تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 73 از 174 اولاول ... 236369707172737475767783123173 ... آخرآخر
نمايش نتايج 721 به 730 از 1735

نام تاپيک: راه حل مشکل عدم شناسایی هارد و ظرفیت 0 در مکستور Diamond Max 22 و سیگیت 7200.11 و هارد های مشابه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

خ.ب عزیزم اولا حول نشو قوربونت که اگر بشی چی میشه !!!!!!!!!! هرچی داشتی فرت میشه مریره رد کارش تموم
    خوب ببینم صدای هاردت چه جوریاست ها یعنی تق توق تلوق شپلغ میکنه یا نه این موتور یخجال کار میکنه !
    کابل ساتات درسته ؟
    پاورت درسته
    سیم پاورت درسته
    تنزیمات ستاپت درسته
    یک راست نرو سر فریمور هارد بدبختت فریمور ویندوز نیست که به همین اسونیا بشه هر کاری کرد روش
    به همین راهتی هام خراب که نمیشه
    به نظر من که ببر به یک تعمیر کار مجرب که خودتم قبولش داشته باشی نشون بده ببینش اگر که اون هم تشخیس داد که مشکل از هاردتت بهد بیوفت به جون اون هارد بدبخت دنیا ندیده!
    البته یک وقت نری به همسایتون که تخم مزغ میفروشه نشونش بدی که ...............
    متمعا شدی بعد بیا حالا هالا ها با شما کار داریم

دوستان وایسین من یک راهی برای تست اون مدار دارم پیدامیکنم فقط باید وایسین تا یک LEDو یک اسولوسکوپپیدا کنم
    از کابل و پاور نیست
    تعمیرکار مجرد هم نمیشناسم چه برسه به مجرب!
    به نظرتون چه کار کنم دیگه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

از پاور و کابل نیست و ستاپ رو هم ریست کردم. ضمنا یه هارد دیگه هم دارم که اون مشکلی نداره

تعمیرکار مجرد هم ندارم چه برسه به مجرب!

حالا میگید چکار کنم دیگه؟

پروفشنال behrooz.shie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    > مشهد <

پيش فرض

از پاور و کابل نیست و ستاپ رو هم ریست کردم. ضمنا یه هارد دیگه هم دارم که اون مشکلی نداره

تعمیرکار مجرد هم ندارم چه برسه به مجرب!

حالا میگید چکار کنم دیگه؟
    برو توی سایت سیگیت یک تست بزن ببین که ما توی بد بختم از همون هاردای مشکل دار یا نه اگر که بود به روشی که گفته شده هاردو یک ریست بزن ببین که میشه یا نه
    اگر که توی مدار هم مشکل دا شتی همینجا بگو یا که از مدار های اماده که دوستمون اماده کردن استفاده کن ولی باز هم میگم که از اون مدلی که توی بازار هست که usbهست استفاده نکن که به دردسر میوفتای
    اگر هم که خودت نمیتونی اون مدار و بسازی به یکی از دوسا یا اشنا بده برات درست کنه ولی بازم مدارش سادس خیلس خیلی خیلی هم سادس خواستی بگو من یک عکس از اون مدارو برات بزارم که مال خودمه
    راستی یعنی تو شهر شما یک تعمیر کار کامپوتر پیدانمیشه که ببری نشونش بدی
    اگر که باز به مشکل برخوردی بیا باز بگو

4. این کاربر از behrooz.shie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

من هاردم رو قبل ریکاور کرده بودم
    این ریست کردن که میگید قضیه اش چیه؟
    لینکش رو بدید اگر ممکنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه pulp_fiction's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    توی آسمون ها

پيش فرض

اشنایی با پیغام خطاهای مرتبط با دیسک سخت و روش های پیگیری و رفعان
    موضوعHard disk controller failure
    علت: این پیغامخطا یا پیغامهای مشابه می تواند به دلایل زیر باشد:

1-
    هارد درست وصل نشدهاست.
    2-
    هارد درست نصب نشده است.
    3-
    کابل هارد خراب است.
    4-
    عدم کارکردصحیح هارد.
    5-
    برد رابط یا مادربرد شما خراباست.

راه حل ها:
    هارد درستوصل نشده است
    مطمئن شوید کابلها از پشت بدرستی به هارد وصل شده است. هر هاردحداقل دو کابل دارد: کابل برق و کابل Data که کاملا باید به درایو هارد وصلشود.
    نکته: کابل Data باید در جای صحیح و در مسیر درست نصب شده باشد.رایانه هاییکه به صورت IDE/EIDE هستند. به طور معمول یک طرف کابل رنگ قرمز یا آبی دارد که بایدبه سمت کابل برق باشد.
    مرحله بعد: حال مطمئن شوید که کابل Data به مادربرد درستوصل شده است.
    نکته: اگر کابلها به نظر می آید که درست وصل شده اند، یکبار آنهارا درآورده و مجددا وصل کنید.
    نکته: اگر هارد دیسک شما توسط BIOS شناخته نمی شود امکان دارد یکی ازموارد ذیل اتفاق افتاده باشد.

عدم کارکرد صحیحهارد
    اگر مشکل شما همچنان وجود دارد احتمالاً هارد شما خراب است. توصیه می شودهارد خود را تعمیر یا تعویضکنید.
    در نهایت اگر هیچیک از راههای ذکر شده مشکل موجود را برطرف نکرد،احتمالاً به خاطر اتصال نامناسب برد رابط یا مادربرد می باشد که برای رفع این مشکلباید مادربرد تعویض شود و اگر تحت گارانتی است با شرکت گارانتی کننده تماس حاصلکنید.

Hard disk fail

موضوع: Hard disk fail
    اطلاعاتاضافی: این پیغام مستقیماً مربوط به خراب بودن هارد دیسک می باشد.
    علت: این مشکلبه دلایل زیر پیش می آید:

1-
    هارد دیسک بدرستی وصل نشده است.
    2-
    هارددیسکدر CMOS بدرستی نصب نشده است.
    3-
    کابل هارد مشکل دارد.
    4-
    هارد شما خراباست.
    و در آخر اگر این یک هارد جدید است مطمئنشوید که Jumper های آن بدرستی Set شدهاست.
    کابل هارد مشکلدارد.
    اگر از دو روش فوق به نتیجه مطلوب نرسیدید کابل IDE هارد خود را تعویضکنید.

Unable to see full amount of hard drive

موضوع Unable to see full amount of hard drive:
    علت: قبل ازاینکه توضیح دهیم که چرا هارد به طور کامل detect نمی کند باید به این مسئله دقتشود که هنگام نصب ظرفیت کامل آن دیده نمی شود.برای مثال اگر یک هارد با ظرفیت 6 GB بر روی رایانه نصب شود در موقع خواندن تنها 5.9 GB را نشان می دهد.حال اگر قسمتیبزرگ از partition هارد قابل خواندن نیست یا دیده نمی شود می تواند ناشی ازدلایلزیر باشد:
    1-
    محدودیت
    2- CMOS
    بدرستی نصب نشده است.
    3-
    مشکل نرمافزاری
    4-
    مشکل BIOS/ محدودیت،مشکل سختافزاری
    مرجع موضوع/ سئوال
    1
    فقط 2GB از partition دیده میشود.
    2
    هارد دیسک مثل یک هارد 540 MB دیده می شود.
    3
    بیشتر از 8.4 GB هاردخوانده نمی شود.
    4
    بیشتر از 33.8 GB از هارد قابل خواندن ویا بوت کردن نمیباشد.

اگر رایانه شما تنظیم "Auto" ویا "Auto detect" دارد آن را بر روی این حالت تنظیم کنید.
    اگر رایانه شماهیچکدام از تنظیمات فوق را ندارد باید هارد را به طور دستی در CMOS تعریفکنید.
    دقت کنیدکه با دستور Fdisk پارتیشن های هارد دیسک را پاک یا دوباره باسازی نکرده باشید.اینمسئله باعث از بین رفتن کلیه اطلاعات هارد شما می شود اما به هر حال به شما اطمینانمی دهد که با مشکلات دیگر روبرو نیستید.
    وقتی که می خواهید هارد را پارتیشن بندیکنید با انتخاب گزینه 4 که اطلاعات مربوط به پارتیشن ها را نشان می دهد مطمئن شویدکه هارد در حال حاضر پارتیشن ندارد. اگر پارتیشنی وجود نداشت مطمئن شوید که پارتیشن primary از کل ظرفیت هاردتان استفاده کند مگر اینکه بخواهید بیشتر از یک پارتیشنبسازید.
    وقتی که هارد را پارتیشن بندی کردید، آنها را یکبار نگاه کنید و مطمئنشوید که به طور 100% detect می کند و ظرفیت آن بدرستی نشان داده میشود.
    اگر رایانه قدیمیو مدل پایین دارید احتمالا BIOS شما هارد را هنگام نصب پشتیبانی نمی کند که برایرفع این موضوع باید BIOS خود را به روز( Update) کنید تا بتواند هارد بزرگتری راپشتیبانی کند. خیلی از هاردها دیسکتی به همراه دارند که نرم افزار DDO)Disk Drive Overly) را به همراه دارد که کمک میکند تا کل ظرفیت هارد شناخته شود.
    اگر رایانهشما مدل جدید است احتمالا هارد شما مشکل فیزیکی پیدا کرده است و آن را باید بهشرکتهای تعمیر کننده هارد جهت تعمیر ببرید.

Invalid Media Type reading drive C

پیغام Invalid Media Type reading drive C:
    موضوع: پیغام Invalid Media Type reading drive C
    علت: این موضوع بر اثر یکی از موارد زیر اتفاق میافتد:
    1-
    هارددیسک بدرستی Format نشده است.
    2-
    هارد دیسک Fdisk شده اما Format نشده است0
    3-
    هارد شما بدسکتوردارد.
    رایانه را با استفاده ازیک دیسکت Boot بالا بیاورید.
    جلوی A:/> تایپ کنید C: و دکمه Enter را فشاردهید.
    اگر پیغام فوق را دریافت نکردید به شرح زیر عمل کنید:
    تایپ کنید A: ودکمه Enter را فشار دهید
    تایپ کنید fdisk/mbr و دکمه Enter را فشار دهید
    تایپکنید Sys c: و دکمه Enter را فشار دهید
    اگر شما پیغام "System Transferred" دریافت کردید، رایانه را Reboot کنید مشکل شما باید برطرف شده باشد.
    اگر مجدداپیغام " Invalid Media Type reading drive C:" را دریافت کردید احتمالاً عمل Format هارد شما بدرستی انجام نشده و به شما پیشنهاد می شود هاردتان را مجدداً Format کنید. برای انجام این کار با دیسکت Bootable سیستم را راه بیاندازید و تایپکنید:
    Format c:
    و دکمه Enter را فشار دهید.
    این عمل کلیه اطلاعات هارد شمارا پاک می کند و با دوباره Format شدن هارد، شما می توانید از هاردتان استفادهکنید. اگر در طول Format کردن باپیغام Bad sector مواجه شدید هارد شما بدسکتورگرفته و باید آجهت رفع آن به تعمیرگاه های هارد مراجعهنمایید.
    این عمل کلیه اطلاعات هارد شما را پاک می کند وبا دوباره Format شدن هارد، شما می توانید از هاردتان استفاده کنید. اگر در طول Format کردن باپیغام Bad sector یا allocation units مواجه شدید هارد شما بدسکتورگرفته و باید آجهت رفع آن به تعمیرگاه های هارد مراجعهنمایید.
    اگر شما partition های هارد خود را پاک کردید و هاردتان را مجدداً Fdisk و Format کردید وپیغام missing sectors یا allocation units دریافت کردید هارد شمابدسکتور گرفته است و باید آجهت رفع آن به تعمیرگاه های هارد مراجعهنمایید.

Disk boot failure

موضوع: خرابی دیسک boot
    دلیل: اینمشکل ممکن است به دلایل ذیل بوجود آید:
    1- boot option
    یا معرفهای بوت در CMOS درست set نشده اند.
    2-
    نبودن سی دی بوت یا CDROM در کامپیوتر شما.
    3-
    کلیهابزار و معرفهای boot قابل بوت شدننیست.
    مطمئن شوید که معرفهای بوت کاملا بر CMOS نصب شده باشد.در زیر مثالها یی از چگونگی و راه های بوت آورده شده است.
    1-
    فلاپی
    2- CDROM
    3-
    هارد
    4-
    دیگر بخشها/ شبکه
    کلیه ابزار ها و معرفهای boot قابل بوت شدن نیست
    حال اگر از طریق کلیه راه های پیشنهاد شده به نتیجه اینرسیدید و دوباره مشکل مطرح شده پیش آمداحتمالا به این علت است که کامپیوتر هیچابزاری را که bootable باشد نمی شناسد.سعی کنید از فلاپی bootable استفادهکنید.
    اگر از طریق دیسکت مشخص نتوانستید اینکار را انجام دهید از وصل فلاپیدرایو مطمئن شوید.
    اگر با استفاده از دیسکت bootable توانستید این عمل را انجامدهید مطمئن شوید که هارد شما قابل خواندن است.

Bad Sector

موضوع: bad sector یا bad cluster
    علت: این مشکل بخاطراستفاده از نرم افزار های خراب یا بخاطر خراب شدن هارد بوجود میآید.
    راه حل: اگر شما دستور Scan disk را اجرا کنید ویا دستور های دیگر مربوطه و به شما پیغام دهد که هارد شما bad است باید از اطلاعات خود Backup بگیرید و درایو مورد نظر را format کنید تا مطمئنشوید که آیا مشکل به خاطر نرم افزار خرابی می باشد یا هارد شما مشکل bad sector پیدا کرده است.
    اگر شما هارد را format کردید و پیغام "bad sector error" یا "bad or missing allocation units" دریافت کردید این بدان معنی است که هارد شمامشکل بدسکتور پیدا کرده و باید رفع شود (جدول رفع بدسکتور شرکت I.H.C)
    حال اگرشما چنین پیغامی را دریافت نکردید این بدان معنی است که نرم افزار یا اطلاعات درایومورد نظر مشکل دارد.

7. 2 کاربر از pulp_fiction بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

من هاردم رو قبل ریکاور کرده بودم
    این ریست کردن که میگید قضیه اش چیه؟
    لینکش رو بدید اگر ممکنه
    منظور ایشون از ریست همین روشی هست که توی این تاپیک آموزش داده شده و از پست اول میتونید لینکش رو پیدا کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

9

حامد جان مدار به دستم رسید ممنون
    من همونطور که فایل pdf گفته بود عمل کردم اما وقتی به قسمت clrt+z میرسه و میزنم هیچ کاری نمیکنه هیچ خط فرمانی ظاهر نمیشه همه اتصال هارو چک کردم
    هاردم 500 و دیتکت نمیشه

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

حامد جان مدار به دستم رسید ممنون
    من همونطور که فایل pdf گفته بود عمل کردم اما وقتی به قسمت clrt+z میرسه و میزنم هیچ کاری نمیکنه هیچ خط فرمانی ظاهر نمیشه همه اتصال هارو چک کردم
    هاردم 500 و دیتکت نمیشه
    سلام
    بهت ایمیل زدم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان این هاردا مربوط به دوستم هست و میخاد بفروشه خاستم من ازش بخرم حالا با این مشکلاتی که هاردای مکستور داره اینا مشکل دارند و در مورد اپدیت حتما نیاز به ساخت برد هست یا فقط با برنامه میشه درستش کرد اگه اپدیت بشه دیگه مشکلی نداره

مکستور فریمور cc37 --- حافظه 1000 گیگابایت ---- 7200/12

مکستور فریمور mx15--- حافظه 500 گیگابایت ---- 7200/11

مکستور فریمور cc34 --- حافظه 500 گیگابایت ---- 7200/12

مکستور فریمور mxa1 --- حافظه 500 گیگابایت ---- 7200/11

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان این هاردا مربوط به دوستم هست و میخاد بفروشه خاستم من ازش بخرم حالا با این مشکلاتی که هاردای مکستور داره اینا مشکل دارند و در مورد اپدیت حتما نیاز به ساخت برد هست یا فقط با برنامه میشه درستش کرد اگه اپدیت بشه دیگه مشکلی نداره

مکستور فریمور cc37 --- حافظه 1000 گیگابایت ---- 7200/12

مکستور فریمور cc34 --- حافظه 500 گیگابایت ---- 7200/12

مکستور فریمور mxa1 --- حافظه 500 گیگابایت ---- 7200/11
    از بین هاردهای بالا مورد زیر جزو هاردهای مشکل دار هست

بقیه مشکل خاصی ندارن و احتمال اینکه از کار بیافتن پایین هست
    ولی این بالایی حتماً از کار میافته اگه آپدیت نشه

از لینک زیر با توجه به سریال هارد میتونی فایل آپدیت رو دانلود کنی و مطابق روش گفته شده در آموزش فریمور رو آپدیت کنی، بعضی مدل ها فایل آپدیت تحت ویندوز هم دارند

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

13. این کاربر از MJHamed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •