تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 174 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1735

نام تاپيک: راه حل مشکل عدم شناسایی هارد و ظرفیت 0 در مکستور Diamond Max 22 و سیگیت 7200.11 و هارد های مشابه

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

10 راه حل مشکل عدم شناسایی هارد و ظرفیت 0 در مکستور Diamond Max 22 و سیگیت 7200.11 و هارد های مشابه

متاسفانه سری قبلی هاردهای سیگیت و مکستور پس از مدتی دچار مشکلاتی میشوند. این مشکلات به دو صورت عمده خود را نمایان میکنند، یا هارد در بایوس شناسایی نمیشود و یا هارد شناخته میشود ولی ظرفیت هارد در بایوس صفر نمایش داده میشود، که در هر دو صورت دیگر نمیتوان به صورت معمول از هارد استفاده کرد.
    این مشکلات به خاطر فرمور هارد بروز میکنند و راهی جز آپدیت فرمور ندارند البته قبل از اینکه دچار مشکل بشوند.

در این فایل آموزشی شما می آموزید که خودتان قادر هستید هارد خود را احیا کنید.

برای سفارش مدار و ارائه ی پیشنهادات و انتقادات و مشکل در اجرا از طریق ایمیل زیر و یا شماره تماس داخل فایل آموزشی با من تماس بگیرید .

emjeyech[at]gmail.com

در صورتیکه مطالب این آموزش، به شما در احیای هارد کمک کرد، خواهشاً دعای خیرتون رو از من دریغ نکنید.
    لینک کمکی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by MJHamed; 20-12-2010 at 18:58. دليل: آپدیت آموزش به ورژن 6

آخر فروم باز Cyberlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

پيش فرض

ممنون توضیحات شما خیلی کامل بود ، حال اگر بخواهیم Firmware هارد مکستور را به روز کنیم باید چه کار کنیم

آخر فروم باز glc_engineer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

سلام،
    همون طور که در سایت خود سی گیت هم نوشته firmware این سری از هارد ها دارای باگ است که باعث بروز دو نوع عمده مشکل به صورت کاملا ناگهانی می شود :

1- هارد در بایوس یا همان ابتدای روشن کردن کامپیوتر شناخته نمی شود. Not detected
    یا
    2- ظرفیت هارد را 0mb شناسایی میکند

در صورتی که قبل از بروز هر یک از این مشکلات firmware را از سایت سی گیت دانلود و آن را آپدیت کنید مشکلی برای هارد پیش نخواهد آمد، اما اگر firmware آپدیت نشود هارد به صورت ناگهانی دچار یکی از مشکلات ذکر شده خواهد شد.

لینک صفحه آپدیت فریمور

کد:
    در صورتی که هارد دچار یکی از مشکلات شود دیگر آپدیت کردن firmware امکان پذیر نیست چون دیگر دسترسی به هارد به روش استاندارد ممکن نیست.

راه حل این مشکل در آدرس زیر آمده
    این روش کاملا قابل اجراست و در صورتی که به هارد آسیب دیگری وارد نشده باشد در صورت اجرای صحیح صد در صد جواب خواهد داد. تمام ابزار مورد نیاز در ایران قابل تهیه است. اجرای این روش نیاز به مقداری مهارت در الکترونیک و سخت افزار دارد.

کد:
    شرح بیشتر :

این مشکل به این معنی است که نرم افزار داخلی هارد یا همان firmware به دلیل مشکلی که دارد در وضعیتی قرار می گیرد که امکان برقرار ارتباط به طور معمول با آن ممکن نیست و مادربرد یا اصلا هارد را شناسایی نمی کند(حالت اول) یا به طور اشتباه شناسایی می کند(حالت دوم).
    برای برطرف کردن این حالت باید با firmware هارد به غیر از روش استاندارد (sata) است ارتباط برقرار کنید.

برای این کار باید از طریق درگاه سریال (serial port) یا usb کامپیوتر با ورودی ttl هارد (دو پین کنار جامپر مربوط به تنظیم سرعت انتقال اطلاعات) از طریق برنامه hyper terminal ارتباط برقرار کنید. برای این ارتباط شما نیاز به یک رابط (rs232 to ttl) یا (usb to ttl) دارید.

بعد از برقراری ارتباط با اجرای چند فرمان firmware را از این حالت خارج می کنید. بعد از این که هارد به حالت قبل باز گشت، شما می توانید هارد را به صورت استاندارد به رابط sata مادربرد متصل کنید و با دانلود کردن firmware جدید همون طور که در ابتدا گفته شد آن را آپدیت کنید.

برطرف کردن حالت 0mb از حالت دیگر که اصلا هارد شناسایی نمی شود راحت تر است اما ممکن است مقداری یا تمام اطلاعات هارد را از دست بدهد.

نکته آخر این که شرکت سی گیت تنها در آمریکا و کانادا سرویس بازیابی اطلاعات را به صاحبان این سری از هارد می دهد و در بقیه دنیا تنها سرویس گارانتی ارائه می شود. پس اگر هارد شما گارانتی دارد و اطلاعات آن برایتان اهمیت ندارد از گارانتی استفاده کنید. اما اگر نیاز به اطلاعات هاردتان دارید می توانید از این روش همه یا مقداری از اطلاعات را بازیابی کنید.

منبع سایت سخت افزار

متاسفانه یا خوشبختانه من هم دچار این مشکل شدم و هاردم به طور ناگهانی شناسایی نمیشد
    ولی با کمک این روش و راهنمایی دوستان وسایل آنرا تهیه کردم و موفق شدم که اطلاعات هارد رو برگردونم

خلاصه من الان تجربم زیاد شده!
    اگه به این مشکل برخوردین خبرم کنین تا راهنماییتون کنم
    یا اگه خودتون حوصله این کار رو ندارین خودم براتون درست کنم
    لطفا در مورد قسمت قرمز رنگ بيشتر توضيح بدين
    منظورم دستورات و...

4. 3 کاربر از glc_engineer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه samkaveh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

هاردهای مشکل دار با وارد کردن مدل در سایت مشخص میشن که هارد من جزو مورد دارها نبود اما نمیدونم چرا موقع بالا اومدن ویندوز همون پیغام Not Detected نشون داده میشه

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض k

فریم ورش هست mx1a

داره خودمونی میشه bijan666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

منم 3 تا هارد مکستور داشتم به همین روش اپدیت کردم ورژن شد mx1a کار راحتیه

8. 3 کاربر از bijan666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

یعنی فریم ور عوض بشه مشکل حله اما هارد من با اینکه قریم ورش مشکل نداره بازم موقع بالا اومدن همون پیغام not detected رو میده چرا؟ ایا به تنظیمات بایوس مربوط میشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه abolo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اگه من فریمورشو آپدیت کنم اطلاعاتم که رو هارده پاک میشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdy.delshekaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

منم يه ماهي ميشه هارد 500 مكستور گرفتم با اين مشخصات:

maxtor stm3500320as

DiamondMax 22
    ورژن فايروايرش هم MX15 هستش.

حالا دو تا سوال دارم
    منم بايد فايروايرش رو آپديت كنم يعني ورژن mx1a از ورژن مال من جديدتره؟

واگه بايد آپديت كنم حالا كه ورژن جديد رو دانلود كردم وبه سي دي رايت كردم حالا چطوري بايد آپديت كنم؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه abolo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

شما کمپیوترتو ریسیت کن و با سیدی بوت شو و ببین مدل هاردت کنارش چه حرفی زده اون حرفو تایپ کن و آپدیت میشه
    من آپدیت کردم و اطلاعاتم پاک نشد

13. این کاربر از abolo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •