا شهرها حمله ميكنند.سربازها هزينه نگهداري دارند كه از خزانه كم ميشه.سربازها ضمن اينكه ميتونن از دوره اي به دوره ديگه ارتقاء پيدا كنند( مثلا نيزه دار به تفنگدار ) وقتي هم در درگيري پيروز ميشن قدرتشون بيشتر ميشه (مثلا سرباز صفر به سربازحرفه اي تبديل ميشه و يا انواع ارتقاءهاي ديگه)

شرايط برد مختلفي در بازي هست كه همزمان ميشه تعقيب كرد:
    نابود كردن بقيه
    مسابقه ساخت ملل متحد و پيروزي در انتخابات رهبر جهاني.
    مسابقه ساخت موشك سفر به فضا.
    داشتن 75 درصد جمعيت و مساحت دنيا.
    داشتن سه شهر با فرهنگ افسانه اي 50/000
    داشتن بيشترين امتياز در دور آخر( سال 2050)

اينها كليات بازي هست.
    Last edited by CAnZO; 04-02-2010 at 13:01.

9. 2 کاربر از CAnZO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

ممنون . توضیح خوبی بود . حالا یه سوال در مورد رابطه ثروت با research دارم

هر شهر از تایل های اطرافش ثروت هم جمع میکنه . مثلا یه شهر 20 تا طلا داره . اگه میزان research باشه 90% . اونقت 18 تا از اون 20 تا طلا میره واسه research و 2 طلا به income اضافه میشه .
    حالا من توی خزانه داری نگاه که کردم از عوامل کاهش درامد : 1-هزینه نگهداری شهر 2-هزینه civic ها 3-inflicts بود . من این اخریه رو نفهمیدم واسه چیه . اگه میشه یه توضیح بده

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون . توضیح خوبی بود . حالا یه سوال در مورد رابطه ثروت با research دارم

هر شهر از تایل های اطرافش ثروت هم جمع میکنه . مثلا یه شهر 20 تا طلا داره . اگه میزان research باشه 90% . اونقت 18 تا از اون 20 تا طلا میره واسه research و 2 طلا به income اضافه میشه .
    حالا من توی خزانه داری نگاه که کردم از عوامل کاهش درامد : 1-هزینه نگهداری شهر 2-هزینه civic ها 3-inflicts بود . من این اخریه رو نفهمیدم واسه چیه . اگه میشه یه توضیح بده
    آخري نرخ تورمه به درصد. ولي هنوز نميدونم چجوري بايد كمش كرد!
    Last edited by CAnZO; 04-02-2010 at 13:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •