تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 10 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 97

نام تاپيک: ♥♥ كـو‌تـلاس ♥♥

حـــــرفـه ای piremard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

این انیمیشن از روی تنبلی اینطور کشیده شده ؟!! ما کلا شخصیت هامون وابسته به پوششند که

پروفشنال CinemaTik's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Dead Space

پيش فرض

سلام دوستان

من هم این انیمیشن رو خیلی دوست داشتم . واقعا انیمیشن جالبی بود و با اینکه کاراکترهاش اصلا قیافه و تیپ مرسوم توی بقیه‌ی انیمیشن ها رو ندارن با این حال بازم خیلی جذاب و دیدینی بود واسه‌ی من ...

میگم یه سوال. این انیمیشن رو کدوم شبکه‌ی تی وی ایران نشون میداد ؟ کسی یادش هست ؟ فک کنم یک بود ! ولی مطمئن نیستم ...

حـــــرفـه ای Alastoor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

این انیمیشن از روی تنبلی اینطور کشیده شده ؟!! ما کلا شخصیت هامون وابسته به پوششند که
    من که فکر نمیکنم از روی تنبلی بوده باشه ولی اگر هم چنین بوده خیلی تنبلی زیبایی از کار در اوومده
    اتقاقا اگر بشه در یک اثر وجه سادگی رو در کنار زیبایی اوون حفظ کرد خیلی کار بزرگی انجام شده .
    از نظر من این کار بر خلاف ظاهر ساده ای که در طراحی کارکتر ها و فضاهاش به چشم میخوره خیلی رووش فکر و کار شده و نبوغ خیلی بالایی هم در اوون دیده میشه .
    ضمن اینکه همین نبود یک مختصات خاص و تک بعدی برای جزئیات به ظاهر مهمی نظیر چهره ها ، پس زمینه و حتی
    فضاهای اصلی خیلی مفهوم انتزاعی و جالبی رو در بیننده به وجود میاره ؛
    کافیه کوتلاس قهرمان داستانمون رو با دو تا چشم، مو و یک چهره ثابت و خشک در سراسر کار تصور کنیم تا ببینیم چقدر این سادگی زیبا از کار در اومده .
    در کل کوتلاس به نظر من خیلی پست مدرن و ضد کلیشه هست و یک اثر آوانگارد محسوب میشه .

+

نقل قول نوشته شده توسط Morteza4SN
    طراحي ساده كاراكترها و لوكيشن ها هرچند به نظر پيش پا افتاده باشند ولي وقتي هوش و خلاقيت فردي مثل كالپورنيو ضميمه ي ايده ي منحصر به فرد كوتلاس شد خيلي زود به محبوبيت رسيد ؛ يك طرح مختصر و مفيد !
    طراحي ساده بعلاوه ي خصوصيات ميني ماليستي ، طنز ظريف و روايتي عميق از انسانيت به اين گاوچران ماجراجوي اسپانيايي جذابيتي بخشيد كه با استقبال مخاطبين انيميشن كوتلاس هم توسط خود كالپورنيو ساخته شود .

میگم یه سوال. این انیمیشن رو کدوم شبکه‌ی تی وی ایران نشون میداد ؟ کسی یادش هست ؟ فک کنم یک بود ! ولی مطمئن نیستم ...
    بله شبکه یک بود

4. 2 کاربر از Alastoor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت C u t t l a s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اسپانيا

پيش فرض symbolic quotation of Cuttlas

hola mis amigos
    depósito que para este tema

در مورد اين صحبت شما الستور جان نكات خوبي رو عنوان كردند ،
    اضافه مي كنم كه يكي از مهمترين ويژگي هاي انيميشن همين ايده هايي است كه فقط مختص دنياي انيميشن هست و بر خلاف دنياي فيلم هيچ وابستگي غيرقابل حذف نيست و البته همين موارد هستند كه فانتزي انيميشن ها رو جذاب و متمايز ميكنند .

نكته ديگري كه در صفحات قبل عنوان شده بود تصوير Juan Bala بود كه اشتباها كوتلاس معرفي شده بود ، در معرفي جان گفته اند كه :
    " یک مکزیکي اصیل که اکثر اوقات زیر سایه ي دیوار گلی نشسته است.
    معمولا کوتلاس او را در فکر کردن هایش همراهی مي کند.
    هرگز از سر جایش جا نمي خورد ولي مغزش هم هیچ وقت استراحت نمي کند. "

Bueno Lucas mis amigos

6. 4 کاربر از C u t t l a s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

حاشا و کلا ؛ تصور می کنید من این چیزا رو نمی دونم ؟! وجه تنبلیت سازنده اثر بر تعمدی بودن این نوع گرافیک غالبتره. از نوع گرافیک خانه ها و رویداد ها گرفته تا چینش شهر و خیابونهاش همگی بیشتر به تنبلی و تاکید بر تولید ماذاد دارند تا هنر . این اثر چندان واجد ارزش هنری نیست . بیشتر به ی تولید فله ای شبیه

حـــــرفـه ای Alastoor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بله کاملا واضحه که پیکسار ، دیزنی ،‌ دیریم ورک و ... هیچ گونه همکاری با این اثر نداشته اند : دی

واجد ارزش هنری بودن یک اثر رو از تاثیری که روی بیننده میذاره میشه سنجید . کسی برای یک اثر بی ارزش تره خرد نمیکنه .
    تولید مازاد در مورد اثری مثل کوتلاس چه مفهومی داره ؟ مگه جومونگ n قسمتیه ؟
    توجه میکنیم که :

نقل قول نوشته شده توسط Morteza4SN
    كوتلاس قهرمان دو انيميشن كوتاه و يك سريال بر همين اساس بوده كه خود كالپورنيو كارگرداني و طراحي استوري بورد رو انجام داده و آهنگسازي همگي نيز بر عهده Ondrej Soukup بوده .

اما به جز دو فيلم بالا يك سريال سيزده قسمتي هم از كوتلاس ساخته شده كه شناخت ما از كوتلاس هم بر اين اساس هست

به جز اینها از نظر من یکی از مهم ترین دلایل محبوبیتی که کوتلاس داره همین ارائه ی مفاهیم زیبا با همین طراحی به زعم شما تنبلانه و از نظر من ایجاز گونه ، حرفه ای و کاملا خلاقانه است .

9. 3 کاربر از Alastoor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بله کاملا واضحه که پیکسار ، دیزنی ،‌ دیریم ورک و ... هیچ گونه همکاری با این اثر نداشته اند : دی

واجد ارزش هنری بودن یک اثر رو از تاثیری که روی بیننده میذاره میشه سنجید . کسی برای یک اثر بی ارزش تره خرد نمیکنه .
    تولید مازاد در مورد اثری مثل کوتلاس چه مفهومی داره ؟ مگه جومونگ n قسمتیه ؟
    توجه میکنیم که :

به جز اینها از نظر من یکی از مهم ترین دلایل محبوبیتی که کوتلاس داره همین ارائه ی مفاهیم زیبا با همین طراحی به زعم شما تنبلانه و از نظر من ایجاز گونه ، حرفه ای و کاملا خلاقانه است .
    عصبیت و گوشه کنایات شما نشون می ده حتی گفته های من در باطن شما پذیرفته انیست . فقط تعصب و حس نوستالژیکی که مثل "مرتضی" دارید مانع از قبول حقیقت کم کیفیتیه این انیمیشن هست .
    انیمیشن "کاتلس" - نه شاید کوتلاس - جذاب ، ساده و دوست داشتنیست . این اثر ظرافت ای در داستانپردازی داره که متاسفانه با بی دقتی فیلمساز و انیماتور به یک اثر ساده مبدل شده . هر چند که این گرافیک ساده ، بر مبنای روانشناسی مخاطب کودک رو بشدت جذب می کنه . ولی فاقد وجاحت کافی هنریست و نشون می ده انیماتور تولید فله ای کرده . فقط برای نیاز بازار یک داستان خوب رو با دو کرکتر که اگر لباس نداشته باشند تنها از روی چاق و لاغریشون باید از هم تمیز داد مشخص کرد.

کاتلس یک نشان مجزاست . همونطور که تعریف می شه یک شخصیت منحصر بفرد ماجراهای مبارزه با بی عدالتی و ... هست . ولی وجه نمایش این کرکتر هیچ جنبه ی خاصی نداره . کاتلس نه سوپر منیست که لباس عجیبی بر تن کنه و پرواز کنه و نه زرو و نقابش . بلکه حتی در سکانسهایی همین مشابهتش با مردم دیگر در طراحی ، باعث می شه با تغییر لباس از دست پلیس و ... فرار کنه . که اینهم همون نشان دیگری از تنبلیه فیلمسازه که نتونسته برای داستان استوری قابل قبولی ارائه بده و در واقع اینطور داستان رو سمبل شده تحویل مخاطب خردسال بده . و البته دلایل متعدد دیگری هم برای بحثم دارم که با این نوع گفتگو یاد مناظره با رئیس جمهور "منتخب" افتادم ، پس عزت زیاد ، پیرمرد

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

بنده از این حس نوستالژیکش هم سر درنمیارم!
    کار جالبیه این کار، ولی من یکی دو بار بیشتر یادم نمیاد تو تلویزیون دیده باشمش.
    در هر حال خب این حالت مینیمالیستیش جالبه.
    پیرمرد جان این نوشته های شما هم بنده رو یاد سرمقاله های برادر شریعتمداری میندازه :چشمک:

12. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پیرمرد جان این نوشته های شما هم بنده رو یاد سرمقاله های برادر شریعتمداری میندازه :چشمک:
    ایول
    این جمله به شدت منو قلقلک داد : دی

تقصیر من نیست پیرمرد جان
    نمیدونم چرا احساس میکنم شما تو هر بحثی شرکت میکنی
    الزاما نظر واقعی خودت رو نمیگی
    یجورایی بازی با کلمات
    فقط برای به چالش کشیدن طرفداران یک اثر یک شخص ...

من یه سوال ساده درباره "کوتلاس" از شما دارم
    اگه این حرف شما رو قبول کنیم که تمام افرادی که از این تاپیک دیدن کردن و پستی دادن و از علاقه خودشون به کوتلاس نوشتن
    فقط به خاطر حس نوستالژی بوده که بهشون دست داده (یا اووونا باهاش دست دادن !!!)
    اگر این انیمیشن با این شکل عجیب و بچه گانه (از نظر طراحی منظورمه) و کاملا ساختار شکن به وجود نیومده بود
    باز هم همینقدر نوستالژی ملت رو قلقلک میداد ؟
    و همینقدر به یاد ماندنی میموند ؟

14. 5 کاربر از Amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

خب يه سري نكات رو لازم مي دونم عنوان كنم :

1) « كاتلس » (!!) رو نمي شناسم ولي اگر حداقل ساندتراك اول ميكرو فيلم رو گوش كنيد صداي خواننده ميگه كوتلاس !
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    لينك قسمتهاي مختلف هم به زبان اصلي موجوده .

2) مي دانيم كه كوتلاس اقتباسي از كميك استريپي به همين نام هست ، طبيعتا انيميشن هم در همان حال و هواست .

3) دليل اصلي ايجاد تاپيك در ابتدا همين خاطره خوب ما از يك كارتون قديمي و متفاوت تلويزيون هست ، اما در ادامه و معرفي كمتر نوستالژي وارد نوشته ها كردم چيزي كه مثلا در تاپيك ياد ايام... بيشتر پست هاي خودم رو شامل ميشد ، استقبال مراجعين تاپيك با نوستالژي همراه بود ولي مطمئنا تجربه متفاوت دليل مهمتري بوده .

4) مخاطب كوتلاس احتمالا مي داند كه با يك اثر مستقل از يك شخص روبروست نه مثلا انيميشني كه صدها نفر از يك استوديوي عظيم هاليوودي با خرج و تبليغات وسيع آنرا ارائه مي دهند . (همه قسمت هاي كوتلاس به طور كامل و رايگان روي يوتيوب و توسط خود سازنده قرار داده شده.)

5) بله ، سبك گرافيكي ساده كوتلاس با يك داستانپردازي ظريف و حسابشده همراه هست . اينكه يك انيماتور مستقل براي كاهش هزينه و امكانات لازمه سبكي پياده كند كه خود باعث توجه مخاطب شود و كاملا در خدمت پرداخت كلي انيميشن باشد يك خلاقيت هنرمندانه در استفاده از شرايط هست .

6) هدف يك انيماتور يا يك فيلمساز از خلق يك اثر چيست ؟ هنر او چيست ؟ چرا يك انيميشن با هزينه گزاف و گرافيك خيره كننده ساخته ميشود و فقط دستاورد گرافيكي بهمراه دارد ؟ آيا مخاطب فقط براي ديدن اين دستاورد به مشاهده مي نشيند ؟ جواب اين سوال تكليف مخاطب رو تا حدودي زيادي روشن خواهد كرد .

7) در اپيزود «راز كثيرالاضلاع» جايي كه كوتلاس و پروفسور M زنداني شده اند ، كوتلاس با ساخت يك كثيرالضلاع مقوايي و پوشيدنش و پروفسور M هم با سر و ته شدن به مامور مخفي يعني W‌ تبديل ميشه و با همين حيله فرار ميكنن . قيچي اي كه كوتلاس به دست ميگيره 1.5 برابر خودش هست . اينها رو ضعف پرداخت و تنبلي مي دونيد ؟ اين براي مخاطبي كه كولاس رو يك كاراكتر كميك ساده نقاشي شده متحرك روي كاغذ ميدونه يك جذابيت به شمار ميره ، اين يك استفاده بجا از ويژگي هاي بصري است كه ملزوم هنر و خلاقيت هست .

8) فضاسازي داستان وقتي يك رمان مي خوانيد با وقتي كه يك داستان مينيمال مي خوانيد و همينطور انتظارات از نويسنده متفاوت هست .

9) شخصيت پردازي كاراكترهاي انيميشن كوتلاس وابسته به عناصر ديگري مثل رنگ پردازي و ابعاد و انحنا و ... است و نه تاكيد روي چهره و گريم و جزئياتي از اين دست .

10) هميشه از نظرات خاص استقبال زيادي ميشه در صورتي كه با منطق همراه باشه .

i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!ii!i!i!i!i!i!i!i!i!i!ii!i!i!i! i!i!i!i!i!i!i

نمیدونم چرا احساس میکنم شما تو هر بحثی شرکت میکنی
    الزاما نظر واقعی خودت رو نمیگی
    یجورایی بازی با کلمات
    فقط برای به چالش کشیدن طرفداران یک اثر یک شخص ...
    nice

16. 4 کاربر از Morteza4SN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •