تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 10 اولاول ... 2345678910 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 97

نام تاپيک: ♥♥ كـو‌تـلاس ♥♥

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

ایول
    این جمله به شدت منو قلقلک داد : دی

تقصیر من نیست پیرمرد جان
    نمیدونم چرا احساس میکنم شما تو هر بحثی شرکت میکنی
    الزاما نظر واقعی خودت رو نمیگی
    یجورایی بازی با کلمات
    فقط برای به چالش کشیدن طرفداران یک اثر یک شخص ...

من یه سوال ساده درباره "کوتلاس" از شما دارم
    اگه این حرف شما رو قبول کنیم که تمام افرادی که از این تاپیک دیدن کردن و پستی دادن و از علاقه خودشون به کوتلاس نوشتن
    فقط به خاطر حس نوستالژی بوده که بهشون دست داده (یا اووونا باهاش دست دادن !!!)
    اگر این انیمیشن با این شکل عجیب و بچه گانه (از نظر طراحی منظورمه) و کاملا ساختار شکن به وجود نیومده بود
    باز هم همینقدر نوستالژی ملت رو قلقلک میداد ؟
    و همینقدر به یاد ماندنی میموند ؟
    های اگین
    عرض کنم که اگر من قصدم این بود از ابتدای تاپیک اینکار رو می کردم . رفتم یکم ببینم داستان این کارتون چیه . بعد نظرمو نوشتم با ادله
    در مورد فرمایش شما ، در "گفتگوی آزاد " هم بنده بحثی پیشنهاد دادم مبنی بر اینکه یک اثر تصادفی می تونه جذابیت بصری داشته باشه . یعنی یک کار ساده در گرافیک - طراحی مختص کودکان - می تونه فوق العاده و حیرت آور باشه . ما گاهی به یک گرافیک شبه رئیال مثل "اسکنر دارکلی " احتیاج داریم و یه زمان به کاتلس . اما بحث چیز دیگری هست ! :
    تمام علقه ها و دوست داشتنی های ما یک طرف ، آیا صرفه نظر از اینکه ما چقدر از این کارتون خوشمان اومده ، می تونیم بگیم این یک اثر هنریست ؟
    خب به عقیده بنده خیر . چون این اارتون حتی اهداف نمایشی خودش رو هم برآورده نکرده . کوتلاس در اصل یک شخصیت منحصر بفرد در یک دنیای آشوب زدست . پس باید همان دیگر "پهلوانان" اساتیری ، وجه تمایزی داشته باشه . در این کارتون کوتلاس تمایزی با دیگران نداره . نه در لباس و نه در شکل . اینکه من تصور می کنم این از تنبلی فیلمساز بوده که خواسته زود به زود اپیسود بسازه و بقول خودمون "زودتر تمومش کنه بره "
    با احترام به تمامی نظرات دوستان

2. این کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    [ ღ _ ღ ]

پيش فرض

سلام

این کوتلاس انیمیشن خیلی باحالی بود......درست گرافیک افتضاحی داشت ولی خیلی جذاب بود...من خودم وقتی تویه این انیمیشن یه نفر زخمی میشد خیلی خوشم میومد.....از بدنشون به طرز جالبی خون میومد....در کل من از این انیمیشن خیلی خوشم میاد

ممنون

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

...کوتلاس در اصل یک شخصیت منحصر بفرد در یک دنیای آشوب زدست . پس باید همان دیگر "پهلوانان" اساتیری ، وجه تمایزی داشته باشه . در این کارتون کوتلاس تمایزی با دیگران نداره . نه در لباس و نه در شکل ...
    دلیل این "باید" رو میشه یه کم واضح تر توضیح بدید؟

5. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Alastoor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

عصبیت و گوشه کنایات شما نشون می ده حتی گفته های من در باطن شما پذیرفته انیست . فقط تعصب و حس نوستالژیکی که مثل "مرتضی" دارید مانع از قبول حقیقت کم کیفیتیه این انیمیشن هست .
    انیمیشن "کاتلس" - نه شاید کوتلاس - جذاب ، ساده و دوست داشتنیست . این اثر ظرافت ای در داستانپردازی داره که متاسفانه با بی دقتی فیلمساز و انیماتور به یک اثر ساده مبدل شده . هر چند که این گرافیک ساده ، بر مبنای روانشناسی مخاطب کودک رو بشدت جذب می کنه . ولی فاقد وجاحت کافی هنریست و نشون می ده انیماتور تولید فله ای کرده . فقط برای نیاز بازار یک داستان خوب رو با دو کرکتر که اگر لباس نداشته باشند تنها از روی چاق و لاغریشون باید از هم تمیز داد مشخص کرد.

کاتلس یک نشان مجزاست . همونطور که تعریف می شه یک شخصیت منحصر بفرد ماجراهای مبارزه با بی عدالتی و ... هست . ولی وجه نمایش این کرکتر هیچ جنبه ی خاصی نداره . کاتلس نه سوپر منیست که لباس عجیبی بر تن کنه و پرواز کنه و نه زرو و نقابش . بلکه حتی در سکانسهایی همین مشابهتش با مردم دیگر در طراحی ، باعث می شه با تغییر لباس از دست پلیس و ... فرار کنه . که اینهم همون نشان دیگری از تنبلیه فیلمسازه که نتونسته برای داستان استوری قابل قبولی ارائه بده و در واقع اینطور داستان رو سمبل شده تحویل مخاطب خردسال بده . و البته دلایل متعدد دیگری هم برای بحثم دارم که با این نوع گفتگو یاد مناظره با رئیس جمهور "منتخب" افتادم ، پس عزت زیاد ، پیرمرد
    نکات مهم رو دوستان در صفحه قبل عنوان کردن بنده تنها عرض کنم اصولا مفهومي که شما ازش به عنوان "تنبلي" نام برده و باهاش کل اين اثر رو زير يک علامت سوال بزرگ مي بريد و اونو فاقد ارزش هنري ميکنيد رو بنده قبول ندارم چراکه اصلا به سايز اثري در قد و قواره ي کوتلاس نميخوره اين حرف. در واقع شما شاخصه ي اصلي يک اثر و سبک ساده اما زيباي موجود در اون رو که من نقطه ي قوت براي چنين اثري ميدونم رو بيش از حد بزرگ ميکنيد و بدين شکل کل خلاقيتي که پشت اين کار بوده رو زير سوال برده و کل داستان زيبا و مفاهيم زيباتر اثر رو هم ضعيف جلوه ميديد و بدين شکل اونو فاقد ارزش هنري ميکنيد. البته اين مساله بيشتر ار هر چيز به نوع نگاه به کل يک همچين انيميشني بر ميگرده همونطور که به شکل تلویحی توسط دوستان بهش اشاره شد.

پی نوشت:
    من هرچي فکر کردم نفهميدم کدوم بخش نوشتارم ازش مفهوم "عصبيت" دريافت شد
    و لازمه بگم با اين نوع نوشتاري که به کار برديد منو خيلي زياد به ياد هموون کسي که خودتون اشاره کرديد انداختيد.

در پايان جهت ياد آوري دوباره عرض کنم که املا و تلفظ صحيح اين انيميشن هموون طور که مرتضی جان اشاره کردن " کوتلاس" است
    همچنان که آلفرد جيمز پاچينو هيچ وقت پسينو يا هر چيز مشابه ديگه اي نبوده ، نيست و نخواهد بود : دی

7. 3 کاربر از Alastoor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز omid.k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    Basin city

پيش فرض

یادمه با این پیرمرد جان (به قول صالح اعلا) چند جا و در مورد چند چیز بحث کردین ...
    من مخالف و پیرمرد موافق یا برعکس .... و بعد خودش گفت یا از دیگران شنیدم که اساسا مخالف نبوده و برای جریان یافتن بحثی مخالفت میکرده یا چیزی شبیه این
    واسه همین الان نمیدونم جدی باید جواب بدم یا نه ....
    ولی تنبلی احتمالا آخرین و بدترین ایرادی هست که میشه به شاهکاری مثل کوتلاس نسبت داد
    از این دست انیمیشن ها فراوان هستند که با گذر از وجهه ی طراحی ظاهری کاراکتر به عمق داستان و بیان روایت نزدیک میشن
    در این مورد حتی اگه داستانی هم به شیوه ی مرسوم وجود نداشته باشه - مثل خنگ آباد اثر دیوید لینچ - باز هم فرافکنی های کارگردان نه تنها از روی تنبلی نیست بلکه در جای درست نشانه ای از ذوق و قریحه ی بالای انیماتور داره
    +
    واقعا به نظر نمیرسه کوتلاس برای مخاطب خردسال به تنهایی ساخته شده باشه
    +
    لباس هم به اون اندازه نقشی در تبیین ارزش هنری یک انیمیشن نداره و البته که نمیتونه داشته باشه
    ..........................

سخن ها که فراوان است و فرصت ها کوتاه

9. 4 کاربر از omid.k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Pario's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    iran

پيش فرض

در مورد شیوه طراحی کاراکترها و صحنه ها انیمیشن کوتلاس میشه گفت :

La Linea ("The Line")

Osvaldo Cavandoli

1969.

توضیح لازمه؟
    Last edited by Pario; 14-07-2009 at 01:18.

11. 2 کاربر از Pario بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز amintnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اکسیر جوانی و اون قسمتی که رفته بودن توی آفریقا
    این قسمت رو خوب یادمه، اما بقیه رو خیلی کمتر. یادمه این قسمت هیچ وقت واسم قابل هضم نبود. اینکه اون آدم بده نوزاد شد.... دوست داشتم ببینم بعدش چی میشه؟ خوب، به هر حال واسه سن ما زیادی بود!

من مخالف و پیرمرد موافق یا برعکس .... و بعد خودش گفت یا از دیگران شنیدم که اساسا مخالف نبوده و برای جریان یافتن بحثی مخالفت میکرده یا چیزی شبیه این
    اینو من احساس می کردم... اما الآن واضح تر شد واسم. یه جورایی دفاع از یک چیز واسه خراب کردنش. البته منظورم بحث کوتلاس نیست. مثلا توی متفرقه، نیروی انتظامی و دستگیری و اینا... چه با زکاوت، پیرمرد!

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

هاجیمه ماشده
    این روشهای من داره لو می ره بهرحال ؛ قانون اسطوره نویسی اینچنین هست که شخصیت اولیه ماجرا باید متمایز از سایرین باشه . چه رستم باشه و چه زرو . در انیمیشن مورد بحث ما شخصیت منحصر بفرد نداریم . پس کلا دو حالت متصوره :
    1 - گرافیست اثر بر مبنای فشار تجاری بر تولید انبوه از پیچیدگی اثر صرفه نظر کرده .
    2 - لزومی در طرح شخصیت اساطیری در این انیمیشن نبوده ، بلکه حتی در این گرافیک تعمدی وجود داشته .

پاسخ چالش خودم رو می دم : کوتلاس برخلاف تمام افسانه های اساطیری یک شخصیت نیست ، بلکه یک نماد هست . کوتلاس سمبل یک قهرمان بی خانه و کاشانست که در دنیای برهوت با "بی عدالتی" ها می جنگه . نه چهره ی موافق و نه مخالف او در این نمایش مشخص نیست . کوتلاس می تونه هر کسی باشه ، در طراحی تعمدی ، این کرکتر نه برجسته و نه حتی از فرم بدنی متفاوت شده . تنها به بلوغ رسیده - چون قدش از کودکان داخل انیمیشن بزرگتره - .
    وجود نکته ی نماد محور - نه کرکتر محور - در این انیمیشن باعث می شه تا مخاطب با اون درگیر بشه ، همزاد پنداری کنه ، بجای تکیه بر اسطوره ، به ایمجینیشن خودش برگرده و در محتوای داستان ، بجای استوری لاین غرق بشه . در انیمیشن های سورئال برای تاکید بهتر و تکیه بر محتوای تصور ، معمولا از این تکنیک استفاده می کنند . همانند فیلم کوتاه "سیب" و "پدر و دختر" برنده اسکار انیمیشن کوتاه
    جانه ، پیرمرد

14. 4 کاربر از piremard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه neda_traveler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

تنها کارتونی که تو بچگی تا بزرگی عاشقش بودم همین کوتلاس بود
    خدایی معرکه بود

آخر فروم باز dsa dsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    زعفرانیه

پيش فرض

كسي كميك استريپ هاشو براي دانلود داره ؟؟‌؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •