تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: ♥ بهترین سولو های گیتار الکتریکی همراه نت های آن♥ ◙لیست سولو ها در پست اول◙

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض ♥ بهترین سولو های گیتار الکتریکی همراه نت های آن♥ ◙لیست سولو ها در پست اول◙

سلام
    در این تاپیک می خوام بهترین و برترین تکنوازی هایی که شنیدم رو با مشخصات کامل معرفی کنم.
    قبل از از هر کاری این موارد رو بگم که :

1. مواردی که گفته میشه رتبه بندی خاصی نداره و به ترتیب نیست.
    2. از دوستانی که قصد همکاری دارند صمیمیانه تقاضا میشه به یک سبک و سیاق به معرفی بپردازند.
    3. نت های مربوط به هر آهنگ فقط مخصوص سولو های آن میباشد . حاصل زحمت های دوست خوبم جناب The R0ck میباشد با تشکر فراوان از ایشان.
    4. هر گونه سوال در مورد چگونگی زدن نت ها رو با دوست خوبم The R0ck در میان بگذارید.
    5. نت ها در یک فایل PDF در اختیار دوستان قرار میگیرد.

نمونه ی نت ها :
    |------------------------------------||
    |------------------------------------||
    |-0----------------2---3----------- ||
    |---0--2-----3--4------------------||
    Solo یا تکنوازی به قسمتی از آهنگ گفته میشه که ساز خاصی (در اینجا گیتار الکتریکی) در اولویت قرار میگیره و سازهای جانبی و صدای خواننده یا قطع شده یا یا در پس زمینه ی موسیقی قرار میگیرد و شدت , نوع و جریان آهنگ را یک ساز به عهده میگیرد.

سعی میکنم تمام مواردی که معرفی میشه با عکس نوازنده باشه و تا حد ممکن اطلاعات مفید ضمیمه اش کنم.
    امید که مورد توجه دوستان قرار بگیره.

1 .
    آهنگ All Along The Watchtower
    گیتار : Jimi Hendrix

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    2 .
    آهنگ November Rain
    از گروه معروف و محبوب Guns N’ Roses
    نوازنده گیتار Slash

کد:
    3 .
    Fade to Black از گروه بزرگ METALLICA
    نوازنده گیتار :Kirk Hammett

کد:
    4.
    آهنگ Smooth
    نوازنده : Carlos Santana

کد:
    5.
    آهنگ Hotel California
    از گروه Eagles
    نوازنده ی گیتار الکتریک : جان والش

کد:
    Last edited by Behsood; 30-03-2009 at 01:03.

2. 9 کاربر از Behsood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

آهنگ All Along The Watchtower
    گیتار : Jimi Hendrix

سولوی بسیار زیبایی هست با ساختار شکنی های مختص هندریکس از جمله نواختن های نامتعارف!

بیوگرافی نوازنده : جانی آلن هندریکس خواننده‌، ترانه‌نویس و گیتاریست آمریکایی که بسیاری معتقد اند که وی نقش گیتار برقی را در آهنگ‌ها برجسته کرده.
    بسیاری او را پدر گیتار الکتریک می دانند؛ چراکه گیتار برقی را که تا پیش از آن تنها به عنوان عنصری حاشیه ای و مکمل آواز مشتمل بر تکرار آکورهای تکراری و ساده بود را به عنوان عنصر کلیدی در موسیقی راک در آورد. بدین لحاظ می شود گفت وی بیشترین تاثیر را روی نوازندگان راک داشته است. کارهای عجیب وی با گیتار مثل نواختن با دندان یا زبان از ویژگی های منحصر به فرد او بود. در امتداد رفتار شگفت انگیزش با گیتار برقی وی در فستیوال پاپ مونتری کاری کرد که شهرتش را به اوج رسانید: در انتهای اجرای برنامه گیتارش را برای تشکر از تماشاچیان به آتش کشید. او در سال ۱۹۶۶، با ترانه های خلسه آوری چون Hey Joe و Purple Haze و همچنین یک اجرای زنده افسانه ای به مقام ستاره راک دست یافت. کتاب Room Full of Mirrors به مناسبت سی و پنجمین سالگرد درگذشت او در سال ۱۹۷۰ منتشر شده است. راز مرگ او هنوز در هاله ای از ابهام است؛ هیچ گاه بطور قطعی معلوم نشد دلیل آن خودکشی بوده یا بر حسب اتفاق به دلیل تداخل تاثیر مصرف زیاد مشروبات الکلی(که پیشتر در یک مهمانی شبانه مصرف کرده بود) با تاثیر تعداد زیاد قرص های خواب آور(که همان شب خورده بود)، رخ داده است.

حواشی : او به همراه جیم موریسون و جنیس جاپلین به دلیل حرف جی(J) ابتدای نام کوچک و مرگ نسبتا مشابه‌شان(مرتبط با مواد مخدر/روانگردان)، هر سه حدود ۲۷ سالگی و در بازه‌ای تنها چند ماهه مابین سپتامبر ۱۹۷۰ تا جولای ۱۹۷۱، سه‌گانه‌ی تراژیک و افسانه‌ای «تری جیز»(Three j's) موسیقی راک دهه ۱۹۶۰ را تشکیل داده‌اند.

مجله رولینگ استون در سال ۲۰۰۳ و در رده‌بندی ۱۰۰ گیتاریست برتر تمامی دوران، جیمی هندریکس را در رتبه ۱ قرار داد.

لینک دانلود نت های مربوط به این آهنگ :

کد:
    Last edited by Behsood; 09-03-2009 at 02:29.

4. 3 کاربر از Behsood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

آهنگ November Rain
    از گروه معروف و محبوب Guns N’ Roses
    نوازنده گیتار Slash

این اثر شامل 3 تکنوازی گیتار Solo هست که یکی از یکی زیباتر و قشنگ تر هستند.
    بخش های مربوط به گیتار اسلش وسط اون بیابون رو هیچ وقت از یاد نمیبرم. واقعا زیبایی بیشتر از این هم میشد؟
    شایان ذکر هست که این آهنگ رتبه ی 7 در لیستی با عنوان بهترین آهنگ های راک تمام دوران ها رو به خودش اختصاص داده.
    به شخصه به این کلیپ و تکنوازی ارادت خاصی دارم

ساول هودسون متولد ۲۳ جولای ۱۹۶۵ شناخته شده با نام اسلش، گیتاریست سابق گروه گانز ان روزز و گیتاریست حال حاضر گروه ولوت روولور است. بسیاری او را بهترین گیتاریست تاریخ و افسانه ی راک می‌دانند.

اسلش در همپستید محله‌ای مرفه‌نشین در لندن متولد شد. پدر و مادر وی هردو در یک شغل هنری مشغول به کار بودند. مادر وی طراح لباس دیوید بویی بود و پدرش در برنامه‌های زنده به نیل یانگ و جونی میتشل کمک می‌کرد. اسلش تا سن یازده سالگی در شهر استک-آن-ترنت استافوردشایر زندگی کرد ولی در اواسط دهه هفتاد به همراه والدینش به لس آنجلس نقل مکان کرد. لقب «اسلش» توسط دوست خانوادگی‌شان سیمور کسل به وی داده شد طبق گفته وی که«همیشه در عجله بودواز جایی به جای دیگر می‌پرید.» در سن ۱۴ سالگی مادربزرگش اولین گیتارش را به وی هدیه داد. او درآنزمان چندین ساعت در روز را به تمرین می‌پرداخت. بالاخره تصمیم گرفت که تمرکزش را روی موسیقی بگذارد بنابراین ترک تحصیل کرد. اسلش در یک ‌مصاحبه با مجله رولینگ استنز خاطرنشان کرده‌است:«وقتی من ۱۴ ساله بودم تازه از خواب بیدار شدم. آنزمان من خیلی دختر بازی می‌کردم. بالاخره یک روز به خونه‌ی یکی از اونها رفتم.اونجا یه خرده سیگار کشیدیم و اروسمیث گوش کردیم. یکی از اون آهنگها واقعا منو متحول کرد. من نشستم و چندین بار به اون آهنگ گوش کردم و کلا اون دخترو فراموش کردم. یادمه سریع سوار دوچرخه شدم و رفتم خونهٔ مادربزرگم.»

اسلش علاوه بر اروسمیث به آهنگ‌های ای سی/دی سی، الیس کوپر، بلک سبث، جف بک، اریک کلاپتون، آیرون میدن، روری گالاگر، جیمی هندریکس، لد زپلین، رولینگ استونز، تین لیزی، ون هلن و فرانک زاپا نیز علاقمند بود.

کد:

6. 7 کاربر از Behsood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

Fade to Black از گروه بزرگ METALLICA
    نوازنده گیتار :Kirk Hammett

سولوی این آهنگ بسیار بسیار جذاب و لذت بخش و حس برانگیز! است.
    فکر نمیکنم کسی باشد که در مقابل این سولو مقاومت کند و لب به تحسین کرک نگشاید!
    سلو از دقیقه ی 4 با اوج گرفتن آهنگ شروع شده و تقریبا تا پایان ادامه پیدا میکند.
    اوج هنر کرک در دقیقه ی 5 آشکار میشود که باید بشنوید تا درک کنید که چرا دیگر نمی توانم شرح دهم!
    وقتی این قسمت را میشنوم حالم بسی دگرگون میشود!!

کنسرت متالیکا در لندن سال 2003

Kirk Hammett متولد ۱۸ نوامبر ۱۹۶۷ در سانفرانسیسکو لید گیتاریست گروه متالیکا است. وی که در سال ۱۹۸۳ به عضویت این گروه در‌آمد، پیش‌تر در گروه موسیقی Exodus فعالیت داشت.
    کرک همت نوازندگی گیتار الکتریک را نزد جو ستریانی فرا گرفته‌است.
    مجله رولینگ استون در سال ۲۰۰۳ و در رده‌بندی ۱۰۰ گیتاریست برتر تمامی دوران، کرک همت را در رتبه یازدهم قرار داد.
    همت تا به‌حال دو بار در سال‌های ۱۹۸۷ و ۱۹۹۸ ازدواج کرده‌است و از همسر دوم‌اش صاحب دو فرزند است.

کد:
    Last edited by Behsood; 11-03-2009 at 04:25.

8. 5 کاربر از Behsood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

آهنگ Smooth
    اثر برجسته ی گیتاریست مشهور و معتبر
    Carlos Santana

یکی از بهترین سولو هایی که شنیدم.
    حتما گوش کنید.
    یه ریتم خاص داره که همراه با صدای خواننده هم هست اما به نظر من صدای گیتار اش مجال خود نمایی به خواننده اش نمیده!

در کارنامه ی این آهنگ ساز نوازندگی برای فیلم هایی مثل آپولو 13 , دسپرادو و زودیاک دیده میشه ...

کارلوس آگوستو آلوس سانتانا (به اسپانیایی: Carlos Santana) متولد ۲۰ ژوئیه ۱۹۴۷ نوازندهٔ گیتار و گیتار الکتریک مکزیکی است.
    اکنون یک خیابان و یک میدان در این شهر به نام سانتانا است. کارلوس صاحب دو برادر به نامهای آنتونیو و خورخه و نیز چهار خواهر به نام‌های لورا، ایرما، لتیسیا و ماریا است.
    به عنوان عضوی از تالار مشاهیر راک اند رول، آهنگ‌های سانتانا تابحال بیش از ۹۰ میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروش داشته‌است و بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در کنسرت‌های او شرکت کرده‌اند. او همچنین برندهٔ ۱۰ جایزهٔ گرمی شده‌است.
    مجله رولینگ استون در سال ۲۰۰۳ و در رده‌بندی ۱۰۰ گیتاریست برتر تمامی دوران، سانتانا را در رتبه پانزدهم قرار داد.

کد:

10. 2 کاربر از Behsood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز linkin_park's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی جالب بود .... اگه سولو خدا Unforgiven و Welcome Home رو هم بذاری ممنون میشم ....

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

مرسی جالب بود .... اگه سولو خدا unforgiven و welcome home رو هم بذاری ممنون میشم ....
    سلام
    سعی میکنم اول از تمام گروه های معروف یک آهنگ بذارم بعد آهنگ های دوم و سوم گروه ها رو ...
    البته که تمام سولو های متالیکا قشنگ هست اما فعلا یکی میذارم تا از گروه های دیگه تموم بشه بعد به آهنگ های دیگه ی گروه های معرفی شده میپردازیم ...
    یا حق.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

آهنگ بعدی رو فکر کنم همتون بشناسید!

Hotel California

از گروه شناخته شده ی Eagles
    نوازنده ی گیتار الکتریک : جان والش

البته قطعه ی سولو در یک ورژن خاصی از آهنگ هست که الان دقیقا نمیدونم به چه نامی مشهوره.
    در نسخه ی اصلی از گیتار اسپنیش استفاده شده اما به مرور زمان یک سولو ی بسیار زیبا و خاطره انگیز به اون اضافه شد که نوازنده اش رو دقیقا نمی شناسم!
    سولو در یک سوم پایانی آهنگ هست و بسیار زیباست که حتما باید بشنوید تا بفهمید چی میگم!

گروه ایگلز (به انگلیسی: Eagles، به فارسی به معنای عقاب‌ ها) گروهی آمریکایی در سبک راک است. این گروه در لوس آنجلس تشکیل شد و در دهه ۷۰ میلادی فعالیت داشت، تا اینکه در سال ۱۹۸۲ منحل شد. هرچند که در سال ۱۹۹۴ اعضا گروه برای اجرای چند کنسرت دوباره متحد شدند، اما این اتحاد ادامه نیافت. معروف‌ترین آهنگشان (که تقریبآ همه آن‌ها را با همین آهنگ به یاد دارند) «هتل کالیفرنیا» است.

این آهنگ از طرف رولینگ استونز به عنوان 37 در رده بندی بهترین موسیقی تمام دوران ها راه یافته.

کد:

14. این کاربر از Behsood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Gamemaster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

از هر گروهي ميشه گذاشت يا فقط مخصوص افراد خاصه؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    روی مرکز زمیــن

پيش فرض

از هر گروهي ميشه گذاشت يا فقط مخصوص افراد خاصه؟
    سلام
    والا من خودم سعی میکنم از همه باشه.
    اینهایی که گفتم افراد خاص هستند؟

همون طور که گفتم طبق روالی که بنده انجام دادم معرفی کنید ممنون میشم.

موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •