تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 102 از 174 اولاول ... 252929899100101102103104105106112152 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 1735

نام تاپيک: راه حل مشکل عدم شناسایی هارد و ظرفیت 0 در مکستور Diamond Max 22 و سیگیت 7200.11 و هارد های مشابه

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

سلام
    هارد من مدلش اینه Seagate 7200.12 1Tb
    detect میشه ولی پیغام a disk read error occured press ctrl+alt+del to restart میده ظرفیت کل هارد رو هم 33 مگ نشون میده
    به سیستم دیگه هم وصل کردم یک درایو با همون ظرفیت 33 مگ نشون میده
    آیا با استفاده از این مدار و آپدیت فیرم ور میشه مشکل رو حل کرد ؟
    نمیشه اطمینان داشت که از فریمور هست بنابراین احتمال درست شدن با این روش 50 درصد هست.

2. این کاربر از MJHamed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه flashmemory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با دیسک بوت فیرم ور رو آپدیت کردم مشکل حل نشد برای بازیابی اطلاعاتم چه راهی پیشنهاد میدید ؟
    با بورد مشابهی که کابلش مشکل داشت و از یکی از دوستان تهیه کردم هم هر کاری کردم نتونستم تو هایپرترمینال به مرحله پرامت برای تایپ دستورات برسم...
    میتونید هاردمو با بردتون تست کنید ببینید قابل بازیابی هست یا خیر ؟
    برای تهیه بورد لطفا راهنمایی بفرمایید ...
    کسی با بورد pc3000 آشنایی داره ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

با دیسک بوت فیرم ور رو آپدیت کردم مشکل حل نشد برای بازیابی اطلاعاتم چه راهی پیشنهاد میدید ؟
    با بورد مشابهی که کابلش مشکل داشت و از یکی از دوستان تهیه کردم هم هر کاری کردم نتونستم تو هایپرترمینال به مرحله پرامت برای تایپ دستورات برسم...
    میتونید هاردمو با بردتون تست کنید ببینید قابل بازیابی هست یا خیر ؟
    برای تهیه بورد لطفا راهنمایی بفرمایید ...
    کسی با بورد pc3000 آشنایی داره ؟
    اگه فریمور آپدیت شد ولی هنوزم مشکل پابرجاست پس دیگه با مدار هم فکر نمیکنم درست بشه.

چند پست قبل تر یک آقایی آگهی داده که دستگاه pc3000 رو هم داره.
    درباره ی دستگاه باید بهتون بگم که قیمتش چند میلیون هست و برای استفاده ی شخصی کسی نمیگیره.

شما باهاش تماس بگیر اگه خواستی هزینه و نتیجه رو هم بنویس

5. این کاربر از MJHamed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    ابتدا تشكر ميكنم از آقا حامد عزيز كه لطف كردن و اين تاپيك رو براي حل اين مشكل راه اندازي كردن و همچنين از دوستاني كه تجربياتشونو در اين زمينه در اختيار بقيه قرار ميدن...

من هارد 500 مسكتور دياموند 22 STM3500320AS با فريمور MX15 دارم كه ظرفيتشو 0 نشون ميده اينم بگ كه اين هارد فقط يك درايو داره و سيستم عامل روي هارد ديگه اي هست كه ظرفيتش 250 گيگه . وقتي هارد 500 وصله، توي همون ديتكت كردن بايوس گير ميكنه و 5 دقيقه طول ميكشه تا بتونم توي بايوس برم يا هارد اصليم بخواد سيستم رو بوت كنه اما بوت نميشه و ارور ميده ميگه هارد ديسكي وجود نداره و وقتي هارده 500 جدا ميكنم سيستم بدون هيچ مشكلي بالا مياد...

آقا حامد من چند وقت پيش باهاتون تماس گرفتم و با هاردم خدمتتون رسيدم و شما راه حل ظرفيت 0 رو انجام داديد اما نشد و فرموديد كه بايد روش اول رو هم تست كرد و من مدارو ازتون گرفتم و روش اول رو تست كردم اما بعد از دستور U ارور ميده و نميتونه دور موتور رو بالا ببره در حالي كه صداي موتور زياد ميشه ...
    روش دوم هم اگر خاطرتون باشه اين ارور رو بعد از دستور ميداد:
    LED:000000CE FAddr:0028E39D
    يا اين ارور رو ميده :
    LED:000000CC FAddr:0025BF67
    ارور روش اول بعد از دستور U هم اينه :
    Error 1009 DETSEC 00006008
    Spin Error
    Elapsed Time 13.744 secs
    R/W Status 2 R/W Error 84150180

حتي برد USB TO TTL رو از فروشگاه جام جم همراه با درايورش گرفتم و روي چند تا سيستم امتحان كردم باز هم همين ارورها ور ميده
    البته اينم بگم كه پيچ برد رو باز نكردم و با يه تيكه طلقه كوچيك موتورو قطع كردم صداي موتور هم در نمياد پس قاعدتا بايد قطع شده باشه
    لطفا اگه راهي به ذهنتون ميرسه يا من اشتباهي دارم بفرماييد
    بازم تشكر ميكنم

7. این کاربر از siapoush بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

سلام
    ابتدا تشكر ميكنم از آقا حامد عزيز كه لطف كردن و اين تاپيك رو براي حل اين مشكل راه اندازي كردن و همچنين از دوستاني كه تجربياتشونو در اين زمينه در اختيار بقيه قرار ميدن...

من هارد 500 مسكتور دياموند 22 STM3500320AS با فريمور MX15 دارم كه ظرفيتشو 0 نشون ميده اينم بگ كه اين هارد فقط يك درايو داره و سيستم عامل روي هارد ديگه اي هست كه ظرفيتش 250 گيگه . وقتي هارد 500 وصله، توي همون ديتكت كردن بايوس گير ميكنه و 5 دقيقه طول ميكشه تا بتونم توي بايوس برم يا هارد اصليم بخواد سيستم رو بوت كنه اما بوت نميشه و ارور ميده ميگه هارد ديسكي وجود نداره و وقتي هارده 500 جدا ميكنم سيستم بدون هيچ مشكلي بالا مياد...

آقا حامد من چند وقت پيش باهاتون تماس گرفتم و با هاردم خدمتتون رسيدم و شما راه حل ظرفيت 0 رو انجام داديد اما نشد و فرموديد كه بايد روش اول رو هم تست كرد و من مدارو ازتون گرفتم و روش اول رو تست كردم اما بعد از دستور U ارور ميده و نميتونه دور موتور رو بالا ببره در حالي كه صداي موتور زياد ميشه ...
    روش دوم هم اگر خاطرتون باشه اين ارور رو بعد از دستور ميداد:
    LED:000000CE FAddr:0028E39D
    يا اين ارور رو ميده :
    LED:000000CC FAddr:0025BF67
    ارور روش اول بعد از دستور U هم اينه :
    Error 1009 DETSEC 00006008
    Spin Error
    Elapsed Time 13.744 secs
    R/W Status 2 R/W Error 84150180

حتي برد USB TO TTL رو از فروشگاه جام جم همراه با درايورش گرفتم و روي چند تا سيستم امتحان كردم باز هم همين ارورها ور ميده
    البته اينم بگم كه پيچ برد رو باز نكردم و با يه تيكه طلقه كوچيك موتورو قطع كردم صداي موتور هم در نمياد پس قاعدتا بايد قطع شده باشه
    لطفا اگه راهي به ذهنتون ميرسه يا من اشتباهي دارم بفرماييد
    بازم تشكر ميكنم
    سلام

این مشکل شما راه حل مشخصی نداره تنها راهت اینه که تو فروم ها بگردی ببینی واسه این مشکل چه راه حل هایی ارائه شده و تک تک تست کنی.

مثلاً یکی گفته بود بعد از اینکه برق هارد رو وصل کردی باید چند ثانیه صبر کنی تا دور موتور کم بشه بعد دستورات رو بزنی

یا یکی گفته بود که به جای اینکه اتصال موتور رو قطع کنی، باید اتصال هد رو قطع کنی در این حالت باید همه ی پیچ ها باز بشه و روی هد یه عایق بزاری.

از روش اول هم دیگه استفاده نکن، rx , tx هم جاشون رو اصلاً عوض نکن.

نتیجه هم بنویس

ویرایش:
    یکی از دوستان لطف کردند یک روشی پیشنهاد کردند، قرار شد بیان تو تاپیک اعلام کنند.
    Last edited by MJHamed; 22-09-2010 at 18:00.

داره خودمونی میشه flashmemory's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

اگه فریمور آپدیت شد ولی هنوزم مشکل پابرجاست پس دیگه با مدار هم فکر نمیکنم درست بشه.

چند پست قبل تر یک آقایی آگهی داده که دستگاه pc3000 رو هم داره.
    درباره ی دستگاه باید بهتون بگم که قیمتش چند میلیون هست و برای استفاده ی شخصی کسی نمیگیره.

شما باهاش تماس بگیر اگه خواستی هزینه و نتیجه رو هم بنویس
    سلام ، با راهنمایی یکی از دوستان همین فروم (جنات N.H.H) و با نرم افزار HDAT2 مشکل مرتفع شد ...
    ممنون از توجه تون

10. این کاربر از flashmemory بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

5 فکر کنم به زودی هارد های 7200.12 هم به اجدادشون بپیوندن ...

با سلام خدمت دوستان عزیز . من یه مشکل با هارد سیگیت یک ترابایت ST31000528AS با فریم ویر CC38 پیدا کردم که یکم با مشکلات مطرح شده تو تاپیک فرق داره . قضیه از این قراره که این هارد بعد از حدود 3-4 ماه کار کرد نویزش خیلی زیاد شده بود و تازگیا موقع خوندن اطلاعات برا چند لحضه سیستم فریز میشد و دوباره به حالت اول بر می گشت . خلاصه من همش به خودم دلداری میدادم که تو فریم ویر بعدی ایشالا حل میشه . 2 روز بیش رفتم سایت سیگیت و دیدم فریم ویر CC46 برا مدل های 7200.12 از جمله مدل هارد من موجوده و کلی هم تعریف و تمجید کرده از improvement های موجود . خلاصه دانلود کردم و مراحل رو دقیقا همون طوری که گفته بود طی کردم و هنگام نصب هم model match داد و پیغام نصب موفقیت آمیز فریم ویر رو داد ولی بعد از اینکه کامپیوتر restart شد هارد شروع کرد به سروصدا های عجیب و غریب "بلند تر از صدای نویز یا همون seeking" و دیگه ویندوز هم لود نشد و خلاصه من موندم و یه هارد با 700 گیگابایت اطلاعات روش و یه دل پر از یه شرکت نه چندان کار درست و اون فریم ویر کذایی . .
    اینم لینکش :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شب رو تا صبح دنبال روش های مختلفی بودم که بتونم فریم ویر رو به حالت قبل برگردونم ولی از بخت بد نه فریم ویر قدیمی تر گیرم اومد و نه روشی که بتونم فریم ویر قبلی رو جایگزین کنم "راستی اینو بگم تو این مدت با یه هارد 80 IDE کامپیوتر رو بوت کرده بودم" فقط یه روش پیدا کردم که میشد به زور فریم ویر مدل های دیگه رو روی هارد نصب و تست کرد . منم که آب از سرم گذشته بود فریم ویر سری LP رو "CC35" دانلود کردم و با روش گفته شده در لینک زیر رو 7200.12 خودم ریختم که شاید جواب بده :
    کد:
    ولی موقع نصب failed داد و فریم ویر قبلی هم که از بین رفته بود و دیگه هارد رو تو bios هم detect هم نمی کنه و دیگه حتی قادر نیستم فریم ویر های دیگه رو روش امتحان کنم "اینو دیگه حدس نمی زدم" ...
    حالا با این تفاسیر به نظر شما با این روش میتونم دوباره هارد رو detect کنم " با توجه به اینکه الان کلا هیچ فریم ویری روی هارد نیست" ؟ و حالا بر فرض مثال اگه detect شد فریم ویر CC46 که خرابه و تو اینترنت هم برای ST31000528AS فریم ویر دیگه ای موجود نیست . چجوری باید فریم ویر بریزم روش ؟
    راستی یکی از دوستان گفته بود از فروشگاه جام جم الکترونیک کیت آماده این مدار رو گرفته به نام "USB to SERIAL" . این کیت همون کابل "usb to ttl" ذکر شده در فروم هستش یا با هم فرق می کنن ؟ اگه فرقی ندارن کار با کدومش راحت تره "؟ ...
    در ضمن هارد من گارانتی داره و فقط به خاطر اطلاعاتش هست که نبردمش برا گارانتی ...
    Last edited by amir.sa; 24-09-2010 at 17:50.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلم خدمت دوستان عزیزم من برد رو چند روز پیش از آقا حامد عزیز تهیه کردم تست انجام شد دستور اولی یعنی/2 و ctrl+z رو که میفشارم جواب درسته بعد دستور Z رو که انجام میدم جواب درسته اما بعده دستور U هیچ جوابی نمیده یعنی حتی ارور هم نمیده اما هیچی نمیشه تایپ کنی دیگه اطفا کمکم کنید خیلی مهمه زحمات 1 سال تلاش پایان نانمم توشه ...

13. این کاربر از mghmic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

سلم خدمت دوستان عزیزم من برد رو چند روز پیش از آقا حامد عزیز تهیه کردم تست انجام شد دستور اولی یعنی/2 و ctrl+z رو که میفشارم جواب درسته بعد دستور Z رو که انجام میدم جواب درسته اما بعده دستور U هیچ جوابی نمیده یعنی حتی ارور هم نمیده اما هیچی نمیشه تایپ کنی دیگه اطفا کمکم کنید خیلی مهمه زحمات 1 سال تلاش پایان نانمم توشه ...
    با تماسی که ایشون با من گرفتن معلوم شد که برد هارد ایشون مشکل پیدا کرده

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

با سلام خدمت دوستان عزیز . من یه مشکل با هارد سیگیت یک ترابایت ST31000528AS با فریم ویر CC38 پیدا کردم که یکم با مشکلات مطرح شده تو تاپیک فرق داره . قضیه از این قراره که این هارد بعد از حدود 3-4 ماه کار کرد نویزش خیلی زیاد شده بود و تازگیا موقع خوندن اطلاعات برا چند لحضه سیستم فریز میشد و دوباره به حالت اول بر می گشت . خلاصه من همش به خودم دلداری میدادم که تو فریم ویر بعدی ایشالا حل میشه . 2 روز بیش رفتم سایت سیگیت و دیدم فریم ویر CC46 برا مدل های 7200.12 از جمله مدل هارد من موجوده و کلی هم تعریف و تمجید کرده از improvement های موجود . خلاصه دانلود کردم و مراحل رو دقیقا همون طوری که گفته بود طی کردم و هنگام نصب هم model match داد و پیغام نصب موفقیت آمیز فریم ویر رو داد ولی بعد از اینکه کامپیوتر restart شد هارد شروع کرد به سروصدا های عجیب و غریب "بلند تر از صدای نویز یا همون seeking" و دیگه ویندوز هم لود نشد و خلاصه من موندم و یه هارد با 700 گیگابایت اطلاعات روش و یه دل پر از یه شرکت نه چندان کار درست و اون فریم ویر کذایی . .
    اینم لینکش :
    کد:
    شب رو تا صبح دنبال روش های مختلفی بودم که بتونم فریم ویر رو به حالت قبل برگردونم ولی از بخت بد نه فریم ویر قدیمی تر گیرم اومد و نه روشی که بتونم فریم ویر قبلی رو جایگزین کنم "راستی اینو بگم تو این مدت با یه هارد 80 IDE کامپیوتر رو بوت کرده بودم" فقط یه روش پیدا کردم که میشد به زور فریم ویر مدل های دیگه رو روی هارد نصب و تست کرد . منم که آب از سرم گذشته بود فریم ویر سری LP رو "CC35" دانلود کردم و با روش گفته شده در لینک زیر رو 7200.12 خودم ریختم که شاید جواب بده :
    کد:
    ولی موقع نصب failed داد و فریم ویر قبلی هم که از بین رفته بود و دیگه هارد رو تو bios هم detect هم نمی کنه و دیگه حتی قادر نیستم فریم ویر های دیگه رو روش امتحان کنم "اینو دیگه حدس نمی زدم" ...
    حالا با این تفاسیر به نظر شما با این روش میتونم دوباره هارد رو detect کنم " با توجه به اینکه الان کلا هیچ فریم ویری روی هارد نیست" ؟ و حالا بر فرض مثال اگه detect شد فریم ویر CC46 که خرابه و تو اینترنت هم برای ST31000528AS فریم ویر دیگه ای موجود نیست . چجوری باید فریم ویر بریزم روش ؟
    راستی یکی از دوستان گفته بود از فروشگاه جام جم الکترونیک کیت آماده این مدار رو گرفته به نام "USB to SERIAL" . این کیت همون کابل "usb to ttl" ذکر شده در فروم هستش یا با هم فرق می کنن ؟ اگه فرقی ندارن کار با کدومش راحت تره "؟ ...
    در ضمن هارد من گارانتی داره و فقط به خاطر اطلاعاتش هست که نبردمش برا گارانتی ...
    این مشکل هم من نتونستم راهنمایی کنم
    اگه کسی میدونه فریمور قبلی رو از کجا باید تهیه کرد و یا روشی برای رفع مشکل این دوست عزیز داره لطفاً راهنمایی کنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

آقا حامد ممنون از راهنمايياتون
    راستش من با HDAT2 كه شما فرموديد چك كردن اصلا هاردو نميشناسه . وقتي اين هارد وصله خيلي طول ميكشه تا بايوس قطعاتو شناسايي كنه ويندوز هم كه روي يه هارد ديگه هست تا زماني كه اين هارد وصله بالا نمياد (روي چندتا دستگاه امتحان كردم) اما يه كاري كردم، كابل ديتا رو وصل كردم و كابل پاورو وصل نكردم و دستگاه رو روشن كردم به راحتي وارد وين شد بعدش كابل پاورو زدم و هاردو شناسوندم اما توي MY COMPUTER درايوش نمياد چند تا برنامه مخصوص هارد نصب كردم اما يكي دوتاش فقط هاردو شناخت اما ظرفيتو 7.87 گيگ ميشناسه از 500 گيگ و هيچ دسترسي به اين هارد نيست فقط نشون ميده مثلا HDD REGENERATOR اصلا هاردو نشناخت. با HIREN BOOT بالا اومدم كه خيلي هم طول ميكشه اما هارد رو نميشناسه كه نميشناسه. حالا نظر شما چيه؟
    راستي ميتونم بدو عوض كنم؟ يكي ميگفت ايراد از برد هست

16. این کاربر از siapoush بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •